0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #20 -: Ноември 07, 2011, 23:22:15 pm »
Момичета, на този въпрос - не ми е известно някъде по света да му е намерено идеално решение. За жалост. Просто такова няма. В държави с по-висок стандарт от нашия, работещата майка /обикновено/ изкарва достатъчно пари, че ако не може болното й дете да бъде на ясла/градина - да плати на гледачка да й го гледа у дома, докато тя е на работа. Само дето обикновено такива работещи майки - не изкарват толкова, че да покрият заплатата на детегледачка САМО. И въпреки, че могат да си го позволят - и на тях не им е хубаво да са на работа, а детето им болно у дома с някой друг и на тях им се свиват сърцата... :( От друга страна са работодателите. Не е нужно да са безсърдечни гадове, че да не могат да си позволят тяхна служителка през седмица да взима болничен, защото от това им страда бизнеса все пак, а и те семейства гледат...Отделно има случаи, в които много жени работят на позиция, която не е лесно заменима с колежката, или кой да е... Ако откажат да те наемат, защото имаш деца и им е ясно, че следват такива ситуации - и това не става.

Мисля си, когато Дани стане на възраст за градина и се прибира болен, защото някой не може да си остане у дома "с децата със сополи" колкото е нужно, няма баби, няма пари за детегледачки, щото трябва да се бачка, че да се покриват елементарни разходи... Еми няма да ми е драго никак от положението, ама не мога и да ги упреквам тези хора. На тях със сигурност им е по-трудно отколкото на мен, дето мога да си остана с болното дете в къщи когато пожелая.

"Няма лесно" за нас жените еййй!  :lol: Само да сме живи и здрави и близките ни, другото - все ще го наредим някак.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #21 -: Ноември 07, 2011, 23:23:07 pm »
.....Вярно е, че ходят на градина, но е факт, че всяка сутрин сестрата като цербер проверява всички деца - гърла, очи. Ако има сопол - задължително бележка от педиатъра, дали детето е с алергичен ринит или от сорта. ...

За такава ДГ мечтая аз.... Дано като ни дойде времето я намеря, но дълбоко се съмнявам :(

Ники, ако всички ДГ са като тази, в която ходят децата на Мими, щеш не щеш, ще намериш начин да си гледаш болното дете, нали? Защо трябва обаче всичко да става "с лошото"....


*
Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #22 -: Ноември 08, 2011, 09:52:45 am »
Казах, че не оправдавам воденето на болни деца на ДГ.
Но понякога хората нямат друг избор.
Репликата - Никой не може да ме спре да взема болничен, не е валидна за всички майки в БГ.

Здрави да са децата, това е важното!
 

Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #23 -: Ноември 08, 2011, 10:25:28 am »
...
Но понякога хората нямат друг избор.
...

Точно за това и аз написах, че ако нямаш друг избор, ще си гледаш болното дете. Хората не могат да разберат, че пращайки болното си дете на ДГ вредят не само на чуждите деца, а и на собствените си.

Според по-вещите ми близки- така се каляват децата ;)


*
Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #24 -: Ноември 08, 2011, 10:43:06 am »
А ще трябва да ходиш на работа и да го храниш...

Извинявам се за спама в темата!
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 10:44:49 am от Ники »

Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #25 -: Ноември 08, 2011, 10:50:47 am »
А ще трябва да ходиш на работа и да го храниш...

Ники, извинявай, не искам да спорим- всеки си има разбирания, но това не е оправдание. Това ми звучи като оправданието на циганите, че крадат, защото няма с какво да си нахранят децата. По тази логика, моето дете трябва да страда и да се примирявам, за да може твоето да е нахранено.
Помисли малко и ще разбереш, че в една идеална ДГ /знам че е нереално, но си го представи/ където никой не си води болното дете, ще има много по-малко боледуващи деца и оттам и хранещата детето си майка, ще се налага да взема много по-рядко болничен.
Съжалявам, че пак оплескахме темата със спам. Повече няма да пиша по въпроса....


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #26 -: Ноември 08, 2011, 10:53:51 am »
Не виждам за какво е препирнята.
Някой има възможност да си гледа децата болни, друг-не.
Зависи кой какво работи, и какви възможности има да вземе болнични без да рискува да го изгонят от работата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #27 -: Ноември 08, 2011, 10:54:55 am »
Четири години по-късно някак си по-леко приемам нещата
*
Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #28 -: Ноември 08, 2011, 11:05:22 am »
Джей, на мен ми се полагат болнични за болно дете 12 дена годишно. На мъжа ми - цели 2. Да, има фирма, която предлага гледане на болни деца у дома, но моето дете не желая да остане с някого, който не познава. Да не говорим, че когато е болен, иска само аз или тати да го гушкаме. Не си го представям как ще стане.
Засега удържаме фронта. Аз си взимам болнични за мен, когато и мен ме разболее (а това се случва все по-често).

Дидон, то и на нас никога не са ни взимали секрет от където и да било. И не съм чувала на някое дете на познати да са.

*
Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #29 -: Ноември 08, 2011, 11:14:08 am »
 В нашата градина последно време всички сополиви и кашлящи са с бележки за алергии.Изобщо не им вярвам.Но иначе и при нас сутрин контрола е строг.
Признавам, че и иван е ходил сополив на градина,но преценявам от общото му състояние кога да си остане в къщи.
Болнични взимам и аз но всичко си има граници,също и отпуски за целта ползвам,но всичко е съобразено и с датата от месеца,има срокове за някой институций.Много пъти сме били и двамата на работа.
А такава опция като по малко болни деца в градините поне в Бг не виждам изобщо.
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 11:22:22 am от Mimi. »
Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #30 -: Ноември 08, 2011, 11:18:16 am »
...
*За Бг- особено груба грешка е игнорирането на хроничното носно носителство на Пневмокок, Мораксела, както и крайно лошите лаборатории, даващи всякакви абсурдни резултати поради липса на съвременно оборудване. Хроничните носни носителства при деца в БГ е ГЛАВНАТА причина за повишената заболеваемост, поради огромното хоризонтално разпространение вследствие не лекуване на носителите. По този начин, една Дг за 3-4 дена може да се "напълни" с Пневмокок, и след това, лекуването на всички заразени, става крайно трудно.

.....

Тогава това което сте написали докторе, няма никакъв смисъл....
Ето за това може би бг педиатрия игнорира подобни проблеми. Какъв е смисълът да се лекува едно дете, носител на пневмокок, ако ще се "лекува" в ДГ където са всички останали здрави деца? Излиза, че бг педиатрия просто се е адаптирала към бг реалност....


*
Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #31 -: Ноември 08, 2011, 11:35:58 am »
Докторе, няма препирня, просто различни гледни точки  :D
Джиджи е абсолютно права - по-малко болни деца в градината, по-малко ще боледуват и нашите. Ако има строг контрол и закараш болно дете, върнат го, какво правим? Няма да го оставя само в къщи и да ходя на работа? Ще намеря вариант. За това говоря, че щом в тази ситуация ще има вариант, значи той може да се намери и по-рано, да се спести тази "проба", ако мине номера.
Блу, и тук има ограничение - 40 дена на година на ЕГН - т.е. аз и двете деца общо можем да боледуваме 40 дни, мъжа ми с двете деца също 40дни. После се минава ЛКК, ТЕЛК. Дано на никой не му се налага да стига до там.
Гледането на дете е отговорност. И ако ние не сме отговорни за собствените си деца, как ще искаме хората да бъдат отговорни за тях?... Първо трябва да оправяме собствените си трески, а после чуждите... Няма как да мърморя, че хората си водят сополиви децата, ако аз правя същото, защото трябва да ги храня...
Мое мнение, не се заяждам, споря и т.н.!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #32 -: Ноември 08, 2011, 11:48:35 am »
Ми до там стигнахме, че днес болното ми дете е с тати на работа, щото през седмица не мога да съм в болнични! :( А зимата с епидемиите едва сега започва.
Мими, мисля, че има промяна в наредбата и са увеличили дните на 60. Не остава време да я намеря  :(
*
Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #33 -: Ноември 08, 2011, 12:07:46 pm »
...
*За Бг- особено груба грешка е игнорирането на хроничното носно носителство на Пневмокок, Мораксела, както и крайно лошите лаборатории, даващи всякакви абсурдни резултати поради липса на съвременно оборудване. Хроничните носни носителства при деца в БГ е ГЛАВНАТА причина за повишената заболеваемост, поради огромното хоризонтално разпространение вследствие не лекуване на носителите. По този начин, една Дг за 3-4 дена може да се "напълни" с Пневмокок, и след това, лекуването на всички заразени, става крайно трудно.

.....

Тогава това което сте написали докторе, няма никакъв смисъл....
Ето за това може би бг педиатрия игнорира подобни проблеми. Какъв е смисълът да се лекува едно дете, носител на пневмокок, ако ще се "лекува" в ДГ където са всички останали здрави деца? Излиза, че бг педиатрия просто се е адаптирала към бг реалност....

Аз го  правих - 4 пъти лекувах една и съща бактерия, след чисти посявки пусках на градина и след време той беше със същата бактерия. В нашата градина също има контрол, и също масово децата са с бележки за алергии. Нито разговори със сестрите помогнаха, нито с госпожите.
И на мен не ми се спори, приемам критиките ви, но в момента Боян е с кашлица на градина. Посявката ще е готова утре, преглеждан е два пъти от лекар. В момента аз пък съм болна на работа, ако си тръгна означава колежката да върши работа за трима съвсем сама, е няма как да стане  :? Дали ми е приятно? Не, не ми е приятно! Дали имам избор? Може би - търся го  :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #34 -: Ноември 08, 2011, 12:21:57 pm »
подобно на К(р)оки - 2 пъти за една зима детето ми се лекува с антибиотик заради изолирана Мораксела в носа и зверска хрема като следствие от това. очевидно заразата беше от градината и очевидно нямаше да има оправия. питах педиатъра не мога ли да инициирам задължителна проверка за носителство на децата в групата и съответно - задължително лечение, но той ми каза, че конкретно Мораксела се водела "условно болестотворна" и ХЕИ нямало да си мръдне пръста. тъпкахме антибиотик, докато детето поизрастна и имунитетът му се справи...

и днес получих питане за съвет от една мама, чиито деца са с Мораксела и "само от 1 месец са с хрема, иначе нищо им няма"....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #35 -: Ноември 08, 2011, 16:17:15 pm »
 По повод воденето на децата болни на градина... не сте ли забелязали, че в БГ не е само при децата. Всеки си ходи подсмърчащ, кашлящ и т.н на работа, по гости... без дори да се слага маска. Според мен, от една страна, на българина му липсва културата и съзнанието за това. От другата страна на медала са законите.
*
Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #36 -: Ноември 08, 2011, 16:51:38 pm »
Моето дете е с бавачка у дома. Октомври 3 седмици и първата на ноември също. Естествено, че не мога да съм болничен толкова време "само за сополи и кашлица", но не смятам, че е редно да е и на градина. Лошото е, че след 3 дни в градината пак е същото. 80% от децата са сополиви, кашлящи и с червени очички, ми не са здрави деца това.

ПП: Притеснявам се, че пишем тук. Не може ли да отделят модераторите дискусията в отделна тема? Извинете, Докторе!
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 17:31:59 pm от midge »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #37 -: Ноември 08, 2011, 17:43:44 pm »
темата е отделена като самостоятелна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #38 -: Ноември 08, 2011, 18:34:57 pm »
И ние се включваме в отбора на моракселистите. За един сезон от октомври до май, синът пи 6-7 АБ. Винаги се изолираше тая гад и когато искахме да избегнем антибиотика и лекувахме с капки, се стигаше до отит, а отит без Аб не се оправя.
Следващият сезон/миналият/ вече беше малко по добре 2-3 АБ само и пак моракселата.
И аз говорих, заплашвах, в крайна сметка нищо не се промени.
 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #39 -: Ноември 09, 2011, 01:46:23 am »
На мен пак ми изниква въпрос...
Рових и търсих, но никъде не намерих отговор...
Хората, носители на подобни бактерии постоянно ли са "заразни" или само в периодите когато боледуват от нея?