0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #160 -: Май 22, 2012, 20:12:21 pm »
От изброените само банани давам Д-р Бърди! Ще ги спра!

midge Всичко започна като я пуснах в началото на април! Но съм я спряла от месец и няма оправия! Затова и си мислих, че е бактерия и на своя глава пуснах изследванията, но излязоха чисти., от друга страна ако е вирусно не трябваше ли да отшуми до сега?! Иначе и четеримата доктори казват, че гърдичките са чисти, че няма хрипове...


Да се дава Суметролим в случая не е удачно.
Помислете за курс със сериозен АБ- Аугментин, Амоксицилин, Азитромицин, Зинат. Зинат е може би най-подходящ.

Спрете първо плода- да не би да реагира на него.
Но курса Ви с Бисептол не го "броете" за сериозно АБ лечение.

Ще огранича и други храни, и ще видя дали има подобрение, в противен случай другата седмица ще започна антибиотика. Нужно ли е да пусна някакви изследвания преди него? Благодаря!
« Последна редакция: Май 22, 2012, 20:30:07 pm от Birdie »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #161 -: Май 22, 2012, 20:32:18 pm »
Щом сте правили посявки, и са (-).
Но първо спрете банана. Ако след ден има подобрение, може да дадете подходящо антихистаминово за около седмица и да изчакате с АБ.

Но нещата повече на инфекция приличат ( назофарингеална). Щом и няма нищо от преслушването..

НИКОГА не давайте Бисептол като пръв АБ за обикновени детски банални инфекции- това е специален препарат за специално приложение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #162 -: Май 22, 2012, 21:06:35 pm »
И аз да се запиша тук :(
Севи е с бронхиолит. Три дни опитвахме само с инхалации с Вентолин, но хриповете вече се чуват с просто ухо и се усещат с ръката. Та от днес започнахме и АБ - Стандацилин. Иначе температура не е вдигала, но се притесних, че положението зазлява и се съгласих вече и на АБ. Предписаха ни и Урбазон за четири дни.
Др. Бърди, въпроса ми е към Вас - Севи за втори път ми прави бронхиолит, но предния път се размина без АБ. Аз като бебе съм правила астматични пристъпи (майка ми пък е правила спастични), та дали има някаква връзка?
Бронхиолит е вирусно заболяване и НЕ се лекува с АБ. Поне не като първа стъпка.
Стандацилин не е АБ за рутинно педиатрично приложение. Или поне не за тази патология... .

Брнхиолит при деца се лекува с инхалации ( Вентолин, Фликсотайд) или с орален КС препарат. Или с парентерален КС препарат, ако се наложи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #163 -: Май 22, 2012, 22:33:45 pm »
И аз бях в много голяма чуденка дали да взема АБ точно, защото и аз знам, че вирус не се лекува с АБ. Но като видях, че положението доста се влоши и ме достраша да не стане на пневмония, та за това склоних на АБ. Пък и ме достраша да не да изтървем положението и да започне и тя да прави астматични пристъпи като моите (които вече съм израснала много отдавна де).
Но от Вашия коментар разбирам, че и само с Вентолин ще се оправи, нищо че за момента става по зле?
[/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #164 -: Май 22, 2012, 22:35:25 pm »
Не мога да кажа- просто бронхиолит е вирусно заболяване и поне в началото не се дават АБ.
Ако диагнозата е друга- други ще са и нуждите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #165 -: Май 22, 2012, 22:59:28 pm »
от моят опит /за съжаление не особено скромен/- пристъп без температура се овладява в рамките на 3-4 дни изцяло само с КС и вентолин /предимно инхалаторен/
докторе, възможно ли е детето да направи присъпна кашлица през нощта от преяждане
за втори път забелязвам при Стефания при късно хранене /за съжаление не съм добър родител и тя заспива винаги след 11-11:30 вечерта откакто е родена/ след около час да започне давеща кашлица, вдигам я в мен леко под наклон, започва и да се оригва, а кашлицата продължава докато повърне и след това заспива спокойно
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #166 -: Май 22, 2012, 23:05:54 pm »
Това е рефлукс.
Това, кога заспива детето, е без особено значение... е в рамките на разумното.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #167 -: Май 22, 2012, 23:20:42 pm »
да, чела съм много за връзката между рефлукса и спазмите
факт, е че първите спазми на Стефания /около 2+ години/ започваха именно с кашлица с повръщане при сън, без температура и индикация за вирусно заболяване изобщо
след като тръгна на градина нещата се промениха- винаги започват като "банално" вирусно заболяване
нещо по повод този рефлукс следва ли да направим
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #168 -: Май 22, 2012, 23:23:24 pm »
Оралният Вентолин силно влошава рефлукса.
Иначе - зависи от детето.
Може да се дава орален Примперан ( Метоклопрамид).
Зависи от тежестта на картината, повторяемостта.
Може да се направи уреазен дихателен тест за х.пилори инфекция.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #169 -: Май 22, 2012, 23:32:13 pm »
отново много Ви благодаря
това изследване ще го направим задължително, дано го правят в нашият град
за съжаление в семейството ни има доста случаи на стомашни смущения /язви, колити, рак на дебелото черво/ :(
орален вентолин не е приемала от две години, ако не и повече
като честота не са нещо впечатлително, просто от Вас съм се научила да наблюдавам внимателно какви са симптомите и реакциите при такива ситуации /сега в рамките на месец два пъти се е случило, обаче/
иначе няма как да не се похваля с цели 8 месеца без спазми /откакто е спряна от ДГ/
от тогава е пила и само веднъж антибиотик, миналият месец
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #170 -: Май 23, 2012, 00:13:49 am »
И аз Ви благодаря, др.Бърди!
Утре ще накарам педиатърката по-подробно да ми обясни защо минаваме вече на АБ при все, че тя самата беше против отначало.
мини, благодаря и на теб за отговора. Съжалявам за нескромния ти опит. Това е, че днес ни е 4-ти ден на инхалации с вентолин.
Браво на вас - 8 месеца без спазми :) Ама то да не би да имате алергия към ДГ, че за това като сте я спрели и спазмите да са спрели ;)
[/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #171 -: Май 23, 2012, 09:23:34 am »
не видях да си писала за противоалергично, а при Стефания е първото което включвам /давам Ериус обикновено 2-3 дена/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #172 -: Май 23, 2012, 09:29:46 am »
И аз съм в голяма чуденка.През нощта Митко вдигна 38,7 температура.Няма хрема,няма кашлица.Гърлото погледнах е зачервено и сега не знам с какво да го третирам.Педиатърката ни отсъства и се надявам да можем да се справим сами.Какво бихте препоръчали за зачервено гърло?

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #173 -: Май 23, 2012, 09:35:14 am »
заведи го при друг педиатър
как го установи това със зачервеното гърло

ако се оплаква от болки при преглъщане давам им да смучат прополки, ако има и дрезгав глас- исла касис
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #174 -: Май 23, 2012, 09:40:59 am »
оф мини това с рефлукса е гадничко :(
Деси е правила 2-3 пъти такива пристъпи, но за по-дълго от 2 вечери. При последния добре че беше д-р Бърди и пердето да ми изпрати въпросното сиропче. Давах от него 3 вечери и детето се оправи, за щастие от тогава не е правила проблем, почти 5 м.
И аз все се каня да я заведа за такова изследване, но съм супер безотговорна явно, при положение, че и в нашето семейство болни от язва, гастрити и т.н. бол :(
като идваме другата седмица до зарата мога да ти донеса сироп, да си имаш за всеки случай, вече за дозата нека д-р Бърди да ти каже :)

*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #175 -: Май 23, 2012, 09:41:22 am »
Ами,погледнах го и наистина е доста зачервено.Каза че го боли при преглъщане,сутринта като хапваше сандвича.Проблема е,че заместващият педиатър ми е малко далечко,а колата е на ремонт и трябва да чакам мъжа ми довечера евентуално.

Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #176 -: Май 23, 2012, 16:59:19 pm »
мини, Севи е на Урбазон инжекционно. Едва днес има вече леко подобрение, а всичко се започна от събота.
[/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #177 -: Май 23, 2012, 17:30:34 pm »
така де, урбазона го разбрахме, ама той не е антихистамин, а кортикостероид
ужас, колко урбазона й сложиха  :(
на Стефания й го разтваряме с физиологичен и така правим инхалации, повлиява я и е малко по-щадящо като че ли от инжекциите
Стеф, няма да откажа
дай да разучим къде правят в София и да ги водим дружно децата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #178 -: Май 23, 2012, 18:26:35 pm »
Да, съгласна съм че с инхалации е по-щадящо, но състоянието й беше доста критично. Беше започнала да диша доста тежко и коремчето й даже "отскачаше". Беше й изписан урбазон 0.008 за 3 дни. И тъй като слагахме урбазон, педиатърката реши, че няма да има нужда вече и от противоалергично.
Ще мине, но се надявам скоро да не ни се налага пак да играем подобни занятия.
[/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #179 -: Май 23, 2012, 19:11:00 pm »
Антихистамини нямат място, и не се дават, при бронхиолит.
Ако състоянието на детето е тежко, се дава Дексаметазон ( или друг, подходящ препарат) на капки, орален.
Обикновено, само една, две дози, са достатъчни.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.