0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #940 -: Октомври 11, 2012, 08:53:25 am »
кисела, заразата била тръгнала от десерта - паста. Не знам защо, ама хич не ми се вижда подходящ десерт за такива малки деца. Аз каквато съм лакома, сигурно щях да я изям лично и във вестника щеше да пише за еди-колко си деца и една майка, заболели от салмонелоза. Явно са я правили със сурово яйце.  :(
педиатърът на София ми е казвала, че е забранено да ползват яйца в детските кухни. Само яйчен прах. Питах я по повод засторйките, дали се правят с цяло яйце или само жълтък. Но дали се спазва забраната не е ясно :wink:

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #941 -: Октомври 11, 2012, 09:08:23 am »
Ники ползват си яйцата, точно дали само с жълтък застройват не съм питала, но май е с цяло яйце. Ползват и неща, които те самите не одобряват-обясни ми за някаква овкусена кайма, която производителя не искал да не овкусява, а те нямат право на друг доставчик. Леля ми е домакин в една кухня и даже правят някакъв сладкиш с яйца. Една братовчедка пък ми обяснява, че миела яйцата преди употреба и това предпазвало от салмонела. Доста съмнително ми се вижда.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #942 -: Октомври 11, 2012, 09:36:51 am »
Ники, вероятно такива са им инструкциите и сигурно някои кухни ги спазват. Ама откъде ще дойде тази салмонелоза иначе?  :? Не че съм специалист, ама все си мисля, че не може да е от яйчния прах.
P.S. Уикипедия казва, че може и от сурово, необработено мляко. Но пък не ми се вярва да са сложили такова нещо.
« Последна редакция: Октомври 11, 2012, 09:38:47 am от blue_sky »

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #943 -: Октомври 11, 2012, 11:37:24 am »
Мислите ли, че кисело мляко с бисквитки и настърган плод е добре за следобедна закуска, имам предвид комбинацията мляко  плод?

силванченце, ако си прочела по-горните изказвания на нашите местни научни специалисти - МОЖЕШ ДА ДАВАШ АБСОЛЮТНО ВСИЧКО.

така че, въпросът ти е излишен, както и изобщо цялата тема е излишна.

предлагам да я затворим, а вместо нея ще сложим един банер отгоре, който ще мига с надпис - "БЕБЕТО И МАЛКОТО ДЕТЕ МОЖЕ ДА ЯДЕ ВСИЧКО, КОЕТО ЯДЕТЕ ВИЕ, ДОРИ И НЕ САМО ТОВА!" - и работата ще приключи.

кво му мислите и му се чудите изобщо, след последните дискусии тук - не знам. аз лично вече се проясних и просветлих. спокойна съм и не му мисля хич. например, нямам ядене за детето тая вечер, пътем ще му купя един хотдог от будката на пазара и да яде там. амин!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #944 -: Октомври 11, 2012, 11:41:25 am »
между другото, колкото време индийците са яли къри, толкова време и ние балканците сме яли лозови и зелеви сърмички

това не е вярно. сърмите не са част от старата българска кухня, а са навлезли в нашето меню сравнително скоро - преди не повече от век. поне така разправя колективът от БАН, издал книгата "Българска национална кухня", която съм чела.

иначе, човек може да е щастлив и без да се храни неадекватно. разумно и адекватно хранене не е равносилно на вманиаченост и орторексия, както се опитваш лекинко да го прокараш. попита ме защо смятам лозовите листа за неподходящи - отговорих ти. останалите ти спекулации за плод на характерната за теб непочтеност във воденето на разговора. никой не те е обвинявал в мързел, нито в това, че искаш да докараш на детето си тежка бъбречна болест. всичко това е просто поради зле скритото ти желание да се заяждаш с мен. спокойно - и аз не те харесвам никак :) можем да се заяждаме до сутринта, ако искаш - ама на лични съобщения. тук има хора, на които не им е приятно да се спами темата и искат да се спазват някакви правила.



« Последна редакция: Октомври 11, 2012, 11:45:06 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #945 -: Октомври 11, 2012, 11:45:11 am »
gergana:-), аз дадох пшеница първо във вид на хляб, по-точно му давах корички да си чеше венците и към 9м. и половина дадох каша на HIPP 7 зърна. А ти защо сменяш млякото?