0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #160 -: Ноември 03, 2011, 23:47:57 pm »
Хм, аз нямам спомен кога съм започнала да си мия зъбите. Имах четка с Доналд Дък, но повече и се радвах, отколкото ползвала. Не съм си мила редовно зъбите, ако не и хич  :lol:. Започнах в 7 клас, хвана ме пубертета и суетата  :lol:.Краен резултат без пломби на млечни зъби. На постоянни 4 броя, 2 от които мъдреци. Е, падна пломбата на единия. Родители с лоши зъби, не знам дали има значение не съм яла сладко до към 20-та си година. Пломбите са правени на 21-22 години.
След бремеността не съм ходила на стоматолог, ще ходя, какво е положението по-късно  :wink:.
Вие от колко месечни /годишни си миете зъбите?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #161 -: Ноември 03, 2011, 23:59:04 pm »
Джам, ясно че няма да ги мие сам, все пак е в кръжока "ръцете ми пречат", ако му дам и четка - ще остане без око както ръкомаха. Майка ми му вика Волен Сидеров на шега та...сещай се  :lol: Значи като спра да го разревавам за спането, да почвам заради четката за зъби. Аз знам, че нищо му няма като реве и това му е най-лесното на него, ама такъв драматичен и жален го докарва, че аз се чувствам като Дракула минимум.

Пете, мия, лъскам цял живот зъби, сладко не ям, защото не обичам...здрав зъб нямам. Поддръжката си е поддръжка и е добре да е на макс, но дълбокото ми убеждение е, че не случиш ли на ген за зъби - няма спасение. Дано Дани прилича на баща си за зъбите милия, че иначе цял живот мъки ще е. Ако ще от утре да почне да си ги мие сам.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #162 -: Ноември 04, 2011, 07:26:49 am »
При нас минава номера, че ще има най-хубавата усмивка и най-белите зъбки.  :lol: Всяка вечер баща й я хвали колко хубаво си е измила зъбките. Също, стимул е и похвала от д-р Маркова, щото тя раздава и подаръци за чисти бели зъбки. Никога не съм й казвала, че тя дава подаръци на всички деца. :lol: При нас помага и миенето заедно на зъбите. И го правим на игра, тя ми дава да видя дали си е измила зъбите, аз я питам дали съм си измила аз моите и си обясняваме: "Я тръкни най-задните още мъничко, че да заблестят" и такива други едни малки хитринки.
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #163 -: Ноември 04, 2011, 07:47:16 am »
При по големите деца поощренията и похвалите много работят при това не само с миенето на зъбките ами с всичко. Не съм имала амбиции на 1 г или пък на 2 г. да си мие детето само зъбките, аз го правех, нямахме протести даже напротив. Виж сега започва вече да го примързява когато му се спи, но аз съм настоятелна и спящ да е пак ще ги измия, акоо се наложи. Аз съм на принципа всичко с времето си, едни деца по рано правят едно,  други по късно, това е природа.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #164 -: Ноември 04, 2011, 08:14:20 am »
някои неща се научават с времето и с израстването. на тази възраст, искаш нещо невъзможно от детето си.
Може би не съм се изразила правилно - не съм очаквала да година и половина да може да си ги измие сама, пък и качествено. Питах за подход как да я уча и другото което питах е как да го направим така, че като ги домивам след нея аз, да не плаче.

Боби

Боби, сега разбирам. единственият съвет, който мога да дам, е да го обърнете на някаква забавна игра този процес. аз, например, издавах смешни звуци - накрайникът правеше "чики.чики.чики", докато търках и детето се веселеше.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #165 -: Ноември 04, 2011, 09:08:51 am »
Ние мием зъбки от много рано,просто много бързо се сдобихме със зъбки :).Сега сме много стриктни и ако аз се разсеям вечер и не измием зъбите,Борислава веднага отбелязва и ходим в банята.То миенето си е мини театър,защото ние плюваме Чук и Пук в канала на мивката,тези герой са още от мойто детство.Аз започвам да казвам "ах калпазани такива  какво правите в устата на моето Боре.Леле вижго държи чук и иска да счупи на Борето зъбчето,търкай бързо Боре да плювнем Чук и Пук в канала  :D"Накрая тя се озъбва и аз казвам леле как блестят,чак не мога да виждам и се правя на заслепена.После "заслепява" и татко си  и така,забавно е и устата е чиста.
Да допълня само , че на нас четките за зъби са ни тръпка от зъбонинкненто още,ползваме четка от 6м и в началото реагирах с една нова за възрастни (такава имах подръка )и после купихме мъничка ама то много зъби много нещо на 1,5г се обзаведохме със всички 20бр.В началото миехме зъбите в коритото докато се къпехме и като стана стабилна права на едно столче на мивката.
« Последна редакция: Ноември 04, 2011, 09:16:06 am от Delica »
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #166 -: Ноември 04, 2011, 09:17:17 am »
Аз да си кажа, че малко пресилено ми се струва в днешно време това миене на зъби от първия зъб :P Сякаш едно време е имало силиконови накрайници и са ни търкали зъба по 3 пъти на ден с него, айде молим. Горките ни майки освен да перат тензухени пелени и да ги гладят по цял ден едва им е оставало време да хапнат, сигурно.
Честно си признавам, че никога не съм се престаравала на тази тема. Започнах да мия с въпросния накрайник и безфлорна паста като се появиха 2-3 зъба. Нямам никакъв спомен кога дадох четките, поне на Деси де. Ели по-рано се обзаведе с четка, която разбира се само дъвчеше и смучеше пастата, естествено и не даваше никой да й я вземе, така че с втора четка изтърквах каквото мога, а една си имаше за дъвкане, то не че приличаше на четка :lol: :lol:
Сега вече сами си мият, нито проверявам, нито давам указания, каквото направят това е. Иначе и аз искрено се надявам здравите зъби да са ген. Аз имам една единствена пломба в устата си, която ми направиха на 25г., никога не съм полагала особени грижи за зъбите си освен миене 1-2 пъти на ден. :oops:
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #167 -: Ноември 04, 2011, 09:55:15 am »
Здравейте момичета :)

Боби, душа, не мъчи детето да мие зъбите :) И аз мисля, че трябва на игра да го обърнеш, пък и да не се научи веднага не е фатално. То си е до детето рабира се. Ако Ивана е по-чевръста, може и да стане, знам ли.
Мъж ми е зъболекар и също смята, че няма нужда да се мият зъбите още като порастне първия зъб. Ако искаш ще го питам дали има някакъв специален подход при миенето на зъби на деца, да ни го разясни. То при вас в Щатите тези неща са малко попресилени де - превенцията, брекетите и т.н. Обърнали са го яко на бизнес :lol: На Никол още не сме и показвали четката за зъби и с баща и си говорихме, че тези дни ще и я дадем да свиква с нея. Иначе всяка сутрим си мием зъбите пред нея, за да разбере че това е част от режима.

Иначе, Джбрул е права. Не винаги здравите зъби зависят само от превенцията. Генетичният фактор е също много силен. Нашата кума, милата, много мие зъби и търка, но въпреки това няма здраво място в устата. :)

Хубав ден!
« Последна редакция: Ноември 04, 2011, 10:15:15 am от Раши »


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #168 -: Ноември 04, 2011, 10:31:34 am »
Иначе, Джбрул е права. Не винаги здравите зъби зависят само от превенцията. Генетичният фактор е също много силен. Нашата кума, милата, много мие зъби и търка, но въпреки това няма здраво място в устата. :)

изключително силен. има хора, които никога през живота си не са си мили зъбите, но нямат никакви поражения по тях.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #169 -: Ноември 04, 2011, 10:33:38 am »
И моя юнак пищи яко, ако му взема четката, ама нямам нерви да го чакам 3 часа да я смуче и дъвче :oops:
Иначе и аз мисля, че здравите зъби са ген до голяма степен Аз не хапвам сладко, ям сирене достатъчно и пак нямам зъб без пломба :oops: Гадна работа, ама какво да правя :( Дано детето да прилича на баща си :)
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #170 -: Ноември 04, 2011, 10:52:25 am »
При по големите деца поощренията и похвалите много работят при това не само с миенето на зъбките ами с всичко.

Работят при 99% от децата, ама ако имате онзи 1% като моето дето всичко започва с "НЕ" какво да правим? Сериозно питам, имаме голям проблем с миенето на зъбите. Като беше по-малка, ги миеше доста безпроблемно. Сега и дума не може да стане. Ако все пак склони да ги измие, то това е по-скоро търкане по езика и хапване на паста. Ако искам насила да ги измия, трябва двама човека да я държат. Спряхме й всички любими сладки неща, ефект никакъв. Моля се, увещавам, заплашвам и нищо. Обещава за момента и като дойде време, казва не и това е. Пробвала съм всякакви техники -да ги мием заедно, да ги мие, гледайки любимо филмче и т.н. винаги удрям на камък. И аз се надявам да има ген -аз до 17 та си година не знаех какво е зъболекар, обаче за съжаление след това нещата се промениха :(.
<br />[link=http:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #171 -: Ноември 04, 2011, 11:41:45 am »
И моя юнак пищи яко, ако му взема четката, ама нямам нерви да го чакам 3 часа да я смуче и дъвче :oops:
хе хе, точно това бях написала. Макар че аз чакам и до 10 минути съм чакала, ама не и омръзва. Единствено е добре, че веднага след това отива във ваната и плача от взимането на четката моменталически спира и се започва смях, че има интересни играчки. Как тези деца преминават от плач в смях направо понякога ме втрещява. Ивана има случаи, в които както си плаче и започва да се смее.. в същото „изречение“ един вид. И други мами са писали подобни неща.
Ние, да ви се оплача, вече трети ден имаме жесток обрив от АД по краката. Мажа го с Aquaphor сутрин, а след баня с Aveno baby за екзема. Някой знае ли колко време отнема, за да мине? 

Б.


  
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #172 -: Ноември 04, 2011, 12:08:40 pm »
За миенето на зъбите - аз не знаех как да мия, докато не дойе моята приятелка в нас, която е зъболекарка и за мое ОГРОМНО учудване изми зъбите на Ники правилно и на него му хареса. После вече беше лесно, просто прилагах нейния начин за миене на зъби.
Кажи как става, че да го правим и ние.

И аз съм любопитна.

Боби, аз също смятам, че миенето е много важно, от най-ранна възраст. Млечните зъби много лесно се развалят, а ние и двамата с мъжа ми определено не носим най-прелестните гени в това отношение. Така че поддръжката винаги ни е била малко фикс идея. Започнах със силиконов накрайник, после силиконова четка с безфлуорна паста, сега вече подходяща за възрастта флуорна и детска четка. Да, може да има рев, но накрая свикват. Както казва Джам, обръщам го на игра - я какви бели зъбки се виждат отдолу, аа-тук още малко трябва, ами къде са ми слънчевите очила - толкова заблестяха, че ме заслепяват... И не съм давала никога мляко или сок на заспиване, след като вече сме измили зъбите, само вода. По този въпрос хич не съм демократична.

И нещо забавно по темата - скоро са учили това стихче в детската градина:

Ах, мечето мед е яло
зъбчето го заболяло.
Доктор пломба му постави,
думи за съвет прибави:

Мечо-о-о, запомни
зъбките си мий в зори
и пак лягаш ли да спиш,
с паста да ги поздравиш.

Да са зъбчетата всички
таралежови бодлички,
да не ги яде микробче
с тъничко и зло хоботче.

Хубав ден и още по-хубав уикенд от мен  :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #173 -: Ноември 04, 2011, 12:21:23 pm »
Да се оплача, че нашия татко е болен с температура, разтройство, повръщане и сега много се притеснявам да не зарази бебето или мен. Уж се изолира в другата стая, но все ми се налага да ходя да взимам по нещо, все пак там ни е кухнята...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #174 -: Ноември 04, 2011, 12:51:49 pm »
И нашия татко е хремав и кашлящ. Ако му е толкова зле, колкото казва, значи е пред умиране...А пък аз знам, че от едни сополи не се умира. Добре че е мама да го жали и да му прави чайче, защото жена му не се прибира...работи на 2 места и цял ден се шляе нагоре надолу, а той горкия душа бере! Не я е срам, тая неговата жена! Някой да има пистолет? Трябва ми за малко...  



« Последна редакция: Ноември 04, 2011, 12:53:30 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #175 -: Ноември 04, 2011, 12:55:11 pm »
За миенето на зъбите - аз не знаех как да мия, докато не дойе моята приятелка в нас, която е зъболекарка и за мое ОГРОМНО учудване изми зъбите на Ники правилно и на него му хареса. После вече беше лесно, просто прилагах нейния начин за миене на зъби.
Кажи как става, че да го правим и ние.

И аз съм любопитна.

В общи линии така:
Взимаш четката и започваш да припяваш нещо. Слагаш пастата, пъхаш в устата на бебето, започваш да издаваш ритмични звуци (при нас са бъза-бъза-бъза) докато миеш дъвкателната повърхност. Тогава Ники се хили и отваря уста. Докато е отворена устата пъхам пръст там, където няма зъби. Продължавайки с бъза-бъза изчетквам първо вътрешната част на долните зъби, после вътрешната част на горните. Тук вече става неприятно. Припявайки вече нещо друго, дърпам лекичко долната устна и изчетквам зъбите отдолу нагоре по външната повърхност (за долни) и съответно отгоре надолу на горните зъби. Тук вече не държа пръст в устата, а само лекичко издърпвам устните нагоре или надолу.
Накрая му давам четката и показвам как да търка.
Цялата операция отнема 5 мин :lol:

Лиде, газов искаш ли :lol: На моя му носят пиле-каша, щото съм зла снаха и не му правя нищо за ядене на горкото момче :lol: :lol:
Миси, таткото да носи маска. Кърмите ли се? Когато Ники беше на 2 седмици таткото и аз се разболяхме, но Ники не, предполагам заради кърмата.
[/url][/url]
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #176 -: Ноември 04, 2011, 13:05:24 pm »
Лиде, тъкмо с Пешека си обяснявахме вчера, че мъжете като са болни, значи ще се мре. Дори и само малкото пръстче на крака да ги боли.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #177 -: Ноември 04, 2011, 14:13:10 pm »
Аха, пък и нали знаете защо раждат жените. Щото ако трябваше мъжете да я вършат тази работа, човечеството щеше да се затрие отдавна. Но аз не се впрягам, понеже баща ми беше в пъти по-зле от съпруга ми.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #178 -: Ноември 04, 2011, 14:51:52 pm »
Газов си имам, не ми върши работа... :)
Pesheck, ще се затрием, вярно е. :lol: Ама не им го казвай, щото ще трябва да слушаш за казармата цяла вечер.....
Ще му направя аз за ядене, миналата седмица аз като бях болна, на мене някой ми купи лекарства, заведе ме за ръчичка на лекар, прави ми чай по няколко пъти на ден и ме гали по главичката докато си пих гадния на вкус сироп. Абе скоро не съм яхвала метлата, ама днеска ще да е деня за полет...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица 31.10 - 06.11
« Отговор #179 -: Ноември 04, 2011, 14:58:23 pm »
Ей, зли жени, бе. Хората душа берат, а те метлите ще яхват  :lol:

mimi26, как ви повлияха ципрофлоксоциновите капки? Колко дни ги капа? На нас ни ги изписаха за 5 дни, 3 пъти по 2, но Бърди имам спомен ти каза 3 дни, 3 пъти по 1. Нали не греша?