0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #60 -: Април 12, 2012, 14:41:39 pm »
а Дани е на диета, получихме страшна алергия от нещо.....
разбери от какво е алергията, не е необходимо да е на диета, просто не се дава храната, към която е проявил алергия.

там е въпроса, че нищо ново не съм давала като храна, единствено предния ден му дадох парче кашкавал,близа го, омачка и го хвърли, не вярвам да е от него.... :?
другия вариант да е от лекарства, за първи път се обзаведохме с хрема и ни изписаха осцилококцинум, калций глюконат сироп с вкус на мандарина.....д-ра предположи, че може да е от лекарствата.....иначе до сега сме били на кухнята, там във всичко има яйца и мляко и за момента кухня я спрях и му готвя.
ходих при Томов-баща, но нещо не ми вдъхна доверие този д-р, няма и минута от прегледа на детето, изписа ни Фенистил и воаля 30лв за преглед..... :?

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #61 -: Април 12, 2012, 15:54:13 pm »
маригри, по-диетично от варен картоф и морков едва ли можеш да сготвиш, така че дай си му на детето зеленчуци, както ти е писала и краси, нормално е да си "играе" с храната едно известно време, докато започне да си хапва насериозно.

що се отнася до месото - аз просто давам каквото ние ядем вкъщи, хич не съм мислила колко дни месо, колко дни жълтък. а риба давате ли им. моята девойка се оказа, че много обича. дори ми е много лесно - правя й фиш фингър, махам панировката и тя яде, та пушек се вдига.

маригри да се оправя дани бързо

пп - днес баща й, който я гледа повече щото аз съм болна, а той - в отпуска тръгнал да й дава банан. тя си заклатила главата, както прави когато чуе "не", той решил, че е съвпадение, продължил да го предлага, тя си заклатила пак главата и му бутнала ръката
:) заварих я да гризе ябълка. умница, а?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #62 -: Април 12, 2012, 17:56:40 pm »
Eлена защо само картоф и морков, той Дани ящничек и само с мотане от ръка в ръка няма да се наяде, ще има да реве от глад и да го мота парчето из ръцете  :lol: :lol:
днес сварих морков, картоф, броколи....половина отделих за Алекс, а другото пасирах с бульона и добавих кус-кус на Плазмон(не съдаржа яйца), добавих малко сиренце и стана манжа  :lol:, изяде си детето всичко и едновремено мачкаше в ръката един морков на Алекс  :lol: :lol:
имам доста замразени зеленчуци, така че пак ще му разнообразявам менюто  :wink:

сега ще ходя на педиатърка и ще я питам дали трябва да спра сиренето, нали е пак млечен продукт или може... :?, защото сутрин освен попара друго не искат  :?

сега се сетих , че "лудата" ми майка ме накара да сваря стафиди, сушени кайсии и смокини и да давам на децата вместо чайче, много витамин Ц и ала бала......сега се чудя дали това нещо можело да провокира този обрив :?, защото Алекс много не отрази напитка, а Дани си пийваше хубаво......той по принцип много течности пие... :?
още веднъж се убеждавам да не слушам баби..лели и тем подобно всезнаещи помагала, защото сега сериозно се замислям, че това може би бил проблема. :?

п.п. незнам що ми е толкова голям поста, то тази клавиатура във въздуха трябва да я държа, че ме атакуват от всякъде и явно нещо някой успя да натисне.... :oops: :lol: :lol:























« Последна редакция: Април 12, 2012, 17:58:30 pm от marigri »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #63 -: Април 12, 2012, 18:14:28 pm »
щото нали казваш на диета искаш да го сложиш, пък то това си е доста сериозна диета, мен ако ме питаш.  :)
освен това, ако вариш плодовете, витамините в тях намаляват драстично, така че по-добре им ги давай сурови. аз от време на време давам сушени кайсии, но рядко, че става мазало. ако можеш да намериш такива, които са кафяви, а не приятно оранжеви, защото оранжевите са обработени с някакъв химикал, който забравих как се казваше. от друга страна съм сигурна, че сега някой ще каже, че кайсиите са алергени  :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #64 -: Април 12, 2012, 20:21:31 pm »
сега се връщам от педиатърка ни, биха му една инжекция Урбазон и строга диета само картофи и ориз, нищо друго  :(
и млякото хипоалергено почваме да пием.... :?
как ще ядем само картофи и ориз не знам ......утре ще бъде интересно  8O, ама само да се оправи милото  :(
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #65 -: Април 12, 2012, 20:59:54 pm »
marigri, обикновено алергичните обриви се полъчават много бързо след храненето с храната, към която е алергично. Помисли точно кога се е появил и дали тогава си давала този чай или пък лекарствата, за които каза. Защото в крайна сметка няма да седи детето само на диета. Ако откриеш какво е, ще може да си се върнете на нормално хранене. Педиатърката понеже не знае от какво е и стреля на сляпо на принципа, че като махнете всяка възможност, няма как да не се оправи.


  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #66 -: Април 12, 2012, 22:48:02 pm »
Bobbie там е работа, че едновремено съм дала и двете  :?
иначе предния ден от кухнята яде млечната супа, еми и друг път е ял....нищо друго ново нямаше  :?
оф, да минат тези обриви....после лека по лека ще въвеждам храната, няма как иначе... :?

Elena B риба съм давала само на ХИП сьомга, но нещо не им хареса......те вообще последно време бурканите не ги харесват, някой път ми се налагало като пътувам да им дам, еми голям зор..........голямо мръщене  :o :o
чакам мъжо да тръгне на риболов, че поне прясна риба да донесе........иначе трябва да внимавам от къде я купувам :?
« Последна редакция: Април 12, 2012, 22:49:54 pm от marigri »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #67 -: Април 12, 2012, 23:38:51 pm »
Bobbie там е работа, че едновремено съм дала и двете  :?
иначе предния ден от кухнята яде млечната супа, еми и друг път е ял....нищо друго ново нямаше  :?
оф, да минат тези обриви....после лека по лека ще въвеждам храната, няма как иначе... :?
Аз мсиля, че е ясно, че не е от млякото, ама педиатърката явно се застрахова- няма лошо.


  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #68 -: Април 13, 2012, 08:04:01 am »
Урааа!! Нашите обриви днес изчезнаха  :D, значе имаше веднага ефект от инжекцията.
 Елена В,Bobbie, Мими26, благодаря ви за включването  :wink:

Весели празници момичета!!! :balk_44: :balk_45: :balk_40:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #69 -: Април 13, 2012, 09:02:10 am »
Урааа!! Нашите обриви днес изчезнаха  :D, значе имаше веднага ефект от инжекцията.
 Елена В,Bobbie, Мими26, благодаря ви за включването  :wink:

Весели празници момичета!!! :balk_44: :balk_45: :balk_40:

Извинявай,но и без урбазон щеше да мине.Само трябваше да се спре алергена и да се следи


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #70 -: Април 13, 2012, 13:57:47 pm »
весели празници на всички!

маригри, добре, че е минал обривът да си отдъхнеш на празника.

ще им давате ли от боядисаните яйца? аз видях еко боя, но беше 7.50 и реших, че е твърде много и не купих, сега си мисля, да й дам съвсем малко от едно боядисано яйце или пък само сварено или твърде откачам?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #71 -: Април 13, 2012, 14:07:22 pm »
Еленка, то ако попадне боя в/у яйцето, ще е някъде по белтъка. Не мисля, че е проблем да се даде от жълтъка или ако даваш и белтък - поне да не е оцветен.
Но ако питаш за боренето - май на мен ми се ще да й давам да държи боядисано яйце, че цялата ще стане в боя. Пък и със сигурност ще го налапа. Вече си я представих как е заприличала на великденско яйце хахаха.
[/url]
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #72 -: Април 13, 2012, 14:16:27 pm »
 :D, помисли си догодина като тръгнат да искат да боядисват и те  :D
не знам какво има в боите, макар и да са за храни, от друга страна, нали рано или късно ще почнат да ядат и боядисани яйца, явно няма как да не се невротизира човек около храната на бебето си.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #73 -: Април 14, 2012, 13:38:47 pm »
Привет, момичета,
искам да ви споделя как моята Софи прояде кус-кус  :lol:
Онзи ден за пореден път реших да я пробвам и пак не беше обобрен, въпреки че сложих малко захар и рикота  :? . И докато се опитвам да я убедя колко е хубаво  :lol: той взе че се сгъсти реших да го разредя с АМ и да добавя малко банан за вкус  :lol: Пасирах всичко въпреки че кус-куса е от най-ситния, може би косистенцията я дразнеше незнам  :? , но накрая всичко омете и за още питаше  :lol: :lol: :lol:
Сигурно ви звучи много странно като комбинация, но важното е че работи при нас  :wink:

От Великденските яйца смятам утре да ѝ дам жълтък в комбинация с зел.пюре от козунака смятам да се въздържа.

Весел празник  :balk_44:

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #74 -: Април 14, 2012, 18:11:24 pm »
Браво Надеж има светлина в тунела. Аз опекох козунак и милото така зяпаше, че дадох няколко хапчици и ние с постижение яде по-големи неща без да се дави.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #75 -: Април 15, 2012, 03:52:20 am »
весели празници, моята девойка изяде света на вечеря, явно разбра, че е празнична :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #76 -: Април 16, 2012, 12:40:42 pm »
Маригри, радвам се, че детето е добре (нямах възможност да се включа по-рано). Но спри всички чайове от плодове - особено смокиня и кайсия. Смокинята е един от най-големите алергени, кайсиите също са алерген. Малко крайно е според мен да се бие урбазон за един обрив - това не е сироп за кашлица все пак. Имай си под ръка противоалергенен сироп, за да реагираш веднага. Сега можеш да ограничиш единствено храните, които се считат за по-големи алергени за няколко дни, няма смисъл от диети.
Пиша ти го от опит  :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #77 -: Април 16, 2012, 13:34:19 pm »
мими, какъв е този противоалергенен сироп? аз продължавам да съм изключително небрежна към домашната аптека и освен калпол и крем от арника и спрей за нос нямам нищо под ръка.

весели ви празници
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #78 -: Април 16, 2012, 14:36:50 pm »
мими, какъв е този противоалергенен сироп? аз продължавам да съм изключително небрежна към домашната аптека и освен калпол и крем от арника и спрей за нос нямам нищо под ръка.

весели ви празници
Аз имам Ериус.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 7
« Отговор #79 -: Април 16, 2012, 17:45:29 pm »
мими, какъв е този противоалергенен сироп? аз продължавам да съм изключително небрежна към домашната аптека и освен калпол и крем от арника и спрей за нос нямам нищо под ръка.

весели ви празници
Аз имам Ериус.

Мими 26 благодаря, ще купя задължително този сироп и мерси за съветите  :wink:
Поредния път се убеждавам, че четенето във форума има повече полза, от колкото ходене по докторите в БГ.... :(
за хрема ни изписаха....КУИКС СОФТ  8O, след като се оплаках, че след 1 седмица няма подобрение ни изписаха Виброцил и пак резултат не виждам... :?
(последното не по темата.... :oops:)