0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #20 -: Октомври 31, 2011, 20:23:08 pm »
Здравей Миси! Честито и тук :)
И аз не съм будила за хранене и не съм носила колан. За колана съм чувала същото като Вени. Успех!


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #21 -: Октомври 31, 2011, 21:05:33 pm »
Миси, добре дошла в тази тема. За буденето, бях чела, че ако спи повече от 4,5 часа някъде трябва да събудиш. Но аз май само веднъж будих, понеже направи 5 часа и нещо сън. А вечер и без това си пиеше млякото без да отваря очи. Но аз не съм кърмила, кърмачките да кажат как трябва. А за това колко яде, ако имаш хубав бебешки кантар направи контрола. Те май и педиатрите правят. Мериш преди и след хранене. Всъщност д-р Даскалов преди да родя ме посъветва именно това да си купя, а не стерилизатор. Но не ми потрябва. :D
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #22 -: Октомври 31, 2011, 22:26:45 pm »
Хубава, слънчева и здрава седмица!
Ние отпразнувахме първия си съзнателен Хелоуийн на карнавал в Докторската градина. Направихме си един миниатюрен тиквен фенер.Дребният изпадна в еуфория и викаше навред: "Тика! Дай тика!"/тиква/.
Жбрул, ние по принцип си се  гушкаме и чат-пат падахме.Единственото, което ни помагаше, а и до сега се ползва за всеки случай,са одеала и/или възглавници пред леглото.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #23 -: Октомври 31, 2011, 23:04:06 pm »
Mиси, аз също не съм будила за хранене, нито когато кърмех, нито когато минах на АМ. Още когато ми донесоха Дани в стаята обаче, акушерката ми каза, че веднъж на 24 часа е нормално бебето да направи по-дълъг интервал между храненията и да не се тревожа, ако се случи това. За мое огромно съжаление - той и до ден днешен не прави подобен интервал, но това е друга тема.  :lol: Също така, не съм носила никакви стягащи колани, гащи, /или както се наричат там/ след секциото. Носех си съвсем нормално бельо, коремът ми е прибран...да не кажа залепнал за гърба направо. Специално питах Д-р Даскалов, дали да слагам подобни неща, отговорът беше категорично "не" и с това за мен въпросът се изчерпа.
Пешек , аз чинно си купих и везна още като си дойдох с бебето у нас, ама и на мен не ми потрябва за каквото я купувах. Сега го тегля на нея за "лично инфо", а той й цъка копченцата...т.е. все някакво приложение й намерихме  :lol:

Мерси за съветите с леглата и лупингите от тях. :) Да застеля нещо покрай леглото - едва ли ще помогне особено, повтарям - говорим за легло високо 80 см. все пак, върху каквато и подложка да се ръсне - все си е падане отвисоко. Отделно, че нямам особено желание къщата ми да заприлича окончателно на катун, достатъчно кошарки, люлки, столчета и всевъзможни дивотии прескачам и сега. Съжалявам, ако звуча възмутително коравосърдечно, но все пак не само Дани обитава това жилище...бива и аз да мога да го ползвам ;) В светлината на днешните събития обаче и след мощната разходка по нервите ми на любимото ми детенце цял ден, та до одеве - в главата ми изкристализира една единствена мисъл: "той спи в кошарата". Не очаквам да постигна мигновен успех, но смятам сериозно да се заема с това, дори с цената на поредица безсънни нощи. Те и сега са такива, поне да има някакъв смисъл. За момента - "спечелих на първи тур", той истерясва 10 мин., аз устисках да не хукна да го утешавам, за разлика отпреди месец обаче - нкарая се тръшна и си заспа сладко-сладко. Преди, това реване - беше безконечно наистина, явно има някаква промяна в момента и ще гледам да се възползвам, че после - не се знае "кой - кого".
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #24 -: Октомври 31, 2011, 23:43:57 pm »
Mиси, аз също не съм будила за хранене, нито когато кърмех, нито когато минах на АМ. Още когато ми донесоха Дани в стаята обаче, акушерката ми каза, че веднъж на 24 часа е нормално бебето да направи по-дълъг интервал между храненията и да не се тревожа, ако се случи това. За мое огромно съжаление - той и до ден днешен не прави подобен интервал, но това е друга тема.  :lol: Също така, не съм носила никакви стягащи колани, гащи, /или както се наричат там/ след секциото. Носех си съвсем нормално бельо, коремът ми е прибран...да не кажа залепнал за гърба направо. Специално питах Д-р Даскалов, дали да слагам подобни неща, отговорът беше категорично "не" и с това за мен въпросът се изчерпа.
Пешек , аз чинно си купих и везна още като си дойдох с бебето у нас, ама и на мен не ми потрябва за каквото я купувах. Сега го тегля на нея за "лично инфо", а той й цъка копченцата...т.е. все някакво приложение й намерихме  :lol:

Мерси за съветите с леглата и лупингите от тях. :) Да застеля нещо покрай леглото - едва ли ще помогне особено, повтарям - говорим за легло високо 80 см. все пак, върху каквато и подложка да се ръсне - все си е падане отвисоко. Отделно, че нямам особено желание къщата ми да заприлича окончателно на катун, достатъчно кошарки, люлки, столчета и всевъзможни дивотии прескачам и сега. Съжалявам, ако звуча възмутително коравосърдечно, но все пак не само Дани обитава това жилище...бива и аз да мога да го ползвам ;) В светлината на днешните събития обаче и след мощната разходка по нервите ми на любимото ми детенце цял ден, та до одеве - в главата ми изкристализира една единствена мисъл: "той спи в кошарата". Не очаквам да постигна мигновен успех, но смятам сериозно да се заема с това, дори с цената на поредица безсънни нощи. Те и сега са такива, поне да има някакъв смисъл. За момента - "спечелих на първи тур", той истерясва 10 мин., аз устисках да не хукна да го утешавам, за разлика отпреди месец обаче - нкарая се тръшна и си заспа сладко-сладко. Преди, това реване - беше безконечно наистина, явно има някаква промяна в момента и ще гледам да се възползвам, че после - не се знае "кой - кого".


 :D :D :D ще му дойде времето на всичко.
Ичвинявай, досмешава ме като те чета и си спомням, за моите, "абсолютно същи терзания" пред времеееееееее :D :D :D
Не се впрягай толкова, най-добрия вариант наистина е, с цената на безсънни нощи, да научиш сина си, къде му е мястото за спане :D . Ако може разбира се.

Дъщеря ми тази нощ, след 04ч спа при нас, защото се се страхуваше да заспи, заради лоши съниша. Не че от 1 год  и 3 мес не спи в собствената си стая сама
« Последна редакция: Октомври 31, 2011, 23:51:20 pm от albenanedelcheva »

*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #25 -: Ноември 01, 2011, 00:21:53 am »
Миси, добре дошла при нас.
Мими, браво за проекта, супер е. В нашата градина май не съм чувала да има подобни неща.
Стефи, пусни някой снимчица от партито. Мен така ме е яд, че ми иде да си ръвна задника чак. На Алекс костюма за хелуин не успя да пристигне, всъшност май въобще няма да пристигне. Загубил се по трасето Англия-България. Горкия дракула. АВяра беше една малка ревяща вещица. Пфуууууууууууу как пък веднъж не застанаха за снимка тез диванета не знам. Отиде ми празника, отиде ми замисъла, ама карай здраве да е, за догодина, ще се подготвя поне 3 месеца по рано.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #26 -: Ноември 01, 2011, 00:33:29 am »
albenanedelcheva, случва се да сънува детето кошмари в 4 часа. Ама да седне и да почне да мрънка "тате, пате дай пате". :lol: Понеже се сетила че с гуменото пате заспа, наред с плюшената менажерия. И остави това ами въпросното пате се движи в комплект с мече, понеже заедно ѝ ги подариха. Та ей такива забавления снощи си имахме. Но истината е че откак мишката ни изяде бибата, почти не се буди нощем. Мята се из леглото, спи с глава на спалнята и ме побутва, но не се буди.
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #27 -: Ноември 01, 2011, 00:45:24 am »
albenanedelcheva и аз се смея сега, защото както и каквото съм написала - звучи егати зловещото  :lol: Опитвам се /предполагам като всички/ да отговоря на всяка нужда на детето си, но определено не ми се ще да си отгледам един лигльо, който да ми спи в леглото докато се ожени, понеже аз го имам за "много специален". "Специален" е, защото е мой и е нормално да е така, но се опитвам да не се увличам в тази посока честно казано. Тази вечер, си позволих да опитам да "си премерим ината" с него, защото вече не е на 2 месеца, не е с рефлукс и колики, вече много по-добре знам и разбирам кога, какво и защо прави... След двучасово "приспиване" - метнах го в леглото му и го оставих да си реве с чиста съвест, понеже вече беше чиста лигня и гьовезлък от неговоа страна. Последвалото заспиване - само ми доказа, че не съм се излъгала в преценката си точно днес, точно в тази ситуация.
Ако имах бегли съмнения даже, че е тревожен, или не му е добре - нямаше да процедирам толкова "хард", признавам си. Но малко по малко се надявам, спането в моето легло и разиграванията сред нощ да станат с "реален повод", не "на общо основание", както е към момента.

И опредлено - всяко нещо е с времето си. Не мисля, че ей сега "хоп-троп" за седмица и Дани ще стане "примерно спящо детенце", но малко по малко - трябва да му покажа, че не всичко и винаги може, и е приемливо и ще стане. В крайна сметка - аз не съм родител само за да угаждам на всякакви капризи, а и да го науча на нещо това дете и малко самостоятелност и ред кое след кое следва и кога - хич не е излишно да започне да ги схваща постепенно. Както лека полека се научи да се вози на задната седалка с гръб, така ще се научи и да си заспива без аз да ставам на маймуна. Не е лишен от гушкане, нежност и цялото внимание на света през 90% от денонощието - значи няма какво толкова да се видиотявам, на всеки опит за рев от негова страна.

За протокола - 3-и час спи с едно мрънкане за биберон. Рядък случай в "неговата практика", значи "моята практика" от днес - май не шЪ да е съвсем погрешна. А дано!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #28 -: Ноември 01, 2011, 01:41:26 am »
Ние утре сме на хелоуин парти в един детски клуб, подготвили сме се с маска на извънземно. Въпросната всяка нощ ме плаши зловещо, защото фосфоресцира в тъмното и всяко ходене до кухнята за изхвърляне на памперс или пиене на вода през нощта, ми докарва нервни тръпки :lol:
Цяла вечер се звъни на входната врата, ние всеки път се обаждаме по домофона и питаме учтиво на английски кой е и кого търси. Нито веднъж не разбрахме, а аз чак към 10 часа се досетих, че това са деца, чакащи за лакомство :oops:

Миси, добре дошла :bighug:
Със Симеон кърмех на 3 часа, но съм закъснявала няколко пъти и е имал пауза 4-4.5 часа между храненетата. С Борис се кърмим на повикване. Той сам си направи в последствие режим на 3-4 часа. Разваляхме го доста често, че доста пътуване му се събра, но след 2 седмици се нормализира.
За коланите - със Симеон не съм носила, бързо се възстанових, но корема се прибра много бавно.
С Борис след второто секцио сложих колан може би на втората седмица. Имах тежка операция и колана ми помагаше да намали болката и да мога да ходя по-изправена. Освен това така можех да обувам дънки например, без колана усещах материята болезнено. Бях си купила на Чико колан-гащи с опора за гърба.

Ние все още се аклиматизираме в Брюксел. Време почти не ми остава... Естония ми липсва всеки ден :(


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #29 -: Ноември 01, 2011, 05:19:58 am »
Жбрул,много ме разсмя с това тъпа, но затрова пък упорита. Помислих си, че ако верно беше така, по-лоша комбинация не може да има ... и се сетих за енда позната :-). Мъжа и казваше, че искал тъпа и послупна жена, амане била послушна. Ивана не е падала, защото не спеше при нас, но за сметка на това се скъса да си бие главата къде ли не. Таман обезопася нещо и се окаже, че друго не съм.В детската градина ще започнат да си мислят, че я бием.
Като говорим за падане, баща ми като бебе е паднал от люлката и си продължил да спи на пода. Баба ми каза, че се събудили на сутринта и се шашнали, че не си е в люлката, докато не го видяли да спи сладко сладко на земята :-).

Днес беше Хелоуин и ми я върнаха от детска градина все едно някаква дрога от тези дето те карат да се движиш са и дали. Как не се спря това дете. Не пожела да хапне абсолютно нищо - точно една хапка шунка е яла ( понеже това и е любимото, та не издъжа да не пробва) и е пила 3-4 глътки мялко. Така си и легна без въобще да е вечеряла. Утре ще си имаме сериозен разговор колко бисквитки тъпкани със захар и колко други боклуци са и разрешили да яде, че беше така. Сложих я в леглото 20 минути по-късно от обикновено като се бях приготвила, че няма да спим,защото иначе по това време се прозява, а сега още вилнееше из къщи. Обаче пък тя ме учуди и си легна като друг път и дори не си говореше в леглото, а заспа моментално.

Ultra, ти бая си ги разочаровала тези деца. Кой знае колкоса се чудили кой не знае какъв ден е днес. Аз както винаги раздавах бонбони - това ми е любимо. Преди това бяхме в магазина на пазар и имаше всякакви маскирани, но Ивана въобще не обърна внимание.  Само не ми се мисли,че догодина вече няма да мога да я държа да не знае за това обикаляне за бонбони. От сега съм измислила стратегия да ходим само на нашата улица и после да се ядат на части, като някои може и да хванат крачка докато никой не ги пази.

Боби
« Последна редакция: Ноември 01, 2011, 05:26:06 am от Bobbie »


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #30 -: Ноември 01, 2011, 07:33:55 am »
Но истината е че откак мишката ни изяде бибата, почти не се буди нощем.
Мята се из леглото, спи с глава на спалнята и ме побутва, но не се буди.

:lol:Пеше значи е време и у нас да дойде "любимата" на Митко катерица
и да вземе среднощния бар на Калина...

Добра среща тази седмица, здрави деца и спокойни майки!

Жбрълче, Дани е малък мъж с характер,
но моята малка маймунка за две години е приспивана
точно 2 или 3 пъти - няма обед, няма вечер!Давам мляко и излизам!
В мига в който навърши две, отказа да заспива в леглото си.
Опипва с ръце че е вътре, захапва шишето с уста, набира се,
прескача преносима кошара и пристига с бойна крачка при нас!
Казва "Мамо пим долу" (мамо ще спим долу(дивана) гушва ме
и за пет минути е в страната на сънищата, вече не я и местя!
А така ме гали докато заспива, няма такова чувство...
Порастна ли, изплаши ли се нещо или свободния и дух вече
не можем да го вържем да спи на тясно...
Но истината е, че бебенцето ни е вече е малко момиче
и заявява желанията си гласно, а на мен хич не ми се иска да стават големи!

Вчера и нас ни посетиха дечица, подарих им мъфини...
А те бяха така изненадани, че им давам топло, топло лакомство!
А на мен ми стана малко тъжно, спомних си за времето
в което се обличахме в народни носии и пеехме лазар и как не пропускахме къща.
На Коледа дядо ни правеше коледарки, на който баба слагаше колачета,
а на нова година бяхме сурвакари...и как с трепет сме чакали тези дни!
Хубаво е да познаваме и чуждите култури и празници, но май позабравихме нашите!

Миси, добре дошла!
За мен няма по-щастлив ден последно време от раждането на вашия син!
Така се почувствах и го нарекох да е здрав, да е силен и борбен като вас с Ники!

