0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #520 -: Юни 12, 2014, 13:14:54 pm »
Така че носете си големите талони при пътуване.
Зай, проблемът е с лизинговите коли, каквато е и нашата... Големият талон просто не е в нас, а гърците не признават никакъв друго документ. Всеки останал няма проблем.

Врабе, всеки останал няма проблем, ако знае и го вземе. А ако не знае? Затова пищях тук и исках всички да знаят.
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #521 -: Юни 12, 2014, 13:31:54 pm »
правилно пищиш зай :)
и на мен вее ми иде да крещя и да вия, та затова и аз тук, ама защото знам, че ще ме разберете :lol:
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #522 -: Юни 12, 2014, 13:41:37 pm »
Да имах предвид, че тези които ги имат и ги носят, нямат проблем. Проблемът остава за другите. И наистина е идиотско... До такава степен, че се чудим дали да не пътуваме с друга кола. Е това, ако не е идиотщина, не знам...
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #523 -: Юни 12, 2014, 14:23:12 pm »
Джам, към теб.  :)

Относно застраховките.
Знаете, всяка компания си има различни продукти.
Нашият продукт се казва "Асистанс  помощ при пътуване - медицински разноски".

Процедира се така: с полицата даваме на клиентите телефонен номер, на който да звънят в случай на нужда. На този телефон се говори на български и асистента дава насоки на клиента (пострадалия), къде да отиде - в кое лечебно заведение ще му окажат помощ или при нужда, идва асистент на място и той води пострадалия в болница.
Покриваме болничен престой и разходи за лекарства по време на болничния престой.

Клиентът не плаща нищо, докато е в чужбина. Имам предвид, не плаща никакви прегледи и никакви лечения в чужбина! Това си е работа на Застрахователната компания.

така че, при нас не е нормално клиентът да тръгне сам по болници и после да дойде  при нас и да иска някакви пари.  Има си асистент.
Елементарно и просто. Платил си е предварително застраховката. От там нататък пари не вади от портфейла си.
« Последна редакция: Юни 12, 2014, 14:34:10 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #524 -: Юни 12, 2014, 15:44:53 pm »
Джам,
Кокичето и Mousyt са обяснили вече разликата. Точно твоята застраховка съм купувала и аз. Сега за Гърция ми казаха, че ако по някаква причина се наложи и не се свържа с асистент веднага, мога да ида във всяка здравна служба или болница и да си платя, като после представя документите за възстановяване на разходите. Т.е. асистанс включва и това. Но като знам колко документи се искат от нашия здравен застраховател в работата в такива случаи (фактури с касови бележки, амбулаторен лист, на който са описани точно лекарствата, рецепта със същите лекарства...), просто не ми се влиза в този казус.

Стеф, благодаря за информацията от извора! Минали сме между капките значи, ще трябва да почерпя.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #525 -: Юни 12, 2014, 16:21:39 pm »
Джам, към теб.  :)

Относно застраховките.
Знаете, всяка компания си има различни продукти.
Нашият продукт се казва "Асистанс  помощ при пътуване - медицински разноски".

Процедира се така: с полицата даваме на клиентите телефонен номер, на който да звънят в случай на нужда. На този телефон се говори на български и асистента дава насоки на клиента (пострадалия), къде да отиде - в кое лечебно заведение ще му окажат помощ или при нужда, идва асистент на място и той води пострадалия в болница.
Покриваме болничен престой и разходи за лекарства по време на болничния престой.

Клиентът не плаща нищо, докато е в чужбина. Имам предвид, не плаща никакви прегледи и никакви лечения в чужбина! Това си е работа на Застрахователната компания.

така че, при нас не е нормално клиентът да тръгне сам по болници и после да дойде  при нас и да иска някакви пари.  Има си асистент.
Елементарно и просто. Платил си е предварително застраховката. От там нататък пари не вади от портфейла си.

и не искате клиентът да е на умирачка? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #526 -: Юни 12, 2014, 17:53:03 pm »

и не искате клиентът да е на умирачка? :)

Не, няма нужда да е на умирачка. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #527 -: Юли 01, 2014, 10:34:45 am »
Някой да е ходил до Турция? Интересува ме в Кушадасъ или  Аявалик.Може и други дестинации стига да е с пясък плажа. Иска ми се да е хубав хотел в близост до плажа и да е подходящ за малки деца.
Да питам и за Палма де Майорка дали имате отзиви?
Благодаря!

« Последна редакция: Юли 01, 2014, 10:39:01 am от tanj74 »
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #528 -: Юли 01, 2014, 12:07:52 pm »
Танче, около Кушадасъ обикновено водата в морето е по-студена от на другите места (макс. 23-24 градуса в най-големите жеги; това е заради специфични морски течения в тази част на Егейско море). В Айвалък е дори и по-студена. По-добре Мармарис, макар че е по-далеч и не знам малките как ще издържат пътуването.
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #529 -: Юли 01, 2014, 12:20:05 pm »
Аз съм била два пъти в Кушадасъ, но не в самия град а в околностите му.
То всичко се е сляло като на нашето черноморие  :lol:
Препоръчвам плажа Long Beach - много дълъг (май около 20 км) с широка ивица с пясък.
Нашият хотел не ти го препоръчвам, защото не беше на самия плаж, а на около 500 м от него. Придвижвахме се с шатъл от хотела.
Но има много много хотели на самия Long Beach.
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #530 -: Юли 01, 2014, 13:03:17 pm »
по егейското море:

Paloma club Sultan Кушадасъ е с пясъчен плаж и място където ще бъдат удовлетворени  очаквания за перфектна почивка, но мисля, че няма да има места в продажба, хотела много бързо се резервира.

Мармарис и Бодрум 16-17 часа сухоземен път и до двата курорта

Мармарис е зеленина и красота като по филмите. Grand Yaziki turban - Мармарис с огомна територия, много зеленина, подходящ за деца,  обслужване на ниво

Vogue hotel  и Kefaluka са фаворитите ми в Бодрум.

Аз се заглеждах по оферти за Испания миналата година,  но  новото постоянно разрастващо се строителство на комшиите и добрия ол инклузив ме отказаха.

Най-важното е концепцията на хотела; удобства, съоръжения, качество на храна, напитки дали е включен вносен алкохол, фрешовете  да са включени,  иначе 5 евро за фрешче, какво включват междинните хранения, сладоледи и т.н. Много е неприятно да отидете с мисълта, че можете и без някои неща и в същото време под носа ви да предлагат стръволинки срещу заплащане
Ако се улучат готини аниматори,  купона е голям  :)

Друго, стая на промоция не приемайте, обикновено е без тераса забутана нейде
Оставяйте бакшиш за да имате маса с добро обслужване в ресторанта, на барманите по снек баровете да не ви слагат много лед, въобще бакшиша върши чудеса
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #531 -: Юли 02, 2014, 09:11:34 am »
И аз препоръчвам плажа Лонг Бийч в Кушадъсъ, хубав пясъчен плаж, чиста вода. Хотелът, в който бяхме, се казва Ефесия и разполага със собствен пясъчен плаж /част от Лонг Бийч/, имаше и много хубава градина с прекрасни олеандрови храсти, храната и обслужването - на много високо ниво. Това, което не ми хареса, е че хотелът е много голям, съответно навалицата е повече.
Впечатленията ми, обаче, не са съвсем пресни, така че пак трябва да се провери какво е положението сега.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #532 -: Юли 02, 2014, 11:59:20 am »
Имам едно малоумно питане, че нещо се огелпих с картите... Кушадъсъ на колко километра е от границата? Приблизително. На мен Бодрум ми е слабост, но е твърде далеч, за да ходя там с детето, че и само аз да шофирам...не ми се занимава. Та си търся нещо по-близичко и все пак приятно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #533 -: Юли 02, 2014, 12:24:04 pm »
Пловдив - Кушадасъ 900 и малко километри и 14 часа път с всички мотаници. По мои груби сметки между 600 -700 от границата  но съм зле със смятането.

Първия хотел, който писах в предишния пост е в Йоздере, 33 км преди Кушадасъ даже., предимно с французи.

Непреки впечатленията са ми от приятели доволни  от Palm Wings Кушадасъ и Venosa в Дидим

Да, Бодрум е с повече избор на хотели с  една идея по-високо качество.
« Последна редакция: Юли 02, 2014, 12:25:49 pm от Тара »
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #534 -: Юли 02, 2014, 12:30:38 pm »
Мерси Тара  :D Значи пак не ми е значително по-близо от Бодрум, ще го мисля още. Или ще се примиря с Гърция за тази година.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #535 -: Юли 02, 2014, 16:32:56 pm »
e, то Кушадасъ - Бодрум е около 120-130 км., по онова надолнище вече може и с търкаляне и за 2 часа човек е долу

някои хора си правят междинна нощувка в района на Айвалък,  дори  я включват в пакета при ТА, това е на около 4,5 часа от границата, при бързо минаване на ферибота.
на другия ден свеж и отпочинал след 2,5 -3 часа някъде шофиране е Кушадасъ
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #536 -: Юли 02, 2014, 16:44:59 pm »
Така де. Аз се надявах просто, че до Кушадъсъ пътят е на половина да кажем ;) Иначе на отиване в Бодрум и на връщане - спим в Чанак кале. Много приятно градче апропо.
Май не ми се шофира чак толкова за едно море, не и с детето. Ще гледам Гърция значи.  :?

Мерси за инфото  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #537 -: Юли 02, 2014, 18:02:14 pm »
Jbrul, не ти ли е опция самолета и да си почиваш където искаш :)
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #538 -: Юли 02, 2014, 19:11:34 pm »
Не мен лично - не ми е, особено за тези дестинации и някакви сдухани чартъри дотам - силно "мерси"  :lol: Пък и в Стара Загора няма летище. Значи ще трябва да мисля как с багажи и дете да се придвижа до това, от което ще излитаме, че мотане докато се качим, че мотане като кацнем, че трансфери с бусчета и автобусчета... И на самото място - арест в комплекса, защото съм без кола и ако ми щукне някъде да се разходим в оклоността (в чужбина ще сме все пак, ще има какво да се позяпва и извън хотела) - нова греда. Цените на коли под наем и таксита са като за руснаци. Богати  :wink:

А и точно за Бодрум имам челен опит с 5-звезден комплекс, "мноУ як" на картинка и доволно скъп. И добре, че отидохме с коли... На място беше потрес, оказа се, че картинките не са снимки, а някаква много добра анимация...абееее - тотална гняс. Свързахме се с booking.com, където сме направили резервацията, пратиха веднага човекът отговарящ за този район, върнаха ни парите кеш без хър-мър, качихме куфарите по колите и на място - друг хотел, проверен при предишно пътуване. Чудесно си изкарахме.
Имаше доста българи обаче в този хотел, който напуснахме, дето скубеха коси и пускаха пяна, ама...щат не щат - стояха там. Стояха хората, защото са групови туристи, дошли със самолет и с билети за обратен полет на еди коя си дата. Клиенти на български ТА, които най-общо са казали да духат супата, като не им харесвало - пари не връщат, а те са си предплатили целия престой все пак. И накрая - имат много скапана и скъпа "почивка", без никаква опция да предприемат нещо по въпроса. Не бих искала да рискувам да ми се случи такова нещо и на мен, затова - като индивидуален турист, аз си резервирам хотелите, където знам, че ми е сигурно че ще се реагира на мое недоволство от нещо бързо и адекватно, на колицата и си правя каквото искам. Да ми е мирна главата ;)

Последното го споделям и информативно, за хора които не са пътували много навън. Да си имат едно наум с българските ТА и техните лъскави офертички, че много народ е изревал от същите. Същите хотели, които ви предлагат те - можете да си ги резервите и сами, за дати каквито ви изнасят на вас, често и на по-добри цени и не е трудно - с няколко клика става.
« Последна редакция: Юли 02, 2014, 19:52:09 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #539 -: Юли 02, 2014, 20:04:41 pm »
...затова - като индивидуален турист, аз си резервирам хотелите, където знам, че ми е сигурно че ще се реагира на мое недоволство от нещо бързо и адекватно, на колицата и си правя каквото искам. Да ми е мирна главата ;)

Последното го споделям и информативно, за хора които не са пътували много навън. Да си имат едно наум с българските ТА и техните лъскави офертички, че много народ е изревал от същите. Същите хотели, които ви предлагат те - можете да си ги резервите и сами, за дати каквито ви изнасят на вас, често и на по-добри цени и не е трудно - с няколко клика става.

Това все едно аз съм го писала  :youwoman: