0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #140 -: Май 18, 2012, 17:18:55 pm »
Ние ще повторим хорела от миналата година.
Който ще ходи към Северното Черноморие - в Журналист, на Кабакум сме, до Златните :lol:
Ние бяхме там миналата година, но няма да повториме  :).

Мога ли да помоля за повече инфо за бунгалата, много ми се ходи на такова място.  :D Как се оправяхте с храната/на мен не ми е особен проблем, защото момчетата не ядат  :lol:/, има ли наплив на хора, плажа какъв е на Арапя?
Благодаря!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #141 -: Май 18, 2012, 17:44:21 pm »
Абе, плажа под ВСУ не се ли изсипа в морето преди 12 години? Не е ли същия на Журналист?
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #142 -: Май 18, 2012, 19:22:12 pm »
  :D Как се оправяхте с храната/на мен не ми е особен проблем, защото момчетата не ядат  :lol:/,
:jump12:

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #143 -: Май 18, 2012, 20:11:02 pm »
Абе, плажа под ВСУ не се ли изсипа в морето преди 12 години? Не е ли същия на Журналист?
Журналист реално няма плаж, не става за деца, и е много малък, каменист.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #144 -: Май 19, 2012, 17:26:29 pm »
Каси, ние на Арапя не сме ходили, но ще споделя как се оправихме с храната миналата година на бунгало в Китен.  :lol:
Първите дни бяхме на каквото си носехме - свеки беше сготвила един куп манджи, само закуска правех на котлончето. Отделно си носехме няколко дини и пъпеши, доматки, краставици, плодове, материал за готвене най-различен. И основно ядяхме каквото си направим ние. Нищо сложно не съм правила, защото все пак и аз съм на почивка - супичка да има за децата, мъжът метка някоя мръвка на скарата, салатка, плодове, нещо бързо на фурната. Разнообразявахме понякога с купени закуски сутрин, пица или на ресторант за вечеря, но с двете дивачки последното не ни се получаваше особено та бързо се отказахме.
Първоначлно си мислех, че ще ми дотежи и да готвя, но не беше така. А децата както не ядяха, такъв апетит ги споходи, че си изядохме всичко донесено за нула време.  :lol:
Сега резервирахме пак на Китен, в края на август.
  09.11.2007
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #145 -: Май 19, 2012, 17:34:10 pm »
Абе, плажа под ВСУ не се ли изсипа в морето преди 12 години? Не е ли същия на Журналист?
Журналист реално няма плаж, не става за деца, и е много малък, каменист.

Абе или аз се бъркам, или ти, защото плажът на комплекс Журналис е с един ситен бял пясък, крайбрежието е супер чисто и водата също. Нали Журналист е точно до Златните?

Цък: http://media.snimka.bg/9092/024439174.jpg
« Последна редакция: Май 19, 2012, 17:35:58 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #146 -: Май 19, 2012, 19:19:40 pm »


Където е кръгчето е журналист. Една висоооока сграда на външен вид много соц. Но пак казвам не съм ходила там от 1000 години, може да е хубав плажа сега.
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #147 -: Май 19, 2012, 20:54:06 pm »
Да, високата част е хотел жутналист, точно както го описваш. Иначе плажът се вижда на снимката, какъв е хубав и чист :) Дано не са го развалили за една година, де  :?
[/url][/url]
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #148 -: Май 22, 2012, 23:44:28 pm »
Обещах да споделя за Сандански и хотела в който бяхме ние http://hotel-edia.com/bg/.
Хотела ми хареса, студиото беше достатъчно просторно, с голяма тераса към градината на ресторанта, а тя е много красива, с фонтанчета и шадраванчета пълни с риби, само дето времето не позволи да се храним на вън на закуска и вечеря. Персонала е любезен и отзивчив, храната вкусна, но еднообразна. Цените в ресторанта височки (бутилка Загорка  е 3,50), та обядвахме на други места, има достатъчно избор в града, стига да има гладни, щото моите деца изкараха цялата почивка на сух хляб, банани и сок :) Оказа се, че закрития детски кът е за по-пораснали деца - джаги, билярд и тенис на маса, а открития е пясъчник с пързалка. Водата в басейните не е минерална, макар че с тия дъждове и ангината дето изкара Габи и минерална да беше все тая.
Парка на града е много хубав, а на близо са Мелник, Рупите, Роженския манастир и някаква крепост, която остана да видим следващия път. Има страхотни места за пикник, много е красиво.
Мисля догодина пак да идем, но вероятно ще потърся друг хотел с истински детски кът и минерална вода :)


*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #149 -: Май 23, 2012, 09:48:46 am »
самуиловата крепост :wink:
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #150 -: Май 23, 2012, 10:08:07 am »
А там където пише местност Манастирски рид, живеем ние:-)
Ходим на плаж малко по на юг от Журналист, Кабакум се казва и се ходи с кола чак до плажа.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #151 -: Май 24, 2012, 12:45:41 pm »
Ние ще сме италианци тази година. Другите ни опции отпаднаха поради безумно скъпи самолетни билети :(
Заминаваме на рождения ми ден за този къмпинг:
http://www.eurocamp.co.uk/sites/italy-adriatic/ia021-ca-savio.html
От България ще дойде сестра ми - хем да помага, хем бунгалото е голямо и има свободни места.
Чета с интерес и вашите дестинации, че ми се иска да заведа децата някъде и в България преди да се приберем в Белгия.
От спирка Журналист имам много хубави спомени, били сме там в станция Темида. Имаше разкошен плаж ;)
Вени, вие кога сте там?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #152 -: Май 24, 2012, 13:12:47 pm »
Ние ходихме на плажа на Журналист преди 3 години и не ни хареса.Много дълбоко море, малък плаж.Охранаяемия е с чадъри и шезонги целия.Но може да са се променили нещата.

Сестра ми ходеше редовно на Арапя, тя е много доволна, но е малко диво там.Миналата година бяха на Равда  бяха доволни.Спокойно място, хотела им имаше барбекю, та кеф им на заведение, кеф им в градината на хотела да пекат мръвки, но и малкия беше на 6 месеца и не създаваше много грижи.Това лято ще е весело.Човека вече ходи стабилно и не ще да седи на едно място.

Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #153 -: Май 24, 2012, 13:50:46 pm »
От 23.06 сме там, за седем дни, после в Каварна.

Мислих, че спирката се казва Журналист, а плажът Кабакум, явно Кабакум в наблизо, така ли?
[/url][/url]
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #154 -: Май 24, 2012, 13:54:47 pm »
Ние ще сме италианци тази година.
http://www.eurocamp.co.uk/sites/italy-adriatic/ia021-ca-savio.html

O, Ани, сигурна съм, че ще бъде чудно! Където и да сме били в Италия, винаги всичко, свързано с децата, е било толкова добре измислено и уредено.
Ако решите да си наемете кола и да пообикаляте из региона, по-надолу, до Римини, има голям и много атрактивен Аквариум - мисля на Мони би му било много интересно.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #155 -: Май 24, 2012, 14:49:02 pm »
Мерси за идеята, Цвети! Ще погледна непременно :)
Засега това сме си заплюли:
http://www.aqualandia.it/en/discover-the-park/


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #156 -: Май 24, 2012, 15:29:31 pm »
Мерси за идеята, Цвети! Ще погледна непременно :)
Засега това сме си заплюли:
http://www.aqualandia.it/en/discover-the-park/

Изглежда супер атрактивно :) Такива неща като онези стръмни пързалки и бънджи скоковете аз ги заобикалям, страшничко ми идва :) :oops: Но по тези увеселителни паркове атракциите са толкова много и разнообразни, че има за всеки вкус и предпочитание. Аз много обичам разните приключенски истории - влизахме, например с лодки в едни пещери, където ни причакваха пирати - прескачаха с въжета от кораб на кораб, миришеше на ром и барут и тук таме се търкаляха черепи, скелети и жълтици :lol:
Много хубави шоута с делфини също има в подобни паркове.
Отидете задължително по -рано през деня, защото иначе няма да ви стигне времето.

