0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #120 -: Ноември 03, 2011, 15:06:54 pm »
Друг е въпроса, че и това май не беше правилно, защото пък сега така свикна, и ако не дай боже няма ток, става страшно - случи се веднъж да угасне тока през нощта, и той по закона на Мърфи да вземе да се събуди точно тогава - е такъв уплашен рев нададе, че не е истина просто...
Това едно, но другото е  че мозъка не може да произвежда мелатонин, когато има светлина и сънят не е толкова ефективен.
Точно това съм чела и аз и затова ми се ще да намеря решение на въпроса. Странното е, че ако се събуди през нощта може да обикаля апартамента, без да се притеснява от тъмнината, та дали пък другото не само навик вече. И аз не знам.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #121 -: Ноември 03, 2011, 15:21:50 pm »
Дани не спи на светло, защото аз не мога да спя на светло и съответно - наложи му се и той да свикне. Имам една лампа нощна с тъч управление, което е на три степени. На първата - светва супер леко, без "да вади очи" и колкото да можеш да се ориентираш кое къде е сред нощ - така съм решила въпроса с осветлението и съня. Не знам колко е добро, но го давам като вариант "някъде по средата".

Да се отчета и с отсаналите номера за приспиване... Возила съм в количка и в двете налични - няма такова веселие и заспал да е - ще се събуди да се кефи. Приказки не чета, защото знам много и направо ги разказвам, накрая на мен ми се доспива от тях - на зверчето - не  :lol: И вицове разказвах и песни пях, мърках, ръмжах, мълчах, правих се на заспала, на умраяла. В последния случай Данаилич има бонус, защото ме скубе зверски и с кеф, а аз се правя, че уж не усещам, да се отегчи и да заспи, ама нямаааа

В момента изпадна в истерия за следобедния сън, реве в паяка та се къса, 15 мин. по-рано рева отгоре ми на спалнята защото искам да го приспя...да видим как ще издържа втори тур днес и като си помисля, че "най-лошото" тепърва предстои довечера ми се ще вече да е утре сутрин  :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #122 -: Ноември 03, 2011, 15:24:48 pm »
Здравейте,

Джбрулче, и ние имаме понякога драми със заспиването. Онзиден Никол не заспа изобщо следобяда и излизахме навън, въртях като шантава, и не заспа. След това започна нощния сън в 19:00  :lol: Освен това я приспивам на гърда и е много сложно да заспи ако ме няма. Добре че, купихме люлка от тези стайните, та ни спасява. Когато ме няма или не иска на леглото, Никол заспива в люлката. Не винаги заспива лесно. Има дни, в които пея и люлея до припадък и когато почти съм се отказала и разревала, и хоп тя заспива. При нас и самото пеене също помага. Има си 2-3 песни, които ползвам за тежка артилерия и ако друго не помогне и ги почвам тях, ама бавно и протяжно ;)
Приспивала съм я и без сукане, но е трудно. Лягам на леглото слагам я върху мен, пея и люшкам цялото си тяло като гондола. Като ме заболи кръста, люшкам с ръцете, като отмалеят и те, почвам да ритам с краката, само ритмично да е и така!  :countingsheep:  :lol:
Ще приспивам и хоро ще играя! Само да е здрава, че онзи ден като ми направи захласването, беше кошмарно!


*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #123 -: Ноември 03, 2011, 15:27:50 pm »
Друг е въпроса, че и това май не беше правилно, защото пък сега така свикна, и ако не дай боже няма ток, става страшно - случи се веднъж да угасне тока през нощта, и той по закона на Мърфи да вземе да се събуди точно тогава - е такъв уплашен рев нададе, че не е истина просто...
Това едно, но другото е  че мозъка не може да произвежда мелатонин, когато има светлина и сънят не е толкова ефективен.

Да, съгласна съм, но доколкото съм чела, нощната лампа като мощност е доста под нивото на светлина, което нарушава производството на мелатонин...Може и да бъркам, не знам. А и при нас лампата е сложена между креватчето и стената, доста навътре, и светлината по този начин е много приглушена и "разпръсната", т.е. не му свети директно в очите в никакъв случай. Не знам, не можах да намеря друг начин да го обгрижвам нощем (като се будеше за мляко като бебе, да го гушна като заплаче и т.н.), защото не мога като къртица в пълна тъмнина да действам, а пък да му светна лампата насред тъмното изведнъж - пак би му нарушило (и то рязко) мелатонинопроизводството, поне така чета :wink:
Ох, истината е някъде там, знам аз, но...какво да се прави, засега така сме свикнали, ще видим нататък дали ще променим нещо...

ПП. Да допълня само, че нощния ни сън, да чукна на дърво, е абсолютно безпроблемен от край време - още на 5-6 месеца започна да си спи по цяла нощ без да се буди, много кротко и хубаво си спинка нощем и до днес, пу да не му е уроки :D   
« Последна редакция: Ноември 03, 2011, 15:36:44 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #124 -: Ноември 03, 2011, 15:35:25 pm »
Джей, период е това с трудното заспиване. Моето дърто магаре още го приспивам на ръце. На баща си не ги прави тези номера. Само на мен. Ако някой ми каже как се отказва такова голямо дете от заспиване на ръце, направо ще черпя.

Ето нещо и от мен. Добре се посмях.
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4268611
« Последна редакция: Ноември 03, 2011, 15:37:20 pm от blue_sky »

Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #125 -: Ноември 03, 2011, 15:55:09 pm »
Джей, кураж и здрави нерви! Моето диване беше същото, нищо не помагаше Имаше периоди, в които бутах количката навън разплакана от безсилие :oops: направо ми настръхваха косите, когато дойде време за сън Просто ад! То едно, че не можех да го приспя, но и като заспеше спи 20 мин и хоп буден! По едно време пробвах с хомеопатични таблетки за сън по препоръка на педиатърът, пак нямаше ефект и ги спрях! Когато стана на година и три месеца почна сам да заспива и така!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #126 -: Ноември 03, 2011, 15:56:00 pm »
Джей, период е това с трудното заспиване. Моето дърто магаре още го приспивам на ръце. На баща си не ги прави тези номера. Само на мен. Ако някой ми каже как се отказва такова голямо дете от заспиване на ръце, направо ще черпя.

Ето нещо и от мен. Добре се посмях.
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4268611
Хе-хе ха-ха!

*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #127 -: Ноември 03, 2011, 16:05:44 pm »
На вас ви е смешно, но моят мъж е един от тези. Сега вече не де, но преди да се роди Тони, много караконджулстваше. Сомнабул е, може и да се лекува, но не мога да го накарам да отиде на лекар. Два три пъти по среднощ ме е будил по този начин, е събуждаше се е по някое време, но продължавахме :oops: :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #128 -: Ноември 03, 2011, 16:29:46 pm »
Джей, период е това с трудното заспиване. Моето дърто магаре още го приспивам на ръце. На баща си не ги прави тези номера. Само на мен. Ако някой ми каже как се отказва такова голямо дете от заспиване на ръце, направо ще черпя.

Ето нещо и от мен. Добре се посмях.
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4268611


 :jump12: :jump12: :jump12:

Perdeto, сори, не на твоя случай се смея, ама ми стана много забавно :)
Прощавай, сетих а онзи виц "Мило, мислих, че си ти :)"
[/url][/url]
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #129 -: Ноември 03, 2011, 17:15:49 pm »
Интересно ми е защо сомнамбулизмът се проявява в "такава работа", а не да измие чиниите, например  :lol:.

Парси, аз...аз! Била съм сомнамбул няколко пъти като дете, често се случва, но отминава.
« Последна редакция: Ноември 03, 2011, 17:21:15 pm от elle22 »
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #130 -: Ноември 03, 2011, 17:18:20 pm »
Уф,на моя близка приятелка момичето й е така.Ляга си в леглото,а се събужда на първия етаж на дивана.Та тя ми споделя как си говорят докато е в това състояние,но погледът й е отнесен.Сега е на 11г. и все по-рядко го прави но като мъничка почти всяка нощ.Даже се принудили да заключват външнага врата да не излезе на улицата и да хукне нанякъде.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #131 -: Ноември 03, 2011, 17:36:42 pm »
Counterfeit , то е вярно,че зависи от силата на светлината, но някакво нарушение пак има.Според мен ако е толкова слаба че да не нарушава, значи не е и толкова силна, че да му наруши мелатонин призводството рязко, нито да му светка в очите неприятно.
 Моят проблем е решен като на Жбрул с тъч лампа с три степени, при която първата е много слаба. Мъжът ми ставаше много рано и запиваше преди мен и се беше научил да заспива на светната нощна лампа (тази същата с 3те степени)и аз я гасях като си легна. Обаче вечно се оплакваше, че не може да спи добре. След настояване около няколко месеца от моя страна, най-после склони да се опита няколко дена да заспива на тъмно и в крайна сметка сънят  му се подобри толкова, че от тогава заспива само на тъмно. Дори той беше този, който настоя да изключим нощната лампа през нощта, когато се роди Ивана, защото аз първата седмица я държах включена. Значи слаба, слаба, но като я изключи имаше ефект, значи сигурно пак нещо пречи. Сега бебето съм го изнесла в хола, а лампата( пак такава с 3 степени) е в съвсем друга част - хола е от две стаи с форма на Г и лампата е в единият край, а бебето в другият край на Г-то, та е още по-слаба светлината, когато светна през нощта да я храня и сменям памперс. Така не и свека въобше в очите, а и започва да заспива още докато яде и после веднага в леглото и е заспала за няколко минути.

