0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Въпроси и отговори по храненето - 7
« -: Април 04, 2012, 23:30:39 pm »


Тема 1
Тема 2
Тема 3
Тема 4
Тема 5
Тема 6

/информационен портал за асортимент на стоки за хранене и обслужване на бебето/[/left]

Ящни бебета и спокойни майки :D

Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #1 -: Април 04, 2012, 23:50:54 pm »
Ники, благодаря!
Това с магазина...реклама ли е или препоръчваш ;)


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #2 -: Април 05, 2012, 00:10:36 am »
Боби на кърма е. Ми варианта е да купя месото и аз да го сготвя и това ще направя, но първо ще спрем, че да овладеем връщането пък после ще го мисля. И аз май давам малко месо не през ден или вс. ден. Жълтък дадох миналата седмица за първи път. Телешко захранвам сега, предполагам, че най-добре е филе да търся, чувала съм, че по-червеното е по-крехко или от младо животно  :( сега не се сещам ще разпитам преди да купя.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #3 -: Април 05, 2012, 00:30:40 am »
Боби на кърма е. Ми варианта е да купя месото и аз да го сготвя и това ще направя, но първо ще спрем, че да овладеем връщането пък после ще го мисля. И аз май давам малко месо не през ден или вс. ден. Жълтък дадох миналата седмица за първи път. Телешко захранвам сега, предполагам, че най-добре е филе да търся, чувала съм, че по-червеното е по-крехко или от младо животно  :( сега не се сещам ще разпитам преди да купя.
Или пък да дадеш нещо друго с царевица, ако има такова.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #4 -: Април 05, 2012, 00:35:52 am »
м-и, не казвам, че е същото, само да споделя - като се върнахме, не зная съвпадение ли беше или от водата, която пи тук, но малката направи разстройство. оставих я на диета кърма и хляб (аз за разлика от боби и да искам не мога да го скрия, пък и не искам) не помогна - тя акаше като новородено. от два дни започнах да я оставям да яде каквото си поиска, но сложих и кис мляко на масата, а тя знам, че го харесва. та след като днес хапна порядъчно количество мусака, кисело мляко, кашкавал за вечеря, ябълка за закуска, пропусна един ден вчера и днес е значително по-малко течно производството. та мисълта ми е, както май джам беше писала, а и по-рано д-р бърди, най-добрия начин да се оправи един стомах (или черва в моя случай) е балансираното хранене.

ники, благодаря за снимката по темата захранване, водено от бебето :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #5 -: Април 05, 2012, 07:45:02 am »
Джи-джи магазина е Стара Загора, а Ники в Банско
едва ли даже е чувала за него, аз навремето сложих линк, поради информация за повечето продукти, които се предлагат в сферата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #6 -: Април 05, 2012, 08:12:47 am »
Елена проблема не мисля, че е в балансираното хранене при нас, а в нещо, което дразни коремчето му.
Имам царевица и замразена и консерва, но дали е удачно да дам такава? И още нещо може ли царевицата да е проблем, ако качамака не е?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #7 -: Април 05, 2012, 08:23:59 am »
Това с магазина...реклама ли е или препоръчваш ;)
Просто копирах инфото от стари теми :wink:
Доста подробно описание има на много продукти...

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #8 -: Април 05, 2012, 08:36:09 am »
Елена проблема не мисля, че е в балансираното хранене при нас, а в нещо, което дразни коремчето му.
Имам царевица и замразена и консерва, но дали е удачно да дам такава? И още нещо може ли царевицата да е проблем, ако качамака не е?
м-и, сега погледнах изледванията ни от алерголога. Царевицата е в списъка на 10те храни, които най-често причиняват алергии.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #9 -: Април 05, 2012, 11:18:38 am »
принципна дефиниция:
Модератор (от латински: modratio/moderare → управлявам, ръководя, насочвам, регулирам) e човек, който ръководи разговор или друга комуникация и ги направлява.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80

много благодаря за препоръките и предложенията за подобряване на организацията.
когато тези форуми станат платени и съберат достатъчно финансов ресурс, ще може да се назначат служебни модератори, а за нас - потребителите, ще остане само удоволствието да водим дискусии и разговори.

тъй като това няма да стане, ще трябва да се примирите с факта, че някои от потребителите играят доброволно, безплатно и в ущърб на свободното си време, ролята на модератори и администратори на този сайт и форумите към него. нещо, което носи повече негативи и загуби за лицето, отколкото ползи. ще трябва да се примирите и с факта, че тези потребители-модератори също имат мнение и са пълноправни участници в дискусиите и могат да пишат във всички теми. подбрали сме достатъчно адекватни хора, така че да могат да правят разграничение между двете си роли - на модератор и на потребител - и ясно да показват кога в коя роля се изявяват.


