0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
А на село се метна и успешно се бута на едно такова: http://www.puky.net/en/mod_produkte_produkt/kategorie/laufrad_lr_m/produkt/Laufrad_LR_M_oceanblue/index.html /обаче беше с дървен корпус/. Гледах, рових - такива с две гуми само ги дават над 2 годинки, а по-често над три. Та това ми е чуденката - да купя ли такова, или е твърде рано и има голям риск да се пребие...то лудичко си пада моето  :oops: Живо и здраво да е!

Според мен сте малки още за това колело, дори и да го е бутал успешно. А и сигурно е доста по-тежко, по-трудно ще балансира, има риск да се нарани. Ама знам ли, ако си видяла, че категорично стои стабилен и уверен...
А това, което аз ти показах - няма нищо общо с вашата играчка на Фишър Прайс, нищо че ти изглежда подобна :wink: Имаме такава играчка тип камионче, но колелцето е по-високо, много по - маневрено и детето в много по-голяма степен трябва да използва собственото си тяло, за да се научи да балансира. Но, разбира се, вече е въпрос на твоя преценка, доколко има смисъл да се дадат 60-80лв за колело, което ще ползвате година + някой друг месец.
« Последна редакция: Май 14, 2012, 23:03:49 pm от tzvetenze »
Вени, как ще я пускам да плува сама бре?  8O Тези жилетки са някакви детски, вместо пояс един вид :)

Майтап бе, Уили :lol: Въпреки, че миналата година Ники изяви желание и почти се справи сам. Аз купувам поясчета, на които той сяда и отдолу има дупки за крачето. Плувките ги отказа с рев. Тази година пак ще опитам с плувки де :lol:
[/url][/url]
*
*sunny* , аз по принцип не се ядосвам, та и да има защо - трудно  :lol: Би ли могла да ми дадеш линк, снимка, идея откъде се купува това за което говориш? Може би съм виждала, но в момента не ми изплува като вид /или марка/.
И като сме на тема играчки - някой да похвали надуваем батут, малък и не за 3-5 000лв., че май само такива ми попадат  8O За детето ми трябва, за село, нЕма да отварям увеселителен парк засега...
А да и за басейните щях да питам нещо. За Дани с надуваемо дъно ли да взимам, или няма значение толкова? Върху трева ще стои.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Раши, предната година ползвахме подобно на това, мисля и тази година ще е от полза.
Жбрул, аз и за себе си бих избрала надуваемо дъно  :oops:

Jbrul, нямам точна снимка, но нещо подобно на това  http://motorcheta.com/ , като за начало е идеално :))) Имаше подобни в Кауфланд :)
Надуваем батут и аз търся, точно за полянка и аз, да попълваме площадката на село :) Харесала съм си ето този http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.7927, и на децата доста им хареса, изпробваха го в едно приятелче :) Басей, имаме ето този http://kidsworld.bg/catalog/viewProduct/item:intex-basejn-sys-sennik-dyga-757420 , миналата година им беше идеален за дwамата, подарихме и на едно момченце ,което беше на 2, та мисля, че и тази година ще им е супер.Много съм доволна, но да предупредя, че не става за пренасяне, доста голям, и бавно се надува, точно за полянка си е  :)  Купихме го от Джъмбо за 30 лв :)
« Последна редакция: Май 14, 2012, 23:22:41 pm от *sunny* »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Жбрул, нашият батут беше ето такъв





струваше около 70 лв. Сега търся лепенки за да залепя прегризаното от Никол докато и растяха зъби:) Вършеше ни перфектна работа. Такова премятане,скачане, криене и салта имаше в него, че си изплати парите многократно:))))))))
*
Лис, ако говориш за този на Ал Батенберг - и там ходихме. Нямаше 18-ка но бяхме без детето. Ще отидем тези дни да пробвамеш 16-ка. Вчера гледахме няколко и различните модели по различен начин му "стоят". Май ще вземем 16-ка пък дано не се налага да го сменяме още другата година
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Добро утро!
Искам да попитам успешно махналите памперса - колко след дневния, махнахте и нощния? Понеже снощи се размрънка, че искала да пишка на гърнето и не одобри предложението ми да пишка в памперса. Станахме естествено и се изпишка детето, беше пишнала току що на памперса. Тя когато се изпусне и през деня така прави - пишне малко и писва за нови гащи. Та кога да мисля и за нощния?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Лис, ако говориш за този на Ал Батенберг - и там ходихме. Нямаше 18-ка но бяхме без детето. Ще отидем тези дни да пробвамеш 16-ка. Вчера гледахме няколко и различните модели по различен начин му "стоят". Май ще вземем 16-ка пък дано не се налага да го сменяме още другата година

Коки, не. Този до нас е на ул. Хан крум но незнам номера. днес ще го разбера и ще ти кажа. Дори мога като отивам към общината да мина да видя дали имат 18-ка за да знаете поне дали да се разходите до там:) Ще ти звънна:)
*
Добро утро!
Искам да попитам успешно махналите памперса - колко след дневния, махнахте и нощния?
Да не те отчайвам но ние след близо 2 години.Дневния го махнахме на година и половина за около месец.На две и половина,лятото се опитах да махна и нощния, че ни предстоеше и операция от хидроцеле.То беше едно ставане по два пъти посред нощ и в абсолютно спящо състояние го изпишквах.В смисъл той не осъзнаваше какво се случва.Като се застуди отново сложих памперса.И вече почти 4 годишен да има по едно напикаване вечер в седмицата примерно.При всяко дете е индивидуално.Пробвай и ти но почакай още месец да се постопли още.
Относно колелото-моя син кара 14-ка от 2 годишен и мисля, че поне още две години ако не и три ще си я кара спокойно и дано безаварийно.
*
Здрава седмица на всички, че няма да е слънчева явно!

Подкрепям за колелата без педали - голяма радост е и голямо каране. И нашето е на Puky. Взехме го на 2.5г и се научи сравнително бързо да го кара, сега не слиза от него.

Пеше, нощния махнах след като имах поне седмица със сух памперс сутрин.

Jbrul, http://www.batuti.net/naduvaemi_batuti.html Имаме първия модел и е страхотен. Подариха му го и доста се ползва. Надува се и се спуска за минути, компактен е, обезопасен, но си е цифра.
*
Добро утро!
Искам да попитам успешно махналите памперса - колко след дневния, махнахте и нощния? Понеже снощи се размрънка, че искала да пишка на гърнето и не одобри предложението ми да пишка в памперса. Станахме естествено и се изпишка детето, беше пишнала току що на памперса. Тя когато се изпусне и през деня така прави - пишне малко и писва за нови гащи. Та кога да мисля и за нощния?
Аз преди близо 2 години махнах дневния,а още сме с нощен.Пика си по 1-2 пъти и това е.

*
Добро утро!
Искам да попитам успешно махналите памперса - колко след дневния, махнахте и нощния? Понеже снощи се размрънка, че искала да пишка на гърнето и не одобри предложението ми да пишка в памперса. Станахме естествено и се изпишка детето, беше пишнала току що на памперса. Тя когато се изпусне и през деня така прави - пишне малко и писва за нови гащи. Та кога да мисля и за нощния?

Пеше, а защо изобщо й предлагаш да пишка в памперса? :) Нали това е идеята - да се научат да си казват - както денем, така и нощем и да ги водим да се изпишкват в тоалетната.
За махането на нощния - различно е явно при различните деца. Ето Парси казва две години и още са с нощен, моите го махнаха около месец-два след дневния. Аз се ръководех по това да съм наблюдавала един продължителен непрекъснат период (поне седмица - две) със сух нощен памперс на сутринта. Предполагам, че за  маханеto на нощния памперс при моите деца от значение беше и това, че те не пиеха мляко или други трчности през нощта.
Но дори и през периода, когато са били с нощен пампер, ако се е случвало да се събудят и кажат, че им се пишка, не съм им предлагала да пишкат в памперса, а задължиелно отиваме в тоалетната.
« Последна редакция: Май 15, 2012, 11:41:48 am от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Добро утро!
Искам да попитам успешно махналите памперса - колко след дневния, махнахте и нощния?

едновременно, без проблеми. но ние махнахме късно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Нямам думи за условията и отношението по болниците просто! Лекарите не са виновни обаче. Виновни са управниците на болниците и властта според мен.

Много ми е притеснено за приема в яслите. Като си правя сметка хич нямаме шанс и на следващите класирания. Много е голям напливът просто. Тази година майка ми ще я изгледа дребната. Обаче пък, така като не е приета на ясла, няма да имаме точки за градина следващата есен. Няма да имам възможност да и плащам частна градина, та не знам. Някой има ли познати лелки, сестри, директорки в детски градини из центъра или Банишора, Западен парк, Света Троица?


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
tzvetenze, питай ме защо де. Изненада ме просто и мислх, че ще се разсъни. Е тя после искаше да се гушим докато заспи, но все пак бързичко си заспа. От няколко дни са ѝ сухи и обедния и нощния памперс, но още не смея да пробвам. А пък то детето явно свикна да казва.
*
А ако няма сух памперс през нощта,кога е прието да се махне и да се приучва?

*
А ако няма сух памперс през нощта,кога е прието да се махне и да се приучва?
Прието, неприето ръководиш се от детето.Лятото е по удачен сезон да пробваш,пък ако стане.
*
Аз щото бях намислила това лято да не го тормозя още,а другото.Към 4г. вече ще се замисля,нали съм мързелана :oops:.Ама да си питам все пак де :D