0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #40 -: Април 10, 2012, 18:17:34 pm »
елле, всички бебета около мен (около 9 на брой) които бяха захранвани с пюрета и с лъжица отказаха да ядат и сега им се дава да се хранят сами, така наречените finger foods. така че, честито, растете  :D. ако му дадеш ядене, но не смляно, да си го яде с ръце няма ли да иска?

Силно се съмнявам, че причината е в лъжицата, по- скоро в опитите на родителите да наложат дадена храна.
Finger foods давам от 7-8-ия месец, когато започна да посочва с пръстче различни неща /това беше дефиницията на самия израз/. Предполагам, че сега предпочита да ръфа твърдите плодове и зеленчуци, защото са цветни, студени и идеални за чесане на венците. А и това е моята любима храна  :D.

Олекна ми за кашата  :lol:.

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #41 -: Април 10, 2012, 20:49:31 pm »
За да не е гол запис, аз също съм от майките, които правят кашите на око.

Моите деца ги захраних броени дни преди да навършат шест месеца. Тошко веднага разбра за какво служи лъжичката, но Насето е буташе с езиче, много трудно беше храненето, това бутане с езиче продължи около месец. Пък и той до сега изпада в екстаз като види шишето, за разлика от Тошко.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #42 -: Април 10, 2012, 22:33:21 pm »
Аз също съм от тези, които правят кашата на око :)
В началото на захранването ни Благовест не се сещаше за какво става въпрос и буташе с език, сега като ме види с лъжичката отваря уста. Въпрос на време е. Но се радва и на шишето.
Искам да ви попитам за преходните чаши- кога започнахте да ги ползвате? Тъй като имам шишета на Авент, купих мекия накрайник, където уж не се разлива. Пробвах го, но се изиска доста усилие според мен за да се изсмуче течността.СЪответно и детето се размрънка, но не съм и настоявала де. Вие имате ли наблюдения? Или пък да взема друга "чаша", която не изисква толкова усилия.


Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #43 -: Април 10, 2012, 22:51:48 pm »
Аз на Севи от 6-тия месец й дадох чаша с мек накрайник и нямаме никакъв проблем. И не знам какъв е вашия накрайник, но нашия (на бертони) не изисква никакво усилие. Има цепка по средата и като се стисне се отваря и пуска течността - не иска смучене. Друг е въпроса, че ние го по;зваме главно да си чешем венците :)

А относно избутването на храната - наистина е въпрос на време, но не бебето да "свикне", че това е храна, а кога ще прояви интерес към храната. Аз на Севи за първи път й дадох от моята попара, с лъжичка, когато тя сама си поиска (беше малко преди да навърши 6м) От там нататък, дам ли й храна, е нямало проблеми - хапва си. Просто я оставих сама да ми покаже кога е готова за твърда храна.
[/url]
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #44 -: Април 10, 2012, 23:23:08 pm »

Искам да ви попитам за преходните чаши- кога започнахте да ги ползвате? Тъй като имам шишета на Авент, купих мекия накрайник, където уж не се разлива. Пробвах го, но се изиска доста усилие според мен за да се изсмуче течността.СЪответно и детето се размрънка, но не съм и настоявала де. Вие имате ли наблюдения? Или пък да взема друга "чаша", която не изисква толкова усилия.

Да не би случайно да има протектор на чашата отдолу? Питам, защото ние купихме комплект чаши, но се наложи да ги изхвърлим, че трудно пускали /според мъжа ми/. След като купихме нови и таткото отново ги определи като "безполезни" ,го открих  :lol:  :oops:.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #45 -: Април 10, 2012, 23:43:21 pm »
Аз също съм от тези, които правят кашата на око :)
В началото на захранването ни Благовест не се сещаше за какво става въпрос и буташе с език, сега като ме види с лъжичката отваря уста. Въпрос на време е. Но се радва и на шишето.
Искам да ви попитам за преходните чаши- кога започнахте да ги ползвате? Тъй като имам шишета на Авент, купих мекия накрайник, където уж не се разлива. Пробвах го, но се изиска доста усилие според мен за да се изсмуче течността.СЪответно и детето се размрънка, но не съм и настоявала де. Вие имате ли наблюдения? Или пък да взема друга "чаша", която не изисква толкова усилия.
Това е което аз позлвам на Tommee Tippee.

 Моите и двете са с таквиа чаши от 8мия месец, но преди това започнахме, не може отведнъж да им дадеш и да знаят. От 8мия месец обаче пият само с тях. Андреа все още вечерното мляко и го давам с биберон, но може би няма да е повече от до края на седмицата.
И на мен ми се струваха трудни моите, но децата си им свикват. Пробвала ли си да пиeш с биберон :-) ? Хич не е лесно. Дори в градината ме натискаха на Андреа да съм вземела еди какви си, пък аз вече имах тези от каката и настоях, че няма да ги сменям и няма и седмица след това тя мина само на такава чаша. На мен тези си ми харесват, защото Ивана като приключи и ги хвърля на земята, а тези които са само с дупка текат.
« Последна редакция: Април 11, 2012, 00:02:27 am от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #46 -: Април 10, 2012, 23:55:27 pm »
Чашата на Авент е по-друга от обикновените. Там наистина трябва детето да засмуче силно, иначе нищо не излиза. Вземи му обикновена! Може пък да му хареса. Моят също не я одобри тази чаша особено, въпреки че всичките ми шишета бяха на Авент и с тях не сме имали проблеми.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #47 -: Април 11, 2012, 09:32:04 am »
Аз също съм от тези, които правят кашата на око :)
В началото на захранването ни Благовест не се сещаше за какво става въпрос и буташе с език, сега като ме види с лъжичката отваря уста. Въпрос на време е. Но се радва и на шишето.
Искам да ви попитам за преходните чаши- кога започнахте да ги ползвате? Тъй като имам шишета на Авент, купих мекия накрайник, където уж не се разлива. Пробвах го, но се изиска доста усилие според мен за да се изсмуче течността.СЪответно и детето се размрънка, но не съм и настоявала де. Вие имате ли наблюдения? Или пък да взема друга "чаша", която не изисква толкова усилия.
Ние бяхме с такива чаши. Има една клапа, можеш да я махнеш в началото, за да разбере, че чашата пуска нещо. Като свикне да засмуква си сложи клапата. Да те предупредя обаче, че много трудно се мие накрайника и иска смяна всеки месец. Аз само вода давах в тези чаши. Имахме и на Нук, но те са без клапа и като заметнат с чашата навсякъде се декорира. С тях давах по-гъсти течности (кисело мляко например). Млякото си го пиеха от биберони до 2 год и кусур, сто пъти по-удобно ми беше и миене и обслужване. Сега го пият от чаши на Нуби http://www.mytoys.de/Nuby-Trinkbecher-Set-Pick-Nick-6-tlg-180-ml/Geschirr/Mahlzeit/KID/de-mt.ba.ca02.09.03.02/1474146 но вече са и големи и внимават да не се поливат.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #48 -: Април 11, 2012, 10:31:19 am »
И ние сме с такива чаши на Tommee Tippee.
Но за сега се ползват за на венците,но mimi26 благодаря за"ключа за мазето"сега ще я махна тази клапа,че да видим
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #49 -: Април 11, 2012, 11:44:59 am »
тъй като аз давам само вода в такива чаши, си взех от тези с накрайника, но го махнах, но си взех и тази http://www.amazon.co.uk/s/?ie=UTF8&keywords=doidy+cup&tag=googhydr-21&index=aps&hvadid=7669008493&hvpos=1t1&hvexid=&hvnetw=g&hvrand=6435584802120945119&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=b&ref=pd_sl_7h1n8ofenc_b

и друг път съм писала за нея, много е удобна, вярно е, че трябва възрастен да е наоколо, но детето си изпива каквото и колкото иска и се приключва въпроса. иначе тези с накрайниците наистина се ползват основно за чесане на венци.

започна на 6 мес и нещо, но моята девойка е луда по водата и пие откъдето й падне - вана, басейн, рамото ми. само няколко пъти съм давала нектари в нея
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #50 -: Април 11, 2012, 12:08:28 pm »
Еленка, наистина много удобна ми се вижда тази чаша. Аз търсих нещо такова, но не можах да намеря и взех едно като кутийка за съхранение на каша. Много е удобна и си точно като чаша, но пак ударих на камък - малко е ярък цвета й и малката си мисли, че е за игра. Че и купичка такава цветна взех, ама сега и тя само ще ми събира прах. Иначе й сложа бялата порцеланова чиния и знае, че от трябва да си вземе за ядене, но тези цветните ги ползва за игра.
[/url]
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #51 -: Април 11, 2012, 17:28:42 pm »
о, краси, вие сте напред с материала, аз чинии не слагам, защото независимо от цвета, тежестта или материала тя се опитва да ги хвърля на пода. затова само на таблата на стола давам храна.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #52 -: Април 11, 2012, 20:03:01 pm »
о, краси, вие сте напред с материала, аз чинии не слагам, защото независимо от цвета, тежестта или материала тя се опитва да ги хвърля на пода. затова само на таблата на стола давам храна.
И аз слагам на табличката или в пластмасова или хартиена чиния. Порцеланови не давам, защото и ние обичаме да хвърляме.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #53 -: Април 11, 2012, 23:03:05 pm »
Точно на Авент е накрайника.Да взема да му махна клапата, щом се маха. Или пък ще взема някоя от препоръчаните от вас. Благодаря :-)


