0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1040 -: Февруари 04, 2008, 20:01:37 pm »
Щом казвате ще ги почвам броколите и карфиола, Джам, точно това ме притесняваше, че са газообразуващи. Ами и аз захранвам по 3-4 дни нова храна, ама понякога правя и почивки. Дам две три нови храни и после седмица нищо ново. Глутена сега ще го въвеждам и се чудя и на пустите праскови, кво ще кажете за тях :?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1041 -: Февруари 04, 2008, 20:04:17 pm »
Праскови и кайсии дадох от пюре за първи път, а ти няма от къде да вземеш пресни сега, така че спокойно давай, 10 м. е нормално за тези плодове. Лятото пресни нектарини :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1042 -: Февруари 04, 2008, 20:05:54 pm »
Васе, не им се чуди толкова според мен, направо ти се чудя как успяваш да й разнообразиш менюто, толкова още имате да въвеждате, но това си е твоята схема де. Все пак в пюрето е преработена храна, или ти държиш и прасковите да й приготвиш.
Аз купих треска и сьомга на Семпер, мисля да й въведа рибата, какво мислите- време ли е, удачни ли са тези варианти за въвеждане?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1043 -: Февруари 04, 2008, 20:14:41 pm »
Мини, и аз въведох риба с треска на Семпер, но никак не беше очарована, много харесва на Хип спагетите с домати и риба, и на Гербер.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1044 -: Февруари 04, 2008, 21:41:49 pm »
 Момичета, какво мислите за тиквичките в момента - има ли смисъл от пресни или направо да се насочвам към някакво готово пюре? Демек - много ли са нитратни?
 :( В нашият Супер няма подходяща комбинация с тиквички!
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1045 -: Февруари 04, 2008, 22:18:35 pm »
Лан, аз освен от малките зелени тиквички други не съм виждала в момента на пазара, незнам дали са подходящи. ХИП имат тиквичка с картоф, ама е гадна, Деси я плюеше като за световно :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1046 -: Февруари 04, 2008, 22:38:51 pm »
И на Семпер има, май е по-добре
Да ви кажа Стефания хич не харесва на Хип пюретата, много рядко съм вземала, ако нямам алтернатива при Гербер, Семпер или Сънвал. А от както почнах да й готвя и купешките пюрета не ги уважава особенно. :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1047 -: Февруари 04, 2008, 22:57:54 pm »
Lan, аз бих дала пюре за тиквичките. изобщо, ако зеленчукът или плодът не е сезонен - предпочитам да дам хипско, герберско или семперско пюре, отколкото купен от магазина пресен, но незнайно как узрял.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1048 -: Февруари 04, 2008, 23:50:44 pm »
Праскови и кайсии дадох от пюре за първи път, а ти няма от къде да вземеш пресни сега, така че спокойно давай, 10 м. е нормално за тези плодове. Лятото пресни нектарини :D
Имам замразени домашни праскови.

Абе честно да ви кажа, нещо ги недолюбвам пюретата. Щото имам две села и домашни продукти ли незнам, ама не мога да се пречупя да купувам готово. А и като ги опитвам ми стоят едни такива, ами немога да обясня точно какви, личи си обаче че е от бурканче. А специално за въвеждането, просто не смятам, че съм на състезание и затова гледам да правя почивки от време на време. Може би малко прекалявам. Щом казвате се взимам в ръце и ще я давам по-смело.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1049 -: Февруари 05, 2008, 07:52:34 am »
Дами, дайте акъл за каша, да разнообразя на Кристина. За сега освен плодовите пюрета и зеленч. давам и оризовата каша на Милупа - много я харесва. Четох, че Хумана имат безмлечна - ябълка, но в състава има царевичен грис  :? Дали мога да я давам или още не?

Аз на вашата възраст се пробвах да му я давам.
Не забравяй, че освен царевицата има и ориз, което не е без значение. Освен това съдържа и други неща и това ще рече, че царевичните стърготини не са на 50%, а по-малко.
Ако детето няма проблеми, не виждам защо да не му дадеш - направи я с 30мл вода и 1 ч.л каша и дай първия ден 2 лъжички и т.н.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1050 -: Февруари 05, 2008, 07:58:10 am »
Щом казвате ще ги почвам броколите и карфиола, Джам, точно това ме притесняваше, че са газообразуващи.
Не е толкова важно дали са газообразуващи, а дали ще успее да изхвърли газовете :)... не виждам от какво толкова се притесняваш, храносмилателната му система вече може да понесе много неща без колики.
Освен това ти нали в един момент няма да му изпраскаш 180 - 210 гр само броколи или карфиол?
Аз примерно давам 60 гр от едно пюре, смесено с 60 др и накрая има и десерт от плодово - пак около 60.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1051 -: Февруари 05, 2008, 09:05:43 am »
Ако ви притеснявава, че някой зеленчук е газаобразуващ слагате малко картофче вътре и така варите, това важи и за леща и боб, картова обира газовете :wink:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1052 -: Февруари 05, 2008, 09:15:32 am »
Да се допитам  до старшите в захранването:
Започнах с плодове - въведени ябълка,круша и банан само от пюре
От зеленчуците - морков, тиква и сега въвеждам от вчера картоф
Мога ли след 4-5 дни да дам някаква каша?! Чета, че в тези на Хумана има желязо!
Нали казват, че в кърмата след 6 м нямало достатъчно?!? :oops:
Вие какво ще ми препоръчате?!
Бързо ли въвеждам?   
За сега всичко ядем! Ама после си искаме и млекце! :oops:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1053 -: Февруари 05, 2008, 09:21:45 am »
Стефи, откъде купуваш рибни пюрета на Гербер, бе? аз дори не съм виждала такива? имат ли мляко в състава? а това на Хип със спагети и риба, има ли млечни продукти?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1054 -: Февруари 05, 2008, 10:03:04 am »
Гербер с риба има в складчето в Слатина, 250 гр. е бурканчето, ама незнам дали иамт млечни, нямам в момента купени :?
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1055 -: Февруари 05, 2008, 10:03:20 am »
Мини, аз въвеждах риба със сьомга на семпер на 10,5 месеца. Мия страшно го хареса това пюре. След това й взимах и треска и калкан, ама тях хич не ги ядеше. Сьомгата и до ден днешен й е любима.
Джам, гербер също имат сьомга със спагети и зеленчуци. Преди 2 дни хапнахме такова. Купувам го от аптеки Ремедиум.
Нина, ябълковата каша на хумана е много хубава и няма проблем да я даваш.
Пюрето с тиквички на хип беше много гъсто и се налагаше да го разреждам, че иначе Мия не го ядеше. Тя тогава беше на около 7 месеца.
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1056 -: Февруари 05, 2008, 11:38:11 am »
korinka, meshko106, много ви благодаря.
Днес ще и купя и ще видим дали ще и хареса.
Поздрави.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1057 -: Февруари 05, 2008, 11:38:45 am »
jam, Гербер имат "сьомга с копър и спагети", нооо и те слагат сметана за соса. Хипското рибно и то има сметана.

mini, и моята щерка като твоята Хип не харесва много, като готвя му е най-вкусно на мамунчето. Ама аз съм по постните, риба и месо не умея. На Семпер има и "калкан с картоф" малко бурканче, варя картоф, добавям пюрето и става цял обяд. Бе в тая Варна що няма Сънвал?!

стеф, мерси за идеята с картофа, не бях го чувала тоз трик.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1058 -: Февруари 06, 2008, 10:02:21 am »
Маменца да вземем да направим продължение на тази тема, че стана доста дълга а  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!