0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #100 -: Април 27, 2007, 17:38:48 pm »
Аз го давам с различни видове макарони или кус-кус (с елда, с чушки, с коприва). Може и с попара, и с овесени ядки, и с домашна каша (ако правиш).
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #101 -: Април 29, 2007, 18:45:23 pm »
Здравейте,
искам да попитам zа иzместването на обедното хранене. От доста време на обяд, детето иzяжда около 100 - 120 гр. zеленчуково пюре и с голяма охота пие оЩе поне 120 мл. АМ.
Въпросът ми е трябва ли да махна АМ на обяд (след като детето си го пие с удоволствие), а по-голямо количество пюре не иска да иzяде?
Може би трябва да иzчакам въвеждането на месото, zа да я zасиЩа, че иначе теzи zеленчуци Ще я zалъжат само zа час и след това пак Ще трябва да си пие АМ?
Благодаря.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #102 -: Април 30, 2007, 23:20:44 pm »
tanja аз доколкото знам млякото си остава след като го иска - в справочника, който ми дадоха в болницата пише, че обичайното средно количество мляко, което трябва да приема детето на ден е около 750 мл и да не превишава 900 мл - за от 1 до 2 години средния прием на ден е по-нисък, но пак тавана е 900 мл.
Кашите са по-засищащи от пюретата така че с тях можеш да очакваш малката сама да си редуцира млякото :-) ама това аз го знам от книжките така че нека се изкаже и някой дето е наясно от практиката :-)
Та да взема и аз да питам нещо.
Ако детето реагира на някой продукт кофти /обрив, повръщане или нещо друго като реакция/ какво се прави? Ясно че се спира продукта, но по-късно дава ли се наново и как изобщо се подхожда с такива продукти?
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #103 -: Май 01, 2007, 12:09:06 pm »
Клиа, благодаря ти  :D.
Ще слуШам детето, то и беz това друг иzбор нямам  :wink:. Каквото и е вкусно, това да яде. Не мога да я насилвам, нито искам да я държа гладна.
А на въпроса не мога да ти отговоря. Майка с повече опит трябва да се включи.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #104 -: Май 01, 2007, 12:15:59 pm »
Ако детето реагира на някой продукт кофти /обрив, повръщане или нещо друго като реакция/ какво се прави? Ясно че се спира продукта, но по-късно дава ли се наново и как изобщо се подхожда с такива продукти?

спираш този продукт поне за месец, след това опитваш отново, с много малко в началото и бавно захранваш пак.
обаче, повръщането не е алергична реакция.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #105 -: Май 01, 2007, 16:00:48 pm »
Благодаря Jam.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #106 -: Май 02, 2007, 13:54:59 pm »
И аз се включвам с въпрос. Започнах захранване първо с оризова каша, като достигнатият максимум е 100 гр.. Реших след това да въведа плод за да мога да правя микс и кашата да се приема с по голяма охота. Въведох ябълка, като достигнах половин пюре в 11 ч. и половин пюре с каша в 18 ч., обаче забелязах засилено газообразуване и изхождане до три пъти дневно. След това се започна одисеята със зъбките и сега немога да преценя това алергична реакция ли е или е растежа на зъбките? Чела съм, че повишеното газообразуване може да се счита за алергична реакция. Имахме и малко слуз, но това също незнам дали е от зъбките или пюрето, защото последваха воднисти изпаржнения веднъж дневно, които овладяхме за 2-3 дни.
Сега съм решила да захранвам за седмица с оризова каша, после пак да добавя ябълката и да видим дали ще даде реакция, но ми ес иска да чуя и вашето мнение.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #107 -: Май 02, 2007, 14:07:22 pm »
не съм чела засиленото образуване на газове да е алергична реакция, нито по-честото изхождане, ако е с нормална консистенция.
случват се такива дни при бебетата - Мартин също е имал дни с усилено пръцкане и дни, в които е акал по много пъти.
не мисля, че има проблем с ябълката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #108 -: Май 02, 2007, 14:15:59 pm »
Ох незнам вече, то верно колкото повече четеш, толкова и се объркваш още повече, но виж ТУК
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #109 -: Май 02, 2007, 22:31:22 pm »
точно така - колкото повече четеш, на толкова повече противоречия се натъкваш по темата.
и накрая човек просто вдига ръце.

удивена съм да видя прасковите в списъка на нискоалергенните храни от тази статия. а свинското - при силноалергенните.
и прочие...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #110 -: Май 03, 2007, 11:42:03 am »
Колкото повече чета, толкова повече се убеждавам, че държа Симеон гладен :?
9-9,30 - 150 мл вода + 5 лъжици мляко = ~ 160 мл
спи от 10.30 до 13-13,30
13-13,30 - 50-60 гр зеленчуково пюре + 160 мл АМ
17-17,30 - 100 мл вода/АМ (според кашата) + 4-5 лъжици каша + 50-60 гр плодово пюре
21 - 160 мл АМ
24 - 160 мл АМ, но не всяка вечер, опитвам се в 21 да е последното хранене, пак си спи до сутринта
Млякото го пие с почивка. Изпива точно 100 гр, оригва се, почива малко и после го дебна да го излъжа да пъхна пак биберона и да доизпие останалите 60 грама.
Дайте акъл къде бъркам. Дали да не давам плодово пюре преди обедния сън? Определено ще махна яденето в 24 часа и трябва да го компенсирам някак...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #111 -: Май 03, 2007, 12:27:40 pm »
Е стига бе чак пък гладен :lol:

Деси е на подобен режим:
5-6 сутринта - кърмене (само тя си знае колко)
9-9.30 - кърмене
13.00 - 160 гр. зеленчуково пюре
16.30-17.00 - 100 гр. кърма с 4 лъжици оризова каша и 60 гр. плодово пюре
20.30 - 21.00 - кърмене

не ми се вижда заслабнала :wink:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #112 -: Май 03, 2007, 12:41:54 pm »
как пък не гладен...
на неговата възраст Мартин не е ял повече, даже по-малко и по-бедно меню.

нещо много си ги удължила интервалите, че при 5 хранения последното ти се пада чак в 24 часа?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #113 -: Май 03, 2007, 12:46:23 pm »
Чефи, Ултра колко тежат бебчовците ви?

Горе долу и ние сме на подобен режим когато сме в добро настроение

 7-7.30 ч. вода 160 - 170 мл. + 5 и 1/3 или 5 и 2/3 лъжици АМ, понякога пие 180 мл вода + 6  лъжици АМ

 от 9-9.30 ч. спане до 10-11.30 ч. според зависи, понякога час, два, понякога спим по 30-40 минути само.

 10.30-11.30 ч. днес 100 мл. мляко + 3 супени лъжици оризова каша + 70 мл. само мляко, понякога пием АМ между 130-170 мл., понякога всичко с млякото и кашата, понякога само 30-40 мляко след кашата, пробвала съм и АМ 120 мл. + 60 гр. пюре ябълка.

 от 12-13 ч. спане пак според зависи, понякога час, понякога два, понякога 30-40 минути

 14-14.30 ч. вода 160 - 170 мл. + 5 и 1/3 или 5 и 2/3 лъжици АМ
 после бяс, игра, рев, писък

 от 15.30 - 16 ч. спане пак според зависи от кефа или дискмофорта ни.

 18-18.30 ч. вода 160 - 170 мл. + 5 и 1/3 или 5 и 2/3 лъжици АМ, пробвала съм АМ  120 мл и 60 гр. пюре от ябълка.
 после супер бяс, супер игра, накрая ако не дремне и рев с писъци

от 19.30-20 ч. може да дремне за 20-30 минути

22-22.30 ч. вода 160 - 170 мл. + 5 и 1/3 или 5 и 2/3 лъжици АМ, понякога пие 180 мл вода + 6  лъжици АМ

На този режим ще видим колко сме наддали за месеца утре.
Средно сумарно като гледам графиката му за месеца, на ден е изпивал между 750-830 мл.
« Последна редакция: Май 03, 2007, 13:00:56 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #114 -: Май 03, 2007, 13:04:03 pm »
Ултра като махнеш храненето в 24 ч. , графика ви на хранене ще се промени и вече тогава според Монката ще прецениш кога и как.
Ако искаш виж кога е най добре да се дават каши и пюрета според този сайт http://www.mamaibebe.com/?id=185
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #115 -: Май 03, 2007, 13:37:16 pm »
вадя дебелия тефтер и преписвам какво е ял Мартин на 6 месеца и 10 дни:

06:00 - 160 АМ

10:00 - 150 АМ

13:30 - 60 зеленчуково пюре + 90 АМ

16:30 - 140 АМ с оризова каша

20:00 - 150 АМ

24:30 - 160 АМ

ял е 6 пъти, спомням си, че по-късно минахме на 5 хранения, но точно тогава му въвеждах първия зеленчук и реално освен АМ, на ден е изяждал по половин малко бурканче пюре и 4-5 лъжици каша.
после дълго време на обяд давах само 1 малко Хипско бурканче пюре, докато се усетя, че сигур е малко :)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #116 -: Май 03, 2007, 18:30:48 pm »
Наде, на 6 м. беше 7.300 кг. и 68 см, което за момиче е перфектно, даже малко по-висока от средните показатели :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #117 -: Май 04, 2007, 18:40:23 pm »
На 6 месеца - 7400, 68 см (роден 3100, 50 см)
Джам, абе разредени са, ама като е спокоен и не дава признаци на глад и аз не го насилвам. Като махнах яденето в 24 почна да се буди в 8 сутринта, вместо в 9, ще видя в рамките на седмица-две дали ще мога да вмъкна петото хранене, че засега с тези 4-часови интервали има време само за 4 хранения. Опитвам да давам по-рано храна, но се сърди и го храня насила :?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #118 -: Май 04, 2007, 18:46:44 pm »
На 6 месеца е бил 8940 и 75 см, но ние сме извънгабаритни!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #119 -: Май 04, 2007, 18:50:01 pm »
На 6 месеца е бил 8940 и 75 см, но ние сме извънгабаритни!

Ухаааааа Вени какъв отличник само
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!