Това е сайта на аквариума, който е най-близо до вас :
http://www.acquariodicattolica.it/#

Те са няколко идентични аквариума в различни градове, аз лично в горния не съм ходила - племенниците бяха там, а ние бяхме по друг маршрут и посетихме Аквариума в Генуа, мисля трябва да имам някакви снимки от него във ФБ. Мончето беше много впечатлена, но на нея темата животни и е най-любима. Аквариума отнема около 2 часа минимум, в случай, че не се посещават допълнителните атракции, които предлагат, като прожектиране на разни 3Д филмчета. Ето тук бяхме ние http://www.youtube.com/watch?v=L5o7dFk5brY
« Последна редакция: Май 24, 2012, 15:33:05 pm от tzvetenze »
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #157 -: Май 29, 2012, 13:10:14 pm »
тук бяхме почивните дни http://www.kassandra-palace.com/family-beach-hotel/en_GB/index.php
Много съм доволна от условията, храната и всичко. Има прекрасна градина, детски кът, детски и голям басейн, плажа е на 100м от основната сграда. Цените в нисък сезон бяха приемливи - 140лв за двойна стая + закуска и вечеря. В колективните сайтове съм виждала цени до 110-120лв. Закуската и вечерята бяха на шведска маса, изключително разнообразни.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #158 -: Май 30, 2012, 12:38:31 pm »
тук бяхме почивните дни http://www.kassandra-palace.com/family-beach-hotel/en_GB/index.php
Много съм доволна от условията, храната и всичко. Има прекрасна градина, детски кът, детски и голям басейн, плажа е на 100м от основната сграда. Цените в нисък сезон бяха приемливи - 140лв за двойна стая + закуска и вечеря. В колективните сайтове съм виждала цени до 110-120лв. Закуската и вечерята бяха на шведска маса, изключително разнообразни.

Мидж, наистина изглежда страхотно. Тъкмо се чудех в коя част на БГ е:)))))

Аз няма да успея да отида с децата на почивка преди септември, освен ако не е в разгара на сезона, ама не искам да сме в лудницата а и цените имат значение. Така, че продължавам да се оглеждам.
Оюе една молба, може ли да разкажете как стигате до Халкидики с кола. От София до там колко път е (км. и време). Къде може да се спре за почивка, препоръки към шофиращите. Спомням си, че Стефи беше ми казвала, че като тръгват за Гърция, тръгват много рано сутрин за да могат децата да спят в колата до границата(може и да греша). Някакви специални съвети за преминаването на границата? Каквото се сетите. Благодаря предварително за отделеното време:)
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #159 -: Май 30, 2012, 13:33:31 pm »
Лис, ти от варна няма да можеш да го вземеш за един ден разстоянието. Варианта е да приспиш в София, след това товарите спящите деца към 4-5 часа и потегляш. До границата си за около 2.5 часа. Ние спираме обикновено на бензиностанцията която е точно преди границата ако са се събудили децата да хапнат нещо и продължаваме. Границата се минава много бързо, за 5-10 мин., проверяват паспортите на децата и твоята ЛК, ако са без баща си трябва да имаш пълномощно от него. след това хващаш пътя за Солун, няма как да се объркаш, след Солун продължаваш за халкидики.Ние спираме поне още 2-3 пъти в Гърция, защото все на някой му се пишка. От границата до халкидики имаш около 3 часа със спирките. Ами това е май. Носи и по едно копие на актовете за раждане на децата, защото понякога искат.