0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #40 -: Март 21, 2007, 18:09:05 pm »
И нормално ли е не само да се мръЩи, но и да плаче (днес проплака) когато и давам пюрето? Трябва ли иzобЩо да спра със zахранването, да сменя пюрето или това е zаЩото е гладна и си иска млякото, а не моите кулинарии?

мръщи се, вероятно защото това пюре не и харесва. поне Криси прави така :x спри го за известно време и пак опитай. за няколко дни трябва да разбере какво се прави с това нещо в устата :D и да започне да го гълта. но само ако го харесва, иначе може да продължи да плюе. Криси яде със завиден апетит ябълка и круша. търси лъжичката и дори свива устнички около нея. нещата с оризовата каша не стоят така. плюе и уж дъвчейки и плези езика и тя се стича. не са глупавички те :D

освен Хип, коя друга марка пюрета е надеждна и със строг контрол на продуктите? и може ли да се смесват пюрета от различни марки?
вместо масло не може ли да се използва зехтин?
« Последна редакция: Март 21, 2007, 18:14:46 pm от manhattan »
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #41 -: Март 21, 2007, 18:48:15 pm »
Аz пак да питам  :(. Може ли да не и харесва zаЩото е мое проиzводство? Днес купих био-ябълки, направих ги на пюре, ама са доста киселички. Сигурно и те няма да бъдат приети с въzторг. Най-накрая Ще се предам и Ще отида да купя готови от магаzина, пък Ще готвя после, когато свикне с пюретата.

manhattan, относно маzнините, тук (Германия) препоръчват да се иzполzва рапсова маzнина не само zаЩото е с неутрален вкус, но и е полеzна. Зехтина съЩо е добър иzбор, стига да е студено пресован, zаЩото така се zапаzват полеzните му веЩества. Когато дойде времето на попарите, аz Ще ги правя с масло, а пюретата с рапс.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #42 -: Март 21, 2007, 18:52:38 pm »
Таня, и моята не харесва чисто ябълково пюре, независимо дали е домашно или "купешко". Но виж ако е с круши или само от круши да видиш как отваря уста. Иначе на Юлия и отне повече от две седмици да се научи да яде пюрета.


Re: Въпроси и отговори
« Отговор #43 -: Март 21, 2007, 19:54:59 pm »
                    :thankyousign:

Незнам какво бих правила без вас :D


*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #44 -: Март 21, 2007, 21:08:44 pm »
Таня, благодаря ти за отговора. тъкмо ме притесняваше това рапично олио в пюретата на Хип. при все, че им имам доверие.
Криси като не харесва манджата притваря очички и се потриса, много е смешен. като голям човек, на когото е гадно нещо :D
а всъщност, защо в попарите се слага масло?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #45 -: Март 21, 2007, 22:20:40 pm »
а всъщност, защо в попарите се слага масло?

за по-рънително и за овкусяване :)
не че не може и без масло.

а ти къде се юркаш на попарата, рано ви е още за тая кулинарна прелест...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #46 -: Март 21, 2007, 22:25:03 pm »
няма да давам попари де, споко. да съм информирана искам. щото виждаш, бавно сфащам :D
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #47 -: Март 22, 2007, 10:51:34 am »
Ман, в този магазин, за който ти говорих, има и пюрета на Гербер.
http://papagal.net/index.php?main_page=index&cPath=14_68&zenid=86f1aa70325f4cc75429a004493244cc
и тях ги водят добри, но изборът е малък...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #48 -: Март 22, 2007, 13:28:57 pm »
Ман, гербер или семпер също са много добри. от няколко педиатри съм получавала един и същи съвет -докато захранвам да не давам домашно приготвени пюрета. Все пак при технологията на приготвяне се спазвали някои правила за извличане на някои дразнещи киселини и разни подобни неща, които при домашно приготвяне няма как да се спазят.
Ако не харесва даден вид пюре, може да смените марката или вида. Мия ми отказваше кашите в началото. Бях взела безмлечна ябълкова на хумана, защото си мислех, че след като вече е яла ябълка, ще я приеме по-лесно, но тя не я искаше. После взех бананова на милупа и с нея почти никакъв успех, накрая взер царевица и ориз на милупа и нея я хареса много. Така разбрах, че тя предпочита зърнени каши пред плодови.
<br />[link=http:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #49 -: Март 22, 2007, 16:30:24 pm »
мерси, мамчета :D
домашни не правя по няколко причини. няма откъде да купувам органични продукти. докато мога ще му спестя химиите. второ, отнема доста време, което отделям за игри и разходки.
Ултра, аз намерих магазинчето, то е до нас :D много е заредено. благодаря ти! ако ти е далеч, мога да ти взимам неща.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #50 -: Март 22, 2007, 17:36:58 pm »
манхатъне, адреса на магазина бързо!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #51 -: Март 22, 2007, 17:51:50 pm »
ето го от сайта:

кв.Борово, ул.Солун №47, магазин 1,2 и 3

мобилен тел 0888 29 38 92,0 888 999 468 ,858 25 49 /от 9 - 19ч./
Ако имате въпроси, препоръки и предложения към интернет магазина, моля попълнете онлайн формата по-долу.Ако желаете можете да ни пишете на e-mail: papagal.net@abv.bg


в интерес на истината, самите магазинчета са много невзрачни, но пък има много неща.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #52 -: Март 22, 2007, 18:01:09 pm »
Здравейте  :D,
тъй като кулинарните ми проиzведения не се приемат с очакваният ентусиаzъм, днес се предадох и си купих готови. Усетих се, че zапочва да ме обхваЩа лека паника "как Ще мине храненето тоzи път" и реШих да не иzнервям детето и себе си. Дано с тях имам успех, че иначе Ще трябва да пие мляко докато тръгне на училиЩе  :lol:.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #53 -: Март 22, 2007, 21:51:46 pm »
Танче, не се отчайвай - понякога трябва време! Може и още да не е готово детенце и да е добър вариант да изчакаш една, две седмици! Все пак пробвай и с готовите и ако пак нестане, по-добре спри за малко, за да забрави!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #54 -: Март 23, 2007, 11:19:01 am »
Да ви питам тези, които са давали вече елда. Вчера девойката за пръв път опита елда и много я е харесала според думите на баба й, обаче през нощта се буди 2-3 пъти и като че ли я болеше коремчето. Плачеше, спейки и свиваше крачета. Предположих, че може да е от елдата, понеже нищо друго ново не е имало, макар че пък я е яла в 16.30. Възможно ли е да е от нея и да се прояви през нощта? Определено не бяха зъбчета.
<br />[link=http:
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #55 -: Март 26, 2007, 13:45:23 pm »
Здравейте момичета!
за водичката,съгласна съм с тези,които казват че трябва да предлагаме.
И мойте не искаха да пият,но от както ядат кремове и каши,пият и то много.
Трябва си водичката!
Давайте,пък малките ако искат ще пият,дори и само на кърма да са.


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #56 -: Април 03, 2007, 12:18:39 pm »
Момичета да ви питам нещо. Вчера отивам да купувам каша на Мия и понеже гледам да я разнообразявам, всеки път й взимам различна каша. Разглеждам кашите на милупа, от които съм най-доволна и с голямо учудване откривам 2 нови за мен -едната шоколад, а другата с парченца шоколода и седя изумена. На кутията пише, че са след шестия и след осмия месец. Възможно ли от толкова рано да се дава какао? Все си мислех, че какаото е много след годината, ама може и да бъркам. Вие знаето ли нещо по въпроса?
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #57 -: Април 03, 2007, 19:04:15 pm »
Ние сме в началото на zахранването, но аz zа себе си съм реЩила, че Шоколада Ще го дам колкото е въzможно по-късно (след 1,5 годинка). Днес се дивях на Шоколадово пюре zа бебета след 4 месец  :x.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #58 -: Април 03, 2007, 19:31:20 pm »
отдавна съм стигнала до извода, че на етикетите с указания за възрастта по бебешките храни НЕ ТРЯБВА да се вярва и да се водим по тях!
аз съм виждала и каши с глутен за от 4 месеца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #59 -: Април 03, 2007, 21:53:44 pm »
За елдата - дадох я във вид на домашна каша като една от първите храни. Първият път Стефко я повърна, защото не беше смляна на много фино брашно и явно на стомахчето му дойде множко. След известно време дадох пак и до ден днешен Стефко много я обича. Сега вече не правя брашно, а я сварявам и я давам за закуска или вечеря, смесена или с масло и сирене или с настърган плод.
За какаото и шоколада - татко му на Стефан "намазва" от тях. Много се радва като ни идват гости и носят на детето шоколад.
Иначе преди малко повече от месец за първи път дадох на Стефко готова шоколадова каша с лешници на Bebi. А в деня, когато проходи (беше на 1 г. и 3 м.), Стефко за първи път опита торта - за рожденния ден на баща му.
За етикетите - НИКОГА не съм се водила и спазвала посочената възраст върху етикетите. Зависи от храната, но обикновено давах поне 2 месеца след указаните върху бурканчето или кутията.