0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #60 -: Април 04, 2007, 05:29:13 am »
Тъй като четох, че в бебешките пюрета няма консерванти /и въпреки съмненията ми да приемем че няма/ - въпроса ми е по колко време може да се съхранява отворено пюре в хладилник?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #61 -: Април 04, 2007, 08:14:14 am »
Тъй като четох, че в бебешките пюрета няма консерванти /и въпреки съмненията ми да приемем че няма/ - въпроса ми е по колко време може да се съхранява отворено пюре в хладилник?

пише го на всяко бурканче - до 48 часа след отварянето, в хладилник, с поставена капачка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #62 -: Април 04, 2007, 11:36:20 am »
Елдата на нас хич не ни понесе. Два пъти я давах и две нощи се повтори един и същи сценарий -буди се с рев, присвиване и газове, така че полезна-неполезна, спрях я. Ще пробваме след време пак. То и аз не вярвам много много на етикетите, но все пак чак пък такива свободни съчинения да правят...Клия, само да ти допълня нещо за съхранението на пюретата -ако няма да използваш цялото пюре, със стерилизираната лъжичка вадиш необходимото ти количество в друг съд и останалото го прибираш. Да не попада слюнка в бурканчето, защото така вече няма да бъде годно за повторна употреба.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #63 -: Април 04, 2007, 12:03:25 pm »
пише го на всяко бурканче - до 48 часа след отварянето, в хладилник, с поставена капачка.
Благодаря Джам, аз на тукашните бурканчета нищо не видях да пише затова и питам. И както забелязвам етикетите са доста редуцирани откъм информация - няма и процентно съдържание на продуктите в тях.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #64 -: Април 04, 2007, 15:12:00 pm »
klia,
Не знам кои са "тукашните бурканчета", но процентното съдържание на продуктите в тях е важно - най-вече, когато започваш захранването.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #65 -: Април 04, 2007, 18:01:50 pm »
процентното съдържание на продуктите в тях е важно - най-вече, когато започваш захранването.
Така е Верди затова и смятам да захранвам в БГ ... живот и здраве :-)
А тукашните са канадските - не претендирам, че съм прегледала всичките - просто хвърлих един поглед в един от магазините - може да има и такива с процентно съдържание, но аз не съм видяла - освен може би тези, които са от един единствен продукт а те се броят на пръстите на двете ми ръце :-)
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #66 -: Април 04, 2007, 19:53:24 pm »
 klia,
трябва да ги раzгледаШ по-подробно. Не ми се вярва да липсва таzи информация. Тя обикновено е с малък Шрифт, така че може да си я пропуснала.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #67 -: Април 04, 2007, 20:04:48 pm »
Таня аз специално за процентното съдържание гледах - има продуктите, но не пише проценти или количества - за сметка на това обаче ги пише на френски и английски :-)
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #68 -: Април 04, 2007, 20:09:50 pm »
А ако влеzнеШ в сайтовете на проиzводителите, може би Ще има повече инфо, или пък можеШ да им пратиШ zапитване.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #69 -: Април 04, 2007, 21:46:18 pm »
Проверих и сайтовете най-подробната информация на тях е нещо такова
Strained Mixed Vegetables
/ Lйgumes mйlangйs
Nutrition Facts
Valeur nutritive
Per 1 jar (128 mL)
Pour 1 pot (128 mL)
Amount / Teneur
Calories / Calories 50
Fat / Lipides 0.3 g
Sodium / Sodium 22 mg
Carbohydrate / Glucides 10 g
Fibre / Fibres 2 g
Sugars / Sucres 1 g
Starch / Amidon 6 g
Protein / Protйines 3 g
% Daily Value / % valeur quotidienne
Vitamin A / Vitamine A 130 %
Vitamin C / Vitamine C 0 %
Calcium / Calcium 4 %
Iron / Fer 10 %

Това е и на етикетите, освен че са изброени и зеленчуците или съответно плодовете в пюрето :-(  Аз така и така си бях решила да захранвам в БГ, защото от познати знам, че избора на пюрета там е по-голям, но реших все пак да видя какво се предлага тук на пазара. Е за сега това са ми констатациите. Освен това тук на бисквитките пише че са за след 12 месеца - намерих само едни без глутен. На мен ми се стори, че кашите са доста добре представени, ама аз съм още неориентирана по темата - по-натам може да не съм на същото мнение.

Горе долу това е и съдържанието на един стандартен етикет http://www.beechnut.ca/English/Our%20Baby%20Food/product.asp?P=38636&Category=1&SearchValue=20&SearchVals=From%207%20months&ListValue=1&SearchType=By%20Age&ProdType=
« Последна редакция: Април 04, 2007, 22:10:41 pm от klia »
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #70 -: Април 05, 2007, 13:24:32 pm »
Простете моето невежество, но....какво е глутен? :oops: И защо се пазим от него като дявол от тамян?
 :oops: :oops: :oops:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #71 -: Април 05, 2007, 13:28:59 pm »
Оги, не прощаваме на майки!  :P
пускаш Гугъл и веднага ти казва какво е глутен и защо да се пазим от него.
почвай вече да четеш лека-полека, че след няколко месеца захранване ви чака...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #72 -: Април 05, 2007, 13:32:08 pm »
и за да не изглеждам лоша, ето малко:

КАКВО Е ГЛУТЕНЪТ?

Глутенът е протеин, който се съдържа в някои зърнени храни- пшеница, ръж, ечемик. Болните с Целиакия са чувствителни към глутена, който тежко поразява лигавицата на тънките им черва. В резултат на това се нарушава абсорбцията на храни, минерали и витамини, а последствията на това са хронична диария, загуба на тегло, нарушени растеж и развитие на засегнатите. За тях безглутеновата диета е единственото известно до момента лечение. Пълното елеминиране на глутена от храната позволява нормализиране на чревното увреждане. Необходимо е да се помни, че дори и много малки количиства глутен са достатъчни за да попречат на оздравителния процес. Може да измине дълъг период от време след нарушаване на диетата, в който болните да да се чувстват " здрави ", до момента когато те или тяхния лекар забелязват възвръщането на болеста. Има кръвни проби чрез които може навреме да се рагистрира волното или неволното нарушаване на диетата.
За болните с Целиакия е съществено да приемат в достатъчно количество други растителни храни, чрез които се корегира дефицита на витамини от група В и Цинк.
  Лактозна непоносимост при Целиакия- тя се наблюдава при повече от половината от новооткритите болни. Тъй като проявите й са близки до тези на основното заболяване, е необходимо едновременно с безглутеновата диета, спазване и на безлактозна (безмлечна ) диета. Най- често в рамките на около 30 дни от началото на спазване на безглутеновата диета се преодолява и лактозната непоносимост. Тогава болните могат да приемат мляко без проблеми. Нека се има пред вид, че лактозната непоносимост при даден болен с Целиакия може да съществува като вродена даденост, независимо от основното заболяване и това да наложи спазване на безмлечна диета за много по- дълъг период от време.

БАДЕМ
    Ядките на сладкия бадем се ядат цели или смлени на брашно, което се използува в пекарната и сладкарската промишленост. Бадемите съдържат 17 % протеини, 54 % масти, големи количества калций, други минерали, като и витамини от групите Е и В. Не бива да се приемат наведнъж количества по- големи от 230 гр. Сладкият бадем не бива да се бърка с горчивия, който в по- големи количества е отровен.
     СЛАДЪК КЕСТЕН
  Съдържа само 2 % протеини, но има най- високо съдържание на захари между ядковите. Добър източник е на калий, калций, магнезий, както и на малки количества витамини от група В. Кестеновото брашно може да се използува като добавка в други брашна за приготвяне на хляб, сладки, кексове, супи.
     ПРОСО
   Съдържанието на протеини е 10 %, а това на желязо е най- високо между всички зърнени. Много добър източник е на калий и магнезий, съдържа ниацин, както и малки количества витамини от група В. Може да се използува като добавка към брашното за приготвяне на безглутенов хляб.
      ОРИЗ
   Кафявият ориз съдържа почти изцяло въглехидрати, протеини- 7, 5 %, както и малки количества желязо, калций, и витамините ниацин и тиамин. Чрез отстраняване на външната му обвивка се добива белия ориз, но това води до загуба на витамин В1. Оризовите трици са много добър източник на диетични

Клиника по детска гастроентерология http://www.angelfire.com/ak3/aaaaaa5/#g

счита се, че храносмилателната система на малките бебета е незряла и вкарването на глутен преди най-малко навършени 6 месеца създава риск от развиване на непоносимост към глутена. затова не препоръчва даването на храни, съдържащи глутен, най-рано след 6 месечна възраст, а най-добре - след 8-9 месеца.
« Последна редакция: Април 05, 2007, 13:37:20 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #73 -: Април 05, 2007, 14:04:30 pm »
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #74 -: Април 05, 2007, 16:23:49 pm »
Jam, Verdi, много благодаря за изчерпателната информация. :P
Честно казано, едвам намирам време да влезна в Зачатие и да попрочета тук-там какво правят моите приятелки и затова ми е по-бързо и по-лесно да ви питам вас, отколкото да пусна търсачка и да ми излезнат 100 линка, от които да отбирам ценната информация. Просто го нямам това време. Затова не ми се сърдете, че задавам тъпи и елементарни въпроси, които даже може би са дискутирани сто пъти.  :oops: :( А пък забия ли се в Мамата...считай, че деня е отишъл и главата ми става тройна 8O. Незнам вие как се справяте, но аз по цял ден търча по график със задачките за деня и за забавление като интернет или телевизия ми остава много рядко свободно време.
Много ми липсвате и много си ви обичам! :bighug:

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #75 -: Април 14, 2007, 18:59:49 pm »
Знам, че оЩе е рано, ама да попитам от кога се слага по малко сол в пюретата, които сама приготвям? А подправки (лука не zнам дали спада тук, но магданоz, копър)?
Благодаря  :D.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #76 -: Април 14, 2007, 22:46:19 pm »
Таня виж ей тук http://ilianas.hit.bg/Schemes.html#kasha веднага след схемата има Ред на даване на храните
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #77 -: Април 15, 2007, 10:14:44 am »
Клиа, благодаря  :D!
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #78 -: Април 15, 2007, 18:12:28 pm »
tanja,
Аз дадох копър един месец след началото на захранването - на 7 месеца и половина - в готово пюре с картофи и заешко на "Hipp". Лук и магданоз - пак в готови пюрета около месец по-късно.
Сол НЕ слагах, когато приготвях домашни зеленчукови пюрета. Единствено в месото по време на варенето - по съвсеееем мъничко, колкото да не е без хич. Не соли в никакъв случай по своя вкус!
Пюретата за захранване (от 4 до 8 месец) на Sunval, Gerber, Ovko, Semper не съдържат сол - поне според етикетите им. Тези на Semper за 1-3 години имат сол. Всички пюрета на Nestle съдържат сол (0,15%, 0,27% за след 6 месец и 0,4% за след 12-ия). Повечето от пюретата на "Hipp" съдържат йодирана сол, бедна на натрий.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #79 -: Април 16, 2007, 10:39:58 am »
Verdi,
благодаря ти  :D! Няма да соля. (А ако беШе по мой вкус аz и беz това ям почти беzсолно  :wink:) Ама днес Ще отида в магаzина да раzгледам състава на пюретата и да имам едно на ум.