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #54 -: Април 11, 2012, 23:05:38 pm »
Точно на Авент е накрайника.Да взема да му махна клапата, щом се маха. Или пък ще взема някоя от препоръчаните от вас. Благодаря :-)

Махни го за няколко дни, докато разбере за какво е чашата. Няма смисъл да хвърляш пари за чаши, че и те не са евтини  :?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #55 -: Април 12, 2012, 10:06:13 am »
елле, всички бебета около мен (около 9 на брой) които бяха захранвани с пюрета и с лъжица отказаха да ядат и сега им се дава да се хранят сами, така наречените finger foods. така че, честито, растете  :D. ако му дадеш ядене, но не смляно, да си го яде с ръце няма ли да иска?

и при нас Алекс от седмица отказва всякаква храна, включително и млякото....но успявам все пак да му дам някакво количество като заспи :?
вчера му сварих един картоф и 2 морковчета, сложих му ги пред него и направо се опулих как ядеше детето  8O, ушите му плющяха  :lol: :lol:
днес пак ще му дам нещо от сорта и да яде сам, щом така му е по вкусно, аз съм доволна.....поне знам, че не стои гладно, че се побърках за 1 седмица що не яде нищо  :(
а Дани е на диета, получихме страшна алергия от нещо.....крачета, ръчички, лицето му в едни обриви, все едно опарен от коприва :( , и сега екшъна е пълен на единия ще готвя нещо по диетично, на другия трябва да е на парченца......изобщо е весело  :lol: :lol:, Дани отказва да яде сам с ръчичките си,мота ги в ръцете..100 пъти го изтърва, смачква го в дланите.....общо взето за игра го взима  :lol:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #56 -: Април 12, 2012, 10:39:06 am »
marigri, нормално е поведението на Дани с храната. Бебетата по този начин я разучават - нали трябва да знае какво е това нещо и да реши дали да го сложи в устата ;) Аз онзи ден колко се смях с моята буба - дадох й една царевична пръчица. Взе си я тя в ръчичка, започна да я оглежда, посмачка я и започна да я ближе точно като кученце :)
[/url]
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #57 -: Април 12, 2012, 10:48:01 am »
а Дани е на диета, получихме страшна алергия от нещо.....
разбери от какво е алергията, не е необходимо да е на диета, просто не се дава храната, към която е проявил алергия.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #58 -: Април 12, 2012, 12:39:21 pm »
 :) И ние сме на преходно шише, но на Мам с мекия накрайник.

Аз от вчера съм в голяма чуденка за редуването на храната. Д-ра каза 1 ден месо, 2ри ден жълтък, 3 ден чист зеленчук. Нооо, вчера една мама ме хвърли в размисли, че те нямат ден с чист зеленчук, децата вече биле големи, и трябвало да се редува, месо, жълтък.И даже вечер да помисля за лека вечеря......

И аз отново при вас за съвет :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #59 -: Април 12, 2012, 12:58:19 pm »
:) И ние сме на преходно шише, но на Мам с мекия накрайник.

Аз от вчера съм в голяма чуденка за редуването на храната. Д-ра каза 1 ден месо, 2ри ден жълтък, 3 ден чист зеленчук. Нооо, вчера една мама ме хвърли в размисли, че те нямат ден с чист зеленчук, децата вече биле големи, и трябвало да се редува, месо, жълтък.И даже вечер да помисля за лека вечеря......

И аз отново при вас за съвет :)

Колкото педиатри,толкова схеми за хранене.Нашта ми препоръча 2 дни в седмицата месо,през ден жълтък(Бузана е на половин жълтък вече).През останалите дни зеленчуци.
Второто хранене-плодове и каши)))

На практика е 2 дни месо,3 дни жълтък и 2 дни зеленчук...като не ги издребнявам в подредбата :oops:


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia