0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #80 -: Април 19, 2007, 22:35:19 pm »
Елдата също не съдържа глутен и е страшно полезна - каза маниачката на тема елда - Фуси :lol:
В очакване ....
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #81 -: Април 20, 2007, 15:47:31 pm »
аз също съм фен на елдата, но по-важното е, че и Крисуни я лапка с кеф :D Хип са пуснали и елда с плодове и мисля, че ще се приеме като деликатес :lol:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #82 -: Април 20, 2007, 15:55:15 pm »
tanja,
Аз дадох копър един месец след началото на захранването - на 7 месеца и половина - в готово пюре с картофи и заешко на "Hipp".
 Всички пюрета на Nestle съдържат сол (0,15%, 0,27% за след 6 месец и 0,4% за след 12-ия). Повечето от пюретата на "Hipp" съдържат йодирана сол, бедна на натрий.

Верди, аз дадох онзи ден пюре на Нестле-Алете, но пише, че няма сол. пюрето е картофи, моркови, царевица, пащърнак и копър. виждам, че копъра по-късно си го дала... ама много му хареса.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #83 -: Април 23, 2007, 11:56:55 am »
Manhattan,
Всички пюрета на Nestle, които аз съм давала, са съдържали сол - според етикетите. Това са:
Nestle - Пюре от моркови, картофи и пиле (+ 6 м); Пюре от зеленчуци, риба треска и ориз (+ 8 м); Пюре зеленчуци и пиле (+ 12 м);
Nestle DUO - Пюре от грах и пуйка (+ 6 м); Пюре от моркови и пиле (+ 6 м);
Nestle Alete - Пюре от зелени зеленчуци (+ 6 м); Пюре от фини картофи с царевица и био-пилешко месо (+ 8 м); моркови с картофи и био-пилешко месо (+ 8 м).

За копъра - мисля, че не съм го дала по-късно, тъй като аз захраних късно. Точно затова написах, че това беше един месец след началото на захранването. И това беше любимото пюре на Стефко - Пюре от картофи с копър и заешко на "Hipp".

За елдата - аз я дадох като четвърта храна (след кафяв ориз, круша и морков), но не беше фино смляна и първоначално Стефко я повърна. После, след повторно смилане, вече нямаше такива ефекти. И до днес елдата е едно от любимите храни на Стефко. Вече не я смилам, а я варя направо на зърна.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #84 -: Април 23, 2007, 17:01:04 pm »
Много въпроси ми се появиха на мен напоследък... :(
Например:

Колко време след обелването и нарязването на плода витамините и полезностите исфирясват. Иначе казано, ако настържа една ябълка, а Никола я изяде след 4 часа, има ли файда.

Второ, цитрусовите плодове от кога ги даваме бре да му се не види!!! Аз си мислех след годинка, педиатърът ми вика "Ха, децата в щатите ги захранват първо със сок от портокали..."

Трето, с какво замествате инстантните каши, аз пробвах с ечемичена каша собствено производство с плодове - прие се мнооого добре.
В очакване ....
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #85 -: Април 23, 2007, 18:13:02 pm »
Колко време след обелването и нарязването на плода витамините и полезностите исфирясват. Иначе казано, ако настържа една ябълка, а Никола я изяде след 4 часа, има ли файда.
Виж тук по темата - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6307.msg178344#msg178344
Иначе казано – файда май няма.

Второ, цитрусовите плодове от кога ги даваме бре да му се не види!!! Аз си мислех след годинка, педиатърът ми вика "Ха, децата в щатите ги захранват първо със сок от портокали..."
Това за Щатите и аз съм го чела, но предпочетох да дам цитруси след годинката.

Трето, с какво замествате инстантните каши, аз пробвах с ечемичена каша собствено производство с плодове - прие се мнооого добре.
Замествам инстантните каши с всякакъв вид домашни каши (а вече просто сварявам зърнените храни), смесени с плодово пюре или плодове (настъргани или нарязани в зависимост от вида плод). Или пък смесени с извара (сирене) и масло.
Казано по-конкретно – елда, просо, кафяв ориз, ечемичени ядки, овесени ядки. Ако имам възможност, ги накисвам предварително (от предишната вечер) – по този начин се извличат повече полезни вещества.
Често давам и кус-кус или макарони, съдържащи чушки, коприва, елда или комбинация от тях (купувам ги от магазините за диетично хранене).
Всички гореописани продукти приготвям като – кипвам малко вода, добавям зърнените храни и варя на слаб огън, като разбърквам периодично, до готовност.


« Последна редакция: Април 23, 2007, 22:07:17 pm от Verdi »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #86 -: Април 23, 2007, 20:12:52 pm »
Второ, цитрусовите плодове от кога ги даваме бре да му се не види!!! Аз си мислех след годинка, педиатърът ми вика "Ха, децата в щатите ги захранват първо със сок от портокали..."

педиатърът ти е чело д-р Спок трето преработено издание от 1968-ма...  :lol: там така пише.

съвременните схващания навсякъде по света, включително и на американските педиатри, отхвърлят цитрусите преди 1-годишна възраст.

един принципен съвет по отношение на хранене - по-малщо слушайте български педита, повече ровете из Интернет. на повечето наши педиатри, уви, познанията са им са много, много остарели. нека само да припомня "сокчетата" на 40 дни...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #87 -: Април 24, 2007, 11:31:03 am »
МММдааа - и аз така си мислех - сбогом надежди за портокалов сок!

Верди и аз реших така да правя - само дето сега пък трябва да внимвам да не му повторя въглехидрата на обяд с този в следобедната каша.... Ух, голямо уморение е
В очакване ....
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #88 -: Април 24, 2007, 11:37:38 am »
Я да питам за черешите какво ви е мнението щото им наближава сезона?
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #89 -: Април 24, 2007, 12:03:07 pm »
Знаш как ги чакам... Кат манна небесна  :lol:.
Ще му дам в момента, в който станат хубави.
« Последна редакция: Април 24, 2007, 15:02:35 pm от Fussii »
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #90 -: Април 24, 2007, 14:46:11 pm »
за черешите лоша дума не съм прочела. аз вече дадох череши в едно френско пюре, така че сме захранени и само чакаме.
но не ми е ясно по какъв начин се дават суровите череши?!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #91 -: Април 24, 2007, 15:04:52 pm »
ами обезкостилчени и после сигурно нарязани или и на пюре... Дано дотогава още някой зъб се появи та да подъвква повече.
В очакване ....
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #92 -: Април 24, 2007, 15:46:20 pm »
Аз също ще дам, само ще махам костилката, незнам дали има нужда да се белят!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #93 -: Април 24, 2007, 21:25:46 pm »
Ааааа чак пък  :?. Ще го пробвам с небелени. То да узреят черешите де  :lol:
В очакване ....
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #94 -: Април 25, 2007, 11:34:09 am »
Да де зак остилките ясно. А люспите махат ли се?
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #95 -: Април 27, 2007, 01:34:24 am »
Черешите бяха първият плод, който се осмелих да дам суров. И аз като jam не съм чела нищо лошо за тях (като алерген имам предвид).
Стефко беше на 8 месеца. Плодовете бяха пасирани, небелени, обезкостени. Ама нещо хич не му хареса вкусът им при първия опит - дадох чисто черешово пюре, което не беше и много фино - имаше малки парченца. А и дотогава бях давала само готови пюрета, които са доста по-сладки. Та, се наложи да прилагам тактика на смесване с пюрето от банани, което той много обичаше, като постепенно увеличавах количеството на черешите за сметка на банановото пюре и така свикна с вкуса им.
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #96 -: Април 27, 2007, 15:05:22 pm »
Момичета,сирене от кога може да се дава!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #97 -: Април 27, 2007, 16:59:13 pm »
Давай, но го обезсолявай! Другия вариант е да даваш извара - аз започнах с нея!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #98 -: Април 27, 2007, 17:23:59 pm »
Според това, което аз съм чела - сирене се дава не по-рано от 9 месец.
Задължително се обезсолява! Аз го дадох на 10,5 месеца, като на 10 бях въвела извара.
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #99 -: Април 27, 2007, 17:24:22 pm »
А как го даваш ,на попара или с нещо друго?


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256