0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #160 -: Май 30, 2012, 14:55:34 pm »
Стеф, мерси много. Аз не че съм тръгнала ама май натам клоня.

Задължително ще пътувам до София където ще имаме нощувка, може и 2 и от София ще тръгна към Гърция защото не само децата ми и аз ще се изморя много. И няма да пътувам сама с децата. Или с майка ми или с приятелката ми от София към Гърция.
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #161 -: Май 30, 2012, 15:37:03 pm »
Лис, Стефи ти е написала съвсем точно всичко. Ние тръгнахме в лошо време и не станахме рано. Пътувахме точно толкова - 2,5 часа до границата + 3 и малко часа след границата. Почивахме 1 по-дълго (на бензиностанцията преди границата  :D ) и още 3 пъти след това, че младежа се отегчи и измори. 400км са до посоченото място от София. Извинявам се, че не написах къде е, но ти си се ориентирала  :wink:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #162 -: Май 30, 2012, 21:36:33 pm »
Да, високата част е хотел жутналист, точно както го описваш. Иначе плажът се вижда на снимката, какъв е хубав и чист :) Дано не са го развалили за една година, де  :?
Според мен това на снимката е големият плаж, а не под комплекса, сигурна съм даже.
Не стъпихме там с децата, то и времето беше лошо  :x. За тези пари няма да отида никога там. Голямата сграда е потресаващо зле, мухъл, смрад, не мога да опиша,бяхме втрещени, събрах багажа... добре че се намери двойна стая в ниската част, не е зле там, но и парите бяха около 1400 за седмица  :x. Храната не беше кой знае какво, абе соц от всякъде. Предимството е парка, басейна и това, че вечеряхме отвън и диванетата обикаляха като коне.  :lol:

Жабче, благодаря за инфото, много ме сърби за там  :lol:, но юли месец. Ще мисля, ако не на станцията ни в Китен, а септември съм капарирала за Гърция за пет дена. Живи и здрави само!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #163 -: Май 30, 2012, 21:39:02 pm »
Обещах да споделя за Сандански и хотела в който бяхме ние http://hotel-edia.com/bg/.

В Сандански сме били в Перун, много ми хареса, но няма детски кът и басейн. Ресторанта е супер и храната, отношението също.
Даже се засякохме с Жабчето там. :lol:
Една колежка се върна от "Медите", много е доволна, с басейн вътрешен.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #164 -: Май 30, 2012, 21:42:45 pm »
Да помоля и аз за повече инфо, може би от Стефи, как се пътува за Гърция, местността е Тузла,изглежда близо до Кавала. Никога не съм ходила в Гърция, през Сандански ли се пътува, после Кулата и по-натам как е. Колко време е пътя горе-долу, защото ние пътуваме много зле, много буйстват, бият се и до Варна и обратно миналата година ми беше супер веселба :x.

Лис, ти си герой, да знаеш  :wink:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #166 -: Май 30, 2012, 22:07:55 pm »
Благодаря ти, Джам.
Да питам, какви документи са необходими за децата, когато излизат в чужбина?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #167 -: Май 30, 2012, 22:20:37 pm »
Каси, Стефи е писала малко по-горе - паспорти, ако са само с 1 родител нотариално заверена декларация/съгласие/пълномощно от другия родител и копие от акт за раждане (в случай, че се усъмнят, че точно ти си им майка  :wink: )

http://www.viamichelin.com/web/Itineraires?strStartLocid=31MzU1bzEwY05ESXVOamsyTkRrPWNNak11TXpJMk1ERT0=&strDestLocid=31NDFkYjYxMGNOREF1T1RNMk5EST1jTWpRdU5EQTVNdz09&intItineraryType=1&caravaneHidden=false&vh=CAR&strVehicle=0&itineraryCarType=0&itineraryFuelType=0&isFavoriseAutoroute=false&isAvoidPeage=false&isAvoidVignette=false&isAvoidLNR=false&isAvoidFrontiers=false&dtmDeparture=30%2F05%2F2012&distance=km&devise=1.0|EUR&indemnite=&carbCost=1.5&autoConso=6.8&villeConso=6&routeConso=5.6
Където и да сме ходили туй чудо е било винаги 100% точно!

Нашата почивка в Арапя пропадна, бунгалата, които хареса любимия са заети до 10 септември.
Приемаме предложения, като предпочитаме бунгала предвид нощните фиести с Илияна.

Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #168 -: Май 31, 2012, 06:53:07 am »
Адито, виж Витоша-1 в Китен, не е лошо там.  :D Но може и там вече да не са останали места...

Каси, Перун вече имат нещо като детски кът в двора не ресторанта - пързалка и две клатушки.  :wink: Ние тази година бяхме на квартира, наехме си апартамент близо до парка.
  09.11.2007
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #169 -: Май 31, 2012, 07:28:28 am »
Копие от акт за раждане е необходимо, дори когато се пътува с двамата родители.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #170 -: Май 31, 2012, 11:24:05 am »
jam, благодаря за сайта! Страхотен е :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #171 -: Май 31, 2012, 11:43:07 am »
на кулата никога не са ни искали копие от акта, но последно като минавахме сега преди няколко дни, на едни приятели им поискаха, защото нямат брак и съответно са и с различни фамилии двмаата родители. Което е логично, защото на времето в паспортите се записваха децата, сега представяш 2 ЛК и един паспорт на дете, което носи имената на бащатата и реално по тези документи няма никаква следа за връзка с майката :lol: Проверката се прави за 5 мин., но нашите родни полицаи им е по лесно да им покажеш акт, така че не пречи да сложите по едно копие в жабката на колата :)

Каси, до кавала не сме ходили никога, но да, излиза се през кулата пак и след това маршрута от сайта който е дала джам. Имат си табели хората, няма да се объркате :)
Иначе за пътуването им вземи някакви забавления, не знам какво харесват. Но аз нося книжки и моливи, компютърче с филми, солети за хрупане и т.н. Но моите деца са пътешественици, свикнали са и общо взето нямаме проблеми :)
« Последна редакция: Май 31, 2012, 11:46:45 am от StefiZ »
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #172 -: Май 31, 2012, 12:21:44 pm »
на кулата никога не са ни искали копие от акта, но последно като минавахме сега преди няколко дни, на едни приятели им поискаха, защото нямат брак и съответно са и с различни фамилии двмаата родители.
Стеф, ние бяхме с вас, когато ни поискаха акта на детето, при все, че сме бракувани отвсЕкъде и на трите броя фамилиите ни са еднакви. Нали помниш, че чакахме да ни направят проверката. Абе, зависи на какви служители ще попадне човек. По-добре да си го има човек, за да не си причинява излишни нерви.
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #173 -: Май 31, 2012, 12:55:22 pm »
да, да, това беше на Свиленград, аз за това поясних, че на кулата до сега не са, но е абсолютно вярно, че си зависи от служителите :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #174 -: Май 31, 2012, 16:36:46 pm »
актът за раждане, при сегашната система от документи, е единственото, което свързва официално детето с родителите! дайте си сметка за това.

съвпадението на бащини и фамилни имена нищо не значи, ивановци и драгановци колкото щеш.

няма кво да умувате, едно копие на акта в паспорта на детето и сте готови.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #175 -: Май 31, 2012, 22:19:53 pm »

Иначе за пътуването им вземи някакви забавления, не знам какво харесват. Но аз нося книжки и моливи, компютърче с филми, солети за хрупане и т.н. Но моите деца са пътешественици, свикнали са и общо взето нямаме проблеми :)
Какви моливи, нали ще си избодят очите  :lol:.

И ние пътуваме, е, не много често далеч, но не ги свърта и това е.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #176 -: Май 31, 2012, 22:21:10 pm »
няма кво да умувате, едно копие на акта в паспорта на детето и сте готови.
Благодаря за инфото. Интересно ми е безплатно ли се вадят паспортите?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #177 -: Май 31, 2012, 22:27:31 pm »
Интересно ми е безплатно ли се вадят паспортите?

а, в тая държава безплатно няма нищо. плаща се, но не помня колко - за деца е малка цената.

п.п. касси, що се бият толкоз тия твойте? не успяваш ли да ги строиш в две редици?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #178 -: Май 31, 2012, 22:32:02 pm »
няма кво да умувате, едно копие на акта в паспорта на детето и сте готови.
Интересно ми е безплатно ли се вадят паспортите?
Такси за новите български лични документи
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #179 -: Май 31, 2012, 22:35:27 pm »
Интересно ми е безплатно ли се вадят паспортите?

а, в тая държава безплатно няма нищо. плаща се, но не помня колко - за деца е малка цената.

п.п. касси, що се бият толкоз тия твойте? не успяваш ли да ги строиш в две редици?

ми явно не, какви ли методи те използвам, но не става. когато са разделени са кротки, на заедно ли са е пожар. от пола е, да знаеш  :lol:, а и сега сме на вълната-не искам, няма, остави ме.  :?

Елфи, благодаря за линка.  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!