0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нова седмица 31.10 - 06.11
« -: Октомври 31, 2011, 11:39:07 am »
Няма тема, браво, хайде аз да я свърша тази работа :lol:

Нека е слънчева, топла и да са здрави малки и големи :D

Днес в нашата ДГ ще си правят маскен бал, използвайки като повод Хелоуин. Та, Деси беше много развълнувана днес, занесохме тиква със свещичка, която с татко й вчера издялкаха, костюм и фотоапарат, за да ги снимат. Така че довечера ще има да разказва. :)
« Последна редакция: Октомври 31, 2011, 11:52:10 am от StefiZ »
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2011, 11:49:44 am »
Аз докато се чудя и ти ме изпревари  :lol:
Зрава и топла седмица за всички!
Ние днес си занесохме есенния макет от природни материали, малките бяха в еуфория, един през друг обясняваха какво сме направили заедно  :lol:
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2011, 11:53:19 am »
Абе и аз от 8 часа чакам, друг път по две, а сега до 11 часа няма тема, та викам я да взема да пусна :lol: :lol:
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #3 -: Октомври 31, 2011, 12:03:51 pm »
Тъй, тъй, че ако чакате мен до 5 часа щях да се чудя  :lol: то затова и досега не съм пуснала де  :lol:
Ако някой иска да види произведението ми, долу е, малко кофти качество, но снощи се сетих да снимам с моя телефон, довечера ще сваля и от на мъжа ми, че там са по-хубави.
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #4 -: Октомври 31, 2011, 12:13:11 pm »
Здрава и успешна седмица на всички и от мен!

При нас денят започна с инцидент, най-после "успях да изпусна" Дани и той падна от спалнята. :? Все си мислех, че с този начин на спане - накрая точно така ще стане и не съм особено изненадана, но не знам какво решение да измисля, че да не се повтори случката. След много ранната му закуска се гушнахме да си доспим в моето легло /както обикновено/. Да, ама аз явно съм била много уморена и съм заспала дълбоко, а той като се е събудил, по изключение не е започнал да пее и да ме скубе, ами тихомълкъм се е тркалял по спалнята. И търкаляйки се и опитвайки се да пълзи - аз се събудих от едно отчетливо "туп" и последвал мощен рев. Огледах го детайлно, не се вижда засега поне да се е ударил и мисля, че ревът беше от уплахата основно. Гушнах го и за 3 мин. забрави и взе да се хили, предполагам че ако все пак нещо някъде го боли - нямаше да кротне толкова бързо. Много се надявам да е така де...

Оттук нататък обаче, си остава проблемът "какво правим" и нищо не ми идва наум :( Да не го взимам повече при мен - означава напрактика аз да не спя изобщо. Предвид, че близо месец съм съвсем сама с него и ще бъда още две седмици /баща му не е в СЗ/, не мога да се лиша и от без това малкото сън, който имам. Да "обезопася" спалнята - небъдна работа, тя е с размер 2х2 метра и е висока почти 80 см...какво ще да е това нещо, с което да я оградя така, че да няма възможност швъкливо бебе да пада от нея... Да рискувам още падания от тази височина - изобщо пък не е вариант, това не са 15 см все пак. Няма и чалъм да долепя кошарата му до моето легло примерно, с кеото да му отрежа вякакъв "път за бягство", нито вариант да обясня на Дани, че трябва да си спи в неговото легло без да ме вдига по 20 пъти на нощ...егати безумната ситуация!

Намрънках се за "добро утро"  :oops:, моля да ме извините, ама някъде трябваше да си споделя тревогите.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #5 -: Октомври 31, 2011, 12:14:21 pm »
Леле, мими26, разкош!!! Оправи ми деня  :)

Стефи, утре снимки да ни пуснеш.

Слънчева и здрава седмица за всички!!!
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #6 -: Октомври 31, 2011, 12:30:26 pm »
Здрава и слънчева седмица!
Мими,кви са тез красоти :)
Стефи,страхотно изкарване на Деси на бала!
Жбрул,предполагам че нищо му няма на младежа.Май почти няма бебета,коита да не са падали от креватче,кошара или спалня.
Аз в Четвъртък започнах някакви лекарства за крака,от които се сдобих със зверски болки в корема и вчера стигнах и до  Пирогов.След няколкочасови прегледи и изследвания ми праснаха една инжекция и ме пратиха вкъщи по-живо и здраво.Днес вече съм по-добре.Пак боли,но се ядва.
Хубав ден на всички!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #7 -: Октомври 31, 2011, 13:16:11 pm »
JBrul, съвсем по график!  :D
първото падане от леглото/дивана обикновено се регистрира точно на възраст около 8 месеца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #8 -: Октомври 31, 2011, 13:43:24 pm »
Освен ако майка ти не е пълен идиот (като мен) и ти създаде условия за падане още на 4 месеца  :lol:

Jbrul, по-тежки възглавници, за да не се захлупи, ще свършат работа за обезопасяване.

Парси, оправяй се бързо!!!
« Последна редакция: Октомври 31, 2011, 13:49:54 pm от midge »
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2011, 13:55:41 pm »
JBrul, съвсем по график!  :D
първото падане от леглото/дивана обикновено се регистрира точно на възраст около 8 месеца.

Хаха ми да кандидатствам за наградата "най-примерна майка", щом всичко го върша по график и навреме. Сега злобно кръжа с рулетката аз и ако ще да изпотроша мебелите - ще намеря как да залепя пустата кошара до спалнята. Дето се вика, като съм тъпа - за компенсация съм упорита поне  :lol:

midge Падането се осъществи, след като дребният човек е успял да се покатери върху доста тежки възглавници, които пък са подпряни с гърбовете на два трапезарни стола. Като се е бутал и ръчкал...достатъчна дупка е направил, че да се изхлузи оттам. Смятай пък аз как съм спала като заклана, че да не усетя нищо преди падането  :oops: Имах идея да монтирам от тези решетки за легло, които са за по-големи дечица, но се оказа невъзможно, понеже те са за легла със стандартна височина, не за "тронове" като моята спалня...

Абе важното е, че не се е ударил, на другото - все ще му намеря цаката.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #10 -: Октомври 31, 2011, 13:59:38 pm »
Да бъде топла, здрава и късметлийска седмица за всички :D

Жбрул, Ники два пъти пада така от спалнята преди да стане на 1 година и повече не потрети. Научи се, че като стигне ръба, трябва да се върне. Нашата спалня е нисичка обаче :lol: :lol:

Парси, бързо оздравяване ти желая :)
[/url][/url]
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #11 -: Октомври 31, 2011, 14:06:17 pm »
Благодаря, момичета  :D
Jbrul, и ние сме с ранни падания - още на 6 месеца Дани направи първи полет, след 3тия знаеше как да пада  :lol:
Освен да сложиш малко възглавници и одеала на земята, като пада да пада на меко.
Парси, дано се оправиш бързо!
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #12 -: Октомври 31, 2011, 14:29:54 pm »
Мдам, спокойно, всички са падали, нищо им няма, поне не видимо :lol: :lol:

Деси, баща й много от рано започна да я "тренира" как се слиза, ама това сериозно, и детето много успешно след като стигнеше до ръба обръщаше дуепето и слизаше успешно. 8м. е добра възраст за започване на тренировките, все пак си зависи от детето де, няма нищо универсално и тук, но Деси на тази възраст се изправяше по мебелите и можеше да стои правичка вече. Виж Еленка тя е друга работа, уж по-светната, уж нам си к'во, доста време слизаше с главата на долу, ама дебела се оказа, та нищо й няма :lol:
Та, какво исках да кажа. Възглавници за 8-9м. бебе не вършат работа, както си се убедила сама. На тази възраст са вече доста мобилни, дори лазят, така че барикади не вършат много, а започвай с тренировките :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #13 -: Октомври 31, 2011, 14:58:30 pm »
Ще пуща Стефи теми, понеже аз сутринта се почудих дали или, па реших да изляза. Мислех ако още дремете тогава да пусна.
Мими, ей такива кадърни и умеещи майки да знаеш как лошо ще ги гледам аз след време :lol: Ми така де, не всички сме с чевръсти пръсти, аз например съм президент на клуб "Ръцете ми пречат". И ако има 5-6 такива майки като теб и ко прайм. Да ми се срами детето. :lol: :lol: :lol:
Jbrul, ако все пак не разрушиш къщата с местене на детското легло, пробвай наистина да постелиш нещо плътничко отдолу. Аз например обещах на едни приятели един китеник, че на тях детското легло им се получи високо и ги е страх момата да не се изтряска на пода. Та прерови бабини, мамини гардероби и застели нещо.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #14 -: Октомври 31, 2011, 15:56:49 pm »
Много се радвам, че вече освен да Ви чета мога и да пиша в темата на мамите.
Нашия Жорко засега е доста кротък, кърмя го на три часа - такъв режим му беше създаден в болницата. Той по принцип сам си се буди, но понякога се успива и се чудя да го будя ли... страх ме е да не пропуснеме хранене, сигурно всички сте минали по този път, а също се притеснявам и по колко изяжда, но всеки път в памперса има ако. 

Искам и да питам след секцио слагали ли сте колан за прибиране на корема и какъв, от къде се купува?
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #15 -: Октомври 31, 2011, 16:00:29 pm »
Миси, добре дошла! Щастлива съм да те "видя" тук!
Да ви е здрав и все така кротичък малкия мъж!
Ако качва добре детето, според мен няма смисъл да го будиш.
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #16 -: Октомври 31, 2011, 16:03:17 pm »
Миси,много се радвам да те видя в тази темичка!
Аз Ива не съм я будела за хранене,щом спи значи не е гладна,ма...та му на режима.
Аз след секциото носих колан,от тези дълбоките ластичните гаши.Моя беше от много финно безшевно бельо и определено имаше ефект от носенето.
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #17 -: Октомври 31, 2011, 16:06:10 pm »
Привет и от нас :D

Хубава седмица ви пожелавам!
Да няма болни, пък другото ще го наредим :D

Тема тази сутрин се чудих да пущам ли, ама викам да не съм всяка седмица аз. Иначе рано, рано се бях засилила :D

Мими, прекрасни неща сте сътворили с децата. И аз като Пешек ще се сърдя на такива майки :wink:

Рано ни е да падаме от спалнята, ама ще започна тренирането овреме :wink:

Ние добре си изкарваме в Банско. Времето е страхотно и едни дъъъъъълги разходки правим. Вчера ходихме до лифта.
През уикенда гърци бяха налазили Банско. Навсякъде бяха, пфууууу много викат тези хора. Всяко второ вовиченце в хотела се казваше София :D
В петък се прибираме, в събота ще пътуваме за Плевен. На сватба сме, да видим как ще е организацията. Ще взема майка ми с нас да гледа София, пък аз ще прихождам за кърменето.

Миси, добре дошла :D
Аз не будех София за ядене. Тя много спеше и често закъснявахме с храненето. Но пък като огладнееше я чуваше целия квартал. Акушерките в МД ми казаха да не се притеснявам, че пропуска ядене.
Няма как да разбереш колко изяжда, но щом е спокоен и пълни памперсите, всичко е наред.
Поне аз не се вкарвах във филми да цедя, за да видя колко яде. А и като отидете на консултация наддаването ще даде отговор на въпроса ти - Да будиш или не :D
Това е моят опит, другите ще кажат как е било при тях :wink:
Колан носих малко, защото беше много жега и ме спарваше. Месец след секциото започнах да го слагам, беше на приятелка ортопедичен.

Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #18 -: Октомври 31, 2011, 18:28:40 pm »
Миси, добре дошла.
Само един път събудих Ники за ядене и горчиво съжалявах после. Ми да ти кажа, мен ако някой ме събуди в 2 часа посред нощ и иска да ям пържол...и аз ще рева, да знаеш :lol:

Относно колана - не съм със секцио, но знам, че коремните мускули по-бързо ще се възстановят, ако не се придържат изкуствено. Обаче може да съм в грешка, някой по-опитен да се включи.
[/url][/url]
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #19 -: Октомври 31, 2011, 19:00:28 pm »
Миси,добре дошла и от мен!
Аз Митко не съм го будила за ядене,защото имам неприятни спомени какво ми докара това будене с баткото.Според мен детето ако е гладно ще си се събуди само.