0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #100 -: Април 17, 2012, 23:14:30 pm »
банка физиологичен разтвор, която е 500мл. мисля, струва 1.20 лв., с игла и спринцовка върши чудеса :wink:
Аз имам същото от не знам вече колко време. Имам и 2 ампулки от физиологичен разтвор и си ги пълня. Банката е държа в хладилника.
Mimi26, вярно може да ни е рано за закуски, ама това дете въобще не качва. Не знам дали е правилно - така се получи.
Имам 3 заместени хранения вече( това с попарата/кус куса сутрин от 1-2 седмици) на  обяд месно/зеленч. пюре, следобяд -каша.
Кисело мляко давала съм само 1 лъж. да опита и това е, но не остана очарован,


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #101 -: Април 17, 2012, 23:26:37 pm »
Иванита колко кг е? Моят син на 10м беше 8.700 като 8м-8.400, 9м-8.600 просто стават по активни и зятова не качват. Щом е жизнен и на 6м при изследванията всичко е ок нямаш място за притеснения и може да не даваш зор да изместваш млякото.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #102 -: Април 18, 2012, 08:29:53 am »
Иванита колко кг е? Моят син на 10м беше 8.700 като 8м-8.400, 9м-8.600 просто стават по активни и зятова не качват. Щом е жизнен и на 6м при изследванията всичко е ок нямаш място за притеснения и може да не даваш зор да изместваш млякото.
Точно така.
Иванита, млякото е достатъчно хранително за децата до 1 год. А за качването има значение и това, вие с баща му какви сте - ако сте слаби като тояги как да е дебело детето  :lol:
И да не са само празни приказки - моите на вашата възраст имаха само едно заместено хранене на обяд и следобяд плод+мляко. Закуската чак към 10-11м въведох (вече не помня точно). Качваха си супер децата, на годинка бяха по 10,5кг. Просто увеличи количеството на млякото и виж как ще се отрази на детето.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #103 -: Април 18, 2012, 08:52:00 am »
Иванита, моето дете на 9м. беше 7700, но за миг не съм се притеснила, че е слаба. За месец и половина беше качила 250 гр.
Към момента има едно заместено хранене, следобедното е каша, но я правя с АМ. Та не е напълно заместено, просто не го взима от шише :wink:
Закуската е АМ, след това давам плод, на обяд пюре + АМ, следобяд каша с плод и АМ и вечер АМ.
Скоро друга закуска няма да види, защото си обожава млякото.
А и както казва нашето педи - Файда от накиснат хляб няма :wink:

Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #104 -: Април 18, 2012, 09:04:46 am »
Иванита, Севи на 7м беше 7200 (да я видим днес колко ще е). Ако не се лъжа и вие бяхте около тези кг. Нямаме нито едно заместено хранене. Яде си колкото си иска и после си доцоква :) Не бързай да му замисташ хранене на Благо! Ако толкова държиш да му даваш три пъти на ден твърда храна - прави като Боби!!! Млякото до годинката е основната храна за бебетата!
Пък и изследвания показват, че бебета хранени с пюрета, качват по-малко. Да уточня - хранени с храни, които преглъщат директно, без да задържат в устата. Така храната се усвоява по-малко от организма, защото е имала малък контакт със слюнката, която е богата на бактерии, подпомагащи разграждането на храната.

Само да не се отприщи пак някой спор. С това искам да кажа само, че при малко бебе, колкото повече заместени хранения има, толкова по-вероятно е да качва по-малко.
Но естествено, всичко си е до дете.
« Последна редакция: Април 18, 2012, 09:08:02 am от krasi(ahiito) »
[/url]
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #105 -: Април 18, 2012, 09:21:22 am »

Само да не се отприщи пак някой спор. С това искам да кажа само, че при малко бебе, колкото повече заместени хранения има, толкова по-вероятно е да качва по-малко.
Но естествено, всичко си е до дете.

Не би трябвало да има спор, те просто не я усвояват тая храна. Всички след захранването сме я виждали как излиза в почти същия вид в който е приета  :D
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #106 -: Април 18, 2012, 10:38:09 am »
явно е до децата, защото при нас има 3 заместени хранения и то от доста време, мляко пият много малко, единия изпива 350мл, а другия 250-300мл за 24 часа, колкото и да настоявам не им се пие мляко, искат да хапват с лъжичка децата.
качваме много добре, около 200-300гр всеки месец, на 10 месеца бяхме 8700 и 9400........и за сметка на това, че са супер подвижни деца, пълзят от много рано и дупета не им спират за секунда, чакам ги всеки момент да проходят вече..... :wink:

иначе и аз съм ЗА млякото, но при нас не минава.. :?
« Последна редакция: Април 18, 2012, 10:49:57 am от marigri »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #107 -: Април 18, 2012, 13:10:31 pm »
marigri можеш да увеличиш приема на мляко като даваш млечна закуска. Много деца като започнеш да им даваш твърда храна намалят млякото, а то просто е полезно да го пият.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #108 -: Април 18, 2012, 13:43:01 pm »
Добе аз не разбирам като казвате заместени хранения, какво пият тези деца на това хранене? Нали и без това трбява да пият течности, защо не им давате АМ за пиене? Така хем ще са се хранили, хем достатъчно АМ ще пият.


Да похваля Андреа, понеже Елена ми каза за това че обичали чесън, та вчера и дадох пиле фрикасе от нашата вечеря( пасирано разбира се) и си омете всичко. Явно вярно е това за чесъна. До сега месо е яла много малко и само безвкусно без сол и подправки, знаете бебешките пюрета. Сега с чесънчето направо ядеше като невидяла.  Днес сутринта ще дам гофрета, отдавна не съм правила и я държах на пюрета, но днес ще яде каквото и аз :-). Започва малко по малко да яде от нашето ядене.


