0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #120 -: Май 05, 2012, 22:24:57 pm »
мармотче, за това място бях чела отзиви в бг-мама, че е усойно и към 4 часа следобед вече няма слънце - говоря за хотел "Езерото" в Костенец. това ме отказа тогава. имаш ли такива наблюдения?

басейните какво представляват, температура? вътрешният?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #121 -: Май 05, 2012, 23:18:43 pm »

Миналото лято бяхме на Китен от 23 август - е не е за нас, шумно, топло и прекалено много хора. Да отбележа, че бяхме с детето.
Сами, за задгранична почивка няма възможност, не и тази година. С детето предпочитам поне известен суверенитет, не ми трябват нито заведения, нито барове, нито както казва баща ми - да легна на плажа и да ме настъпват по капачките. Достатъчно ми е аптека, лекар (да не се налага) и магазин за хранителни стоки, както и хубаво време в комбинация с добро настроение :)

Дори не мога да си представя с дете/бебе на Китен или Приморско или нещо от този род- как сте се забили там, голяма грешка. То и без дете не може да си намериш място на плаж, от всяко капанче ехти различна чалга- ужас. Точно това го няма в Гърция и Турция, наши приятели дори не си прибираха надуваемото басейнче и всяка сутрин си беше на плажа  :o+ Халкидики се оказа по-близо до София (дай боже да не се налага спешно прибиране!!) + на някои места е и по-евтино от нашето море. Другото което ми допада е, че юни или септември, когато е по-добре за мъниците и е по-евтино, при нас си е джактоп хубавото време, а там въобще не го мислиш- идеално си е.
Но като цяло някои с опит да сподели дали си заслужава почивка с малко над годинка непроходило или полупроходило дете..  :?
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #122 -: Май 05, 2012, 23:28:59 pm »
jam, не е усойно. Просто самото място, където е хотела е в сянка, пада се в ниско, високите дървета не пропускат слънце. Там всичко е баирчета, едно надолу, друго нагоре.
Вечер за този сезон си е хладно следобяд, дори лятото без връхна дреха вечер става студено.
Водата в басейните е минерална, по моите представи  с малки размери.
Може освен до Гургулица, човек да се поразтъпче до параклиса, след вила "Констанция", да позяпа занемареното от соца.

Вътрешния басейн си е едно голямо джакузи :) - въобще не може да се нарече басейн.
« Последна редакция: Май 05, 2012, 23:34:21 pm от Тара »
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #123 -: Май 06, 2012, 00:52:59 am »
Самият хотел е в нещо като дере и действително няма слънце късно следобед. Но усойно не е. И детската площадка зад хотела е първото място, където огрява слънце сутрин, докато си чакаш персонала да дойде да направи закуска :) Басейните са на поляната над хотела, има около 200 м пътека от него, там си имаше слънце и в 6 вечерта миналата седмица. Вътрешният е наистина голямо джакузи - комфортно за едно семейство, не повече. Водата е много топла, няма начин да настинеш.

Басейни - не са големи, но са ок. Квадратният е детският. Има и едно външно джакузи, близо навеса с масичките, но не работеше сега:


Пътеката от басейните към хотела (езерото гъмжи от риба):

Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #124 -: Май 07, 2012, 10:23:44 am »
Ники, ние ходихме на тези: http://www.arapya.com/atanasovi.html
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #125 -: Май 07, 2012, 10:27:49 am »
Тези бунгала близо ли са до плажа? Как е там плажната ивица? На какво разстояние има други заведения, освен споменатия ресторант? А магазини?
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #126 -: Май 07, 2012, 10:35:16 am »
Ники, ние ходихме на тези: http://www.arapya.com/atanasovi.html

danny22 , е този сайт издирвам от сума време.  :thankyousign:
Ники, там са всички варианти за почивка в Арапя
http://www.arapya.com

Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #127 -: Май 07, 2012, 10:40:46 am »
hope-love,
плажът е може би на около 300 м. от бунгалата, но не се вижда. с голяма пясъчна ивица, има и скали в двата края.
има магазини наблизо, както и из целия къмпинг, който се пада встрани от бунгалата.
ресторантът дори предлага обедно меню, така, че ако не ви се готви това е вариант. цените са сносни.

aditoo радвам се, че съм помогнала :D
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #128 -: Май 07, 2012, 10:43:52 am »
Благодаря! Изглежа приятно. Не сме ходили в този район и може са се отбием да огледаме и някой път да отседнем, ако на моите мъже им хареса, че малкия глезльо е свикнал да има басейн, който да редува с влизането в морето. Абе, претенциозен от малък.
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #129 -: Май 07, 2012, 14:12:24 pm »
Дани, Ади, мерси :D

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #130 -: Май 07, 2012, 16:49:25 pm »
Костенец е невероятно място, Езерото също :)
Ходили сме многократно там, сега разбрах, че имат и басейни вече. Мармотче, мерси за инфото, пак ще се ходи значи :)
Аз бях натъжена, че големия басейн вече не функционира...
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.118161922319.99488.652312319&type=3


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #131 -: Май 07, 2012, 18:41:13 pm »
Не съм се разписвала тук "скоро" :lol:

Ултра, много ми е мъчно от разрухата, която причинихме ние,  хората, на това райско място.

Между другото, от години там текат проекти , за стотици милиони, за изграждане на ски писти. Разчертани са терени от върха на Белмекен, слизащи до Миликини ниви, където са поляните на х. Гургулица. Просто нямахме късмета на Банско.
Надявам се в бъдещите години всичи проекти да станат реалност, по-най добрият за всички начин, дето се вика и ние да се гордеем пред чужденците, а не само пущинаци да заобикаляме.
Наскро като бях горе, бях излязла за покупки, един съсед ме качи в колата си на връщане, движейки се по пътя сред напиращата пролет, той посочи снежните върхове срещу нас и възкликна "ритам ти Алпите" - величествено е.
« Последна редакция: Май 07, 2012, 18:43:35 pm от Тара »
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #132 -: Май 16, 2012, 16:04:51 pm »
Ние водихме децата за първи път на море миналата година. Бяхме в Китен, на бунгало.
Самото градче не е нищо особено, народ, чалга, лудница. Не бих отседнала в самия град. Но на бунгало е различно. Бяхме в заграден комплекс сред дъбова гора близо до плажа. Децата тичаха на воля по алеите по всяко време, имаше детска площадка, символична, но все пак я имаше. Дори следобяд не беше горещо заради гората. Бунгалото беше напълно оборудвано - кухненски бокс с всичко необходимо за готвене, от тенджери и тави до вилици и лъжици, тв с кабелна, баня с тоалетна. Чистичко, прясно ремонтирано. На тераската маса със столове. Тази година мислим да повторим пак в същия комплекс. Плажът е сравнително близо, кофти е когато са малки децата и трябва да мъкнеш всякакви плажни пособия по една тясна пътечка през гората. Самият плаж е чист, със ситен пясък, морето също е чисто, плитко е доста навътре, почти без вълни, подходящо за деца. Дори делфини видяхме в морето на плажа. :-)
Недостатъци - в гората трудно съхнат дрехите, ако е студено времето пък, под дърветата е още по-студено. В самия град читав хранителен магазин не намерихме, всичко беше на космически цени - говоря за храни като мляко, хляб и т.н. Къмпингът се казва Витоша-1, ето сайт: http://www.vitosha-bg.com/

На Сандански пък ходим вече две години подред заради децата. Много ни харесва и мислим да стане традиция. Ходим в края на април.
  09.11.2007
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #133 -: Май 16, 2012, 16:52:39 pm »
След голямо чудене се спряхме на Лозенец. Хотела е нов и отзиви нямаме. Ще кажа как е след като се върнем. Заминаваме на 18.06  :wink:
Това е хотела:
http://www.galeriatour.com/Pochivka-na-more-v-Hotel-Oazis-Del-Mare-offer-4269-bg

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #134 -: Май 16, 2012, 22:57:22 pm »
Ники,приятна почивка!
Ще чакам отзиви,понеже Лозенец е и нашето място.
Ние от години почиваме там ,но нямам лични впечатления от хотела ,освен от ресторанта му.Когато го откриха беше мн "тузарски" хотел.
За тази година аз се замислих за бунгалата на Арапя ,но мъжа ми нещо не иска   .И не сме решили още къде ще отседнем ,понеже не знаем кога точно ще ходим .


Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #135 -: Май 16, 2012, 23:15:12 pm »
Ние ще повторим хорела от миналата година.
Който ще ходи към Северното Черноморие - в Журналист, на Кабакум сме, до Златните :lol:
[/url][/url]
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #136 -: Май 17, 2012, 11:28:30 am »
Някой ходил ли е в Мъглиж? Моя иска да ни води там началото на юни, за 2 нощувки.ОБАЧЕ.. Причината да ходим там е някаква тренировка на неговите си "бойни" изкуства(не ме питайте какво е, че ще смеете  :lol:) и през повечето време през деня ще сме си сами с Блажето. :(
Дали има какво да се прави там, особено пък с малко дете. Не мога да се юрна по пътеките с количката все пак :lol:
Доколкото видях има само един хотел с 5 стаи и един апартамент 8O :lol: :lol:


*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #137 -: Май 17, 2012, 11:47:16 am »
След голямо чудене се спряхме на Лозенец. Хотела е нов и отзиви нямаме. Ще кажа как е след като се върнем. Заминаваме на 18.06  :wink:
Това е хотела:
http://www.galeriatour.com/Pochivka-na-more-v-Hotel-Oazis-Del-Mare-offer-4269-bg

Този хотел и аз го харесах, пиши отзиви.
Колебая се между него и този:
http://www.booking.com/hotel/bg/arkutino-family-resort.bg.html?aid=323176;label=arkutino-family-resort-d1wozJk4kv_j6ML3r4MRsQS7310650284;ws=
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #138 -: Май 17, 2012, 14:01:07 pm »
След голямо чудене се спряхме на Лозенец. Хотела е нов и отзиви нямаме. Ще кажа как е след като се върнем. Заминаваме на 18.06  :wink:
Това е хотела:
http://www.galeriatour.com/Pochivka-na-more-v-Hotel-Oazis-Del-Mare-offer-4269-bg

Този хотел и аз го харесах, пиши отзиви.
Колебая се между него и този:
http://www.booking.com/hotel/bg/arkutino-family-resort.bg.html?aid=323176;label=arkutino-family-resort-d1wozJk4kv_j6ML3r4MRsQS7310650284;ws=
На 24.06 живот и здраве ще пиша отзиви. Ние ще ходим за 6 дни, че после ще се стягаме за сватба(кумуве сме) и РД на София :D

*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #139 -: Май 17, 2012, 14:17:10 pm »
Ние се спряхме на този http://www.booking.com/hotel/bg/azalia-spa.bg.html?aid=318615;label=Bulgarian_Whole_Site_Reset__inurl:.bg.html.
Хвален от няколко двойки приятели с деца,заминаваме на 1.09. :)