тази дискусия се води периодично и обикновено срещу участието на модератори в дискусията роптаят новите участници, които са склонни априори да обвиняват модераторите в налагане на мнение. това е много типично погрешно схващане и се наблюдава и в други форуми, не само тук. модераторите винаги са виновни, по подразбиране.

ние периодично каним потребители, които са постоянни, активни, доказали са се като интелигентни и съвестни участници в дискусиите и ангажирани с идеите на този сайт, да станат част от екипа на модераторите. казвам това, за да е ясно, че вратите са отворени - ако искате да се включите в екипа, да поработите и да видите какво е - имате този шанс.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #10 -: Април 05, 2012, 14:22:20 pm »
Благодаря, mini. Исках просто да зная дали е препоръчан или е просто реклама, не беше критика това ;)


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #11 -: Април 05, 2012, 23:51:26 pm »
Мили, Мами, бихте ли споделили кога и под каква форма дадохте боб? Някъде из старите теми някой беше писал за белен боб, не успявам да намеря писаното...

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #12 -: Април 06, 2012, 00:16:32 am »
Телешко захранвам сега, предполагам, че най-добре е филе да търся, чувала съм, че по-червеното е по-крехко или от младо животно  :( сега не се сещам ще разпитам преди да купя.
м-и пробвай телешки шол да вземеш.За Макси само такъв купувам и досега не съм попадала на старо месо.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #13 -: Април 06, 2012, 00:19:39 am »
Телешко захранвам сега, предполагам, че най-добре е филе да търся, чувала съм, че по-червеното е по-крехко или от младо животно  :(

колкото е по-тъмночервено месото, толкова е по-старо животното. съответно, по-жилаво месото. "телешко" е ако животното е било на възраст до 8 месеца. такива в България не се колят.

царевицата е популярен алерген, освен това масово е генно-модифицирана. не е нещо, без което детето ти да не може.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #14 -: Април 06, 2012, 00:40:04 am »
джам, с риск да ме обвинят в протрахиране на разговор, който е леко досаден - не мислиш ли, че не е случайно, че периодично се появява темата за това доколко форума е свободно място? да, вероятно това са "нови" хора, които имат фантазията, че това е интернет форум, в който могат да изказват свободно мнението си, след няколко разговора като тези, които периодично водим с теб "новите" хора правят вероятно едно от следните неща:

отказват се и си пишат на лични, защото предвиждат, че ще бъдат атакувани - това води до обедняване на "общата" комуникация и наслагване на атмосфера на "позволени" и "непозволени" тези, мнения, споделяния

научават "правилните" тези и пишат само тях

отказват се въобще да обръщат внимание на намеси, които според тях са ограничаващи, защото са се научили, че от това няма смисъл и ползват форума само при остра нужда или

отказват се да пишат

тезата, че понеже не си плащаме е добре да си мълчим и да сме благодарни е вероятно вярна (ние сме благодарни и не веднъж това е казвано), но идеята, че някоя от нас ще бъде "поканена" за модератор, "за да види какво е" е двойно послание - нито това е вероятно да се случи, а дори и да се случи то е като наказателна мярка.

вероятно просто и аз трябва да се откажа да пиша по тази тема, но имам проблем с това да се отказвам от нещата, които са важни за мен, а свободата на изказа е едно такова нещо, както и уважението към различието[/font][/font]


по повод царевицата - изключително странно е наистина, защото и доста се пише, че е алерген, но пък я слагат в страшно много детски храни?

адито, аз дадох готвен боб съвсем наскоро (10 мес), просто защото до момента не бях готвила. преди това съм давала леща, но тя хапна съвсем малко, а и аз не съм по схема на захранване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #15 -: Април 06, 2012, 01:55:05 am »
Елена, нищо от описаното не виждам и не намирам.

непозволените теми са малко на брой и са описани ясно в правилата.
ако се съобразява с правилата, всеки може да си изказва мнението свободно.
никой не е бил лишен от право да си изкаже мнението, нито ограничен в нещо, при условие, че спазва правилата. няма в интернет пространството територия, която е напълно свободна и лишена от правила. съжалявам. всеки си намира мястото.

намеците ти за "позволени" теми, "правилни" тези, намеси и прочие са обидни. аз лично знам само за една "правилна" тема във форума, но тя е наложена единствено и само от потребителите си.
особено смешно е да се правят такива сериозни обвинения по повод тема за ядене на боб, образно казано.... какво ли има да цензурираме и забраняваме в тема за хранене на пеленачета, за бога?!

и искам да отбележа, че тук имате много по-човешки и директен контакт с модераторите по повод участието ви във форума, отколкото в прословутата бг-мама, например. там никой модератор не се занимава да спори и да убеждава потребителите в правотата си или в нуждата от спазване на правила. трие се, цензурира се, заключват се теми и се банва на поразия - без предупреждения и без дебати. но понеже форумите, темите и потребителите там са адски много - това остава относително невидимо за масите.

