0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #60 -: Декември 11, 2011, 23:16:20 pm »
Това е академична тема ( научна) ( за хроничните кашлици). Общо прието е да не се лекуват "обикновените".
Аз лично не съм съгласен с тези тези, но не мога нищо да променя.
Аз лекувам. Винаги.
За хремите е трудно, ако редовно ходят на ДГ, но кашлиците в болшинството от случаите са Астма/варианти/Астматични бронхити. И изискват лечение. Въпросът е, че, под 6-7 годинки, тези диагнози не могат да се потвърдят обективно (спирометрично) и това е основен аргумент с който употребяват "бухалката" по главите на всички несъгласни Педиатри. Диагнозата е просто клинична, и на база опита на всеки работещ. И на логиката му- кое е "нормално", и кое- не е.

Д-р Бърди, Извинявам се, още един въпрос.
Ако е астма или астматичен бронхит, това не се ли чува на слушалка???
Чела съм из нета и за свирещи гърди и т. н. при деца с астми...
Пр дъшеря ми няма такива симптоми

Дара е преслушвана многократно от 3ма различни лекари. Дробовете винаги са чисти. Кашляла от гърлото
« Последна редакция: Декември 12, 2011, 00:13:56 am от Birdie »

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #61 -: Декември 11, 2011, 23:19:14 pm »
Чува се. Но има много тънки разлики, и е въпрос на доста опит.
Понякога- не се чува, и е много заблуждаващо.
Въпрос на диагноза е.
Астмата/Астматичните бронхити при деца са повече с проява на хронична кашлица, отколкото класически картини. А кашлиците при деца, поради това че са с много причини, са трудни за точна диагноза- и понякога просто се опитва с лекарства в рамките на 2-3 познати заболявания. Е, не Коларгол, нито Вит.Ц, нито Фликсоназе безразборно.
« Последна редакция: Декември 11, 2011, 23:22:18 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #62 -: Декември 11, 2011, 23:22:13 pm »
Различни са.
Но честотата е нормална- обикновено, първата година на Дг не се минава с по-малко от 4-6 АБ на сезон.
Въпросът е да няма хронични кашлици с месеци.

Д-р Бърди, извинявам се, това е отговор на моя въпрос за вирусния бронхиолит и бебто?
Не можах да разбера, съжалявам.
бебто не ходи на ДГ, той се заразява обикновено от вирусите, които мъкне сестра му от ДГ, но при нея бронхит за сега не сме имали, при него на 2 пъти,

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #63 -: Декември 11, 2011, 23:23:19 pm »
Кое е необикновеното?
На Калоянчо трябваше да направите противогрипната ваксина през м Ноември... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #64 -: Декември 12, 2011, 10:54:35 am »
Др. Бърди,
в кои случаи се препоръчва използването на инхалатор в домашни условия, или по-точно има ли изрични противопоказания за инхалации с физ. разтвор при кашлица, хрема и подобни неразположения...


И друг въпрос - 1-2-3 изкашляния на събуждане (без кашлица през останалото време) брои ли се за хронична кашлица?
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #65 -: Декември 12, 2011, 14:36:46 pm »
Здравейте!
Ние пак сме сополиви :( Имам съмнения, че този път сме настинали, защото вчера беше у баба си на гости, а там врати не се затварят, защото внучето трябва да обикаля из цялата къща :) и ставаше малко течение /мен лично ме побиваха тръпки/. Както и да е, снощи още на сън го усетих, че носа му не е съвсем наред и сутринта видях че пусна бистри сополи. Сутринта дадохме носен секрет за посявка и в сряда чакаме резултата. Въпросът ми е- до тогава какво правя с хремата.... С помпата за сега нищо не издърпвам, прекалено е течен секрета, носът не е запушен все още и сякаш не му пречи докато спи. Преди следобедния сън му пръснах Стеримар. Друго мога ли да правя докато излезе секрета? И ако се окаже чист /дай Боже/ какво да правя? Не съм се обаждала на педиатър, защото така или иначе пак ще ни кажат, че нищо ни няма и ще ни отпратят...


Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #66 -: Декември 12, 2011, 16:24:58 pm »
Четвърта седмица се влачим, кашлица, хрема, секрети гадни. От днес сме на АБ. Дано се оправим вече. Чакаме си резултата от МБ изследване.
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #67 -: Декември 18, 2011, 01:29:14 am »
И ние се включваме в отбора на моракселистите. За един сезон от октомври до май, синът пи 6-7 АБ. Винаги се изолираше тая гад и когато искахме да избегнем антибиотика и лекувахме с капки, се стигаше до отит, а отит без Аб не се оправя.
Следващият сезон/миналият/ вече беше малко по добре 2-3 АБ само и пак моракселата.
И аз говорих, заплашвах, в крайна сметка нищо не се промени.
 

