0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
„Да му се не види“ казва един герой от любимо анимационно филмче по тв. Любимо на дребната де, да не си помислите нещо.
По темата за коланите - в горещите дни нещо не можехме да се разберем с Николета - болеше я коремчето и какво ли още не. И 10 минути не можехме да изкараме в колата без да почне да плаче. Накрая реших, че просто ѝ е топло. Дайте идея как да направя приятно в дърто ауди без климатик. Истината е че и на мен не ми е особено добре понякога, мисля че е защото често пътувам гладна. Но наистина отзад е просто като в парник. Пък нашия тати много го е страх от течение, че си е парализирал лицето от пътуване на отворен прозорец. Но малката се криви, не минава нито номера с чичо полицай, нито с падане от столчето. А преди дни наистина щеше да падне, ако беше разкопчана. Колата пред нас наби рязко спирачки, мъжът ми също и Ники взе да мрънка, че я е ударил. Просто леко я дръпнаха коланите. Ако не бяха закопчани, щеше да се изсули между седалките най-малкото. Този пък зад нас направи някакво шантаво изпреварване за да не ни удари, че караше много бързо.  Хич не искам и да си помислям какво можеше да стане, ако той се беше ударил в нас, пък тя не беше вързана.
Пожелавам само здрави деца и мами! Добре де - и татковци. :lol:
*
"да му НЕ се види" е любимата реплика на Боян докато гледа волейбола  :lol: :lol:

Ние сме в процес на издирване на колело с 18 цолови гуми, обаче във Варна такъв размер липсва. Чудя се от някой онлайн магазин ли да поръчам или да чакам. Боби е с 12-ка  и вече му е много малка. 
Някакви препоръки?
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Дано все пак не е толкова студено и по цял ден дъждовно!
Трябва някак да избутаме карантината тая седмица, а стоенето в къщи съвсем ни побърква.

К/р/оки къде търсихте колело? Ние малкото на Вики го купихме от Карфур. Повечето деца са се сдобили с големи колелета от Метро и Практикер до колкото разбрах!
Вие махнахте ли помощните колелета?
*
и в карфур няма 18-ки, в практикер е ходил мъжът ми - няма. Май метро не сме обрисали само.
С помощни колелета е още Боби. Той е много страхлив и не вярвам скоро да ги махне  :lol:
Напирам за колело, защото едва го навихме за по-голямо. Той не обича промените изобщо и ни костваше много усилия да го убедим, че му е нужно  по-голямо. Сега детето е много разочаровано  :?
« Последна редакция: Май 14, 2012, 11:11:27 am от к(Р)оки »
*
Коки, аз хич не съм на ясно с тия цолажи, но мисля 20-ка е стандарта, защо не му купите направо такова, вместо да търсите 18, при положение че няма. Не вярвам разликата да е много голяма :)
*
Привет от нас в студената седмица. Дано не познаят синоптиците и да се затопли, или поне да не вали.
Пеше, парника го лекуваме с леко отворен прозорец от страната на детето. Така духа на мен, не на нея, поне в малката ни колица е така.
Ние тази нощ пак не спахме, нови зъби, съпроводени с изгонен в хола тате. Обикновено не успявам да заспя дълбоко, но тази нощ явно съм успяла - Илияна падна, поне нищо и няма.
Лека седмица!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Ади, просто не знам как ще го убеждавам татиту да отворим прозорец до нея. По му се струва нормално косата ѝ да е мокра от пот. Пък и като сложим сенник на стъклото ....
Абе изобщо мноу тарикат тоя моя мъж - отваря се само неговия прозорец по 1 см. Моя зад него му духа, нейния ще духа на нея и на него. Да зима да купува кола с климатик, че ми писна от пазене от течение. И не ми се мисли как ще пътуване към морето тая година.
Пеше, ние отваряме един от задните прозорци, като пътуваме в колата на дядо, тя е без климатик.

yana-v, не дръж детето нон-стоп вътре цяла седмица, ако то няма температура и не е отпаднало. Когато моите бяха с варицела, ги разхождах в близкия парк много рано сутрин или късно вечер, когато няма други деца. И детски съоръжения не пипахме, носех топки, фрисби, абе каквото мога да мъкна, но да е наше и да отвлича вниманието им от катерушки и т.н. Педиатърът ни му вика "Разходки в стил самотен интелигент". От 7:00 до 7:45 сутринта примерно, ама моите са адски ранобудни, та ни се получаваше.

Здрава и усмихната седмица на всички, макар и не слънчева.
« Последна редакция: Май 14, 2012, 12:06:09 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
мдам, мармотче е права, ние пък се разхождахме из кварталните улици късничко надвечер :)
*
Успешна седмица и от мен :D

*
Усмихната седмица!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Коки, аз хич не съм на ясно с тия цолажи, но мисля 20-ка е стандарта, защо не му купите направо такова, вместо да търсите 18, при положение че няма.

глупости. няма такова нещо като "стандарт"! размерът на колелото е според ръста, поне два пъти пусках тук таблицата.
20-цола е огромно, за ръст поне 130 см. не мери с вашия аршин.

ако колелото е прекалено голямо за детето, ще му е много трудно да го кара и ще се откаже.
Drag имат колела от всички размери. може да се поръча и от Майтойс. или да се търси на старо.
« Последна редакция: Май 14, 2012, 14:32:32 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Ооо, 20-ката му е голяма. Сега ще потърся и аз тази таблица за ръста и размера, но на живо пробва 16-18-20 и средния размер му е най-добре. По принцип за възрастта му, че и чак до 8г водели 16ките, но то му е толкова точно, че не вярвам да го кара дълго.
« Последна редакция: Май 14, 2012, 14:32:09 pm от к(Р)оки »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
« Последна редакция: Май 14, 2012, 14:39:56 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Коки, аз хич не съм на ясно с тия цолажи, но мисля 20-ка е стандарта, защо не му купите направо такова, вместо да търсите 18, при положение че няма.

глупости. няма такова нещо като "стандарт"! размерът на колелото е според ръста, поне два пъти пусках тук таблицата.
20-цола е огромно, за ръст поне 130 см. не мери с вашия аршин.

ако колелото е прекалено голямо за детето, ще му е много трудно да го кара и ще се откаже.
Drag имат колела от всички размери. може да се поръча и от Майтойс. или да се търси на старо.

е не толкова грубо де, не предлагам мозъчна операция :wink: :lol:
не меря по ничий аршин, аз даже не знам колко е нашето, но предполагам че е 20-ка :lol:
Коки, като го купихме миналата година, Деси караше със свалена почти до долу седалка, от тази пролет е вдигната вече с може би 8-10 см. По тези таблици дават 18-ката до 6г., а 20-та от там на горе, което за мен далеч не е ориентир, наистина е хубаво детето да премери, още повече ти си го знаеш с какви темпове расте и можеш да предположиш до каква възраст ще му служи :)
« Последна редакция: Май 14, 2012, 15:42:40 pm от StefiZ »
*
Коки, няма ли да е голям скока от 12ка на 18ка? Проблемът според мен не са по-големите гуми, а височината на самата рамка. Ако залитне да пада, по-високо дете ще си пусне краката и ще го спре с крака, докато ако колелото му е високо за възрастта, рискът от падане е дзоста по-голям. Ти си знаеш де  :) Алекс кара от 3годишна 14ка и ще си продължи и тази година с нея, като само ще вдигнем седалката малко. 110 см е висока тя.
*
задължително трябва да може да стига до земята с крака, едва ли някой купува такъв размер при който детето да не може да стигне до земята :wink:
*
Коки, няма ли да е голям скока от 12ка на 18ка?
голям ще е скока, ама защото той до миналата година това колело не го е  карал изобщо. Сега му е много малко.

Вие сте много прави, че трябва да ходя направо с него. Искаше ми се да избера и тогава да отидем с детето ама няма да стане.
Ние едно намерихме /не знам писах ли вече/, но имаше проблем с предната капла и не го взехме, иначе като размер му беше точно. Та Боби доста се разочарова и исках да му спестя неуспехите при търсене, че той се извъди един чувствителен...Без друго едва го навих за ново колело :?

Джам, погледнах в майтойс, ама 200Е не мога да отделя за колело.
Ще поровя малко в продавалника сега.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
не меря по ничий аршин, аз даже не знам колко е нашето, но предполагам че е 20-ка :lol:

ами мериш - защото сравняваш с Десислава, която е необичайно висока и излиза извън стандартите. затова ти казвам да не изхождаш от вашия пример.
по таблиците, които съм дала, 20-ката е за 7-10 годишни и ръст около 130 см.

аз лично бих препоръчала 16-ка, ако могат да намерят такова.

Кроки, българските детски колела Drag са около 200 лв. и имат всички размери.
http://www.dimibike.com/velosipedi-koloezdene/velosipedi-detski.htm

« Последна редакция: Май 14, 2012, 16:05:06 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
да, драг са хубави колела. нашите и двете са такива. Деси малкото (12-ка) го кара две година и то доста често, а сега е на Ели, но тя не проявява интерес, та мисълта ми беше, че са хубави и здрави колела и не са много скъпи.
ей такова е на Деси - http://www.dimibike.com/velosipedi-koloezdene/velosipedi-detski/drag-scout-detski-velosiped.htm
« Последна редакция: Май 14, 2012, 16:19:35 pm от StefiZ »