Обаче пък ако на детето ти сънят му е спокоен и спи непробудно, може би няма причина да се променя нещо. В крайна сметка то си е и до човек.

blue_sky , защо не пращаш таткото да го приспива тогава? Ако го прави достатъчно дълго може би ще свикне така, че после и ти да не го правиш.
« Последна редакция: Ноември 03, 2011, 17:46:26 pm от Bobbie »


  
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #132 -: Ноември 03, 2011, 17:57:10 pm »
Боби, защото невинаги е вкъщи.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #133 -: Ноември 03, 2011, 18:25:10 pm »
Боби, защото невинаги е вкъщи.
Оф, кофти е така като на теб ти ги прави. Явно правиш нещо различно от него. При нас е точно обратното - Ивана прави номера на мъжа ми и вече само аз я слагам да спи. На него му е поверено миенето на зъби, че аз нямам нерви да я гледам 10 минути как си смуче четката, която до преди е държала под водата.
 Ако някой има добро предложение как да я науча да си мие зъбите, ще съм много благодарна. При нас винаги се приключва с ревове и писъци, че сме и ги измили насила и сме и взели четката, защото нея ако я оставиш ще си седи там цяла нощ да си я смуче. Аз пъровначално я оставях,но сега съм като някакъв от инквизитор - държа и главата и търкам 6-те зъба дето ги има докато тя пищи и направо не мога да го понасям това, но пък не може никога да не си мие зъбите, защото ще се развалят. Затова това занимание го поверих за баща и :-).

Б.


  
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #134 -: Ноември 03, 2011, 19:46:53 pm »
момичета кажете ми къде в София може да се направи тест за алергия, става въпрос за една приятелка
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #135 -: Ноември 03, 2011, 19:55:08 pm »
Блу, много весела статията. :D Лично на мен ми стана забавно като я четох и по личен повод..., защото и до ден днешен не мога да кажа кога точно забременях с Дани. В месеца на положителния тест - беше последното нещо, което очаквах да се е случило, защото се тюхках, как точно когато съм била в овулация - нищо не правихме с мъжа ми. В крайна сметка - за себе си реших, че Дани е резултат на някоя щастливо подранила яйцеклетка, въпреки че подранила овулация - никога не съм засичала през годините. Ето сега обаче - имало и друго обяснение, знам ли пък дали, или... :lol:

Иначе - средство за отказване от всякакви лоши привички и капризи /популярно в България/ с три букви - БОЙ. :lol: Сори, просто ме избива на черен хумор напоследък, особено по темата деца/спане/приспиване. В пристъпи на безсилие обаче и това съм си мислила понякога, примерно: "Аххх ти да си на 3-4 години, да те ошамаря и да те пратя да спиш и ще ги забравиш тези номера", помагало ми е да изпусна парата и се разсмивам накрая. :oops: Представям си се просто както му се "въртя на пета" и сега, как пък точно ще го опердаша и ще го пратя да си ляга като по-голям - никак. :lol: Отделно, че не мисля че шамарите са решение в такава ситуация точно, виж в някои други - бих го пляснала по дупе, или ръчичка с чиста съвест /когато прави нещо, което го застрашава/. Ама като ми изпуши и вземат да ми минават разни такива "кръвожадни помисли" от тях ми става смешно и просто спирам да се дразня за глупости. Както сте споделили всички - и това ще мине някога. Когато му дойде времето - тогава.

rozovelka , моля ти сЪ и хомеопатичните глупости пие Дани. Файда никаква от тях естествено, по-скоро аз да се "успокоявам" и да си вярвам, че "взимам някакви мерки" по въпроса. педиатърът твърдеше, че действали с натрупване и да съм ги давала поне 2 седмици редовно и тогава щял да се забележи ефект. Еми 4-а седмица ги пие - целият форум оревах "колко много спи Дани"  :oops:, та мисля занапред да си спестя този разход.

Боби, щом си "набутала" тати да си къса нервите със зъбомиенето - той да му мисли как да го направи лесно и удобно. ;) Ми така де, може ли пък ние все за всичко да мислим и да търсим решения, тези деца не сме си ги донесли от майкини си, общи са ни все пак. Моят съпруг отнесе веднъж скандал по повод на изказването си как ми бил ПОМАГАЛ с Дани и такъв ми се беше наперил, все едно медал трябва да му дам.  8O По-добре да беше настъпил пепелянка в случая, защото така цветущо му обясних, че той не ми ПОМАГА, а е ДЛЪЖЕН, че вече 4-и месец думата "помощ" му излезе от речника, като говорим за дребното същество.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #136 -: Ноември 03, 2011, 20:51:07 pm »
момичета кажете ми къде в София може да се направи тест за алергия, става въпрос за една приятелка
Мери,зависи.То може и в лабораториите да си направиш,примерно в Цибалаб.Въпроса е дали има някаква представа от какво е алергията,защото иначе те са толкова много че сигурно ще се разори докато открие.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #137 -: Ноември 03, 2011, 20:52:26 pm »
Боби, щом си "набутала" тати да си къса нервите със зъбомиенето - той да му мисли как да го направи лесно и удобно. ;) Ми така де, може ли пък ние все за всичко да мислим и да търсим решения, тези деца не сме си ги донесли от майкини си, общи са ни все пак. Моят съпруг отнесе веднъж скандал по повод на изказването си как ми бил ПОМАГАЛ с Дани и такъв ми се беше наперил, все едно медал трябва да му дам.  8O По-добре да беше настъпил пепелянка в случая, защото така цветущо му обясних, че той не ми ПОМАГА, а е ДЛЪЖЕН, че вече 4-и месец думата "помощ" му излезе от речника, като говорим за дребното същество.
Ама аз искам детето да се научи само, ане само да го тормозим, та затова питам. Той не прави нищо различно от мен. Отиват в банята и по някое време започват да се чуват писъци и след малко ми я носи ревяща да я къпя, което пък моментално я успокоява, защото много обича да седи във ваната и да е поливана с вода докато си играе с разни играчки.
За помагането - този разговор много отдавна го имахме и също като при вас вече не я ползва тази думичка( един път се опита, но беше бързо спрян). Сега дори казва, че естествено, че щял да сменя памперси, нали му било дете. :-).
« Последна редакция: Ноември 03, 2011, 21:25:43 pm от Bobbie »


  
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #138 -: Ноември 03, 2011, 21:13:43 pm »
Боби, ако си миете зъбите заедно с нея, дали няма да стане номерът?  :ask:

И моят си смуче четката повече отколкото да си мие зъбите. Всъщност зависи в какво настроение е. Понякога се случва и да ги търка.

Джей, весела, весела, ама моят както ходи по командировки, да не вземе да прави разни работи, че и да не е разбрал.  :lol:

*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #139 -: Ноември 03, 2011, 21:19:12 pm »
момичета кажете ми къде в София може да се направи тест за алергия, става въпрос за една приятелка
Мери,зависи.То може и в лабораториите да си направиш,примерно в Цибалаб.Въпроса е дали има някаква представа от какво е алергията,защото иначе те са толкова много че сигурно ще се разори докато открие.
ми аз си мислех нещо по-добро от цибалаб
иначе се изразява в зачервени и подпухнали очи, понякога подути несаразмерно.
също така около устата има едни малки ситни пъпчици, които вече няколко месеца не се махат.

п.п. май трябваше да доуточна, че става въпрос за дете на 10мес., а тестове  мисля, че не се прават
« Последна редакция: Ноември 03, 2011, 22:03:09 pm от Mary »