0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #80 -: Април 16, 2012, 18:06:40 pm »
мими, какъв е този противоалергенен сироп? аз продължавам да съм изключително небрежна към домашната аптека и освен калпол и крем от арника и спрей за нос нямам нищо под ръка.

весели ви празници
Аз имам Ериус.

Мими 26 благодаря, ще купя задължително този сироп и мерси за съветите  :wink:
Поредния път се убеждавам, че четенето във форума има повече полза, от колкото ходене по докторите в БГ.... :(
за хрема ни изписаха....КУИКС СОФТ  8O, след като се оплаках, че след 1 седмица няма подобрение ни изписаха Виброцил и пак резултат не виждам... :?
(последното не по темата.... :oops:)


Ей сега го проверих това Куикс софт - ами това е вода... от атлантическия океан разредена така,че да е концентрация на физиологичен разтвор. Със същия туспех можеха това да предпишат физиологичен разтвор за промивки. Физиологичният разтвор е вода с 0.9% концентрация на сол, дори може да си го правиш сама вместо да даваш пари,особено пък за това,че са я донесли солата от атлантика. 


  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #81 -: Април 16, 2012, 19:01:55 pm »
Боби еми вода е...видях аз и не можах да разбера как само с тая вода ще ни спрат сополите... 8O, иначе нещо от 8-9лв ми се въртят в главата като цена... :?
всичко е един бизнес за мен, нали получават процент от рецептите които ни изписват, на кой му пука как и какво ще ни помогне...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #82 -: Април 16, 2012, 19:23:54 pm »
всичко е един бизнес за мен, нали получават процент от рецептите които ни изписват, на кой му пука как и какво ще ни помогне...

Как така получават процент? От къде го получават този процент? Ти това го купуваш и без рецепта, нищо че са го написали на такава, те не ги пазят тези.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #83 -: Април 16, 2012, 22:12:53 pm »
за това може и да не получават процент, но мога да ти кажа как се събират опаковки от антипсихотици от пациентите и получаваха по 2 лв (беше преди години сега не знам как е), но така или иначе ги ухажват фармацевтичните компании.

някой знае ли защо не можем да слагаме капки (например виброцил или ксилометазолин (или ксилометазолина е заради аритмията?), но не може да няма нещо по-ефетивно от вода и сол
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #84 -: Април 16, 2012, 22:16:49 pm »
Аз първо давах виброцил, ефект никакъв, после по съвет на д-р Бърди им пръсках само по един път на ден от детския Олинт и хремата ни отшумя за 2 дни, а с виброцила и спрейчетата откарахме седмица.


Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #85 -: Април 16, 2012, 22:25:22 pm »
всичко е един бизнес за мен, нали получават процент от рецептите които ни изписват, на кой му пука как и какво ще ни помогне...

Как така получават процент? От къде го получават този процент? Ти това го купуваш и без рецепта, нищо че са го написали на такава, те не ги пазят тези.
да не спамим темата, че хич не ми се занимава нито с бг докторите, нито със системата тук, а и нямам време... :wink:
не знам защо ми изписа рецептата за тази океанска вода...., виж за Виброцила ми каза, че без рецепта мога да го купя  :lol: :lol:
а и цялата  врата на кабинета облепена с рекламни брошури на въпросната водица...това го забелязах втори път като водих Дани за обрива и ми направи впечатление.

