0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Въпроси и отговори
« -: Март 19, 2007, 09:59:21 am »
Ето ме пак с моите питанки.
 
От няколко дни давам във вечерното мляко безмлечна оризова каша (оризово брашно) първо една мерителна лъжичка, сега вече и две.
Да считам ли, че детето е захранено?(все пак съм дала друг вид храна освен АМ) Другият ми въпрос е, когато започнем класичеко захранване с лъжичка, как да процедирам първо с две лъжички и постепенно да увеличавам или мога да дам малко повече например 6 лъжички (ако иска)?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1 -: Март 19, 2007, 10:16:31 am »
Да, считай за захранено! Като започнеш с лъжичка можеш да дадаш и повече, ако детето иска! Защо предпочете да добавяш в млякото?
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #2 -: Март 19, 2007, 10:18:43 am »
Наде, избираш едно от храненията и преди да дадеш млякото започни да учиш да храниш с лъжичка - първо 1, после 2-3, после повече, докато заместиш цялото хранене с каша. В началото я направи по-редичка (колкото да не се разлива от лъжичката много) за да може да свикне по-лесно. Много са удобни лъжичките на авент (мънички и с удобна форма), а също могат и да се стерилизират.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #3 -: Март 19, 2007, 10:41:09 am »
Да, считай за захранено! Като започнеш с лъжичка можеш да дадаш и повече, ако детето иска! Защо предпочете да добавяш в млякото?

По съвет на д-р Бърди, защото малкия не се храни достатъчно, а са му нужни повечко калории, това първо и второ има много неспокоен сън и предполагахме, че има нощен рефлукс.
Мисля след като съм го захранила с оризова каша, да започна тогава с да давам каша с лъжичката, а когато навърши 5 месеца да въведа и плод.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #4 -: Март 19, 2007, 11:01:44 am »
Аз не бих дала плод на твоето дете!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #5 -: Март 19, 2007, 11:50:21 am »
Аз не бих дала плод на твоето дете!

Поради каква причина Вени? Мисля кашата е добър вариянт за захранване в добавка с плод става и полезно и вкусно. Що се отнася за алергиите, мисля че плодовете ябълка и круша са по малък алерген от морковите.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #6 -: Март 19, 2007, 15:39:12 pm »
Не заради алергиите, а заради чувствителния стомах!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #7 -: Март 20, 2007, 10:52:41 am »
Понеже така е оzаглавена темата, мога и аz да попитам, нали? Благодаря  :D.
Като zапочнем zахранването, но все оЩе нямаме zаменено млечно хранене, трябва ли да предлагаме на децата вода или чай? Аz по принцип не давам, zаЩото тя пие достатъчно течности. Благодаря  :).
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #8 -: Март 20, 2007, 11:09:34 am »
Не, пък и те не искат!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #9 -: Март 20, 2007, 12:04:12 pm »
Здравейте! Може ли и аз да попитам нещо :) От кога започвате със захранването? След една седмица ще влезем в третия месец...какво трябва да яде (за сега сме само на кърма и адаптирано мляко)?


*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #10 -: Март 20, 2007, 12:16:47 pm »
Продължавате само с кърма и АМ поне докато детето стане 4-5 мес, а може и на 6.


Re: Въпроси и отговори
« Отговор #11 -: Март 20, 2007, 14:23:09 pm »
Продължавате само с кърма и АМ поне докато детето стане 4-5 мес, а може и на 6.

Искам да попитам за водата. Кога започва да се дава? Вече чета най-различни работи по въпроса и съвсем се обърках! На много места пише, че до 4 месец бебето няма нужда от нищо друго освен от кърма. За соковете знам, че се дават по-късно, но това означава ли, че няма нужда от вода?

Четох също и че биберона саботирал кърменето. Моля ви споделете малко опит! Тепърва започвам да чета и не ми е много ясно. Решила съм да кърмя. :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #12 -: Март 20, 2007, 14:41:00 pm »
Вени, не мисля, че едно готово пюре от ябълка или круша, които са термично обработени, ще имат макар и малко дразнещо действие на чувствителния стомах - особено пък пюрето от ябълка! с какво ще подразни то стомаха, интересно?
аз лично бих заложила на тиквата като първи плодо-зеленчук след ориза.

за водата - категорично съм против отговора "Не даваме вода!"!!!!!!!!
напротив - ВОДА ПРЕДЛАГАМЕ, А ТЕ ПИЯТ, АКО ИСКАТ! и то предлагаме РЕДОВНО, особено като почнат да ядат немлечна храна. за да не се озовете внезапно с едно дехидратирано и жадно лочещо вода дете, понеже нямате навик да предлагате вода, а то внезапно е ожадняло. и не е вярно, че не искат - искат! моят син, докато беше на АМ, не пиеше вода, но откакто яде и други храни - пие поне по 120-150 мл вода дневно.
така че - винаги имайте шишенце с вода и предлагайте поне няколко пъти дневно. ако бебето иска - ще пие. ако не иска - няма сила, която да го накара да пие.

dessita_r - за захранване изчакай да станете поне на 4 месеца и половина. минимум.

биберонът не саботира кърменето. това са градски легенди, разнасяни и повтаряни от папагали по форумите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #13 -: Март 20, 2007, 15:06:31 pm »
Вода наистина не е необходи;а - вес пак кърмата е с голя;о съдържание на вода и бебето си набавя необходимите количества от там! Знам, че пише най-различни неща по въпроса, но едно изцяло кърмено бебе просто ще ти откаже водата - за него тя е безвкусна и странна!
Колкото до биберона - според мен си зависи от детето! Някои се отбиват като се научат на биберон, други - не!

Джамка,за ябълката съм чела, че доста дразни и изтъргва!За тиквата - поткрепям!

Мойто дете все още не налита на водата!
Матей - 1.04.2006 г
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #14 -: Март 20, 2007, 17:36:33 pm »
На Стефи й давах подсладена водичка заради жълтеницата, но да речем 50 мл за два дни ги пие, сега вече сме на чай от лайка- такъв ни препоръча педиатърката. Чиста преварена вода не съм давала- може и да не я поиска. Понеже няколко пъти съм се цедила изцяло давах кърмата с лъжичка- както съм чела, че биберона щял да отбие бебето. Ама педиатърката каза- детето не е лапаче, а кърмаче, съвременните биберони са така изработени, че е абсурдно твърдението, че може да се отбие детето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #15 -: Март 20, 2007, 17:50:38 pm »
Абе хора, защо се фтелясвате, Деси в родилния дом я дохранвах с АМ и с кравешките беберони дето няма нужда да ги дърпаш те си течаха сами, в къщи като си дойдохме й дадах биба, като ме няма мен яде кърма от шише и ей го на 5 м. си цоца като трифазна помпа :lol:
Мини, не се измъчвай бе душичко, колко време с тая лъжица и колко отива в коремчето колко навън...
За водата и аз предлагам редовно, но тя не иска, дори сега като яде вече и пюре пак неще.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #16 -: Март 20, 2007, 18:16:00 pm »
Стефи, ще пропие. Мартин пропи вода някъде на 7 месеца и аз наистина един ден ми идеше да си счупя тъпата глава, след като детето муча жално 2 часа и аз чак накрая се сетих да предложа вода - просто бях загубила навика да държа шишето и да предлагам вода, нали не пиеше и той. е... като грабна шишето и почти го излочи на екс. то било жадно, горкото...
Деси още не може да се каже, че яде сериозни количества пюре, основно си е на мляко. като почнеш да заместваш, вероятно ще се появи повече нужда от вода.
моят синковец изпива по 700 мл. мляко на ден, но въпреки това пие и вода вече доста. е, днес вече е излочил 200 мл вода, а нощта тепърва предстои. особено като е топло времето, не забравяйте да предлагате.
пак казвам - то ако не иска, с нищо не можете да му я натъпчете насила.

а мини с лъжичката направо ме разсмя. по-малко чети ексцесии от кърмачески форуми...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #17 -: Март 20, 2007, 18:36:51 pm »
За водата знам така - бебетата само на кърма не пият вода през времето когато са изключително на кърма - ама ние ще си я предлагаме де. Изключение - лятото в жегата или ако е много топло в къщи против претопляне и/или сух въздуха. Ако бебето е на АМ се дава допълнително вода за разграждане на сухото вещество.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #18 -: Март 20, 2007, 19:01:38 pm »
Ами Венцислав въпреки че беше само на кърма, не отказваше вода, когато му предлагах. В началото пиеше подсладена заради жълтеницата, но след около 2 седмици просто престанах да слагам захар.
Преди да започна с пюретата изпиваше най-много по 10-15 мл вода, но сега пие поне по 30-40, така че джам е права - ние сме длъжни да предложим, а бебо най-добре си знае.
Аз също не мисля, че бебето ще се отбие ако инцидентно се случи да му се дава кърма с биберон. Това е наистина леко смешно.
Моето мнение, че изпадането в крайности не е особено здравословно психически. :D
« Последна редакция: Март 20, 2007, 21:20:53 pm от heart »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #19 -: Март 20, 2007, 19:08:18 pm »
Ако бебето е на АМ се дава допълнително вода за разграждане на сухото вещество.

klia, ти като разумен и мислещ човек, как го тълкуваш това нещо? да не би да даваме АМ на прах с лъжичка в устата на бебето, че трябва допълнително течност, за да се разгради сухото вещество? :)
това е абсурдно твърдение, според мен.

да вземем за пример от храната на възрастните - случая с прясното мляко от крава и приготвеното с вода сухо мляко на прах. нуждаем ли се, според теб, от допълнително вода след като сме изпили чаша мляко, приготвена от сухо мляко, за да я "доразградим"?!

АМ си има определена пропорция за разреждане с вода.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!