0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Перде, нали тука беше по-високото заплащане или бъркам?
*
Успех, Perdeto! Послушай сърцето си. Много е важно с какви хора ще работиш.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Мише, само да спомена, преди време Алекс си е напъхал в носа дунапрен. Как и кога, не съм го видяла, преседял е доста дълго време. Аз все чистя носа, това ми беше такова странно бяло, ама като не разбирам и си мисля, че е от нослето. Хем и на педиатъра го водих. Обаче взе да ми става притеснително по едно време, че все секрет тече от тоя нос, а това не се изчиства и го заведох на УНГ. Оказа се, че е дунапренче, което той си сложил незнайно кога. Няма да казвам как изглеждаше това чудо :? След това му пръснаха някакъв препарат и от тогава не е пъхал нищо вътре в носа си. Та не си само ти от лошите майки :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Наде, а не можеш ли да се пазариш с този човек да ти вдигне твърдото, процента си е процент, щом е свестен и разбран.
*
Re: Седмицата на астрономическата пролет - 19 - 25 м
« Отговор #164 -: Март 23, 2012, 11:33:01 am »
Ами за момента собственика предлага толкова. Все пак е руснак, а те в повечто случаи са серт хора и много черногледи. Поне от опита ми с тях. Разбраният е управител и де факто ще работя пряко с него. Това е напълно нов проект и за това за момента твърдото е толкова. И мен ме дразни това, но това са условията, всъщност това е и основното което ме възпира, ниското твърдо заплащане.

П.П. Боже колко хора занимах с моята дилема. Извинете ме момичета и благодаря за разбирането.
« Последна редакция: Март 23, 2012, 11:38:41 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Перде, хора сме. За времето, прекарано във форума разбрах, че тук е пълно с хора, на които наистина мога да разчитам.
Та да ви се оплача и аз на работна тема... От няколко седмици съм на тази работа и не спират да променят условията. Първо говорихме за заплата и процент, после се разбра, че % е след определена сума, която е почти невъзможно да се достигне... Смениха 3 пъти работното време. Сега искат и да ме местят в друг офис. Аз съм в разкрачен стоеж, нито мога да откажа, че ще останем без грам пари, нито е да приема, че ще ми е трудно да си обслужвам детето. Да не коментирам, че в на мъжа ми фирмата текат съкращения и той трябва да стои мирно и тихо...
Извинете, че ви занимавам, но трябва да се оплача...
Мишанта, имаме ли резултат?

*
Наде, Ади, няма за какво да се притеснявате и аз занимавах половиния форум с моите работни проблеми преди няколко месеца. Иситната е че точно тук съм сигурна, че ще получа разумни и адекватни съвети, в които бих се вслушала :)

мише, какво стана?
Мише,
дано успеят да го извадят в Токуда. Стискам палци.

Аз като бях на около 4-5 години си наврях в ухото боклуче (направих си го от това мъничко кръгло фолио, което остава от блистер, когато махнеш едно хапче) :wink: Но си го натиках качествено навътре, щото исках да видя до къде може да влезе. В един момент се уплаших, че това нещо е вече толкова навътре, че явно няма и от къде да излезе. тогава казах на майка ми, че "нещо ми влезе в ухото". Майка ми пита: "Как влезе?!? 8O"
"Ми не знам, само си влезе." :oops: Та УНГ доктор ми го вади в поликлиниката.

Перде,
успех в избора! Успех и на новата работа! :)

Стефи,
да не би да си напуснала МФ, че аз чета от време на време и не съм в час.
« Последна редакция: Март 23, 2012, 13:43:02 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
не съм още, ама съм на път да го напусна :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Обичам ви много, ако щете за супер инфанитилна ме смятайте,
ей сега ще му дръпна един рев...благодаря ви, че ме траете!

Държахме се геройски двете девойки, защото манипулацията
си е неприятна както и да я погледнеш!
Справихме се трима да я държим, аз, сестрата и лекарката работейки...
Находката е преседяла в носа й няколко дни, защото миришеше лошо
и се оказа тънка салфетка от кутия от тези с които ги бърша у дома!
Размера мен ме потресе, колкото голямо дълго хапче, къде се е било побрало,
като аз едва виждах края му съвсем навътре в носа!
Поплака си тя в кабинета, аз сега ще се излея ...

Пускам линка който снощи намерих -
Първа помощ при попадането на чуждо тяло в носа...

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Обичам ви много, ако щете за супер инфанитилна ме смятайте,
ей сега ще му дръпна един рев...благодаря ви, че ме траете!

Държахме се геройски двете девойки, защото манипулацията
си е неприятна както и да я погледнеш!
Справихме се трима да я държим, аз, сестрата и лекарката работейки...
Находката е преседяла в носа й няколко дни, защото миришеше лошо
и се оказа тънка салфетка от кутия от тези с които ги бърша у дома!
Размера мен ме потресе, колкото голямо дълго хапче, къде се е било побрало,
като аз едва виждах края му съвсем навътре в носа!
Поплака си тя в кабинета, аз сега ще се излея ...