  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #109 -: Април 18, 2012, 13:50:34 pm »
marigri можеш да увеличиш приема на мляко като даваш млечна закуска. Много деца като започнеш да им даваш твърда храна намалят млякото, а то просто е полезно да го пият.

м-и какво имаш в предвид като млечна закуска?  :?
иначе сутрин пием мляко към 5-6 сутринта, единия младеж последните дни изпива я има 20мл мляко, а другия си изпива 150 без проблем, в 9.00 ядем попара.....кус-кус отказват, не го харесват и това е  :?

като заспиват през деня им давам по едно шише вода и си го пийват и се приспиват, пробвала съм да дам млякото......еми 1-2 глътки и хвърлят шишета, след храна абсурд да изпият млякото... :?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #110 -: Април 18, 2012, 13:52:20 pm »
боби не те ли притеснява солта или готвиш без? Аз слагам не много но на вкус да е.

маригри имам предвид да слагаш мляко вместо гола вода.
« Последна редакция: Април 18, 2012, 13:59:48 pm от м-и »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #111 -: Април 18, 2012, 14:02:20 pm »
боби не те ли притеснява солта или готвиш без? Аз слага не много но на вкус да е.

маригри имам предвид да слагаш мляко вместо гола вода.
  Хе хе - аз като казах, че второто по-леко се гледа и вярно е така. Въобще не ми е минало през акъла за солта :-). Едно време помня с Ивана каква паника направих като видях, че в някакви замразени зеленчуци, които бях купила, понеже бяха био, има сол. Ама не, сега не ме притеснява :-). Обаче ще започна да и давам повече течности за всеки случай. Аз по принцип ползвам малко сол като готвя и без това.

Аз давам първо млякото, после храната. Преди като правех обратното имаше случаи да не си го изпие.
« Последна редакция: Април 18, 2012, 14:04:03 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #112 -: Април 18, 2012, 18:30:36 pm »
еее, боби, супер. нали идеята на захранването е да започнат да се запознават с различните вкусове и текстури на храната. разбира се, че ще предпочита овкусено месо, я пробвай ти да хапваш нещо без подправки, да те видя, особено пък бебета, които са били на ам - те цял живот дефакто са яли едно и също, никаква вариация на вкуса.  да те питам за гофретите - как им правиш сместа, като за палачинки ли. мисля си дали да не си взема тиган за гофрети и аз да им правя. ох, трябва вече да почна да правя кексове и бисквити, защото с моя мъж постоянно се караме, че иска да й даде от сладките работи, които той хапва.

аз просто си готвя без сол и всеки си слага след това
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #113 -: Април 18, 2012, 23:08:27 pm »
Добре Мацки, приемам критиката. Ще гледам да променя храненията.
Обаче ако му предлагам например кус-кус и после АМ няма ли да се оака прекалено от тази комбинация??
Даването на млечна каша, доколкото си спомням, някой каза, че се води млечно хранене.

Така става ли:
6:30-7ч. - 180мл.АМ
около 10ч - 180мл.АМ + около 80 гр, плодово пюре
13:30ч.- зеленч/ месно пюре
около 18ч - каша
20:30-21ч. - АМ
Или пък този плод в 10ч. да го прибавям в кашата, че много ще му дойде.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #114 -: Април 18, 2012, 23:35:15 pm »
Добре Мацки, приемам критиката. Ще гледам да променя храненията.
Обаче ако му предлагам например кус-кус и после АМ няма ли да се оака прекалено от тази комбинация??
Даването на млечна каша, доколкото си спомням, някой каза, че се води млечно хранене.

Така става ли:
6:30-7ч. - 180мл.АМ
около 10ч - 180мл.АМ + около 80 гр, плодово пюре
13:30ч.- зеленч/ месно пюре
около 18ч - каша
20:30-21ч. - АМ
Или пък този плод в 10ч. да го прибавям в кашата, че много ще му дойде.
Аз пак да си попитам - от 10ч до 21ч никакви течности ли няма да пие?

Елена, още някой и друг зъб да изкара и включваме луканката :-).
« Последна редакция: Април 18, 2012, 23:40:22 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #115 -: Април 18, 2012, 23:36:41 pm »
Плода го смесвай с кашата и става супер  :wink: Можеш да я изместиш в 17ч, ако е буден тогава.
Ние се хранихме точно по този режим на вашата възраст + няколко пъти нощем отваряше отново млечния бар  :lol:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #116 -: Април 19, 2012, 00:25:05 am »
Боби,що не започнеш с шкембе чорба преди луканката?Хем чесън,хем мляко,хем със запръжка.Екстра ще дойде,като млечно хранене си е :)


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #117 -: Април 19, 2012, 00:42:46 am »
кисела, не може шкембе без махмурлук  :wink:

днес ми се скара, че ядем пица без да й даваме и си поиска сирене, умна девойката, бе, умна

добре де, плодовото пюре не го ли правите с ам?

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #118 -: Април 19, 2012, 00:45:35 am »
Боби,що не започнеш с шкембе чорба преди луканката?Хем чесън,хем мляко,хем със запръжка.Екстра ще дойде,като млечно хранене си е :)
А може да, с люти чушки :-). Аз запръжка не правя.



  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #119 -: Април 19, 2012, 01:00:19 am »
...трезве,викаш!Става!
Eли,забравих вече какво е алкохол покрай Кърмарио Бузанков :D
« Последна редакция: Април 19, 2012, 01:05:08 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia