0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

cofee lungo, много се радвам и за вас, и за Марти! Да сте живи и здрави, и много щастливи заедно. И аз си мисля, че колкото по-малко дандания има в началото, по-добре. Но според мен ти си по-наясно как да подхванеш нещата от всички нас. Много ти благодаря и за хубавия подфорум, който направи, много ми е полезен.

За ритуали, методи на отглеждане и т.н., и аз смятам точно като цигу - нека родителите си решават и правят всичко според своите разбирания, стига да не вредят на детето. По принцип ми е мнението, не следя конкретния случай, който обсъждате. Ние и двете деца си ги взехме съвсем сами от родилното, без никакво роднини и циркове. И в двата случая искахме ние да свикнем с децата, да се адаптираме едни към други и едва тогава да идва който и да било. Дани баба и дядовците го видяха на 40 дни, Диманка - на около 3 седмици. Никой не ми се е сърдил, помагали са ми със съвети, само ако аз попитам. Явно имам разбрани роднини и добре съм управлявала очакванията им. Телефона си направо го изключвах в първите седмици, аз звънях обратно, когато имам възможност и желание. Никой не пострада ужасно от липсата на контакт с мен, а на мен ми беше много добре да се фокусирам само върху децата си.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
стефуне, абсолютно е така това което пишеш, мисля че повечето от нас са подходили по сходен начин, но в случая се възмутихме от това да не извеждат на вън детето 40 дни, при положение че не е зима и -20 градуса :)
*
Привет и от мен! Миналата седмица, само четох, така и не успях да пиша, то моята работа, вода гази, жаден ходи... То и тая нямаше да сколасан, но Еленка пак болна и си работя от вкъщи. Тъкмо стана топло и реших, че това беше с болестите и тя в неделя вечер с температура, кашлица и запушен нос. Вчера личната заключи червено гърло и сега смучи хапове, стои на инхалатора и се самосъжалява.

Надявам се, че всички болни вече са добре!

cofee lungo, добре дошъл на Марти, да ви е здравичък и много да ви радва! :)

jasmin_veni, на теб честит племенник, жив и здрав да ви е!

Нинче, и аз така процедирам с рождените дни, на градината са с достатъчно деца, в къщи каня двете съседчета с майка им и баща им и толкова, повече хора няма къде да сложа, а и 4 деца си правят голям купон и им е достатъчно весело. После, като идем в Търново там детското присъствие е племенника ми, но пък всичкОтО баби раздават подаръци и те са доволни. Пикника е хубаво нещо, но не ако са ти родени децата есента или зимата. Съседските са юли месец и така им празнуват рождените дни правейки пикник в някой парк.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Здравейте момичета,

И аз чак сега сколасах да пиша. :)

Като четох миналата тема за температури и болести, направо тежко ми стана. Дано всички са здрави.

На мен все ми дават съвети за детето - за прохождане, хранене, обличане, косата и била малко, да не я нося на ръце, много била слаба и т.н. Вече подминавам с усмивка, защото нямам нерви да се разправям. :lol: Затова се старая и аз да не съветвам другите. Само децата да са здрави! :)

За следващия рожден ден на Ники и аз бих предпочела малко тържество с близките, а Голямото пари да е в яслата. Там да и е весело, с другите деца - това е по-важното! Така че, стискайте палци да я приемат на ясла.:) Забелязвам, че и става много скучно и дома с баба и, а и с нас дори. Иска детето разнообразие.  :lol:

Хубава вечер! Отивам да пийна винце :)


*
Блу скай, хубаво е да има определени граници в които се следи за нервно-психическото развитие, за да не се пропусне например лека степен на ДЦП и да се вземат мерки навреме.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Смарайди, това добре, ама нормално ли е да се очаква от дете на 10 месеца да ходи?  :? Нали все пак педиатърът и редовните прегледи при него са точно за установяване на такива проблеми?! Не мисля, че има някой тук, който да ги пропуска.
Моят син започна да се обръща на 8 месеца, а не на 4, както пише в дебелите книги.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Смарайди, това добре, ама нормално ли е да се очаква от дете на 10 месеца да ходи? 

о, на 10 месеца е закъсняло.
на 9 месеца ходи
на 1 година яде с нож и вилица и казва "Работна мецана" наизуст
на 2 години познава буквите
на 3 години говори свободно английски, брои до 100 и вече е прочело първите си три книги
на 5 години тръгва на училище

газ, газ, газ, давай.... състезанието върви с пълна пара....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Джамо, ако е в Англия и на 4 тръгва :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Джамо, ако е в Англия и на 4 тръгва :lol:

а английски свободно говори ли?  :lol: :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Е кат е в Англия, вероятно да :lol: Па ако е от семейство с българи, е още по-добро - говори и български, и английски :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
някои деца ходят на 10 месеца, някои не ходят. Няма защо да ги мъчим. Нали до годинка и шест месеца се считаше за нормално.

Пък Джаме, за ножа и вилицата не се шегувай, че Ники прави опити под родителски надзор и с тази координация - нож/вилица-се справя много добре. Знае как да ги хване, че с вилица трябва да се придържа парчето, а ножа да се държи с къдричките надолу. Е, нищо не може да отреже, много ясно, но му е  интересно. Обаче с лъжицата е трагедия и мазалооо :(

Иначе забелязах, че подобрява координацията и логическото мислене. Вече сам си реди дървеният пъзел, след като му показахме принципа.
[/url][/url]
*
Джамо, ако е в Англия и на 4 тръгва :lol:

а английски свободно говори ли?  :lol: :lol: :lol:

Там всичките им магазини корекоми, а дечурлигата от ей такива те плямпат перфектно английски.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на астрономическата пролет - 19 - 25 м
« Отговор #52 -: Март 21, 2012, 05:46:35 am »
ааа, не, ще ползват сушиля!
единствено за завивките от еко-био-не-знам-какви си материи, които пискаха да им купим няма да ползват сушилня.
И търсят пелена от прежда, ама домашна...абе това не боцка ли ужасно?
Олеле Вени, извинявай, че са ти роднини, ама съм се смяла с глас. Какво според тях прави сушилнята на еко завивките - намалява им еко праха от балкона ли?

За пелената някой трябва да ги спре тези хора. Нека те да се изтипосат първо с домашна вълна в гащите да видят дали е приятно. Да не се излагат, ами щом държат на пелени, да купят поне памучни. Дори има 100% еко памук, да им е спокойно.

Ивана се изправяше на 8 месеца и започна да обикаля къщата държейки се, но не проходи до 13 месеца.
« Последна редакция: Март 21, 2012, 05:48:46 am от Bobbie »


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Нищо не разбирате вие. Детето трябва да се учи да ходи. Ама някои ги мързяло и ей на - детето на година и 2 - 3 месеца още не може да ходи.  Тъй рече свекъра. Викам „бре, че аз твойта внучка като не съм я учила, как проходи на година и 3 дни?“. Не било вярно - баща ѝ я разхождал за ръце - за около час на ден. Ми добре, че е той, иначе непроходило щеше да ми остане детето.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
срам, срам
Преслава още не може свободно да говори български  :oops:
вчера "легахме турака тизми" /гледахме Котарака в чизми/
което не й прече да пее " Ai ai se eu te pego Delícia, delícia"
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Скоро имахме среща на випуска от гимназията и едната ми съученичка разказа, че в къщи говорят само на английски, за да го научи детето (на две и малко е). И двамата родители са българи, живяли в Щатите 10тина години. И те така...

Съседчето е 3та група в градина и на родителската среща са казали на майка й да обърне внимание на изваждане до 20, защото със събирането се справяла, но с изваждането по-трудно. Никой не е успял да отговори на въпроса къкво ще прави това дете в предучилищна и 1ви клас.
*
хахаха джаамооо моите покриват изброените от теб  критерии, само този с прохождането на 10 м. :lol: Иначе и те като Кай се обърнаха на 8м. :lol:
а за другото ехееее имаме да наваксваме...
*
В средата на седмицата да ви поздравим с настъпилата вече пролет. Дано с нея приключат здравословните премеждия на всички.
Илияна в неделя я хвана зверска диария, но го разбрахме в зоопарка, резервния комплект дрехи изкара още 10 мин... Според таткото и бабите май била изяла нещо, докато я били гледали, вече е добре.
Колкото до развитието на децата при нас важат и други правила. Последния хит е, че трябва да я карам (било то и на сила) да играе седнала в скута ми с нещо на масата, като постепенно увеличи времето до 1 час, 'щото щяла да развие аутизъм иначе 8O.

*
Майка ми все лежи на тази страна, че аз съм проходила на 10 месеца.
Ама София си е друг елемент, тя е мързеланка. Обърна се на 6 м. и 10 дни.
Предпочита да бърбори, на 7.5 месеца осъзнато каза МАМА. Ще ме надмине сигурна съм :D
Мини, говорете на български на Пипи, бре, а не на чужди езици :wink:

Вчера случка при педиатърът - Една майка на консултация, моли докторката да види врата на детето, което е на 7 месеца. Вратлето не било достатъчно дълго за възрастта според майката 8O
Доста време отне на педиатърът да обясни, че няма проблем...
« Последна редакция: Март 21, 2012, 10:05:41 am от Ники »

Педиатрите са за това - да си споделят майките проблемите с тях и да ги питат за неща, които не знаят, па макар и да задават абсурдни въпроси. По-добре да питат тях и да се ограмотят, отколкото да правят щуроти на своя глава. Например я си представете, че тази майка вземе да опъва врата на детенцето, че да се удължи. Извинете ме за дебелашкия хумор, ама не се сдържах!