Пускам линка който снощи намерих -
Първа помощ при попадането на чуждо тяло в носа...



 :bighug:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Мише, радвам се за добрия развой на нещата :)

Перде, аз нямам никакъв никакъв опит с търсенето на работа, защото съм работила само в семейната фирма, и съм последния човек, който може да даде адекватен съвет, но искам да ти пожелая успех! Така, както описваш нещата с едната и другата работа, ако бях в подобна ситуация, решаващ фактор щеше да ми е колко належаща е нуждата от пари - ако що годе се справяте със заплатата на съпругът ти, може би по-добрия вариант е по-удобното работно време и разбрания управител.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Благодаря ви, момичета!

Забравих да напиша в бързината името на лекарката-
Д-р Галя Георгиева УНГ болница "Токуда", много внимателна, бърза и прецизна.
След като почисти запушената ноздра, прегледа и проми другата,
ушите също за всеки случай, не пропусна да погледне и гърлото.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Перде, успех и от мен!
Руснаците и при нас стъпиха сериозно на пазара, дори смея да твърдя, че в последните 2-3 години те държат повечето фирми далеч от фалита. Прогнозите наистина са добри.
Ние нали вече почти от година се върнахме на морето - и двамата с половинката работим основно с руснаци, макар и на различни места.
Леле, Мишанта, големи перипетии сте имали. Слава Богу, че всичко е минало вече. Да се надяваме, че на малката разбойничка това ще и е за урок.

Перде, успех при избора на работа!

Ние от вторник се опитваме да се разболеем. Първо си мислех, че е слънчасал, но май ще се окаже друго. Започнахме да понакашляме, та след обяд пак ще го водя на личния да видим този път какво ще измисли, че му има. Дано се разминем със сериозните болести!


*

Размера мен ме потресе, колкото голямо дълго хапче, къде се е било побрало,
като аз едва виждах края му съвсем навътре в носа!

Пускам линка който снощи намерих -
Първа помощ при попадането на чуждо тяло в носа...



Нещата, които тия ... да не ги наричам какви калпазани зи завират по ушите и носовете са с чудовищни размери. Нащето топче също  беше грамаданско.

Хубаво че ви се е разминало Мише пу пу пу
В очакване ....
*
Re: Седмицата на астрономическата пролет - 19 - 25 м
« Отговор #176 -: Март 23, 2012, 15:02:32 pm »
Мише дано малката красавица е разбрала вече, какво следва, защото само това при тях работи на такъв етап от живота им. Не че искам да ги е страх децата, но само това върши работа, всъщност тях може и да не ги боли, но се страхуват от неизвестното. Ако е съчетано и с болка, може стане и драматично. Както при нас със зъболекаря, ние още се уговаряме да отидем на лазерният, който не шуми и боли. Имаме напредък да видим, че ако започна работа става сложно.

Парите за всички са важни, особено когато става въпрос за България, защото заплащането е толкова мизерно, че и с две заплати трудно се справяме, да не говорим за една. Мъжът ми не е на заплата, какво си изкара, защото е търговец на употребявани автомобили, но от декември насам няма нормални постъпления и е драматично в момента. От април започват да идват руснаците и спасяват положението. Еххх, а на времето си казвах, че с тази руска гимназия съм за никъде, пък то ...

Днес ми се обади моя приятелка за още една работна оферта, която очаквам другата седмица да видя, започва да става още по сложно. До като няма и няма, сега всичко на куп.

Миме ти още ли си в Булстрад?
« Последна редакция: Март 23, 2012, 15:07:50 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата на астрономическата пролет - 19 - 25 м
« Отговор #177 -: Март 23, 2012, 15:13:26 pm »
Миме ти още ли си в Булстрад?
Не. Пътуването ме спря (основно)- аз съм на бензин и 100 км всеки ден..., а и мъжът ми не работеше тогава. Освен това не ми допадна менажирането на бургаската агенция, откъдето им идват слабите резултати и текучеството на персонал.
« Последна редакция: Март 23, 2012, 15:14:58 pm от Елфи »
*
Ми то на Булстрад точно това им е проблема от доста години и как не се осъзнаха не знам. Радвам се, че си намерила друга работа.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Мише,дано малката лудетина не прави вече такива изпълнения за да сте спокойни всички!
По този повод ви дадох за пример,защото майката с която си взимаме децата заедно от градина и която е моя приятелка също онзи ден извади малко топче от носа на дъщеря си,която е на 3г.Явно от играчка,занесе го на другия ден в градината и се оплака че не гледали детето какво си завира в носа.Ами обясних й че и до него да си пак може да се случи,знам ли...за мен в случая не бяха виновни сестрите.По някакъв начин сами децата трябва да разберат че е опасно.Може ли нон стоп да не го изпускаш от очи...не става.