0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #100 -: Февруари 28, 2012, 23:59:07 pm »
Не съм забелязала типични симптоми на рефлукс, не се оригва или оплаква от болки. Не знам какво друго.

Някъде на втория и третия ден имаше съвсем леко повишена Т в следобедните часове - до към 36.8-37о. Това не било температура!

а нима е повишена температура това?  8O

При здраво дете сигурно не. Но може да има значение в хода на симптомите. А и тя си беше по-топла на пипане, не й се случва обикновено.
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #101 -: Февруари 29, 2012, 08:20:02 am »
Има значение къде е измерена тази температура и с какъв термометър.
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #102 -: Февруари 29, 2012, 09:24:54 am »
Някъде на втория и третия ден имаше съвсем леко повишена Т в следобедните часове - до към 36.8-37о. Това не било температура!

а нима е повишена температура това?  8O

За моето дете, това е температура. На допир е доста топъл, но термометъра отчита такава, която се отрича. Меря с термометър за чело, обичайната температура, когато е здрав е 36.3-36.5. Всяко едно леко покачване при него води до заболяване след няколко дни, плюс леки симптоми, като киселеене, безапетитие. Така познавам началото на заболяването.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #103 -: Февруари 29, 2012, 09:45:00 am »
и при Деси е така. тя рядко вдига температура, но нормалната й е малко по ниска 36.4-5, така че и аз я усещам, като тръгне да се разболява започва предния ден, например с 36.8-9 градуса.
Меря с електронен термометър под лявата мишница.
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #104 -: Февруари 29, 2012, 09:54:12 am »
Неслучайно го написах това за термометъра, защото моя електронен и живачния имат 8 десети разлика при мерене. Няколко пъти съм засичала (правила съм го и с термометъра на сестра ми и на едни приятели - също се получава разлика).
Ще ми е интересно, ако още някой може да сравни двата вида термометри.
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #105 -: Февруари 29, 2012, 11:28:05 am »
Принципно е редно да се мери само с един вид и на едно и също място, за да няма объркване. Така знам и аз.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #106 -: Февруари 29, 2012, 11:35:40 am »
Принципно е редно да се мери само с един вид и на едно и също място, за да няма объркване. Така знам и аз.
Естествено, че е така, но за бърза справка използвам дигиталния, а за по-точна температура живачния - все пак едно е да постоят 10сек, друго 7мин. Затова трябваше да знам дали мерят еднакво.
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #107 -: Февруари 29, 2012, 11:37:44 am »
А да има разлика, но живачен отдавна не ползвам. Има разлика и с ел.термометър за мишница и чело също. Така, че меря само с един и не правя сверка.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #108 -: Февруари 29, 2012, 11:44:16 am »
Аз меря с ушен термометър Браун за по-лесно, че голямо дърпане пада за под мишницата. Той показваше 37.8-38.0 градуса (нормалната й Т по принцип варира от 37.1 до 37.4 с този термометър в различните моменти на деня).

Знам, че мери горе-долу с 1 градус нагоре (+/-). На упътването му пише, че има повишена температура, ако показва над 38.3о (което би трябвало да съответства на 37.2-37.3о).

Тогава бяхме и на преглед при jp-то, тя измери с термометър за челото, който показа 36.8о.

За жалост си счупих живачния термометър и нямам никаква база за точно сравнение. Ако вдигне по-висока Т, тогава меря и с електронен под мишницата (но съм забелязала, че те пък мерят по-ниско) или спиртен.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #109 -: Февруари 29, 2012, 12:49:16 pm »
Medea, понеже и аз меря с термометър за уши Браун, имам по-различни наблюдения.

вярно е, че той показва малко по-висока Т при измерване в ухото, отколкото показва живачен термометър при измерване под мишницата. пробвала съм на себе си и при измерено в ухото 37.2, под мишницата с живачен дава 36.7. но чак разлики от градус-градус и половина, както ти твърдиш, не съм наблюдавала. в упътването може би пише, нещо в смисъл, че повишена температура се приема над 38.3, защото обикновено западната педиатрия под такива стойности не лекува повишената температура. не мога да си представя друго обяснение. термометърът си мери доста точно.

при меренето в ухото има голямо значение и дали ухото е било притиснато преди измерването (дава по-висока Т), дали преди малко сте били на по-студено или по-топло, дали самият термометър е достатъчно загрят (въпреки, че той сам се затопля преди мерене, аз меря винаги по 2 пъти едно след друго и дава разлика; също дава разлика между двете уши).

та така, ако измеря с Браун за ухо 37.0 следобяд - не се тревожа. както не се тревожа и ако измеря 35.5 - на спящо дете през нощта.

а термометърът за чело (имала съм и такъв) е още по-капризен и недостоверен. ще ти обясня как джипито е измерила 36.8, а детето ти е имало над 38 - влезли сте при нея от студа навън, челото не е било темперирано и ето ти ниска температура
. и тоз филм сълм го гледала.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #110 -: Февруари 29, 2012, 13:43:54 pm »
Аз мога да кажа за нашият термометър за чело, че е супер точен. Естестевно ако е потен, може даже и 34 гр. да покаже. И аз меря два пъти един след друг, за всеки случай на грешка. Никога до сега не съм имала разлика, както и да отчита грещно от това, че е бил на топло на студено и обратното.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #111 -: Февруари 29, 2012, 14:29:32 pm »
Аз мога да кажа за нашият термометър за чело, че е супер точен. Естестевно ако е потен, може даже и 34 гр. да покаже. И аз меря два пъти един след друг, за всеки случай на грешка. Никога до сега не съм имала разлика, както и да отчита грещно от това, че е бил на топло на студено и обратното.


Перде, ако челото е още студено, ще отчете ниска температура като стой та гледай.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #112 -: Март 01, 2012, 13:01:13 pm »
Аз съм купила един електронен термометър преди да се роди дребния и си му меря само с него под лява мишница. По принцип Т му се движи от 35.8-36.5 видя ли я по нагоре меря през половин час. Колко е точен не знам, но щом има покачване значи има покачване, защо да се шашкам с 10 термометъра, които мерят различно.
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #113 -: Март 01, 2012, 13:02:30 pm »
Аз имам електронен за под мишница и живачен,който много си го кътам.И двата показват абсолютно идентични стойности.

*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #114 -: Март 01, 2012, 23:19:37 pm »
jam, не съм имала удоволствието да го засека с живачен, а само с електронен под мишницата. Дава ми градус разлика  8O В болница като бяхме - там с техните електронни дори повече от градус. Не знам, отдавна се каня да го махна този термометър, че явно не мога да му хвана цаката и има особености.

П.С.1 Нещо ме зачовърка и тръгнах да меря температури с де що видя термометри вкъщи. Получиха се странни резултати.

При мен: 36.6 с Braun (ушен), 36.1 с електронен под мищница, 36.7 със спиртен!
При спящото ми дете: 36.6 с Braun, 35.1 с електронния (три пъти го измерих да не би да го правя не както трябва), със спиртния не мерих, че ще го събудя вече!!! Утре ще продължа пак, че нещо не ми харесва тази работа.

П.С.2 Мисля, че доста се отклонихме от темата с тези термометри. Но понеже темата е интересна, може да се отдели евентуално в отделна и да се пренесат там коментарите.

Извинявам се на Бърди за което!
« Последна редакция: Март 02, 2012, 00:06:05 am от Medea »
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #115 -: Март 02, 2012, 22:08:14 pm »
Birdie, вече колко - 2-3 дни правим промивките с бутилката и нито веднъж не се е закашляла оттогава (пу-пу)! Е, сутрин и по някое време през деня подшмърква по малко, не е перфектно положението, но няма покашляне. Благодаря ви много, докторе. Елементарно, а колко доктори питах и все вдигаха рамене.

УНГ докторът ми препоръча един спрей за овлажняване на носната лигавица  Newmed Nasal Spray. Специално проверих съдържанието да не съдържа етерични масла (доколкото знам не са добре за деца, особено при тези бронхити), но са само екстракти от растения. Дали го смятате за подходящ или нещо друго ще препоръчате?

« Последна редакция: Март 02, 2012, 22:57:52 pm от Medea »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #116 -: Март 02, 2012, 22:11:48 pm »
Не тестувайте без нужда.
Спрете- елда, ядки, фъстъчени, царевица, продукти от царевица, мюзли ( ако давате), овесени ядки (!).
Може да промивате един път, само вечер, за още два дена. После-спрете.

Не слагайте други неща в нослето.
Не знам дали е уместно да напарвите рентгенография на синуси... без да имам пряко впечатление.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #117 -: Март 02, 2012, 22:15:45 pm »
Значи смятате, че при тази картина не е необходимо да тестувам? Тези храни съм ги спряла, но много силно се съмнявам в яйцата. Като че ли всеки път, след като яде яйце, се зачервява леко дупето. Когато получи уртикарията беше яла за 4-ти ден яйце (поради една неразбория между нас с баща й).
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #118 -: Март 02, 2012, 22:58:06 pm »
И друго искам да ви попитам - четейки за алергиите се натъкнах на т.нар. Dennie-Morgan lines под долния клепач. И ми се струва, че и при малката ги има. Те единствено с атопичен дерматит ли са свързани или са признак на алергия някаква изобщо?
« Последна редакция: Март 02, 2012, 23:00:35 pm от Medea »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #119 -: Март 02, 2012, 23:04:56 pm »
Може да спрете яйцата за около месец.
Линиите са белег на атопична предиспозиция, но не са абсолютни... а и интерпретацията им е малко двусмисленна.
Но общо взето са белег, да, така се счита.

Аз бих поизчакал с тестуването, и бих се замислил сериозно, имаме ли нужда от Сингюлер изобщо.

Както виждате- проблемите Ви са вероятно от нослето, и свързаните с него секрети... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.