0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #20 -: Април 06, 2012, 22:50:29 pm »
Мили, Мами, бихте ли споделили кога и под каква форма дадохте боб? Някъде из старите теми някой беше писал за белен боб, не успявам да намеря писаното...
Аз мразя газове и гледам да го избягвам, но мъжът ми умира за боб и си го готви сам и даде на Ивана малко преди годинка и нищо и нямаше. Майка му ми каза, че тя на него първата храна, която му е дала от тяхната, на около 7 месеца, е била боб :-).


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #21 -: Април 06, 2012, 23:37:15 pm »
аз боб практически не давам и досега, но си спомням, че Бърди беше писал колко е добре да се дават бобови култури и ги препоръчваше още от преди годинката - боб, леща.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #22 -: Април 06, 2012, 23:38:31 pm »
Честно казано като получа отговор или мнение различно от това, което съм приела за правилно, първо проучвам защо е така и решавам дали да споря или да пробвам. Много се радвам, че модераторите тук пишат и се опитват да ни помагат. И никога не споря с някой, защото е модератор(или обратното да се съглася, че да не ми забранят писането). Мисля, че понякога мислим еднакво, но с това писане  с една ръка докато се изясним много мастило отива  :D

За телешкото имам от къде да купя прясно месо ще пробвам шол.

Адито белен боб има на Крина не съм готвила, но голяма реклама беше.

Царевицата защо я слагат въвв всичко като е алерген и аз се чудя, но наистина не ми е важно да я да давам и ще я спра. На моменти и аз решавам да си улесня живота и да давам от бурканче - за сега все неуспешно.

Аз ползвам едни пюрета на бейбилов от магазини ДМ.Имат 125 гр. разфасофка само телешко месо,много ситно смляно без добавки и са много добри.От тях прибавям към другите зеленчуци.Ето това е))
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/2974348_-bio-rindfleisch-zubereitung-babylove.html

ако искаш пробвай с него.Иначе месото се пасира доста трудно :D
« Последна редакция: Април 06, 2012, 23:41:08 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #23 -: Април 07, 2012, 11:13:34 am »
.Иначе месото се пасира доста трудно :D
Месо се пасира по-лесно, когато е с малко бульон. А още по-лесно е, ако има и морковче вътре. Аз ползвах чопъра на робота, с пасатора беше по-трудно.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #24 -: Април 07, 2012, 12:57:43 pm »
.Иначе месото се пасира доста трудно :D
Месо се пасира по-лесно, когато е с малко бульон. А още по-лесно е, ако има и морковче вътре. Аз ползвах чопъра на робота, с пасатора беше по-трудно.

точно. с малко течност, в чопъра.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #25 -: Април 09, 2012, 18:32:58 pm »
Момичета, как приготвяте безмлечна оризова каша?

На опаковката пише, на 200 мл. ам към 20 гр. каша, тоест на 100 мл. ам към 10 гр., ако се ползва мерителната лъжичка на фризолак ( от 4.3 гр. ) , това са две лъжички.

И трябва ли пак 3-4 дни по малко да се захрани, и после голямо количество да се даде?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #26 -: Април 09, 2012, 18:39:28 pm »
Оризовата каша е по-лека от фризолак т.е. трябва да сложиш повече, но не мога да кажа колко, а нямам оризова каша да изтегля и премеря със супена лъжица.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #27 -: Април 09, 2012, 18:44:20 pm »
Имам предвид, ако към направено ам фризолак добавя оризова каша, в какво съотношение да са.И бибероните трябва ли да са номер 2, че аз имам и номер 1 и номер 2, гъсто ли става?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #28 -: Април 09, 2012, 18:51:46 pm »
Имам предвид, ако към направено ам фризолак добавя оризова каша, в какво съотношение да са.И бибероните трябва ли да са номер 2, че аз имам и номер 1 и номер 2, гъсто ли става?
Защо ще захранваш с биберон, а не с лъжичка?


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #29 -: Април 09, 2012, 18:53:22 pm »
Ти течно искаш да го даваш? Пробвай  една мерителна лъжичка само да добавиш. Става гъсто да, а ако като мен си купила Хип даже и засядаше на дупката и дребния смуче ще се пръсне и накрая плюе биберона и ми вика "Аааа"  :lol: отпушвам аз и след малко пак, та много бързо спрях да давам. Биберон 2 не съм купувала, но ние се кърмим това ни беше за добавка само. По принцип знам, че с какъвто е свикнало бебето с него може и до края да се изкара.

Боби предполагам, че чете от някъде съвети на Бърди за овладяване на рефлукса(аз поне с такава цел я слагах кашата)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #30 -: Април 09, 2012, 19:24:17 pm »
О, ако е за рефлукс, аз давам в АМто оризова каша също. Сега, не знам как се мери вашето АМ, но ако е като тук е 1 мерителна лъжичка АМ на 60 мл вода. Описвам го това, за да съм сигурна че за еднакви мерителни лъжички говорим.
 В така разтворено АМ  аз слагам една мерителна жъжичка оризова каша не пълна, а до където и започва дръжата, на  60м АМ. Сега не мога да се сетя как съм го смятала, ама така излизаше като ми го каза лекарката. Беше някакви чаени или супени лъжици към унции :-).  Аз предпочетох да си го правя сама, но може направо да вземеш АМ, което е АР.

За бибероните - да, аз давам #2 ( сега чаша) иначе е мъка. Аз я мъчих няколко дена с #1, запушваха се и беше трагедия и ги смених.

м-и, аз Ивана до края я държах с #1 биберон и нямаше проблем. И аз не виждам иначе смосъл от смяна. Обаче това е гъсто и не става, запушва се, трябва да го дърпаш от устата да видиш да не е запушено, че милото цока, а нищо не излиза, да го отпушваш, абе не е работа.
« Последна редакция: Април 09, 2012, 19:28:07 pm от Bobbie »


  
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #31 -: Април 09, 2012, 19:55:47 pm »
Ами на малкия нещо яденето с лъжица не му харесва нещо, с много дрънкане на играчки давам по малко пюре понякога.Та исках първо да му добавя в АМ да свикне и после да опитаме с лъжичка.Но като каша пък мога да добавя и плодово пюре някакво.На фризолака на 30 мл. вода е една мерителна лъжичка мляко.
Така като го смятам, на 100 мл. готово АМ  трябва да сложа две лъжички ( фризолачени по 4 гр.) оризова каша  osi_10 .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #32 -: Април 09, 2012, 20:02:08 pm »
Захранва се с лъжичка, не с биберон! Щом не му харесва лъжицата, смени я или изчакай.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #33 -: Април 09, 2012, 20:13:37 pm »
Силванече, според мен е по-добре да изчакаш. Щом не иска, не го насилвай, явно просто още не е готов за захранване. Няма да остане незахранено детето ;)
[/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #34 -: Април 09, 2012, 22:06:23 pm »
Ами на малкия нещо яденето с лъжица не му харесва нещо, с много дрънкане на играчки давам по малко пюре понякога.Та исках първо да му добавя в АМ да свикне и после да опитаме с лъжичка.
О, не по-добре неде;.  Не се дава храна с биберон, ако си пие АМто. То няма нужда от тази допълнителна храна. И това с дрънкането по-дибре не го прави, че да не го свикнеш така да се храните. Не се притеснявай ако не си яде дозичката, щом си пие АМто няма проблем, гладен няма да остане.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #35 -: Април 10, 2012, 01:29:20 am »
силванченце има ли причина да искаш да захраниш по-рано?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #36 -: Април 10, 2012, 02:41:37 am »
И според мен захранването с биберон  е голяма грешка. Аз бих изчакала. Това "залисване" на децата, за да им се пробута дадена храна, води до проблемно хранене години наред, а и не виждам какъв е смисълът.
Аз ли съм единствената несъвестна майка, която приготвя кашата на око  :lol:?

От седмица насам Тереза отказва всякаква готвена храна /домашна и купешка/. Обедната манджа заместихме с филия със сирене, чери доматчета и малки чушлета. Направо цели си ги яде  :lol: и ушите й плющят. Следобедната закуска вече ни е цял банан /на нарязан или пасиран не се обръща внимание/ или  ябълка /с кората/ + купичка кисело мляко.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #37 -: Април 10, 2012, 07:09:40 am »
Аз ли съм единствената несъвестна майка, която приготвя кашата на око  :lol:?

Не, аз съм гледала колко каша, ама колко АМ на око колкото да ми хареса консистенцията.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #38 -: Април 10, 2012, 13:46:34 pm »
елле, всички бебета около мен (около 9 на брой) които бяха захранвани с пюрета и с лъжица отказаха да ядат и сега им се дава да се хранят сами, така наречените finger foods. така че, честито, растете  :D. ако му дадеш ядене, но не смляно, да си го яде с ръце няма ли да иска?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #39 -: Април 10, 2012, 14:32:03 pm »
И според мен захранването с биберон  е голяма грешка. Аз бих изчакала. Това "залисване" на децата, за да им се пробута дадена храна, води до проблемно хранене години наред, а и не виждам какъв е смисълът.
Аз ли съм единствената несъвестна майка, която приготвя кашата на око  :lol:?


Далеч не си... :-) Аз всички каши така правех :-)

Силванче, остави малкия засега, явно не е стигнал сам до идеята за ядене на друго освен АМ. Той ти блъска лъжицата не защото не иска кашата, а защото още иска да си пие АМ; няма нужда да го свикваш на вкус, просто го изчакай още месец и почни тогава, няма закъде да бързаш.