Относно колана, аз не съм носила, не изпитвах нужда. Ще си призная,
страхувах се мускулите на огромния ми корем да не се отпуснат още повече!

Хубав ден, аз направо се унесох тази сутрин!  
 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #31 -: Ноември 01, 2011, 08:48:08 am »
Днес се включвам след една будна нощ, Криси вчера падна като тръгвахме от градината и си е понатъртил ръчичката, та цяла нощ мрънка че го боли. 2 пъти се взимахме и връщахме в леглото, на 10мин ставах да държим ръчичка, търсим играчки, бършем сълзи и т.н. В 4 вече след поредното взимане се кротна и заспа. Сутринта ми каза: "Махай се, аз още ще спя, като се наспя ще те извикам"  :lol:
Мари, нашата градина е по някаква Еко-програма http://www.zvezdichka.com/?page_id=267 - изключително много запознават децата с природата и от години имат и програма "Здравословно хранене". Днес ще е изложбата с подготвените макети по случай Деня на морето. Хелоуин не празнуват и аз съм мнооого доволна от факта. Нещо не ми допада цялата история... И аз мисля като Мишето, че си имаме достатъчно хубави празници и традиции, но това е друга тема.
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #32 -: Ноември 01, 2011, 08:58:33 am »
мдам и аз като мишето снощи се замислих, колко беше хубаво когато с носии и кошнички лазарувахме, в моя край се наричат лазарки момиченцата в този ден, облечени в носии обикаляхме и задължително трябваше да ни дадат освен всички лакомства и сварено яйце, не знам защо, но така беше :) И коледарчета и сурвакарчета сме ходели, голяма емоция беше... Но така е, за съжаление времената се менят. Снощи моите с комшийчетата общо 5 броя обикаляха из блока само, облечени, маскирани и с торбички. Събраха толкова сладкария, че ще имат за 1 г. напред :lol: Жекова, чакаме те на гости :wink:

Да си кажа и аз, че никога не съм будела за ядене. Деси толкова трудно заспиваше, че всяка минута ми беше бонус, какво остава зорлян да я будя :lol: А Еленка щом огладнееш си "казваше" детето. И като малката Калина знае от самото начало какво иска и какво не. Колан не съм носила и след двете операции, не съм имала проблем.
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #33 -: Ноември 01, 2011, 09:12:34 am »
Ох това с преспиването и заспиването на децата е толкова индивидуално. И двамата ги гледам по един начин, а в крайна сметка резултата толкова различен. +
Алекс не знам какво е да го приспиваш или седиш до него докато спи. Точно както Мишето е казала, къпя, давам мляко, гася лампа и излизам. До 5 мин. дете спи, това до 2 год. Но Вярааааааааа, Вяра е такъв неизчерпаем източник на енергия, чудя се от къде може да я взима в такова изобилие. При нея не минава тоз номер. Иска да гуши, да седиш до нея, да й говориш и не винаги и това помага за да заспи.
И ние едно време сме лазарували и коледували, също така и още други такива ритуали. В нашите села, в района все още продължават традициите + новите. Нек им е шарено на децата.
Аз държех много да създам празнична атмосфера, заради мен самата. Това ми е най-мечтания подарък, който съм получавала и някога ще получа, не че много ми е зор иначе.
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #34 -: Ноември 01, 2011, 09:19:15 am »
Добро утро от нас  :)
Здрава, слънчева и спокойна седмица на всички!

Диляна е по-добре, но аз от два дни съм с болно гърло, течащ нос и още по-течащи очи  :( А май и с кашлица ще се обзаведа  :(. Така ми сълзят очите от настинката и парят, ужасно е. Вчера си купих за гърлото Хексоралетен, досега не бях вземала такива, облекчават добре и за по-дълго в сравнение с други. Аптекарката ми каза, че без нещо от сорта на аспирин, парацетамол и др. нямало да мине, та пия и други неща от сорта + чайовете, дето не се сещам за тях през останалото време  :oops:. Дано бързо ми мине, че е много неприятно.

Относно паданията от дивана, Диляна има 3 регистрирани, точно около 8месеца някъде, 1 път при баща й, 2 при мен  :oops:. Ама той не знае за единия  :lol:. В старата ни квартира я оставях да се търкаля по дивана, обаче тя в един момент се беше научила да избутва възглавниците с крачета и докато не паднеха, не мирясваше  :lol: Сама си търсеше белята, ама докато разбера какво прави и да спра да я оставям сама на дивана, имаше приземяване  :lol:


Миси, добре дошла в тази тема, миличка! :D Усмихвам се широко, щом видя ника ти  :D
В началото съм будила Диляна няколко пъти, когато виждах че минава много време от последното ядене. Докато приятелки ми казаха, да не го правя. И спрях. Тя сама си направи режима.
Колан да съм слагала 5-6 пъти, но аз родих лятото /секцио/ и по-скоро не можех да го търпя в тия жеги  :oops: Коремът ми се прибра след около година.

Jbrul, ние година и 1 месец се приспивахме САМО на ръце, поне по 2 пъти на ден. Изключения правеха заспиванията в количката навън. Едва издържах, колкото и да обичам да си я гушкам Диляна. В един момент започна да ми тежи много, а кръста и гърба ме боляха ужасно.  
Един ден, докато готвех за обяд в кухнята, бях оставила Диляна в кошарата с любимата й играчка. Притичвах от време на време да я видя. В един момент спрях да я чувам да си бърбори и отидох - тя беше заспала сама!  :) На следващия ден пак! И така започна да заспива на обяд без мен, оставям я в кошарата и излизам. Вечер обаче се приспивахме малко повече на ръце, но пак сама се отказа, започна да ме бута с ръчички и да сочи кошарата  :lol: Но трябва да съм при нея, докато заспи. Тук от няколко дни ми прави номера, не иска да заспива сама, но и това ще отмине  :)

Мише, наскоро си мислех същото, когато се рових из нета на тема коледна украса. Спомних си на село Бъдни вечер, когато коледари обикаляха селото до сутринта и пееха коледни песни, когато на 1 януари ходехме от къща на къща с почервенели от студ бузки, да сурвакаме!
До преди няколко години традицията все още се спазваше, поне на село - Бабинден, Лазаровден, Сирни Заговезни /Кукеровден/ и др.  Сега единствено се празнува Бабинден и Трифон Зарезан. Имахме и една групичка жени-самодейки, която пееше до скоро по разни фестивали /майка ми и тя там  :)/, печелеха и награди, но отново всичко опира до желание .. и до пари ...Мъжете, които ходеха коледари поостаряха, поразболяха се. На малкото млади, не им се занимава с такива неща, деца почти няма, за да ходят сурвакарчета.. Друг е въпроса, че времената станаха страшни и хората не си отварят вечер къщите ...  

Хубав и усмихнат ден ви желая  :D  
« Последна редакция: Ноември 01, 2011, 10:10:53 am от Eли:) »
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #35 -: Ноември 01, 2011, 09:22:39 am »
Здравейте мами,
вчера почнах да ви чета...ама като гледам не сте спали май, пак понаписахте посред нощите  :lol:
стана ми интересно за тренировките за падане от леглото  :D, ни почнахме такава още от 4 месец,по желание на единия младеж разбира се ....че много активно почна да набира задните обороти  :lol:

пускам нашето клипче  :lol:
http://www.vbox7.com/play:44edd5c0f7

като нахраня дечурлигата, ще се върна да чета назад  :wink:
на всички здрава и усмихната седмица! :D
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #36 -: Ноември 01, 2011, 10:06:59 am »
За ядене не съм будила. Почти от самото начало си направи режим на 4-4.5 часа, а не на 3 часа. Колан също не съм носила, поради твърденията, че е по-стимулиращо за мускулатурата да се справя сама. Шкембето ми се прибра около година след раждането, а малко по-късно се върнах на килограмите си от 7 клас  8O За съжаление беше свързано със стрес от тръгване на работа, малчо на ясла, болести.

Живеем в Бистрица и си имаме лазарки, каледари, сурвакари... Правят и купен на Сирни Заговезни. В селото има много добра танцова и певчевска група и много от децата посещават заниманията. Още от яслата правят опити да ги учат на ръченица и хора  :lol: Това вероятно си е инициатива на лелите, които са бивши танцьорки.
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #37 -: Ноември 01, 2011, 10:48:16 am »
Здрава и усмихната седмица и от нас!
Миси, много се радвам да те видя тук :D Аз също не съм будила за хранене и колан не съм носила, по препоръка на д-р Даскалов
Темата със спането ми беше болна до преди няколко месеца Малчо спеше по 15-20 мин и се будеше и това продължи до година и три месеца Сега спи спокойно по обяд без да се приспиваме, но вечер не иска да ляга, докато не види, че и ние лягаме!
Мими26 много красиво творение наистина :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #38 -: Ноември 01, 2011, 11:22:29 am »
Честит първи ноември - Ден на народните будители! :D


За спането, заспиването и всичко останало - ясно, че си е до самото човече. Аз се опитвам понякога да "подбутна" Дани в някаква посока, не защото мисля, че мога и трябва да му налагам каквото и да било, а за да не го подпомагам поне в усвояването на "кофти привички". Обикновено - няма проблем със заспиването му, защото го слагам да легне когато очевидно му се спи т.е. не е да го натискам да спи "по график", или защото на мен така ми оттърва в момента /примерно/. Снощи обаче, почти два часа ме разиграва. Спи му се, едвам гледа, но няма и няма. Нося го в кошарата - реве, гушвам на спалнята - извива ми се като змия в ръцете, измъква се, започва да ми се хили, после пак се опитва да ревне. Проверих памперса, дадох вода, мерих температура - ОК е. Занесох го обратно в хола, викам си хайде пък , може да не му се спи независимо как ми изглежда на мен. Естествено взе да киселее още повече и хайде обратно в спалнята, хайде всичко отначало - няма заспиване, а лигнята по 100  :x Е, в този момент вече ми причерня, майка, майка, ама и аз имам някакъв предел на нервите все пак. Оставих го в кошарата и излязох, после какво стана - вече споделих. Събуди се после към 2 само, за да яде и пак си заспа без драми и така до 7 за следващото ядене.

Сутринта го оставих на спалнята да лази и го дебна аз...Мята разни неща от леглото, надзърта да види къде са паднали, ама не се пробва да си ги взима  :lol: Стига до ръба и спира там. Сигурно още му е пресен споменът от вчерашното падане и затова беше по-внимателен, но ще пробвам каквото Стефи ме посъветва за "тренировките".

Много обичам да го гушкам, много ми е хубаво да ми спи в леглото, знам че това време ще отмине като миг, че докато се усетя - вече няма да е малко бебе, което умира да се прилепи до мен и нищо друго не му трябва, ако е гушнат. От друга страна обаче, опитвам се да се озъптя в тази насока, защото без да се усетя и ще се окажа с големичко дете, за което да спи другаде освен в леглото ми - не е опция. Ни така, ни иначе и ми е много трудно "да нацеля златната среда"  :oops: Снощи ме гриза съвестта, че го оставих сам и разреван да заспи, сутринта ме гриза пък, че пак съм го взела в леглото...откачалска история  :lol:

Хубав, слънчев и усмихнат ден на всички!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #39 -: Ноември 01, 2011, 11:42:58 am »
Ох, това с приспиването ни е минуса от липсата на биба. Преди особено на обяд си искаше бибата сама и като кажех отивай в леглото, си отиваше детето и обикновено заспиваше. Сега понякога заспива и сама на обяд, но рядко. Ама и аз съм скорпи като нея т.е. инат и пробвам. Ако вече изобщо не иска да лежи, лягам до нея и пеем "нане, нане". За моя радост обаче вечер приспива само и единствено тати, по желание на клиента  :lol: :lol: :lol:.