0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #620 -: Май 08, 2017, 15:29:06 pm »
аз заведох моето дете за първи път на море точно на 11 месеца и нещо. беше началото на юни и времето беше благоприятно. само че, не съм го къпала в морето, то си беше студено тогава, само въздушни бани и разходки. в края на лятото или началото на есента също е благоприятно.

аз съм страхлива майка и избрах проверено място от към хигиена, където имаше детски лекари и болници наблизо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #621 -: Май 08, 2017, 18:17:51 pm »
За първи път заведохме Нора на море, когато беше на 5 месеца - юни. Морето беше много разходки, без къпане и въргаляне в пясъците. Септември месец същото лято повторихме морето пак така. Чак на следващата година септември на 1,7 месеца топна дупето в морето, като ходехме седобед към 5. А самото плажуване се състоеше в това да отидем, съблечем, час къпане подсушаване, в количката и разходка по шарената сянка на крайбрежната алея.
Като цяло съм лют противник на бебета и малко деца на плажа юли и август между 11 и 17 часа, бебета на пясък - също.
Едва тази година морето ни ще заприлича малко на истинско море.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #622 -: Май 08, 2017, 19:14:05 pm »
На 9,5 месеца беше Ники на първото ѝ море. Още лазеше, но това не ѝ пречеше да обикаля целия плаж по 3 пъти на ден. Понеже беше септември, ходехме на плаж към 11 и до 3,30. С морето само я „запознах“ - да го види отблизо, но не ѝ вдъхнаха доверие тия пличкащите се води и не прояви интерес. Пробва татиту да пълни басейна ама ...
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #623 -: Май 08, 2017, 20:00:02 pm »
Благодаря ви, момичета. Обмисляме да отидем края на август или началото на септември, но като наближи ще решим. Мен това, което ме притеснява са вирусите с повръщане, които всяка година върлуват по нашето черноморие. Но и планината е чудесен вариант за през лятото.
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #624 -: Май 09, 2017, 08:03:29 am »
Явно аз съм една от най-"смелите" майки  :wink:
Баткото го заведохме на море на 7 месеца и половина, а на малкия отбелязахме навършването на 2 месеца с къпане в средиземно море  :lol:



*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #625 -: Май 09, 2017, 20:48:51 pm »
Никола на 6 м (на морето ги навърши) го водихме на Лефката (на 9 -10 часа път е от София).Топвах му крачетата и дупето ,но не ставаше за игра във водата .То си беше 1.05 и не беше като за бебе.Георги си се къпеше с часове обаче.
  После на 9 месеца го водих в Несебър,там вече беше топло и е влизал повечко във водата.
<br />
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #626 -: Май 10, 2017, 11:58:20 am »
А тези , който сме на морето  - как няма да не  се разхождаме и  да ходим на плаж ли  с бетата :)  - и още как !   И предполагам няма да удържа нашия татко да не топне крачетата  до дупето  .
Отиването с  бебе  на море  не значи къпане и излагане на директно слънце- просто повече съобразяване с режима му и времето .
Реално с  големия  отидохме , когато навърши 1 годинка - така се падаха сезоните , но  все пак живеехме на 7-8 часа път  от морето . Сега  предполагам с  дребния  само  да се позатопли  хубаво лятно и  вечер след градина  заедно  с баткото сме на плажа .