Да се включа и аз по темата. Помня като те четях преди време колко боледуваше Тони и направо изтръпвах.. Но сега и аз съм на същото дередже. Криси вече е на градина. Познайте дали не е болен всеки месец. Не само това, но задължително заразява и Анди. По тази причина нито имам време да седна и да прочета нещо, нито да пиша. Днес след поредното повръщане на Криси след кашлица, седнах да прочета нещо по темата. Не е пил АБ от миналия месец, но явно ще трябва, защото снощи заспа и в 12 ч. започна да кашля и ми повърна всичко, което яде и днес вечерта същия екшън при положение, че съм промивала н пъти с физ. р-р, направих 3 инхалации/2 вечерта/, купих овлажнител и съм го включила и въпрки това детето отново се закашля и повърна всичко. Дадох и сироп за кашлица по съвет на педиатърът.. Сега чета Бърди и си мисля, че май вече трябва да пие АБ, за да не се усложнят още нещата. Детето отслабна и ще видя утре как ще е.. Направо не знам вече какво да правя. Той няма и апетит. Иначе няма видима хрема. В неделята ми вдигна темп.37,4-37,6 и я свали до срядата без да давам нещо за сваляне. Сега няма темп., но от четвъртък се усили отново кашлицата. Направо съм се отчаяла, защото като ходя да взимам Криси от градината и ме посрещат разни кашлящи и сополиви с едни сополи до брадата... През септември като ходех да го взимам с малкия и всички сополанки в двора на градината се надвесваха да се радват на Анди в количката и го хващаха за ръцете, а той им се усмихваше дружелюбно.. Това е положението. Няма оправия! На единствената родителска среща в началото една майка беше взела дъщеря си там и тя кашляше ужасно. Доколкото разбрах майката била лекар.. Директорката точно това каза, че ставали разправии между родителите заради воденето на болни деца..
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #68 -: Декември 19, 2011, 00:09:00 am »
Д
Блу, и тук има ограничение - 40 дена на година на ЕГН - т.е. аз и двете деца общо можем да боледуваме 40 дни, мъжа ми с двете деца също 40дни. После се минава ЛКК, ТЕЛК.

40 дена в годината и 10 работи /както е в Германия/ са доста различни неща.

И тук децата са масово сополиви от октомври до май.
Дъщеря ми кашля продължително, според педиатрите, напълно нормално и безобидно, щом няма Т и се чувства добре.....  Никой не прави някакви изследвания, освен преслушване на дробове, поглеждане на уши и гърло:(
Говорим за развита западна държава все пак...

албена
, чак сега видях, че си ми писала. При нас е същата работа. Онзи ден го водих, защото ми се струва, че не е спирал да кашля от месец и половина (кога по-силно, кога по-слабо). Усещам го, че се дави. Е, имал малко фарингит и храчки, но не било нищо особено. Гърдите били чисти. Нямал бронхит или пневномия. Да, обаче на следващия ден вдигна температура. Дадох му парацетамол при 38 градуса. Направи ме на бъз и коприва педиатърката. Да съм чакала да стане 38,5.  :?  Казах й, че ще й го заведа пак след празниците, ако не му е спряла кашлицата, за да му даде нещо, че все някога трябва да мине, нали?! Забравих да я питам за инхалатор.
Покрай всичко, което ми влачи, ще взема да си направя аз ваксина, че само веднъж-два пъти се отървах, иначе всичко си прихващам, че и изкарвам по-тежко от него.  :(

Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #69 -: Декември 19, 2011, 17:37:17 pm »
Ето как се лекуват хреми /а и не само/ в бг- никак:
http://www.lolov.com/frames/container/info/faq/nose/sopoli.html

Това са мнения на "доктор на медицинските науки" със специалност "ушно-носно-гърлени болести" и "имунология"


*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #70 -: Декември 19, 2011, 22:14:55 pm »
Ужас - имайте предвид, че както ние вярваме на д-р Бърди, така и някои от тези майки вярват на този "доктор".

*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #71 -: Декември 19, 2011, 22:22:00 pm »
А аз като пълен лаик да питам. На тези деца със зелените сополи дали им е слаган Превенар, защото ми се струва ми се, че не е.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #72 -: Декември 19, 2011, 23:36:59 pm »
Ужас - имайте предвид, че както ние вярваме на д-р Бърди, така и някои от тези майки вярват на този "доктор".
Тоест, имайки пред вид качеството на написаното от УНГ, е опасно да се вярва "на сляпо". И щом и ние така вярваме на Бърди- значи пак е опасно. Както това с УНГ-то. Хм... .  :wink:
Сравними ли са двете "вярвания"? имайки пред вид естествено само резултатите от тази вяра... .
Аз, за разлика от другите, съм си заслужил "вярата"с резултати.

Опитвате се да ме засегнете, без това да е честно, мисля.
Освен, ако след 15 години навън, съм престанал да разбирам тънките нюанси на Бг език... .

Простете за бележката "под линия"... .
« Последна редакция: Декември 20, 2011, 00:56:32 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #73 -: Декември 19, 2011, 23:57:51 pm »
Тук няма подтекст,Док.Всички тук Ви обичаме и вярваме.Знаете ли колко пъти когато ми е притеснено за някоя дреболия прочитам доста мнения и Ваши съвети докато се успокоя...после изобщо не се допитвам до ЛЛ,забравям)))
Жената това е мислела и го е написала директно,без подтекст :D.Желая Ви весели празници и до нови срещи!Нека тези коледни дни бъдат изпълнени с много топлина и уют,Док!Бъдете благословен


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #74 -: Декември 20, 2011, 00:54:10 am »
Хм... в тъмна стая, да се хване черна котка, е някак си трудно.
Особено щом я няма котката.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #75 -: Декември 20, 2011, 10:03:35 am »
А аз като пълен лаик да питам. На тези деца със зелените сополи дали им е слаган Превенар, защото ми се струва ми се, че не е.
Хм..незнам дали има връзка, честно казано. Ние сме слагали превенар и въпреки това Дара от време на време влачи жълто-зелен сопол. Незнам дали има връзка наистина...Нека д-р Бърди се включи с компетентно мнение. По същата логика аз си мислех дали като сме ваксинирани срещу пневмокок напмире може да се разболее от пневмония, при последното ни боледуване имаше съмнения за такава?
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #76 -: Декември 20, 2011, 10:51:24 am »
И моят син вече трета седмица е с кашлица и сополи, съответно го прегледаха трима лекари, заключението - фарингит! В момента е с изопринозин 3 по 4 мл, ксизал 2 по 5 капки и синекод капки 4 по 15 капки. Носа е постоянно пълен със сополи, а той не може да го издуха. Слагам единствено Виброцил, от който не виждам никакъв ефект, но и тримата лекари казаха друго да не слагам. Всъщност кашлицата е доста разредена - при събуждане сутрин и на 2-3 пъти през деня просто като откашляне, обаче сополите :x Какво да направя вече не знам, но ми се реве от безсилие :x Инхалации ли, други капки за нос ли, изследвания ли? Д-р Бърди, моля за съвет!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #77 -: Декември 20, 2011, 11:47:29 am »
Нинче, пневмонията може да бъде причинена от ред неща, не само от пневмокок, така че Превенара категорично не ни застрахова на 100%, че никога нямаме да се разболеят от пневмония :wink:
Същото важи и за зеления сопол. Просто пневмокока е най-честия и разпространен причинител, но моракселата, стафилокока и т.н. са също бактерии причнинители на такива симптоми, например.
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #78 -: Декември 20, 2011, 23:41:45 pm »
Ами че то в яслата явно бъка от всякакви такива "коктейли" от бацили, така че май е неизбежно... :(
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #79 -: Декември 21, 2011, 10:08:30 am »
Здравейте всички,

Не съм писала отдавна тук, но благодарение на форума се сбъдна моята мечта в двоен размер, за което благодаря на всички тук :D
Искам да попитам д-р Бърди какво се прави при следната ситуация:
Юнаците са на 1,5 год. и от един месец са на ясла, единият почти не боледува, а другият е почти постоянно я с хрема, я с кашлица, като че ли има склонност към инфекции на дихателните пътища /прилича на мен/....
Та последните 4 седмици с малки изключения лекувахме хрема и кашлица с неизяснен произход, правих изследване на носен секрет - резултатът беше "нормална микрофлора за носната кухина", тоест не се изолира бактерия. Обаче хремата и кашлицата бяха доста упорити и се лекувахме в хронологичен ред и с малки почивки с: Мукосолван, Виброцил, Вит. С, АБ....след три дни на ясла отново Мукосолван, Коларгол, вит. С, Кларитин, Цефзил, резулатът от МБ на носен секрет е нормална и спряхме с АБ, но продължихме с другите лекарства още няколко дни, сега отново два дни на ясла и пак една кашлица и сополи. Да уточня, че след края на лечението изчаквам няколко дни и тогава ги пускам на ясла, за да съм сигурна, че не са болни, но ....
Въпросът ми е какво се прави след приема на толкова лекарства без резултат? Може би хомеопатия или някаква профилактика? Все ми се струва, че кашлицата или не е доизлекувана напълно, или е на алергична основа? Според мен не е нормално да оставя детето да кашля, но не знам вече какво да правя....
Благодаря предварително.