не съм наясно с дистрибуция на лекарствата в БГ и не искам да изказвам нищо категорично, гоня си някаква моя логика... :lol: :lol:
« Последна редакция: Април 16, 2012, 22:27:25 pm от marigri »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #86 -: Април 16, 2012, 22:44:16 pm »
И аз извън темата, но нашия педиатър всеки път ни дава една пачка рекламни брошури значи имат някакви взаимоотношения.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #87 -: Април 17, 2012, 14:08:13 pm »
Мацки, не искам изобщо да влизам в защита на докторите, но:
"водата със сол" (има я и като "меримар", и като "Диснемар" и т.н.) много помага при някои видове хрема - разчиства носа, втечнава секрета и можеш да го изтеглиш с помпа. Затова и го предписват, принципно избягват да дават на бебетата по-силни неща. На мен ми върши чудесна работа (и си го купувам, щото няма начин да седна да го бъркам сама :-) и за Кай, и за нас с баща му. Така му чистя носа преди лягане и/или преди слагане на по-сериозни капки (които иначе няма как да стигнат до местоназначението си :-)
А иначе имам силно да препоръчам за борба с много течни, бистри сополи: хомеопатични хапчета Cinabsin, може и в комбинация с имуностимулиращите таквив Influcid. Много съм доволна, за 1/2 ден спря голямото течене, а за 3 дни се оправихме съвсем; в случая беше от зъби.
Преди да опра до тях, пак за същия тип сополи, ползвах капки "Коларгол" - в аптеките продават прахчета с дистилирана вода, които се разтварят и шолзват по указания; те също са адски ефективни за спиране на течащ нос.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #88 -: Април 17, 2012, 14:22:48 pm »
Мами, може ли да ми дадете идеи за закуска,в които няма сирене. През ден меня попара и кус-кус със сирене и ми се ще някакво разнообразие.
 Следобяд давам каши с плод или без. И по този повод- бях се заканила да купя на шушулката манго(един път съм му давала пюре манго с ябълка) и вчера му пасирах малко с 1/2 банан и 1/2 ябълка.Сложих и малко каша. Лелее като отвори една уста 8O, като мисирче-лапа и гълта, чак се ядосва като няма нищо в устата. Омете го за норматив и още искаще. Направих му обаче само малко каша. Той по принцип си яде всичко, ама чак пък такъв мерак за ядене не е имало.


Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #89 -: Април 17, 2012, 16:41:25 pm »
Мацки, не искам изобщо да влизам в защита на докторите, но:
"водата със сол" (има я и като "меримар", и като "Диснемар" и т.н.) много помага при някои видове хрема - разчиства носа, втечнава секрета и можеш да го изтеглиш с помпа. Затова и го предписват, принципно избягват да дават на бебетата по-силни неща.

Надин, ни от бебета ползваме само Меримар,от който съм доволна и изрично попитах педиатърка дали да пръскам с него, еми отговора беше НЕ....и бързо ми написа рецепта за КУИКС........а сега ми кажи къде е логика 8O 8O

иначе благодаря за лекарствата които препоръчваш за хрема :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #90 -: Април 17, 2012, 19:08:05 pm »
Еми marigri  за 10-тина пъти по-малко шише даваш пак толкова пари познай къде се разпределя разликата  :D а сега сериозно като беше малък дребния(не че е мнооого голям сега) не ми даваше да му пръскам Стеримара, защото той като пръсна и една 5мин струя прави, а Куикса го понасяше. Иначе разлика в ефекта няма, но аз само за корички го ползвам.

иванита колко хранения имате дневно ние още 2 обяд и следобяд :)?
« Последна редакция: Април 17, 2012, 19:13:16 pm от м-и »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #91 -: Април 17, 2012, 19:10:56 pm »
Мами, може ли да ми дадете идеи за закуска,в които няма сирене. През ден меня попара и кус-кус със сирене и ми се ще някакво разнообразие.
 
Най-добрата закуска за 7месечно бебе е млякото! Прекалено рано замествате млечните хранения, има време кога да яде закуски.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #92 -: Април 17, 2012, 19:56:46 pm »
Мацки, не искам изобщо да влизам в защита на докторите, но:
"водата със сол" (има я и като "меримар", и като "Диснемар" и т.н.) много помага при някои видове хрема - разчиства носа, втечнава секрета и можеш да го изтеглиш с помпа.
Разбира се, ама 10лв за 30мл вода, защото са я донесли от атлантика, като могат спокойно да им кажат да си купят ( ако не им се прави) физиологичен разтвор, който предполагам е доста по-евтин. На този Куикс изрично пише, че е направен с концентрация на физиологичен разтвор. На мен това ми говори, че или лекарят, който го предписва не разбира какво е и как работи (което силно ме съмнява) ,или въобще не се е интересувал, а се води по рекламни брошурки ( това ми се струва най-вероятен вариант), или както беше споменато, имат някакви интереси да я препоръчват.

Мами, може ли да ми дадете идеи за закуска,в които няма сирене. През ден меня попара и кус-кус със сирене и ми се ще някакво разнообразие.
Ами имайки предвид възрастта ви, едва ли дъвчете много много. Аз си храня с пюрета и сутрин, като не мога да измисля. Кисело мляко ядете ли? Може кисело мляко с каша от каквото искаш. Аз давам пшенична каша и става като бисквитка без захарта. Ако не ядете, може някакво пюре пак с кашата.
 Друго което ми идва през ума е нещо с меко топено сирене, щом ядете сирене. При нас има едни тръгълничета, мисля, че и в България ги има. С тях може да дадеш нещо, децата умират за тях ( поне моите и двете).
Ти пак си даваш АМ ( кърма? )за пиене със закуската, нали? Аз лично не съм заместила нито едно хранене, а сега на всяко ядене давам по 120мл АМ и по около 100мл пюре. То и без това трябва да пие нещо и така давам хем ядене, хем АМ.

Ето това е, за kоетo говоря
 

П.П. Сетих се и четвърти вариант :-) - лекарят иска да си мислиш, че прави за теб повече, от колкото да ти изпише един „прост“ физиологичен разтвор.
« Последна редакция: Април 17, 2012, 20:26:00 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #93 -: Април 17, 2012, 20:09:12 pm »
банка физиологичен разтвор, която е 500мл. мисля, струва 1.20 лв., с игла и спринцовка върши чудеса :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #94 -: Април 17, 2012, 20:11:22 pm »
или пък индивидуални ампулки (от мека пластмаса, които се ползват като капкомер и си имат запушалка) по около 29 ст едната :) пак физиологичен разтвор, на мен са ми най-удобни, защото най-мога да контролирам какво и къде слагам.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #95 -: Април 17, 2012, 20:29:58 pm »
изобщо не са икономически изгодни тия ампулки :wink:
4бр. са колкото една банка.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #96 -: Април 17, 2012, 20:32:52 pm »
да ама не се занимаваш със спринцовки и прибиране на 495 мл физиологичен разтвор след спирането на хремата, която както знаем за 7 дена спира без лекарства и за една седмица със :wink: както се казва, плащаш си за гяволъка
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #97 -: Април 17, 2012, 20:51:08 pm »
така е, права си, много ми е трудно да намеря място на едно пластмасово шише, нямам нито един шкаф за тази цел :lol:
още повече че цяла зима си го ползвам, факт, остава и го изхвърлям, но това е за 1.20 лв., две деца цяла зима, поне 2-3 хреми са това. ако купувах всеки път по един куикс или стеримар по 10 лв.....
Елена, безмислено е, който както иска да си харчи парите, далеч не ме интересува това, просто го написах, за да знаят момичетата, че върши перфектна работа. Ти ако искаш си купувай и в разфасовки по 2 гр., все ми е едно, повярвай. :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #98 -: Април 17, 2012, 21:05:33 pm »
Да,и аз използвам такава банка за носа.Само за инхалациите си ползвам ампулки.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #99 -: Април 17, 2012, 21:49:19 pm »
банка физиологичен разтвор, която е 500мл. мисля, струва 1.20 лв., с игла и спринцовка върши чудеса :wink:

още утре ще си купя такава банка,благодаря за просветление!
определено не съм от хората дето нямат 10лв за нищо, просто това първата ни хрема и като цяло първата ни настинка, за това малко в небрано лозе се оказах, но вижте, че за следваща хрема ще съм подготвена благодарение на вас  :wink: