0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #240 -: Юни 11, 2012, 18:37:29 pm »
Здравейте от морето. Пътуването мина горе-долу. Тръгнахме в 5,50 и тя не мигна до Равда. На моменти прихленчваше, че ѝ омръзна. Добре че при едното спиране си намери няколко шишарки, та поне час и нещо откарахме в подхвърляне на една.
бина, Петя списъка ми викат, приятно ми е. Още първата година направих подробен списък, миналата година го актуализирах и направих и в екселски файл. Тази година отново актуализирах. Храна носих готови пюрета преди годинката. Миналата затварях готвено и тя яде ... сандвичи и домати само. Тази година ще видим как ще е.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #241 -: Юни 11, 2012, 22:13:12 pm »
Благодаря Петя,ама аз нещо не го намирам ще съм много благодарна,ако ме насочиш :P
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #242 -: Юни 11, 2012, 22:16:01 pm »
Е как ще го намериш, като си го имам за мен си :lol:.
Ще видя как да ти го пратя.
« Последна редакция: Юни 11, 2012, 22:20:13 pm от Pesheck »
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #243 -: Юни 11, 2012, 22:34:12 pm »
Бина,
ние също от както сме с дете (деца) ходим на Албена. Прекрасен курорт, пък и сравнително близко за нас.
там повечето хотели са на ол инклузив. Ние винаги ползваме именно този тип почивки. Така че, на блок масата има всичко и подбираш това, което е подходящо за децата ти според теб.
Аз преди 3 години си бях взела пасатора. Та в ресторанта ползвах един контакт и пасирах на място. Бях взела любезното позволение от персонала на ресторанта. :)

И още нещо:
Най-добре се запаси с пюрета още от тук, като си ги сметнеш колко броя са ти нужни за двете деца за целия престой. :wink:
« Последна редакция: Юни 11, 2012, 22:36:02 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #244 -: Юни 12, 2012, 10:00:50 am »
момичета кажете някое хотелче близко до границата на гърция


*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #245 -: Юни 12, 2012, 10:42:06 am »
Бина, според мен са ти малки дечицата (11 мес), за да разчиташ на общата кухня в ресторанта на хотела. Винаги си върлуват някакви летни вируси по хотелите, никога не можеш да си сигурна за хигиената в кухнята. На твое място аз бих си заредила нужния брой готови пюрета - има достатъчно варианти за по-големи бебета, които вече минават на обща кухня. Иначе в самия курорт да търсиш и купуваш - надали ще иманужното разнообразие, по-добре се запаси от вашия град.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #246 -: Юни 12, 2012, 11:12:07 am »
Цитат
Е как ще го намериш, като си го имам за мен си Laughing.
Ще видя как да ти го пратя.
- Само да не те затруднявам :P

Благодаря Ви момичета :bighug:

синьо кокиче,като написа в поста си "запаси с пюрета още от тук" се светнах да погледна от къде си,а то аха,та ние сме от един град :lol:
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #247 -: Юни 12, 2012, 11:43:52 am »
Бина, :wink:

Пропуснах да уточня, че когато като атракция си пасирах храната в ресторанта, Дъщеря ми беше на 1,6г. А до преди това - както вече те посъветвахме - бурканчета. миналата година така носих бурканчета за Малкия, който тогава беше на 1,1г.

А иначе бях помолила д-р Бурмова да ми направи такова списъче само с медикаменти, които да нося "за всеки случай".

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #248 -: Юни 12, 2012, 12:56:27 pm »
Хайде сега ако си ги прикачите и към постовете, цена няма да имате :)

Допълнителни Опции –> Прикачи:
Позволени файлови типове: txt, doc, pdf, jpg, gif, mpg, png, zip, rar, xls, mp3, csv, odt, html, ppt,


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #249 -: Юни 12, 2012, 17:44:15 pm »
Бина, както казах лани сама си затворих готвено. Просто предната седмица като сготвех и заварявах по 1 буркан, колкото за капачката само.
Тук водата още е студена, но пък е пълно с руснаци, германци и поляци. Хич не им пука от студа на хората. :lol:

п.п. Ани, това уж го знам, но не съм пробвала, до сега. Ще опитам, но уточнявам, че това си е моя списък, в смисъл нещата които на мен са ми трябвали. Но все пак е отправна точка.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #250 -: Юни 12, 2012, 18:26:30 pm »
Петя хиляди благодарности разбира се,че е отправна точка :P
само дето на мен компа нещо не ми го отваря или по точно само йероглифи,явно нямам нужната програма ще помоля на който го отваря да ми го прати на лични,извинявам се предварително за неудобството :oops:
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #251 -: Юни 12, 2012, 20:21:56 pm »
И аз благодаря :-)


*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #252 -: Юни 12, 2012, 20:40:04 pm »
И аз благодаря! :)


*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #253 -: Юни 12, 2012, 22:49:43 pm »
Момичета, шрифт ARIAL 10 pt е файла, аз го отворих без проблем. Записах файла в по-ниска версия и го прикачам, пробвайте пак!

Pesheck, студена ли е водата в Равда? Аз поне събота и неделя се къпах в Несебър, обаче на северният плаж и беше поносима и без вълни, на табелата на плажа си пишеше 24 градуса на водата  :D . Обаче между Оазис и Какао на Слънчев бряг си беше студена и имаше голяма вълна (мъжът ми работи на плажа и реших да се възползвам, ама си беше хладно  :lol: и само кафенце намазах!)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #254 -: Юни 12, 2012, 23:05:35 pm »
На мен днес ми беше студенка. Даже на домашните моржове също - значи да.
Но за руските и немски туристи .... може и чай да им се е виждала. :lol:
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #255 -: Юни 12, 2012, 23:14:17 pm »
Но за руските и немски туристи .... може и чай да им се е виждала. :lol:
:good_post:

И между другото, пак в Бургас си заформихте срещичка.. ами помислете и за Несебър, моля... не сме малко и тук :P

Сори за спама.... :oops:
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #256 -: Юни 13, 2012, 00:40:47 am »
Пешек, и аз винаги действам със списъци иначе забравям все по нещо :)
Моите са подобни, само дето липсват рокличките, а в графата забавления преобладават колички и камиони  :D


*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #257 -: Юни 13, 2012, 03:47:49 am »
Ние сме в Слънчев Бряг.Водата е чай.Даже потопих за малко Макси.В неделя и  понеделник беше малко по-хладна и духаше силен вятър.Имаше и вълни и купища водорасли, но днес е ок.24гр.е.
« Последна редакция: Юни 13, 2012, 03:52:00 am от tanj74 »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #258 -: Юни 13, 2012, 11:03:33 am »
Пете, супер си се справила :bighug:
Откакто станах майка, много заобичах списъците  :lol:
Дори имам кошмари как се приготвям за път, а забравям някои важни подробности, защото не съм си направила списък.

Сега ми предстои приключение - приготвяне на багаж за една седмица на къмпинг в Италия, а оттам директно летим за България за два месеца. Та в един куфар трябва да събера всичко за лятото за мен и децата. До Италия куфарът трябва да тежи 20 кг (Raynair), от Италия към България може да е до 32 кг (Wizzair) :)

Дали има в Италия бурканчета бебешка храна? То навсякъде има, де, но например тук, в Белгия, асортиментът е много беден, нищо общо с този в България.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #259 -: Юни 13, 2012, 16:42:34 pm »
Ултра, в страхотно приключение се впускаш с организирането на багажа :) Пожелавам ти успех и безпроблемна и пълна с хубави емоции ваканция :)