0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нека седмицата да е изпълнена с много слънчеви мигове - и в пряк, и в преносен смисъл! И най-важното - бъдете здрави и вие, и децата!

Вени, честит ти племеник! Да ви е жив и здрав и много да ви радва! За другото - имах днес едно подобно изживяване и може да се характеризира с едно изречение - "Можеш да извадиш човека от гората, но не и гората от човека." Добре, че въпросната личност я срещам спорадично като например днес на рд. Но установих, че и веднъж годишно ми е много.  :lol:
И успех на интервюто утре!

сами, моят син като бебе искаше все навън да спи. То добре, ама дойде зима, стана студено и не можех да трамбовам по цял ден с количката. И се принудих да го науча да спи само у дома. Беше на около 6 месеца тогава. После пък по никакъв начин не можеше да заспи в количката, дори и да е ужасно уморен. Все пак спи в колата, когато сме на път.
Но ако твоето дете няма такива проблеми, не го закачай!

*
Слънчева и успешна седмица ви пожелавам!
Нека всички са здрави, другото се нарежда.

София е с хрема от вчера. Пфуууууу едни бистри ги точи. Този месец за втори път.
Уж я обличам добре, гледам да не се поти  :?
Утре ще я водя да изследват секрет от нослето.

Всеки ден по телефона майка ми ме тормози да уча детето да прави крачки. Скоро щяла да стане на 9 месеца, трябвало да крачи вече. Аз все обяснявах, че когато детето е готово ще се случи. И вчера разбира се и това стана  :wink:

Вени, честит племенник  :D


« Последна редакция: Март 19, 2012, 07:58:30 am от Ники »

Ами аз от сряда съм по майчинство, та май е време да се запиша в седмичните темички на мамите  :D !
Блу и моят племенник искаше да спи само навън в количката. Дойде някакъв студ и сестра ми решила Руми да спи вкъщи, да но човека не заспивал и тя решила да го изведе в количката на терасата, но Руми продължавал да се дере и да не заспива. Сестра ми решила че трябва да направи "разходката" максимално близко до разходка навън. Разпръснала 2 чифта джапанки и цитирам: "Като му дрънна главата два пъти по "дупките", заспа веднага" :D

Бързо оздравяване на всички болни!
Спорна и прекрасна пролетна седмица за всички!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Снежи, добре дошла :D
Наслаждавай се на миговете на майчинството :D
А първите дни с детенце са уникално изживяване. Казвам го от позицията на леля на една прекрасна мома. Когато си я взехме в къщи нямаше такова щастие :D

*
cofee lungo, честито и тук! Да ти е здрав и весел Марти!

Слънчева седмица на всички!
*
Много пролетно настроение на всички! :)
Как оправят насторението слънчевите лъчи... :D
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Много слънчева и весела седмица на всички!
Използвайте я максимално за разходки и забавления!!!


Двата дни само се прибирахме да дремне и пак навън! Толкова рязко се стопли, че дори не знаех какви дрехи да и облека! Та мама беше в отпуска и не знам кога ще оправям къщата, но... важното е да сме навън! :oops:

Вики днес е на градина! Ще имат тържество! Много беше развълнувана! Ще бъде пеперуда  :D. Купихме крила, диадеми, рокля!!! :oops: Сутринта тръгнаме като катун! :oops:
Моля се този път да бъде по-дълго здрава!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Привет и от нас!  :sunshine:ва и здрава седмица!

Добре дошла, Снежи, изключително съм щастлива да се "срещнем" тук!
Поздрави за Марти от нас!

Големия мишок след едноседмично прекъсване тази заран тръгна отново на детска.
За разлика от предишните две седмици в които драмата беше само негова,
днес се включи и Калина, много плака за него - "Икам Литко!Икам Литко!"
За щастие тя вече се разхожда хваната за мен и на дълги разстояния
и ще ходим заедно да го взимаме следобед!

То няма да съм аз, ако не започна седмицата с питане  8)
И то е към майките на децата около 3г и по-големи,
много добре си спомням, че беше коментирано.
Търся торба за сън, ама такава с катинар, няма завиване темпераментната ми девойка!
Шегувам се, но искам торба за по-голямо дете, рових онлайн магазините
но явно неефективно, дайте ми едно рамо, моля ви!
Тя спи съвсем отвита, чорапи не търпи никакви, имах едни ританки ХХL,
но те отдавна вече са и малки и няма спасение!
Оставям парното да поддържа нормална температура, но си се охлажда към 3-4 часа.
Аз разбира се поне три пъти ходя да я завивам, но винаги е с ледени крака!
 :flower: Благодаря предварително!

Хубав ден на всички пеперуди, сладки деца и техните майки!
Нека идващата пролет премахне всички неразположения
и донесе на децата радости и забави...
Това е най-хубавия период от годината и в живота ми последните
пет години и така ще е завинаги...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Хубава и здрава седмица и от нашата банда без команда :lol:

Мише, веднага ти предлагам 2 броя големи торби, една лятна и една зимна. Еленка ги отказа скоро и вече не иска да спи с торба и тъкмо се чудех на кой да ги подаря :D
Използвани са, но са в много добро състояние, само кажи как да стане предването :)
Хубава, слънчева, здрава седмица на всички!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Успешна и топла седмица!Бъдете здрави! :)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Хубава и здрава седмица и от нашата банда без команда :lol:

Мише, веднага ти предлагам 2 броя големи торби, една лятна и една зимна. Еленка ги отказа скоро и вече не иска да спи с торба и тъкмо се чудех на кой да ги подаря :D
Използвани са, но са в много добро състояние, само кажи как да стане предването :)

Ехааааааааа...речено сторено, много  :flower: Благодаря!
Стеф, те Елена и Калина са един отбор изначале,
като ще си наследяват белите, що да не и чувалите!  :D
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Весела, топла и здрава седмица и от мен!
Детето е добре, но аз я загазих с кръста. Вчера леко ме наболяваше, но днес .... А времето е чудесно и детето си иска разходката. Та уж кратичко, ама се помотахме на слънчице. Снощи ми изкара акъла, като се тръшна по гръб, влизайки в банята. Много плака милата, но накрая се разбраха с баща ѝ.Той твърди, че не си е ударила главата. Няма натъртвания и синини и май повече се стресна.
За спането на вън да ви кажа, че чак когато взе да ѝ става тясна количката, спря да спи навън. В общи линии, спи ли ѝ се спи и това е. Поне докато беше по-малка. Сега е с претенции. В къщи заспива сама, дори ме оставя да отида да ям, а тя заспива сама. На село трябва да я гушкат, и пак спи по-малко.
Помня племеника ми, който спеше на стълбищната площадка до прозорец без дограма, дори и сред зима. Хората гледаха малко странно родителите, защото горе в къщи всичко включено на 6, а детето до прозореца. Но на него си му беше добре.
Весела и ЗДРАВА седмица и от нас :)

Навън е толкова пролетно и хубаво, направооо :)

Малкият ми дивак влезе в серия да истерясва и да се биепо главата, като не дам нещо, с което си докарах коментар от свеки 'оф, почвам да си мисля, че му има нещо :x".

Благодаря ви за пожеланията за племенника, суче добре и някой ден като майка му си вдигне телефона ще ви информирам как върви с развиетието си. Скоро ще го видя за малко защотопосле го затварят за 40 дни у дома-не се шегувам. Няма да го извеждат и няма да пускат хора в тях 40 дни.

Относно  интервюто - чудих се дали да се смея или даплача. За първи път излизам от интервю, с ясното съзнание, че няма да се върна там, защото не искам.
Сменям посоката на действие и вече търся работа, в която заплащане/работни задължения да са релевантни.

[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Вени, честит ти племенник, здрав и весел...
Това с 40 дни просто не искам да го коментирам.
В тази връзка да те подготвя, че и 40 дни ще го перат на ръка,
нещо което ми се предложи, но аз отказах да приема...
Разни хора, разни табиети...
За работата пожелавам ти да си намериш, такава каквато търсиш!
Късмет!

Пеше, бързо възстановяване!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Вени, кажи им и 40 дни да му сушат дрехите вътре :lol:
ааа, не, ще ползват сушиля!
единствено за завивките от еко-био-не-знам-какви си материи, които пискаха да им купим няма да ползват сушилня.
И търсят пелена от прежда, ама домашна...абе това не боцка ли ужасно?
[/url][/url]
*
Вени, извинявай, ама не ща да съм на мястото на детето, щом с такива глупости ще ме повиват.  :lol: Боде, ами.

Повече късмет при следващото интервю за работа!

*
Това поведение у някои родители, този стремеж всичко да е по - така с цел натуралност, досег с природата и т.н. и в мен будят недоумение. И аз го смятам за излишно, още повече, че обикновено става въпрос просто за някакви родителски амбиции и мода.
Най-еко и био нещото, което според мен може да направи един родител, е толкова просто и не така претенциозно - да спазва някакъв достатъчен контрол за нещата, които купува и да стимулира детето си с много обич и с много внимание - не да използваме таблета и компютъра само за забавление на децата и други модерни неща, а да правим неща заедно, да бъдем екип в игрите и заниманията, да се усеща нашето присъствие. Аз така го разбирам биото в днешно време :)

Весела и изпълнена със слънчеви и безоблачни дни седмица. Здрави и щастливи хлапаци :)

Вени, честит племенник. Да ти е жив и здрав и дано родителите му поумнеят поне малко. Горкото дете, вече го съжалявам. Нямам думи за 40-те дни, пък за вълнените пелени още повече. А може би не си вдигат телефона, за да имат пълно откъсване от цивилизацията...няма да се учудя  :lol:

За спането- и ние като бяхме по-малки спяхме в количката без проблем, но откакто се "зазимихме" в къщи, отвикна и сега е "мисия невъзможна". Няма начин да заспи на място, където може да се играе :) Жалко, защото ми се щеше да използваме хубавото време и да дишаме въздух максимално време. Сега се задоволяваме с отворения прозорец на стаята :)

П.С: Напълно съгласна съм с Цветенцето. А какъв досег има с природата дете, което е изолирано 40 дни в къщи, особено в такова хубаво време, което предстои????
« Последна редакция: Март 19, 2012, 16:36:16 pm от джиджи »