0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #120 -: Март 02, 2012, 23:39:13 pm »
Сингюлера го спряхме. Като цяло тя има картина на т.нар. атопия - слаба форма на АД докъм 2-рата година, после отити, сега бронхоспазми... Мин. г. правихме кръвни изследвания за широк панел алергени всякакви - всички отрицателни. Но някои твърдят, че не са релевантни. Та, затова се бях засилила сега за кожни тестове. Но пък и нищо в момента не налага да ги правим точно сега, така че може би е по-разумно да изчакам. Особено като дихателните се оказаха те отрицателни.
« Последна редакция: Март 02, 2012, 23:40:47 pm от Medea »
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #121 -: Март 03, 2012, 11:54:18 am »
Медеа  какво е Синус Ринг,и от чужбина ли го имаш?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #123 -: Март 03, 2012, 15:07:31 pm »
А как успявате да убедите децата си да го ползват това? Аз имам чувството, че сама няма как да се убедя  :oops:


*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #124 -: Март 03, 2012, 15:21:00 pm »
с каква течност се ползва?и при кои случаи се прилага?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #125 -: Март 03, 2012, 16:38:52 pm »
о, ползва го и още как
между другото официалният сайт на Нелимед вече има доставка до България, до скоро поръчвах до адрес на посредник в Англия и така се оскъпяваше процедурата
има си дозички, с които се прави разтвора- за деца е различно количеството вода, спрямо това за възрастни, макар като гледам клипчето ми прилича на тубичка за възрастни
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #126 -: Март 03, 2012, 16:52:41 pm »
Mini, а би ли дала линк на тази, която вие ползвате?


*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #127 -: Март 03, 2012, 17:30:21 pm »
Медеа  какво е Синус Ринг,и от чужбина ли го имаш?

Да, поръчвала съм го заедно с едни прахчета, които се разтварят и така се прави разтвора за промивка. Прахчетата ми свършиха и пробвах да приготвя разтвор с морска сол (не трябва да е йодирана) и сода - важното е да не щипе. Ако солта е повече, ефектът ще е обратен - ще раздразни и изсуши лигавицата. А последния път взех банка физ.разтвор, разрязах гърлото с нож, затоплих леко и така направихме промивката.

джиджи, колко е голямо твоето дете? Аз показвах клипчета в ютуб, правих го на себе си, обърнах го на игра, на тренировки за плуване, смяхме се, че ще прилича на воден змей... ей такива работи.

П.С. рецептата е 1/2 ч.л. морска сол (или 1/4 ч.л. морска сол + 1/4 ч.л. сода) в 250 мл преварена и охладена вода (по половин за всяка ноздра).
« Последна редакция: Март 03, 2012, 17:36:40 pm от Medea »
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #128 -: Март 03, 2012, 17:35:48 pm »
Медеа, точно на 2 е..


*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #129 -: Март 03, 2012, 17:47:53 pm »
И това при синузит ли се ползва?


*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #130 -: Март 03, 2012, 18:02:03 pm »
Ние пък имаме това  http://www.emser.de/uploads/pics/emser-nasendusche.jpg
Ползва се за промивка и почистване на носа, може да се ползва всекидневно.
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #131 -: Март 06, 2012, 11:46:53 am »
Изследванията на носния ни секрет са готови - изолиран е Staphylococcus Aureus. Но чак в четвъртък имам час при УНГ-то, в който са самите изследвания с антибиограма. Предполагам ще трябва АБ капки или какво?

Възможно ли е този стрептокок да е отговорен за бронхоспазмите? При тази особеност, че не са започвали с хрема или след обилна хрема. Първият път изобщо нямаше хрема, вторият път се появи обилна хрема на 5-тия - 6-тия ден чак.

P.S. А секретите с всеки ден все повече не ми харесват - гъсти, лепкави и стават по-зелени.
« Последна редакция: Март 06, 2012, 11:59:27 am от Medea »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #132 -: Март 06, 2012, 12:25:06 pm »
Лекуваме Стафилокок-а. Но направете антибиограма на изолираното, и по нея изберете АБ.
Разбира се че ринитите могат да са във връзка, стига посявката да е взета коректно, а не е резултат от "забърсване" под ноздрите ( където нормално има колонизация със Стафилокок).
« Последна редакция: Март 06, 2012, 12:37:26 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #133 -: Март 06, 2012, 14:32:29 pm »
Др. Бърди, а с 'трети-те сливици' как съветвате да се процедира. Гледах на скоро предаване по тв, в което казаха, че до 80% от децата възраст 1-5г. имат проблеми със 'трета' сливица, в голяма част хронични. В БГ масово се пропоръчва отсраняването им.
Също така УНГ, който говори по темата каза, че нощното напикаване се свързва с увеличена 'трета сливица'. Съгласен ли сте с това?
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #134 -: Март 08, 2012, 23:12:33 pm »
Лекуваме Стафилокок-а. Но направете антибиограма на изолираното, и по нея изберете АБ.
Разбира се че ринитите могат да са във връзка, стига посявката да е взета коректно, а не е резултат от "забърсване" под ноздрите ( където нормално има колонизация със Стафилокок).

Ходихме при УНГ-то да си вземем резултатите с антибиограмата. Предписа бактробан за 10 дни сутрин и вечер.
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #135 -: Март 09, 2012, 23:30:05 pm »
Здрьвейте д-р.Бърди,
Не съм писала доста отдавн и не само.
Дъщеря ми е на 4год  7 месеца.От края на декеври сме все на антибиотик и все без диагнозал.Започна с хрема и кашлица,без температура и без хрипове.Пи панцеф 1 седмица.След него 14 дне беше добре.После се започна отначало - хрема, кашлица.Този път изследвахме носен и гърлен секрет - чисти с карахме без антибиотик, докато не започна да вдига темп.Педиаъра каз, че чува хрипове и понахме клацид.След четвъртия ден от приема никкъв ефект, според педиатъралВключи и гентамицин след направена снимса и диагноза пневмония.Изпи и още един клацид "за всеки случай" и така станаха общо 17 дни антибиотик, до края на януаре месец. На 15ти февруари отново със сополи и кашлицалХодихме на УНГ -носен и гърлен секрет - чисти, кръвни изследвания - показват вирусно заболяване, темп. до 38,5. Разминахме се само с капки за нос исироп за кашлица проспан за една седмица.От четвърти март отново сополи кашлица и темп д о38,5.Отново чисти секрети и уши.Педиатъра я слуша на 07.03 - имала хрипове и свирела.Според нея било асматичен бронхит. Назначи вентолин 3х2,5, ердомед 3х5, виброцил и ериус вечер по5мллДнед я водих на пулмолог, направихме ова снимка - пневмония в дяснто долно белодр.поле - паракардиално и субхилусн - възможно от сегментен тип.Двустрано уголемени и ретуширани хилусни сенки.Лечението - tercef 2х500(19 кг),вентолина и ердомеад остават, плюс медрол 2 х 1 и ериуслПрепоръча хоспитализация.Коато отидохме в болницата включиха и вентолин инхалации имат намереие да слагат в абоката и урбазон.
Асвен това увеличиха и дозата на антибиотика2х 750.
Изключително съм объркана и ми е доста трудно да се доверя на, насоето и да е лечение предписано от бургаски лекарлМоля ви кажете вашето мнение за така протеклата картина и назначената терапия. Какво ощмога да направя?Благдаря Ви!
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #136 -: Март 10, 2012, 01:09:28 am »
И аз отново - този Бактробан достатъчен/подходящ ли е за стафилокока в носа? Попитах изрично за антибиотик през устата - не се предписвал при липса на обилна гнойна хрема и друга симптоматика. Иначе започнах да я мажа де.

И друго ми стана интересно - според същия доктор, когато се пие антибиотик, трябва да е в макс. доза за 10 дни, за да не се стигало до резистентност на бактериите. Така ги предписва и джи пи-то ни. Това правилно ли е?
*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #137 -: Март 11, 2012, 15:38:33 pm »
Цитат
Публикувана от: Medea 

И аз отново - този Бактробан достатъчен/подходящ ли е за стафилокока в носа?

С бактробана излекувах стафилококите и на бебето и на мен. Мазах сутрин и вечер 5 дни.


Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #138 -: Март 11, 2012, 15:58:13 pm »
И друго ми стана интересно - според същия доктор, когато се пие антибиотик, трябва да е в макс. доза за 10 дни, за да не се стигало до резистентност на бактериите. Така ги предписва и джи пи-то ни. Това правилно ли е?

Мисля, че и подхода на д-р Бърди е такъв. Ако имаш време прочети в темите "Помагаме си взаимно..."


*
Re: Инфекции на дихателните пътища при децата
« Отговор #139 -: Март 11, 2012, 20:10:31 pm »
Д-р Бърди, здравейте отново.Ние вече смев болница, заради пневмонията за която писах.
Имам обче притеснение относно урбазона, който и бият два пъти на ден.За съжаление не мога да кажа точна доза иначеколичеството е 4 мл. Това не е ли много и колко време се слага, имайки предвд, че не е правила пристъпи.Останалото е терцеф 2х1мг и азитромицин 2х150, инхалации вентолин тр пъти на ден. И с тези инхалации до кога.Задавам всички тези въпроси, тъй като не получавам изчерпателни отговори от който трябва.Благодаря!