0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #80 -: Ноември 02, 2011, 23:15:15 pm »
контрактубекс, ама трябва редовно мазане и продължително втриване - при пресни белези.
витамефрен помня аз за белези, но консултация задължително

Ще прочета и ще се консултирам и за двата:) Много благодаря:)

Мише...ти си знаеш:)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #81 -: Ноември 02, 2011, 23:28:12 pm »
витамефрен помня аз за белези, но консултация задължително

не, това е най-вече за дезинфекция и по-бързо зарастване на рани, не за белези.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #82 -: Ноември 02, 2011, 23:28:29 pm »
Добра вечер  :)

Лисе, Лисе, горяха ли ти ушите следобед  :wink:
Добре, че си писала!
Съжалявам за това, което се е случило с Алекс, скоро ще му мине  :)

Аз имам белег на челото, но бях доколкото помня на 6-7 години. Бяхме прави с брат ми на леглото /той беше много малък, имаме 4 години разлика, отде таз сила още се чудя/, той ме блъсна, прелетях през таблата, после през един стол и се спрях в ъгъла на масата! Какво чудо беше, не мога да опиша! Майка ми сама вкъщи, че тогава нямаше телефони, докато баща ми се прибере, с колата ме водиха в близкия град. Нямаше кой да ме зашие, за мой късмет останали 2 капки лепило, та ме залепиха  :lol:

Деси, бързо да се оправя и Кай!

Аз ползвах Контрактубекс след пластиката, но ефект никакъв. Мазах се 3 месеца, по 2 пъти на ден. Може и да не е било достатъчно, знам ли  :?
« Последна редакция: Ноември 02, 2011, 23:41:25 pm от Eли:) »
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #83 -: Ноември 02, 2011, 23:38:50 pm »
Лисе, на нас педиатърката ни препоръча на Bioderma - Cicabio creme, но го ползваме сравнително от скоро и не мога да кажа има ли ефект. Надявам се да има, че и на Габи белега е на лицето, до окото е и се вижда, особено като плаче, става много червено.
И да свършват неволите Ви, да минава операцията на Никол, да е успешна и повече да нямате такива тревоги!

И аз съм в графа неспящи и леко изнервени мами, но здрави да са дребосъците, другото минава и се забравя. Малчо тази есен е все с болежки, след 10 дневен курс с АБ направи кратка почивка и вдигна много висока Т, така 3 дни и нищо друго. После още няколко дни почивка и го заболя крачето, ортопеда каза вирусен артрит било, в резултат на предното боледуване, с нурофен само се разминахме. А сега е със сополи, трети ден вече, всеки път има доста материал, като чистя с помпичката, но нищо друго му няма видимо. Направо изумявам как ги кара едно по едно, надявам се поне това да е последно.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #84 -: Ноември 02, 2011, 23:41:18 pm »
Дерматикс е хубав,но доста скъп.Става и за деца!
Зерадерм също е за белези.Цика кеър лепенките също - ефекта им го видях върху бившата ми шефка.

 На Жоренце му махнаха шината от зъбките ,за сега е бяло и закрепено зъбчето,дано няма проблем вече.
 Бързо да се оправят болните дечица!
Ние пък сме свикнали да спим по 5 часа от преди детето още и после не ни беше толкова тежко.Е имаше разни периоди на ставане и дондуркане през половин час,ама няма как.
« Последна редакция: Ноември 02, 2011, 23:44:41 pm от z22 »
<br />
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #85 -: Ноември 02, 2011, 23:42:24 pm »
:D джам не споря, на мен ми беше изписано след като си пробих пъпа  8) но ми беше обяснено, че повлява добре белези
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #86 -: Ноември 02, 2011, 23:44:47 pm »
:D джам не споря, на мен ми беше изписано след като си пробих пъпа  8) но ми беше обяснено, че повлява добре белези
Само от любопитство, имаше ли проблеми после, че обмислям подобни идеи...за ужас на мъжа. Единствено ме спира идеята за болката след пробиването.
[/url][/url]
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #87 -: Ноември 02, 2011, 23:50:33 pm »
Само "контрактубекс" съм ползвала от споменатите, след секциото... Сега, че почти не личи вече къде е рязано и до рождения ден на Дани - едва ли ще остане изобщо и следа - факт. Но дали е от този препарат, или просто съм случила на кожа - нямам хабер  :oops: Едва ли е неподходящ за деца, защото като му четох листовката си спомням, че основното "активно вещество" беше екстракт от лук и ми се е набило в съзнанието, предимно заради скептицизма ми, че изобщо ще има файда от това нещо. Ама чинно мазах почти 2 месеца де.

Да оздравяват болните и да няма нови пожелавам!:D

:D джам не споря, на мен ми беше изписано след като си пробих пъпа  8) но ми беше обяснено, че повлява добре белези
Само от любопитство, имаше ли проблеми после, че обмислям подобни идеи...за ужас на мъжа. Единствено ме спира идеята за болката след пробиването.

Жаси сериозна ли си? :lol: Ти си раждала естествено все пак, все ще те е боляло и едва ли е било малко, та сега на един пъп ще се плашиш... ;) Не съм си пробивала пъпа, само ушите, ама всичките ми дружки са с пробити пъпове и две с обеци на езика /това вече е боляло доста де/, ама тези с пъповете твърдят, че било "нищо работа". Естествено - прави се в съответното читаво студио и спазване на стриктна хигиена.
« Последна редакция: Ноември 02, 2011, 23:56:31 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #88 -: Ноември 02, 2011, 23:56:30 pm »
Жас, ако го направиш в лицензирано студио, най-болезнената част от процедурата е боцкането от иглата за локалната упойка
иначе проблеми не съм имала, но за мое щастие забременявах два пъти и махах обецата, след второто раждане въобше не я сложих
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #89 -: Ноември 03, 2011, 00:00:11 am »
Jbrul и аз нямам идея, но сега като писа за кожата, възможно е и това да има значение. Аз имам ужасна кожа, остава ми белег след всяко порязване, изгаряне, пъпка ...  :? Е, с времето по-малките белези се заличават.
А някои от вас ме знаят, че аз без рани не ходя  :oops: На мен трябва със закон да ми се забранят всякакви режещи инструменти и ел. уреди  :lol:
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #90 -: Ноември 03, 2011, 00:09:53 am »
Ели, аз нямам проблемна кожа в никакъв аспект и затова - "не съм мерило" наистина. Пък и невероятно за диване като мен - не съм имала и сериозни наранявания досега, че да сравня как биха зарастнали без мазане, или при мазане с различни неща... Само секциото ми беше някаква по-така "травма", ама аз пък като гущер го преживях - без никакви несгоди и видими последствия.  :lol:
При всички случаи... да ползвам "любимата фраза" на всеки дипломиран медик  :lol: - ако не помага, няма и да навреди третирането на белег с някакво подобно мазилце.
Идеята на всичките, независимо от названието им е да хидратират и подхранват кожата на макс, за да подпомогнат оптимално процеса на регенериране на тъканите. В тази връзка - едва ли някой от тези препарати, съдържа нещо противопоказно за деца, но все пак лекар е най-добре да каже.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #91 -: Ноември 03, 2011, 00:39:38 am »
Жаси сериозна ли си? :lol: Ти си раждала естествено все пак, все ще те е боляло и едва ли е било малко, та сега на един пъп ще се плашиш... ;) Не съм си пробивала пъпа, само ушите, ама всичките ми дружки са с пробити пъпове и две с обеци на езика /това вече е боляло доста де/, ама тези с пъповете твърдят, че било "нищо работа". Естествено - прави се в съответното читаво студио и спазване на стриктна хигиена.

ДА бе, и аз така се навивах онзи ден за бразилска кола маска, ела да видиш как ми се изправи косата от болка. Отговорно си казвам, че кола-маската ме боля повече от раждането. защото при едното поне упойка предлагат, при другото - нъцки.
[/url][/url]
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #92 -: Ноември 03, 2011, 01:01:47 am »
Отговорно си казвам, че кола-маската ме боля повече от раждането. защото при едното поне упойка предлагат, при другото - нъцки.

Е, ти си лесна значи бе - боцват ти една спинална и ти пробиват пъпа, пък ако си хитра да си пуснала и косми тогава - изкарваш и едно скубане по съвместителство... :lol: Така де, да не се хабИ анестезиопогът за един пъп само.

Както ти е казала Мини и без това ще ти пробият пъпа с локална анестезия, едва ли едно боцване за обезболяването те плаши, или е нещо нетърпимо. После и да имаш дискомфорт в зоната за няколко дни - едва ли е нещо нетърпимо, а пък като си помислиш за моренце с едно хубаво бижу на пъпа и ще ти минат всякакви неразположения ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #93 -: Ноември 03, 2011, 07:57:38 am »
Пъпа си пробих преди 15 години. Тогава уреди за това нямаше :D
Пробиха ми го с крива игла(май е зе операции) и аз като видна лигла нямаща никакъв праг на болка нищо не разбрах.
Нямаше и обици за тази цел та се украсих с една халка-хахахах

Лис, бабини илачи за белези -  преварена мас с невен. Но и с това мазане редовно трябва.

*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #94 -: Ноември 03, 2011, 08:29:24 am »
Добро утроооо :D

Да ви покажа на какво се смях оня ден  :lol:
Хайде черпя ви по едно с огромна усмивка  :D




А какво слънчице се е показало навън  :D Е, студеничко си е още, излизах да простирам преди малко  :lol:

Обаче аз тая сутрин пак се събудих с болка в гърлото, 2 дни беше добре и отново. Уфф.
Диляна пък я чух да накашля 2 пъти, та мъжо ми се скара малко сутринта, дето вчера сме били обикаляли 2 часа, въпреки че била хремава  :(
Е то грехота да стоим вкъщи в това време.

Хубав и усмихнат ден!
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #95 -: Ноември 03, 2011, 08:49:39 am »
Лис, откога ви мисля...
Дано се оправи бързо малкия и всичко с Никол мине по план. Нямат край тревогите ти... На мен ми е шита главата преди 6 години, тук в спешното, но изкарах късмет да е пластичен хирург на смяна, та не се налагаше с нищо да мажа после, но знам че има ефикасен крем, който струва около 40лв. Пластичните хирурзи имат мостри. Закарай Алекс като махат конците при такъв, може да ви отпусне една. Ако ти трябва невен с мас, мога да ти дам малко. Имам от баба, дано тази година да е направила пак.
Много искам да ви видя...
Вени, аз си пробивах пъпа преди десетина години - не са ми слагали упойка, но въобще не боли. Още не съм си сложила пак обецата, че нещо корема в момента не е най-стегнатата и привлекателна част от тялото ми (то какво ли ми е стегнато де  :lol: )
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #96 -: Ноември 03, 2011, 09:22:41 am »
да кажа за белезите, че контратубекса като цена качество е най-удачен и става за деца, мазала съм Деси с него. Онова другото скъпото, дето е 70 лв. да ви кажа в никакъв случай не е по-ефикасно мазило. След първата операция мазах с контратубекс, почти се заличи, след това на същото място резнаха за секциото, не съм мазала и вече след второто секцио реших пак да мажа и тогава използвах дерматикс, не си струва парите, така мисля. Но и аз като брулята не съм критерии, защото кожата ми е супер "свинска" много бързо зарастват всякакви рани и белези почти не ми остават.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #97 -: Ноември 03, 2011, 09:37:03 am »
Тъй, тъй, зарастват ви раните викате. Ми а честито! Па кат станете на мойте и повече години, пак ще си говорим. :balk_71: Сериозно, преди бързичко ми зарастваше всичко. Без да въди гной или някакви проблеми да има. А съм имала котка, която активно тормозех и тя не пестеше ноктите. Но сега ... едно ожулване на китката си личеше няколко месеца. Та и това може да има значение.
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #98 -: Ноември 03, 2011, 09:51:13 am »
Така е, Пешек, за наше съжаление, ЕГН-то е най-важният фактор за кожата май  :wink: Аз съм си цепила носа на 1 годинка, по дължина, като дете имах много симпатичен белег, с годините изчезна почти напълно. Обаче всяка банална драскотина вече ми оставя траен и видим белег, за лапарото и секциото да не говорим - избледняха, но си личат много.

Лис, целувка на Алекс. Ей, нямат край вашите приключения. Ще имаш много истории да разказваш някой ден на внуците :)

За режима на децата - точно като ema2 съм. Винаги съм гледала да спазвам максимално еднакъв режим, така самите деца са най-спокойни. Абсолютно всичко друго съобразявам с това.

z22, много е сладко Жорито на новия аватар. Харесват ми снимките ти.
« Последна редакция: Ноември 03, 2011, 09:53:03 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #99 -: Ноември 03, 2011, 10:08:07 am »
Права си Пешек, колкото е по-млад човек /или малък/ - толкова по-бързо и лесно му зараства всичко и то без следа, било рани, било счупване. В този ред на мисли - Лиско поне няма защо да се тревожи за детенце, скоро пак няма да ги различават с брат му ;)

За "режима" на детето и аз се опитвам да правя като вас. Той като си има някакви часове и порядки кога се яде, кога се спи, кога се играе - нареждам си всичко около неговия график, защото мисля, че за него самия е най-добре така и това му дава сигурност и спокойствие. Но пък ви е ясно, че при бебета на тази възраст "режимът" е чисто нов всяка седмица  :lol: Точно хвана някакъв ред и се наглася и аз по него и Дани хоп - измисли си нова програма. Като стана на 4 месеца и нещо - взе да яде на 6 часа примерно и да спи преди обяд и следобед в някакви определени часове. От две седмици насам обаче - като се почна едно ядене на 4 часа, денонощно  8O - все едно новородено имам у нас. Спането също стана "оле-мале". Преди обяд - не се спи, следобед придремва, после в 6-7 така се накривява, че няма как да не го сложа да дремне за 30 мин. до час... Оттам нататък става страшно и няма заспиване поне до 10 часа, таман заспи и се събуди пак да яде и цяла нощ е подобен екшън. За капак - взе да се буди съвсем рано сутрин и изобщо не схващам кога се наспива това дете, при все че сега се движи в пъти повече от преди и няма и няма умора ей! Та сега се опитвам да се наглася и към настоящия му график, ама хич не ми се получава добре, признавам си  :lol:

Ели, тази снимка направо се чудя за смях ли е, за сълзи ли...то бива, бива, ама като си неграмотен и не знаеш как се пише, поне сложи табела "3 в 1" преписвайки от пакетчето. :?
« Последна редакция: Ноември 03, 2011, 10:13:07 am от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!