а на някои хора тук им се привиждат духове. всички модератори сме го изпитвали това на гърба си в един или друг момент - изразим ли мнение по някоя силно дискусионна тема (най-често за памперси, кърмене или хранене, отбележи това!), винаги има риск някоя чувствителна душа да реши, че искаме да си наложим нащето мнение. неизбежно е това - човешката природа е неизменна и в реалния, и във виртуалния свят. и често някои хора си имат зъб на някои от модераторите, какво да се прави. на по-устатите, като мен - доста хора им имат зъб. опитвам се да живея с това. онези, които ме четат и в бг-мама, където съм най-обикновен потребител, знаят, че и там се държа по същия начин и пиша със същия тон. така че, няма защо да си мислят, че се държа тук така, защото съм с повече права. когато започнах да пиша, нямах никакви права. както и огромна част от останалите модератори.

по-скоро, Елена, се случва обратното на това, което ти казваш. понеже най-редовно,

когато някой от нас (в качеството ни на по-опитни майки, не на модератори) не издържи и си изкаже мнението по повод безумни схеми на захранване, режими на отглеждане, схеми на лечение и прочие, винаги ще се намери някой, който да възприеме това мнение на нож, като критика и да почне "еее, стига вече, обърнахте го на спорове тука, всеки си знае най-добре как да си гледа детето... " (цитирам най-стандартните лафове). и като ни шамаросат с подобни обиди и неразбиране няколко пъти, ние знаеш ли какво правим - ми налягаме си парцалите, затваряме си устите, за да има мир и преставаме изобщо да пишем в тия теми. ако имаш свободно време за статистически анализи и разровиш най-популярните теми с продължение от мамешкия форум (защото САМО там стават тия пререкания, никъде другаде!) - ще видиш как постепенно отпадаме от дискусията.

така че, описаната от теб евентуална заплаха от отлив на потребители е с обратна посока - всъщност има отлив на модератори в ролята им на потребители.

и последно - идеята, че някоя от вас може да бъде поканена за модератор не е нереалистична, нито служи за наказание - удивявам се от обратите и полетите на мисълта ти!

казах го и това е истина, която хората тук знаят - периодично каним нови модератори, защото постоянно има нужда от такива. така че - Е реалистично да се случи. апелът ми "вратите са отворени - ако искате да се включите в екипа, да поработите и да видите какво е - имате този шанс" е напълно позитивен и реален. ако твоята фантазия  е в състояние да го изтълкува като лъжлива заплаха - наистина мисля, че ти си прекалено негативно настроена към цялото това място, начинание и хората около него, за да се чувстваш добре тук.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #16 -: Април 06, 2012, 10:48:32 am »
наистина мисля, че ти си прекалено негативно настроена към цялото това място, начинание и хората около него, за да се чувстваш добре тук.

мисля, че аз най-добре зная как съм настроена и как се чувствам, благодаря ти, ако искаш да ми кажеш да престана да пиша има по-директни начини.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #17 -: Април 06, 2012, 10:58:44 am »
Елена, не мисля че джам иска да каже това, повярвай ми, познавам я достатъчно дълго и достатъчно добре, ако искаше да каже това, щеше да го каже. Не адвокатствам, но поста й е съвсем добронамерен и цели да изясни получилото се недоразумение, нищо повече.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #18 -: Април 06, 2012, 17:49:22 pm »
Честно казано като получа отговор или мнение различно от това, което съм приела за правилно, първо проучвам защо е така и решавам дали да споря или да пробвам. Много се радвам, че модераторите тук пишат и се опитват да ни помагат. И никога не споря с някой, защото е модератор(или обратното да се съглася, че да не ми забранят писането). Мисля, че понякога мислим еднакво, но с това писане  с една ръка докато се изясним много мастило отива  :D

За телешкото имам от къде да купя прясно месо ще пробвам шол.

Адито белен боб има на Крина не съм готвила, но голяма реклама беше.

Царевицата защо я слагат въвв всичко като е алерген и аз се чудя, но наистина не ми е важно да я да давам и ще я спра. На моменти и аз решавам да си улесня живота и да давам от бурканче - за сега все неуспешно.
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #19 -: Април 06, 2012, 21:15:31 pm »
Адито,да ти кажа,аз и мьжа ми като ядем боб(защото това се случва често,много го обичаме) ни става тежко,и дори някога ме боли корем после,а за дечицата на тази вьзраст,незнам как би им подействало на стомахчетата,аз бих се вьздьржала с боба за сега,но ако има майчета давали и всичко е ок-пробвай мьничко и ти да дадеш:)))