0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #140 -: Май 08, 2007, 13:37:42 pm »
ммм да! освен гОла вОда...
То и в най-здравословно гледаните краставици, незнам да има нещо полезно, макар, че аз съм голям краставицолюбител и аз лично си ям непрекъснато нездравослони краставици. Ама на Колето - тц
В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #141 -: Май 08, 2007, 13:54:01 pm »
За краставиците - пробвах го, в суров вид дали ще ги яде - освен че осеяхме пода с парчета зелени огризки, май не се получи друг ефект. Моркови, сурови също ръбаме като фуражомелка, ама нещо като гледам само за чесане на зъби ги ползва и едните, и другите :? Ябълката поне влиза в устата, докато другите неща са само за игра.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #142 -: Май 08, 2007, 18:38:23 pm »
и аз имам питане, чушка от кога се дава и има ли пюрета с чушки? :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #143 -: Май 08, 2007, 20:02:23 pm »
Чефи, на Ганчев в пюретата има чушка, ама мисля че е в тези за малките месеци. Иначе знам че се дава след 8-9 месец. Ама нека и Верди да се включи, че тя е по-напред. Аз още не съм дала :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #144 -: Май 08, 2007, 21:07:35 pm »
а Ганчев не потребяваме :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #145 -: Май 08, 2007, 22:00:08 pm »
Гане, що не си дала чушка бе?
червена чушка без люспите може да се даде сравнително рано, демек, след като се въведат стандартните първи 7-8 зеленчука.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #146 -: Май 08, 2007, 22:09:41 pm »
Ми Джамка, запробвах го веднъж с пълнени пиперки, ама не ги яде и от тогаз не съм го мъчила. Иначе не съм обръщала внимание по Хиповските пюрета дали има. Нали са на немски и не винаги се зачитам. Карам на познати неща. :oops:
За Ганчев - и ние сме така.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #147 -: Май 08, 2007, 22:30:04 pm »
нямат Хипските. аз и други вносни не съм виждала да съдържат червена чушка - то това на Запад не е котиран зеленчук като у нас. даже май нямат тия сортове.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #148 -: Май 08, 2007, 22:38:26 pm »
А, червена има и много се харчи. Аз например никъде не съм виждала тук такова нещо като нашите зелени месести чушки. Много обичам за салата от печени чушки, ама не би. А иначе не съм гледала например на Алете /Нестле/ дали имат. Май трябва само домашно приготвено :? Иначе нямат, освен на Ганчев, дето ако ги купя ги ядат котките на съседите :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #149 -: Май 09, 2007, 10:41:16 am »
Аз давам печени червени чушки, замразени от лятото, и после смлени. Слагам ги в обедните му пюрета. Когато го захранвах с тях - срещнах доста голямо одобрение  :lol:
В очакване ....
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #150 -: Май 09, 2007, 10:47:27 am »
Уф, и къде да намеря сега хубави чушки :(
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #151 -: Май 09, 2007, 10:52:35 am »
 :lol: :lol:
Е ся точно - няма къде да намериш хубави пресни чушки. Но в Била, продават печени замразени от миналата година. Моите са от свекърите ми  :P
В очакване ....
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #152 -: Май 09, 2007, 10:53:27 am »
Чушка и аз дадох някъде към 8-9 месеца, когато започнах да й правя супички. Иначе в пюрета май не съм срещала.
Стефи, ами пробвай със замразени или изчакай още малко.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #153 -: Май 09, 2007, 11:26:05 am »
Е да бе, ще изчакам, то има още толкова неща за вкарване, не сме опрели до чушките :lol:
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #154 -: Май 09, 2007, 18:59:33 pm »
Момичета,помагайте.Мисля да започна със захранването и моля за вашите съвети.Нашата педи работи по старата"схема"и не знам дали ще мога да и се доверя напълно.Та въпросите ми са:С какво пюре да започна?По колко се увеличава количеството и колко дни да давам от един вид докато включа друг?Има ли определена възраст до която трябва да е опитала от всичко?А защо не давате пюрета на Ганчев-не са ли хубави?Ако се сетите още нещо като съвет-приемам всякакви.Благодаря.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #155 -: Май 09, 2007, 23:17:10 pm »
ribarca, хайде да направим така:

ти ще прочетеш закованата тема в началото на този форум. нарича се "Хранене и захранване на нашите дългоочаквани бебета".
след като я изчетеш цялата, ако имаш още въпроси - напиши ги тук и ще ти отговорим.

писали сме толкова много точно по въпросите, които задаваш, че сигурно ще намериш всички отговори там. темата затова е закована.

колкото до Ганчев - в тези пюрета се слагат доста ненужни за бебето неща като масло, сол, захар, нишесте и др. освен това, не бих се доверила на продукцията на български консервен завод никога.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #156 -: Май 10, 2007, 06:55:56 am »
Хи хи ribarca вземи си два дни отпуска и сядай да четеш - от опит ти казвам темата е перфектна!!!! - има отговори на 99,9% от въпросите, които ще ти се породят в главата. На мен ми трябваха около два дни за да я изям. Странно, че пак толкова дни ми трябваха за да прочета темата с бисерите на репродуктивна тематика - тя тогава беше малка - но явно съм отделяла доста време за смях :-) ... или може би съм плакала, че то на някои места си е за рев ...
jam страшен пазарлък направи с момичето - я да питам тогава ти какви пюрета даваш, защото наистина нямам идея кои производители не слагат захар, сол и нишесте например. И тази нощ ли ти съкрати спането Марти?

 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #157 -: Май 10, 2007, 09:13:44 am »
klia, аз купувам основно пюрета на Хип. по-малко - на Бебивита, Сънвал и Семпер. за мен, най-добрите на бг пазара са Хип. хвалят също много и Гербер, но те са представени на нашия пазар с доста беден асортимент, а и не стават за моето човече поради честото им съдържание на мляко.

мисля, че е добра идея като дойде лятото всички ние да се огледаме за добри (и сезонни) плодове и зеленчуци, които да замразим. миналото лято бях замразила малко тиквички (ама де ми е бил акъла, замразих само 3 тиквички - кой знае какви налудничави представи за количествата съм имала) - та тия тиквички много ми помогнаха за разнообразяването на пюретата. и Хип имат тиквички, но с направеното пюре става много по-хубаво. идеята е да се купуват продукти, които са в сезон. разбира се, някои от нашите бебета вече ще тръгнат на детска млечна кухня, там нещата се опростяват.

също така, месо основно ползвам направено от мен. сдобих се с един заек и една пуйка от село, сварих, пасирах, замразих на порции и вече сума ти време младежът обедва разбъркано от мама месно пюре. като свършат - пак ще търся.

п.с. тази сутрин издържа до 6 часа, пу-пу...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #158 -: Май 10, 2007, 10:28:05 am »
Аз съм от неверниците, дето казаха - йок, ще пробвам и с Ганчев. Даже си измислих и теория, ама няма да ви я казвам, че вече съвсем ще стана за мезе...

Обаче, аз съм човек, който мноооого обича хубавата храна и съм ценител. Ами само като помирисах плодовите пюрета на въпросната фирма и ги сравних с Хипските и най-вече Семперските.... Оттогава, в килера още имам 5 бурканчета Ганчев, които се чудя какво да ги правя. Нишесте основно, малко праскови там за парлама и тва е ...

За мен от плодовите пюрета - семпер са най-добрите, после Хип и Гербер. Виж, Бебевита не съм пробвала, ама ще ги преслушам и тях. Има още едни Овко, видяха ми се добри, но в последствие се оказа, че това е единствената храна, която Никола ми изплю в лицето, а при него това е невероятен прецедент - щото ние храна НЕ ВРЪЩАМЕ!!!

Иначе, според мен, ако имаш време - най-добре ти си прави зеленчуковите и месни пюрета. Ся, стерилизираното си е стерилизирано. Друго си е мама да ти го сготви...
В очакване ....
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #159 -: Май 10, 2007, 11:58:26 am »
Бебивита има две месни пюрета, които Мия много харесваше - броколи с пуйка и тиква с пиле. Плодовите им за съжаление са слабо представени, да не кажа че съм виждала само 2 и едното имаше и портокал вътре, та се въздържах да го купя. Иначе плодовите на семпер са страхотни наистина - купувам тези с киви и манго, както и крушите. Сънвал съм купувала, но те не се харесваха много - направи ми впечатление, че са доста по-сухи от останалите и Мия не ги прие, а тя отказва много рядко и много малко неща. И овко съм й давала, хубави са, но за съжаление повечето съдържат захар, имат само ябълки без допълнителна захар.
<br />[link=http: