0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Лошото за момента, че нямам пари и евентуално време за курсове. На мен ми трябват по скоро опреснителни, но това е друг филм вече. Същото и за шофьорската книжка, толкова много работа "загубих" за това, че не мога да шофирам. Казвах им, че ще го изкарам, ама нъц искат активен шофьор.На времето претърпях катастрофа и имах страх, е преудоляла съм го вече, но като гледам съм закъсняла.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Аз бих приела по-високо платената работа, макар че докато не видиш договор просто са само приказки
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Е да, ама до като видя договора, трябва да приема работата и да откажа другата. Пък на мен това ми е дилемата. Едните и другите обещават, но аз на такива не вярвам.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Перденце, мога да коментирам само първата позиция и дано не те объркам повече. Значи ако не разполагаш с достатъчно голям личен портфейл и си на %, най-вероятно няма да изкарваш повече от минималното. В повечето фирми в бранша % се плаща само за лични  клиенти, не и за написана полица/обслужен клиент. Ако е нов офиса имай в предвид, че мин. време за разработване на комуникативно място е 6-12 месеца.
УСПЕХ!

*
И на мен застраховките ми се виждат по-трудни.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
По повод това дали трбява да учим децата да четат и смятат преди училище. Аз лично  няма да си тормозя децата да знаят това или онова непременно, но ще се опитам да им направя интересно да се научат да четат възможно най-рано. Според мен, на едно дете даде ли му се умението да чете, от там нататък вече светът се отваря за него - и речникът му става по-добър и само избира какво му е интересно, въобще голяма промяна настъпва, когато човек може да чете. 


  
*
Перденце, а има ли възможност да изчакаш малко? На мен и двете предложения не ми се виждат достатъчно добри. Винаги ме е притеснявало да работя на %, но мен и по принцип не ме бива много в продажбите. Иначе мога да те посъветвам да послушаш сърцето си, ако шестото чувство ти подсказва да почнеш - дерзай, ако ли не - изчакай. Аз продължавам да ходя по интервюта, една приятелка се шегува, че съм се "специализирала" вече, но искам да ви кажа, че вече изобщо не се притеснявам, нито да си казвам каква заплата ме устройва, това че имам дете и трябва най-късно в 18,30 да съм я взела от детската градина и те така...На мястото, където отказах да започна дори се бях уговорила с работодателя да си тръгвам в 17 часа, за да мога да си вземам Дара, но пък беше много далече, а и заплатата не ме устройваше съвсем за длъжността, която трябваше да заемам.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Пердита, сигурна съм ще вземеш правилното решение!
Много е хубаво, че споделяме всичко тук, едно означава колко
близки чувстваме тази наша виртуална компания,
друго от всяко мнение можем да "откраднем" опит!

Момичета много съм притеснена...писах вчера за новото "хоби"
на Калина, след дъвката малко по-късно като отидохме
да вземем Митака, кихна и от носа й излезе станала на топче синя хартия-
предполагам салфетка, защото тези за хранене са ни такива в момента!
Прибрахме се играха, а мен все нещо не ми дава мира,
преди това погледнах нослето, нищо не се вижда!
Вечер преди лягане им пръскам физ. разтвор да промием нослетата
и като я гушнах Калина и тя полегна назад видях, че навътре има
още нещо, с фенерчето видях нещо бяло което не е твърдо
вероятно топче хартия или бяла салфетка!
Опитах с бейби вак да я издърпам, не стана,
пръснах в другата ноздра физ.разтвор дано кихне, нищо!
Всички дребни неща, мънистенца, герданчета който може да скъса
и напъха в носа или глътне са недостъпни, но тя си е намерила начин,
като си прави топчета в устата от хартия и си ги пъха в носа!
Много е опасно това, прочетох доста, независимо дали е твърдо тяло
или меко и изобщо идея нямам дали е от вчера там или още от предните дни!
Не съм мигнала, да ходя да я проверявам, а и не знам през ноща
къде да я заведа освен Пирогов?
Препоръчайте ми УНГ работещ и с подход към деца!
Много от вас ходят във "Вита", там има ли специалист, техника!?
Като се развидели ще звънна в Токуда да попитам,
миналата година оперираха носа на мъжа ми, на мен са ми преглеждали
с видеокамера трахеята когато си загубих гласа, преди години!
Имат техника, дано обаче успеят да го извадят без да се налага
по-сериозна интервенция, защото изобщо не знам как ще седи кротко...

Много се извинявам, за дългия пост, ако някой има
подобен опит и координати на лекар нека ми пише!

 :flower: Стефи, много благодарим за чувалчетата, след две поредни вечери
в опити да я сложа, а тя се измъква, тази нощ спи в тънкото.
 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата на астрономическата пролет - 19 - 25 м
« Отговор #148 -: Март 23, 2012, 07:38:02 am »
Ох, Мише, Мише и твоята не е лесна. Голяма лудетина си имаш. Ние не си пъхахме неща в носа и слава богу, но всичко пък беше в устата. Период е и ще отмине, дебнене и пазене му е майката. Друг съвет не мога да дам. Що фасове от земята е изял Антоан, а колко опасни са те няма да коментирам. То листа, кори от дървета, пръчки, абе що имаше нещо на земята беше и в устата. С нослето само нюха и сега е така, когато види нещо ново и непознато като го пипне после го души. Веднъж само си напъха една мозайка, но по скоро беше случайно.

Днес съм на трета среща с фирмата за застраховател и ще помоля да ме изчакат още седмица, евентуално да мисля. Да видим, дали ще са съгласни.
Фирмата обаче е строителна, но е ришала да отваря офис за недвижими имоти, застраховки, рента кар и още нещо на забравих. Имат много голям автопарк, плюс договори с фирми, които също имат големи такива. Аз няма активно да търся клиенти, няма да съм агент, тоест моето място е в офиса, е може да привличам и аз клиенти разбира се, но няма да ми е основно това работата.
« Последна редакция: Март 23, 2012, 07:44:07 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Ох, Мише, таз Калинка-малинка! Май с дебнене става работата. Сегашният ви случай ми напомни един подобен от преди мноооого години. Доцент в МУ разказвал на студентите си, как слушал с половин ухо дъщеря си - „къшам, бутам, гъчам ...“. Накрая като я погледнал се оказало, че девойката къса салфетки, бута в носа и тъпче. За сега дребната няма такива идеи, но знам ли я - има генетична предразположеност. :lol: Мама си пъхнала бобче в носа, вуйчото „пружуна“ от химикал - горката ми майчица. Ако има начин да я налъжеш да си казва ...
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Мише, Мишеее  :oops:, тез русите лудетиниии.... 8O :bighug:
Първо се успокой, знам, че е много трудно,но ние сме от майките орлици затуй се шашкаме толкоз.
Моя колежка, която е мноогоо спокойна натура,зор хич не си дава сподели, че нейната щерка изкара някакво си чудо от носа едва като се разболяла и и текнал носа. До тогава никой нищо не е разбрал за това тяло в носа!  
При някое кихане ще изкочи, може да не се налага интервенция. :bighug:


Перде, аз мисля, че не губиш ако приемеш работата в офис. Това не означава, че не можеш да продължиш да търсиш нещо, което да те удовлетворява.
*
Мишанта, абсолютно ти съчувствам, Илияна ми ги прави тия номера, само дето завира всичко с подходящ размер в ушите си. Не само това, а се опитва и на нас да слага...
Предупредила съм всички, които имат достъп до нея, но постоянно вадя какво ли не от там. Питала съм за УНГ специалист, име не ми казаха, но в ИСУЛ имало денонощно качествени специалисти. Това по мнение на частния ни педиатър, аз продължавам да се моля да не стигам до там.

Перденце, така звучи доста по-добре. Претегли си нещата, ако не ти изнася не се хващай на първото.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Благодаря ви!

Толкова виновна се чувствам...
Аз ограничавам даването на всякакви близалки и други глупотевини,
и давам обикновени бисквити, солети, понякога тик так и по 1/3 от драже дъвка!
И ето несъобразителността ми и подценяването на последните две до къде доведе...
От носа на Митака на нейната възраст съм вадила размекната солета...
Понеже тя ме държи на къс пас постоянно я наблюдавам, но вчера
е пъхнала дъвката в носа, докато съм я возила в количката и съм била зад гърба й!
Яна за да кихне пръснах физ. разтвор в другата ноздра,
три пъти кихна от сутринта, седи си на едно и също място пъхнатото.
Не се оправдавам, направо се записвам в темата за безхаберните родители...

Дадоха ни първия възможен час за Токуда в 10.30, тръгваме...стискайте палци!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Щом има такава склонност, купи си тънки и дърги пинсети. И ако ти стиска - пробвай да вадиш сама.
*
Ооооох стискам палци! Евала че си остискала до сутринта, аз нямаше да мога, щях да го помъкна по нощите (напълно безмислено естествено).
За "успокоение" да вметна, че на стари години Никола си завря топче пластелин в ухото толкова навътре, че го вадиха с пинсети в поликлиниката. На сичкото отгоре разбрахме за въпросното топче след два дни, защото той си трае и каза чак като го заболя много ...
Не можем да сме вторачени в тях 24 часа - не се обвинявай въобще

Пиши какво стана - целувки
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на астрономическата пролет - 19 - 25 м
« Отговор #155 -: Март 23, 2012, 10:51:24 am »
Аз няма активно да търся клиенти, няма да съм агент, тоест моето място е в офиса, е може да привличам и аз клиенти разбира се, но няма да ми е основно това работата.

е тогава продажбите не зависят от тебе, какво правиш с уговорката за процент?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Ако ще си офис организатор, на пълен работен ден, 270лв си е подигравка, Перде!
*
да, важно е да уточниш процента на каква база ще се формира, ако ти си човека офис, на всички извършени продажби в офиса или?

иначе аз не мога да ти дам категоричен съвет, защото и двете си имат и плюсове и минуси. по-високо платената работа е с кофти работно време, мен това би ме притеснило. а другата пък е наистина с доста ниско заплащане, защото и аз като момичетата не вярвам особено в тези обещания за проценти и т.н.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Мише, късмет!
Аз преди три дни вадих камъче от ухото на сина ми  :? видях се в чудо докато го измъкна. Замеряли се с дребни камъчета в училище и едно му влязло в ухото, явно се е опитал да го извади и така го набутал навътре, че едвам го извадих. А вчера се прибра с такова жестоко ухапване на гърба, чак има дупки от зъби и цялото място е синьолилаво и страшно подуто  :( ако говорех добре немски щях да поговоря с хлапето, засега обаче ми остава надеждата учителката да поговори с родителите му.
Перденце, каквото и да решиш късмет ти желая!
*
Re: Седмицата на астрономическата пролет - 19 - 25 м
« Отговор #159 -: Март 23, 2012, 11:06:56 am »
Така днес се върнах от третата среща с работодателя и почти съм се навила за работата в офиса. Процента е добър като за начало, а като се развие достатъчно бизнеса, ще е по голям. Това в което ме убеди управителя е, че има стабилен гръб като дъщерна фирма към Лукойл, всъщност може би това исках да чуя. Отделно като работодател ме грабна още от първото интервю. Разбран човек с който можеш да работиш в буквалният смисъл. Говорихме за работно време, за излизания от работа когато се налага, не са проблем. Влиза в положение за момента. Дъщерната фирма работи в момента като строител и брокер недвижими имоти, работят предимно с руснаци, то и те купуват само в Бургас и района и се отваря ниша в застраховането, която те искат да запълнят.
Изглежда съвсем друго вече, но моите опасения са, тези оптимистични изгледи да не си останат само такива. Все пак имам срок до края на другата седмица да дам отговор. Разбраха за другото предложение и нямат нищо против да си обмисля и преценя, ще ме изчакат, просто за тях аз съм подходящият човек.

На много интервюта съм ходила, имат много големи изисквания и много големи очаквания от теб, а е мизерно заплащането. Отношението е повече от надменно, такова е и при втората предлагана ми работа.
« Последна редакция: Март 23, 2012, 11:17:21 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!