0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май ще сме точно като Блу със спането навън- вече порасна и навън му е много интересно засега поне, а и свикна зимата вкъщи да спи и сега трябва да измислям кого да го извеждам- между спанета и яденета не ми се събира много засега, но има време, ще видим.. Забелязвам, че по-големите деца с колички изчезват следобед от парка, явно си е до възраст, не само времето..

Ох, страшно се дразня на коментари на баби и прочие, кога какво трябвало да прави- казвам им поне да прочетат нещо преди да дават насоки за развитие. Ники, да крачи на 9месеца  8O още не бях чула за такива бързаци, но щом детето има заръка къде ще ходи  :lol: Ние сега сме на този етап, въпреки че въобще не го насилвам..

cofee lungo, честит ти рожденик, да расте здрав и умен!! Сподели, ако може как празнувахте този вълнуващ РД, че аз сега съм на тази вълна  :wink:
и за да бъдем много еко и био, днес ПАК ще ТРЯБВА да празнуваме в другият край на София, че и да спим там :x
И много по природно му всички здраво ще се напоркат и ще се скарат...мхм..природна раута ви казвам :lol:

Аз като се замисля, май почти няма дни Никич да не съм го извела навън поне за 30 мин. Не говоря за балкона, а за навън.

Но пък съвсем неприродно го къпя с бебешки шампоан и ползвам и сапун от както се е родил.
Ама новата мода било да не се къпе бебето с друго освен с вода до 6 месец, изключая миене на дупе.

Много бързо се развиват модите в бебешките среди, защото аз не помня да са ме учили така на училищата за бременни.
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Аааа, Вени, зависи къде ти е било училището. На лекциите на списание „9 месеца“ една дерматоложка каза че съвсем мъничките бебенца нямат нужда от миене с препарати и после мазане с кремове.
Аааа, Вени, зависи къде ти е било училището. На лекциите на списание „9 месеца“ една дерматоложка каза че съвсем мъничките бебенца нямат нужда от миене с препарати и после мазане с кремове.
ами пак на същото училище. То верно, че правиха и представяне на Себамед де :lol:
Абе и с водичка да го мият - живо и здраво да е, това е най-важното.
Успокоих се като разбрах, че засега смятат да слагат ваксини. Иначе щеше да ме чуе София.
[/url][/url]
Успокоих се като разбрах, че засега смятат да слагат ваксини. Иначе щеше да ме чуе София.

Дано не са го казали само за да ви затворят устата!

Аз пък да се оплача... преди време ме добавиха в една ФБ група, създадена от майки /нещо от типа БГ мама, но по-селски вариант  :lol:/. Ако знаете какви неща чета напоследък...просто изпадам в някакъв ужас. Дават се масово съвети от майки към майки за захранване със сокчета на 40 дни, забелване на чурки при педиатър, даване на разхлабващи на кърмачета, а при последно прочетеното направо онемях- поредната заблудена майка искаше съвет как да накара детето си да се изходи по-лесно, защото от 2 дни било "запечено", а всъщност се оказа, че то горкото не иска да ака, защото го водили на педиатъра да му забелва чурката  :x Сега толкова го боляла, че го било страх да се напъне, че като акало му се и прихождало по малка нужда. Не се побирам в кожата си от яд. Горките деца. Една майка само се обади да критикува подобни остарели методи и я изядоха с парцалите..... Сега да видим и на мен какво ще ми отговорят....

Забравих да напиша, че детенцето било на година и 2 месеца....  :x
« Последна редакция: Март 19, 2012, 17:41:28 pm от джиджи »


*
А може би не си вдигат телефона, за да имат пълно откъсване от цивилизацията...няма да се учудя  :lol:

Аз също не си вдигах телефона седмица след раждането. Не ми се говореше с никой, просто исках да си се радвам на бебето, когато изобщо бях будна и имах сили за нещо.

И до днес къпя детето си само с вода и веднъж на 5-6 дни слагам малко шампоан, защото кожата му изсъхва и защото това препоръча семейната лекарка.

Струва ми се, че сте се хващате за най-малкото и осмивате тези хора, но защо?
Тези неща конкретно няма да навредят на бебето - да постъпят както сметнат за добре.
Цигу, за тези неща си права, но ти явно не следиш историята с близките на Вени. Там случая е съвсем друг и става въпрос за много крайни неща, като това да не родиш в болница например. Слава Богу, че тази жена се вразуми, защото в крайна сметка се наложи да роди секцио. Един Господ знае какво е щяло да се случи с нея и с детето ако не беше го направила. Та е добре, че все пак Вени има сили да се шегува по темата ;)


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Вени,честито племенниче,да ви е живо и здраво!

 На Жорето в събота му се наду много пишлето.Кожата над главичката беше като роза цъфнала,главичката кървавочервена и едни червени точици по нея.Ужасна гледка беше .Баща му го води в Неделя на уролог в Пирогов,но той казал,че е за кожен лекар.Обаче без да пита,хванал и му дозабелил пишлето .То му надуто и възпалено,онзи дебил решил още да го травмира.Детето разбира се се разплакало и уролога като му се развикал. 8OМъжът ми едва се е стърпял,но аз ако бях там(бях на работа събота и неделя) ,направо не знам на какво щях да го направя.Не казал и сега ,какво да го правим.
 Днес го водихме на кожен и ни казаха да го слагаме в леген със смрадлика 2 пъти дневно ,та сега е много по-добре.Жената беше много мила ,Жоро беше весел през цялото време и не разбра направо,че го пипат.

  Утре имат тържество в градината и Жорето ще е слънцето . :DКато се знам ,каква съм -трябва да се запася с кърпички. :lol:

Снежи,добре дошъл на Марти -много щастие ви пожелавам!
<br />
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Зори, въобще не съм се и съмнявала, че Жорето може да играе друго, освен слънце :)
Бързо да се оправи детенце, да нямате повече такива притеснения
Яна и на твоят ураган весело парти и дано повече време се задържи без да се разболява
ние вчера откарахме доста време навън, ама в градинката на второто хлапе, което си ближеше сополите не издържах и си правихме дълги разходки по централните улици  8)  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Зори:bighug:

Направо усещах, че нещо пропускам!
Ники, моите и двамата проходиха на 1г и 3 месеца,
много ми е странна амбицията, ама да кажем, че детето проходи на 10 месеца!
Има деца енергични, бързи и много лекички, направо си тичат на 1г,
това е природата, различни сме, важно е всичко да така, щото децата да не страдат!

Цигу, аз съм много толерантен човек, никога не се присмивам!
Самата аз спазвам традициите така, като ги разбирам!
Но за мен е безкрайно остаряло да държиш бебче 40 дни у дома,
без никой да го вижда, да му переш дрешките на ръка, защото така трябвало,
да го мажеш с мас, сол и жълтък и прочие други неща,
които са крайно не приемливи за мен!
Да не говорим последните, колко са опасни!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Мише, моите и двете проходиха на по 10 месеца и наистина на 8-9 месеца обикаляха из нас придържайки се по мебелите
https://www.facebook.com/video/video.php?v=1195282601060
ето ви едно трамбоващо две седмици преди да навърши годинка,личи й че има стаж ;) не само ходи, ами и танцува
« Последна редакция: Март 19, 2012, 19:46:58 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата на астрономическата пролет - 19 - 25 м
« Отговор #31 -: Март 19, 2012, 19:31:44 pm »
Моето момче от известно време прави опити да ходи днес даже иска за една ръка да се държи, а племенника мина годината преди да започне да се пуска. Наистина си е до дете.
Наистина енергична сладурка :)
« Последна редакция: Март 19, 2012, 19:33:29 pm от м-и »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Мини, ама да я изядеш тази танцьорка!
Подкрепи думите ми с видео!
Ние бяхме точно обратното "Ама как така още не ходи?"
Децата трябва да бъдат оставени на свобода
и ако нещо ни притеснява или се забави във времето
тогава да се вкарваме във филми!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Вени честито племенниче! Да радва много мама и тате!
Зори, ами той Ники си е слънчице! Как да му дадат друга роля!
sami123  не сме правили рожден ден, защото Марти е още в дома. И посрещането вкъщи ще е тихо и кротко /поканили сме само сестра ми  с двете деца, тя планира балони и хартиени цветя - без свирки и странни звуци/, не искам да го травмирам с тълпи от хора. На 14 април има имен ден и тогава ще направим 2 в 1 рожден и имен ден! Мисля, че до тогава ще се е адаптирал вкъщи. Но приемам идеи за партито, сподели ти какво планираш за вашия празник!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Не виждам какъв е зорът да проходи на еди-колко си месеца, да се обърне на еди-колко си и прочие. Все ще го направи. Закъде да бърза? Моят проходи на 13 м., като на 14 вече беше стабилен. Искаше да ходи хванат за ръка на около 11 месеца.

Мише, ти понеже си имаш една особено неенергична беладжийка вкъщи, макар проходила и на година и три месеца ...  :lol:

мини, Пипи е невероятна.  :D

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
И посрещането вкъщи ще е тихо и кротко /поканили сме само сестра ми  с двете деца, тя планира балони и хартиени цветя - без свирки и странни звуци/, не искам да го травмирам с тълпи от хора.

даже и това не знам дали не е много. помня, Фусси беше казвала, че е допуснала тая грешка - в първите дни на детето у дома да има повечко хора около него.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Ей ме на и мен в средата на седмицата :lol:
Cofee lungo, добре дошъл на Марти! Нека изпълва домът ви с обич и веселие! много се радвам!
Вени, имам такава пелена - да съм я ползвала 1-2 пъти, иначе е много красива - плетена е на една кука и е от памучна материя. Не боцка, но пък е с розова панделка, иначе с удоволствие щях да ти услужа :D
Моята инатливка също проходи на 1,3 години, и мен като Мишето ме питаха "Още ли не ходи" :oops: Ами когато - тогава, аз зор нямам, сега и да искам не мога да я вържа на едно място.
Зори, дано бързо се оправи Жорето, много неприятно. И аз съм била в подобна ситуация с лекар и също не се развиках, но пък ми стана много болно. Как изобщо може един педиатър да си позволи да се държи така?! :( Детето плачеше и се дърпаше, а тя ще му вика да млъкне. Все за това се сещам.
Аз съм в голяма дилема за празнуването на рождения ден на Дара. Че ще има парти а яслата, то е ясно, но с останалите й приятелчета незнам как да процедирам. Вкъщи е тясно и повече от 2 деца, заедно с родителите трудно ще съберем. Освен това е делничен ден и трябва да е не по-рано от 18 часа. Мислех си варианта клубче, но напоследък девойката изобщо не иска да посещава подобен род заведения. последно исках да я заведа на едно близо до нас с най-добрата й приятелка от квартала и тя изобщо не пожела да влезе, стресна ли се нещо незнам... 8O Вътре имаше още едно момченце, а с момичензцето, с което бяхме играе всеки ден и вкъщи или навън се разбират перфектно...Варианта събота след празника също отпада, защото е Великден и ще пътуваме. Някакви идеи?
Честита пролет!

Нуну, ако е хубаво времето пикник?

Благодаря за предложението за пелената, аз съм им дала една плетена от мека прежда.
Снахата е добре, но много я боли секциото :( Добре, че майка й идва за месец.
Иначе за посрещането - отиваме, взимаме ги, после изнасям бабата и дядото да я оставят на спокойствие да се кърмят. Не като с мен да седят 4 часа в нас.
[/url][/url]
*
Снежи, и аз мисля като джам, а и си спомням разказа на Фуси. Нека минат 2-3м. Марти да си свикне с вас, цял живот ще има партита. Сега бъдете само тримата с тати и най-много племениците за 1-2 часа да дойдат, да не се стресира детенцето.
*
Вени, къде ти пикник в 18 часа вечерта? :( А и не ми се рискува ако не е хубаво времето...Ще остана на варианта основно тържество в яслата -  с торта, балони, свирки, шапки и всичко както си му е реда и вечерта в нас 3-4 дечица /най-близките/. Мислех си и за вариант парти - Търново, но пък там освен братовчедка й, нямаме много близки дечица и също няма да й е забавно, а все пак ми се ще да изберем вариант, в който ще е най-щастливо детето, а не на нас, който ни се иска. Иначе в Търново ще се черпи родата - това е ясно... :wink: