0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ама вас не са ли ви научили да си вадите бебетата от коритото с пръсти в устата му, че да не се набива вратлето  8O и да не му пада небцето от сукане, и че не трябва да давате биберон заради предишната причина  :D :D
*
Ама вас не са ли ви научили да си вадите бебетата от коритото с пръсти в устата му, че да не се набива вратлето  8O и да не му пада небцето от сукане, и че не трябва да давате биберон заради предишната причина  :D :D
ей това ме уби, за шърви път ги чувам тия умности :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
хахаха джаамооо моите покриват изброените от теб  критерии, само този с прохождането на 10 м. :lol: Иначе и те като Кай се обърнаха на 8м. :lol:

ами какво да ти кажа, освен - браво, печелиш състезанието за кой е по-по най! само не знам къде раздават медалите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Срам не срам ще си призная. Пилето на година и 8 месеца знаеше почти всички букви, редеше дървени пъзели и вече брои до 10  :oops: Само да отбележа, че в никакъв случай не съм амбициозна майка и не държа тези неща да се учат когато не им е времето, защото имам лош опит със себе си :) Обаче на детето му е интересно и без никакви усилия ги запомни тези неща. Опитах да не му ги припомням известно време и наскоро пак го препитах- ми помни си ги, какво да направя.
Иначе проходи на 10 месеца, но двигателно не е толкова добре като сравнявам с другите деца. Пролази на година и половина, изправи се сам горе долу пак тогава. Все още си е мудничък и доста предпазлив. Като гледам другите деца на неговата възраст, а и доста по-малки вече хвърчат направо.
И мен ме обвиняваха, че съм го слагала в проходилка и съм ползвала колани за прохождане, треперела съм му много и за това бил такъв, но вече не се впрягам на такива изказвания. В началото признавам, че ми беше криво и се чувствах някак виновна. Казвах си- вярно било че не е хубаво да раждаш късно, защото по друг начин си отглеждаш детето. Младите са по-лекомислени и си оставят децата "да си чукат главите" дето се казва, а така им правят уж услуга.
....Големи теории заразвивах нещо  :lol:


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Колкото до развитието на децата при нас важат и други правила. Последния хит е, че трябва да я карам (било то и на сила) да играе седнала в скута ми с нещо на масата, като постепенно увеличи времето до 1 час, 'щото щяла да развие аутизъм иначе 8O.

кой ти го каза това? звучи ми, като да е някой с претенции на специалист? за пръв път чувам за такъв род упражнение за бебета. а аутизъм, ако е писано да се отключи, ще се отключи, дори и да си застанеш на главата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
аутизъм ще развие, а също и гъбички на краката  :lol: :lol:

Никола проходи на година и 3 месеца  :oops: не защото е бавноразвиващ се, ами просто защото е по комфорта и не виждаше нужда да се напъва, след като всички търчат около него и му носят важните неща като шише и дребни сладки  :lol:

ПС
Имам нужда да ми стиснете едни палци тия дни, че на Калинчо му се пече яко яйде на дупето  :(
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Срам не срам ще си призная. Пилето на година и 8 месеца знаеше почти всички букви, редеше дървени пъзели и вече брои до 10  :oops:

джиджи, съжалявам, че ще те разочаровам - това нещо го правят много деца на тази възраст. нищо необичайно няма в това. просто, едни запомнят картинките на 20 животни (защото мама им е показвала животни и проявяват интерес към това), други запомнят 20 картинки на букви (защото мама това им е показвала и проявяват интерес към странни форми). детето няма осъзнаване на концепцията за звук и буква, за него това са просто картинки.

същото е и с "броенето" - едни наизустяват поредицата от думички "едно, две, три,...", а други наизустяват стихчета и песнички. все тая е. чисто механично запаметяване. броене означава да му покажеш 5 ябълки, да го попиташ "колко ябълки има тук" и то да ги преброи и да отговори - "пет". е това е броене. предполагам, че не правите точно това?

често срещана грешка е родителят да си мисли, че това са признаци на ранно развитие или свръхинтелигентност. че и някои учители се бъркат. учителката на моя син още в първа група ми обяви, че той бил гений, защото знаел всички геометрични фигури и музикални инструменти. ми това му било интересно, това запомнил.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
има и нещо друго.

в развитието на децата има определена последователност. първо се развиват грубомоторните умения, после фината моторика, речта идва на върха на пирамидата.

не е възможно да е добре и пълноценно развито умение от върха на пирамидата, ако липсват тухли от основата й.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Срам не срам ще си призная. Пилето на година и 8 месеца знаеше почти всички букви, редеше дървени пъзели и вече брои до 10  :oops:

джиджи, съжалявам, че ще те разочаровам - това нещо го правят много деца на тази възраст. нищо необичайно няма в това. ....

Изобщо не ме разочароваш даже. Не ми се носи бремето да съм майка на гений  :lol: Известно ми е, че го прави защото това му е интересно. За това казах, че не съм амбициозна, просто на него му е интересно.
Аз също доста рано съм се научила да чета и пиша, ама гений не можах да стана  :lol: По-скоро си създадох проблеми после в училище, но това е дълга тема....


За децата в тази ранна възраст е важно да са здрави, спокойни и тогава всички те се развиват - учат нови неща, придобиват умения, а в каква последователност това ще става, зависи и от индидивидуалните им особености и от това, какво им се предлага като занимания - в детската градина, у дома, при контакти с по-големи деца.
*
кой ти го каза това? звучи ми, като да е някой с претенции на специалист? за пръв път чувам за такъв род упражнение за бебета. а аутизъм, ако е писано да се отключи, ще се отключи, дори и да си застанеш на главата.
Специалист, я, че кой да ми го каже :D Същия дето още не е успял да ме убеди, че като не я оставям да чупи и я оставям да реве, когато видимо се лигави ще я направя истеричка на успокоителни. Че и доказателства имаме етървата си гледа децата по тия методи и ето сега нито са на лекарства, нито са отключили аутизъм  :wink: Свеки - 1 семестър психология, докато учила хореография. Ама не се сдържах да го напиша, да се посмеете и вие.

брей, пък аз от един семестър анатомия на човека лекар не можах да стана  :lol:


*
хахаха джаамооо моите покриват изброените от теб  критерии, само този с прохождането на 10 м. :lol: Иначе и те като Кай се обърнаха на 8м. :lol:

ами какво да ти кажа, освен - браво, печелиш състезанието за кой е по-по най! само не знам къде раздават медалите.

е много лесно бе, само заради един изпълнен критерий спечелих медала :lol:
не си ме разбрала, от изборените критерии само този с прохождането са изпълнили :wink:
*
Като казахте умения - Симона на около 4г, говорим си нещо и във връзка с разговора се получава някаква ситуация с аритметично действие - примерно, сме купили онзи ден 8 яйца, пък мама изпържила 5 и детето ми казва - и сега имаме само 3 :) Поглеждам я с любопитство и задавам някаква подобна ситуация с други числа - веднага изстрелва врения отговор. Сменям аритметичното действие - няма грешка детето :lol: Никога не сме я учили на това и си викам - брей, какъв гений на метематическата мисъл! А това било залегнало в програмата им в детската градина, но аз изобщо не знаех, че изобщо имат някаква програма и се дивя какво гениално самоуко дете отглеждам :lol:
« Последна редакция: Март 21, 2012, 12:38:41 pm от tzvetenze »
*
Здравейте и от мен втози хубав слънчев ден :)

Скромното ми мнение е че, в България активно акъл се дава за децата до към 3 годишна възраст ,до тази възраст и голяма част от родители изпитват една особена гордост децта има като дресирани да правят нещо пред публика.След тази възраст обаче горките деца,при истинска нужда от помощ и съвет те стават отговорност на родителите си единствено и само и понеже муцунките им вече не будят такъв сантимент и родителите започвата да ги игнорират.Лично мнение разбира се от наблюдение.
*
Джаме, моят не може да брои до 10, не знае буквите, а към пъзелите проявява интерес от няма и три месеца. В момента реди пъзели за 4+, но го отдавам по-скоро на факта, че май това ни е едно от любимите занимания и се упражнява здраво.
А за говоренето е един страшен миш-маш. Добре, че знам всички езици, от които се състои миш-машът. Иначе нямаше да разбера какво се иска в задачата.  :lol:
« Последна редакция: Март 21, 2012, 13:07:21 pm от blue_sky »

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Скромното ми мнение е че, в България активно акъл се дава за децата до към 3 годишна възраст ,до тази възраст и голяма част от родители изпитват една особена гордост децта има като дресирани да правят нещо пред публика.След тази възраст обаче горките деца,при истинска нужда от помощ и съвет те стават отговорност на родителите си единствено и само и понеже муцунките им вече не будят такъв сантимент и родителите започвата да ги игнорират.Лично мнение разбира се от наблюдение.

Delica, съгласна съм напълно с теб.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Не срам ми позор е при нас положението.Не се заиграва с нищо освен да вади тенджери,тигани и да бръмчи наужким с пасатора.Кула от кубчета прави само веднъж после я рита и се насочва към прахосмукачката или парцала.Не може да брои до 5 пък камо ли до 10.Знае кратки песнички,но не желае да ги пее.В градината ме укориха че не научил 3 кратки стихотворения за събота и неделя 8O.Аз не мога да го накарам да седне да гледа детско пък камо ли стихотворения да учи.Явно детето ми е тъпо.
Сега на по важния въпрос.Моля,препоръчайте ми доктор в горна баня при който за го заведа за крачетата.Допитвам се защото ми трябва наистина доктор,а не "доктор" :).Благодаря!

*
Здравейте и от мен втози хубав слънчев ден :)

Скромното ми мнение е че, в България активно акъл се дава за децата до към 3 годишна възраст ,до тази възраст и голяма част от родители изпитват една особена гордост децта има като дресирани да правят нещо пред публика.След тази възраст обаче горките деца,при истинска нужда от помощ и съвет те стават отговорност на родителите си единствено и само и понеже муцунките им вече не будят такъв сантимент и родителите започвата да ги игнорират.Лично мнение разбира се от наблюдение.

 :lol: :lol: :lol:
Еее ние все пак трудно, но вдяваме, че не са кученца, а деца.
В очакване ....
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
- Мамо, колко дни още ще ходя на детска преди почивката?
- Митаче, остават ти четвъртък и петък!
- Така значи, ще плача само две сутрини!
Сметна той и въздъхна... няма персонален учител по математика,
толкова може майка му с 3.33 в дипломата относно тези точни нАуки!
На Калина съм пряк преводач...в повечето ситуации, само аз я разбирам!
Искам само да са живи и здрави...и учтиви!

Амбицията не е лошо качество, но към децата трябва да сме внимателни,
да поощряваме това което ги влече и да ги натоварваме според възможностите им!
За мен е много стряскащо да виждам хора на които някой или те самите си
внушават качества които не притежават!Така се възпитава самочувствие без база данни!

Фусита стискам, нека бъде!

Парси, а Алексиев като опция?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)