0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Жбрул, дозатора наистина е супер удобен ! Пробвай  :D

Е, сигурно е удобен, ама за какво ми е? Аз като си дозирам наведнъж 10 шишета готови за хранене и 2 дни не се разправям с това. Ако се борави с по-малко шишета, със сигурност е супер улеснение.  :D

Аз ни в клин ни в ръкав и не по темата, ама да си "изпея" днешната случка. Решавам да заведа "принца" при свеки, без да ползваме придружител. Тяхната къща е на 15 км от СЗ. Товаря цялото оборудване, гардероб и както се полага, монтирам Дани в "кошницата" и се готвя за безаварийно пътуване. Радвам се, че ще тествам бебешкото огледало, което една много мила мама от форума ми подари, нагласям го, аз гледам бебето - то мен и потегляме. Уж се унасяше да спи, ама на изхода на СЗ - протяжен червен светофар и се оцъкли. Карам си аз - той наема да мрънка. Говоря му, надявам се да ме забележи в неговото си огледало - цъ. Захваща да реве. Яко! Да отбия, да отбия - няма къде, а и незнайно защо - як трафик, доста ТИР-ове...викам си ще ме нацепи някой камион, ако извърша нелогична маневра, а и все пак скоро ще стигнем. Отзад вече - писъци, с елементи на задушаване. Повтарям си да си гледам пътя, от рев - няма да умре, ама ако се шибнем нейде - много вероятно. Карам бързо, стигаме, изстрелвам се от колата, откопчавам, гушвам... Ейййй той направо с пяна на устата  8O, червен и не е рев вече, ами директно писъци. Бодито му в лиги и сълзи до гърдите, амааааа прогизнало. Направо ми слезе сърцето в петите. Половин час го разнасях и не може милия да си оправи дишането, хълца, въздиша...
Колкото и да съм против по принцип, на връщане, изключих еърбега на предна дясна седалка и сложих "кошницата" там. Като се вози до мен - няма проблем, гледа ме, хили се даже и е споко. Ще возя така няколко дни и пак ще пробвам със задната седалка. Т.е. ще избягвам возенето доколкото е възможно. Вероятно е бил в лошо настроение просто, обаче откакто се е родил - такъв рев не бях виждала и яко се стреснах. Май на мен трябва да ми мине де, не на него  :lol:

Хахах, айде още една редакция. Маринка и на мен ми изглежда неудобна "кошницата", дори сега, нищо че Дани не се губи в нея. Разчитам, че все пак тези дето ги конструират тези уреди, ги правят максимално удобни, доколкото позволява основната им функция - сигурността. Удобна, неудобна - трябва да свиква, че там ще се вози и това е. За огледалата...споделих вече моя каръшки опит от днес, но по-добре да имам, отколкото да нямам. Другия път ще е по-добре. :)
« Последна редакция: Юни 17, 2011, 01:40:04 am от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

още нещо се сетих да питам... :lol:
как си слагахте бебета в кошчета за кола, много неудобно ми се вижда.......то направо горкото седнало....нашите направо се губят  8O 8O, днес що възглавници и подпирачки сложих от долу, що годе да ги поизправя малко в поудобна поза.... :?
и както нямам видимост на задната седалка какво правят и съвсем абсурд да ги возя в това положение... 8O
я кажете дали сте взимали някакви огледала в колата, че да ги наблюдавате от зад.... :?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Я да изместя аз малко темата и да я върна назад :oops:
Освен Генгигел /или друг гел/ и Панадол, какво друго мога да давам или правя, за да успокоя ситуацията със зъбите? От 1 седмица положението е доста зле. Не става всяка вечер да давам Панадол, не се знае докога ще е така, Генгигела явно наистина има по-краткотрайно действие, а детето видимо си се мъчи. Така жално плаче, събужда се изведнъж със скимтене или почва направо да реве. И денем не спи почти - тук-там по 30-тина минути. А й се спи, то е видно, но се събужда постоянно и става още по-крива. Не знам вече какво да правя, гледам я, че се мъчи, а не мога да помогна кой знае колко. Отделно аз вече ходя като сомнамбул, силите ми все повече намаляват. Дано премине скоро тоя период поне с първите 1-2 зъба, колкото там ще излязат и после малко почивка, че...не знам.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
още нещо се сетих да питам... :lol:
как си слагахте бебета в кошчета за кола, много неудобно ми се вижда.......то направо горкото седнало....нашите направо се губят  8O 8O, днес що възглавници и подпирачки сложих от долу, що годе да ги поизправя малко в поудобна поза.... :?
и както нямам видимост на задната седалка какво правят и съвсем абсурд да ги возя в това положение... 8O
я кажете дали сте взимали някакви огледала в колата, че да ги наблюдавате от зад.... :?
Аз си купих огледала за задните седалки на колите. Слагат се на задната седалка и ти всъщност ги гледаш през две огледала - твоето за задно виждане гледа в това, в което те се оглеждат :-).
Да, почти седнали са в тези столчета, но те са направени за тях, а и това е най-безопасното за тях в колата недай си боже нещо се случи. Нали столчетата са ти за правилните килограми т.е. за най-малки бебета? Нямат ли си допълнителна възглавничка за малко бебе? Ивана дори първата седмица спа няколко пъти в това столче, защото никъде другаде не искаше да спи.

Боби


  
*
Я да изместя аз малко темата и да я върна назад :oops:
Освен Генгигел /или друг гел/ и Панадол, какво друго мога да давам или правя, за да успокоя ситуацията със зъбите? От 1 седмица положението е доста зле. Не става всяка вечер да давам Панадол, не се знае докога ще е така, Генгигела явно наистина има по-краткотрайно действие, а детето видимо си се мъчи. Така жално плаче, събужда се изведнъж със скимтене или почва направо да реве. И денем не спи почти - тук-там по 30-тина минути. А й се спи, то е видно, но се събужда постоянно и става още по-крива. Не знам вече какво да правя, гледам я, че се мъчи, а не мога да помогна кой знае колко. Отделно аз вече ходя като сомнамбул, силите ми все повече намаляват. Дано премине скоро тоя период поне с първите 1-2 зъба, колкото там ще излязат и после малко почивка, че...не знам.

Аз ползвах дентинокс. Малко по-дълго действие има. Също много облекчаваха студени гризалки и една от бебеконфорт, в която Алекс се влюби. Гризалко-дрънкалка беше и доста й облекчаваше положението :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Джбрул, аз не виждам проблем детето да се вози отпред на седалката, ако е в обратна на посоката на движение главичката му и си вързала кощницата с колан
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Слънчева и по-малко студена юнска седмица
« Отговор #126 -: Юни 17, 2011, 07:26:50 am »
Джбрул, аз не виждам проблем детето да се вози отпред на седалката, ако е в обратна на посоката на движение главичката му и си вързала кощницата с колан
Извинявам се, но не случайно ги пишат тези правила на къде е най-безопасно.То може да не излети, когато е с колан, но при някои катастрофи ламарините влизат навътре към седалката. Средата на задната седалка, обърнато назад е най-безопасното място в колата.

Жбрул, ти пък чакаш да те забележи в неговото си огледало. Моята щерка преди  2 -3 месеца установи, че съм в колата. До тогава не знам какво си е мислила, че се вози сама ли, ама един ден си обърна главата и ме откри :-). Сега вече пътува гледайки напред, та ме забелязва в огледалото, но преди нямаше въобще подобни признаци.

Б.
« Последна редакция: Юни 17, 2011, 07:31:50 am от Bobbie »


  
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Жбрул, ако спреш да го возиш пък да не вземе да отвикне ?
Мен от това най-ме беше страх, да не иска да се вози, да се дере много...защото аз шофирам много . В началото и Дара ревеше, особено по светофари - сега нямаме проблем... Може би след 4тия месец не е плакала в колата.
Закичих играчка на седалката, която като рита пее...очудох се колко рано "схвана" за какво иде реч... давам й в ръцете разни дрънкалки ( любимите са най-шумните и дрънчащи  :) ) и така .
На "седалката на мъртвеца" не е добре да се вози, но в крайни случаи всички го правят...
*
sixsens, аз поръчах по приятели orajel. Вчера го пробвах за първи път и съм доволна. Има  го в няколко варианта: гел за през деня, гел за през ноща, клечки...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Като беше съвсем "прясно" бебето - яко се втелясвах с това АМ. Подгрявах водата както пише на кутията, пък с тъпото на ножа заглаждах всяка мерителна лъжичка, пък първо половината вода наливах, после АМ, после другата вода, яко друсане, пък охлаждане...цирк.

по тоя повод, малко хумор от "старите майки". да разкажа как правих първото картофено пюре за захранването. (ако продаваха готово, хич нямаше да се занимавам, ама нямаше...)

избрах картоф. измих го с четка и сапун. сложих го в стерилизирана чинийка. взех стерилизиран нож. обелих. пак измих. стерилизирах си ръцете. с друг стерилизиран нож нарязах на кубчета. сложих да се вари с преварена вода. загорих го. започнах отначало всичко. втория път не го загорих. започнах да храня младенеца, той опита една лъжичка, изплю и не щя повече. побеснях и метнах чинийката с пюрето. да знаете, че следи от картофено пюре по ПДЧ плоскости не се измиват. още има петна от стерилното картофено пюре по една секция в хола...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Джбрул, аз не виждам проблем детето да се вози отпред на седалката, ако е в обратна на посоката на движение главичката му и си вързала кощницата с колан

според специалистите по автомобилна безопасност, това се позволява само в случай, че състоянието на детето налага непрекъснатото му следене от страна на възрастния, който шофира! освен това, при поставяне на кошницата на предна пътническа седалка, ако има въздушна възглавница за тая седалка, тя трябва да се изключи. ако няма превключвател за изключване на възглавницата, не може да се поставя кошница там.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Като беше съвсем "прясно" бебето - яко се втелясвах с това АМ. Подгрявах водата както пише на кутията, пък с тъпото на ножа заглаждах всяка мерителна лъжичка, пък първо половината вода наливах, после АМ, после другата вода, яко друсане, пък охлаждане...цирк.

по тоя повод, малко хумор от "старите майки". да разкажа как правих първото картофено пюре за захранването. (ако продаваха готово, хич нямаше да се занимавам, ама нямаше...)

избрах картоф. измих го с четка и сапун. сложих го в стерилизирана чинийка. взех стерилизиран нож. обелих. пак измих. стерилизирах си ръцете. с друг стерилизиран нож нарязах на кубчета. сложих да се вари с преварена вода. загорих го. започнах отначало всичко. втория път не го загорих. започнах да храня младенеца, той опита една лъжичка, изплю и не щя повече. побеснях и метнах чинийката с пюрето. да знаете, че следи от картофено пюре по ПДЧ плоскости не се измиват. още има петна от стерилното картофено пюре по една секция в хола...

 :lol: :lol: А лигавника на младенеца стерелизира ли :lol:
Вярно е, че в началото много се втелясваме и полагаме излишни грижи около всичко.
Сега се сещам как той като заспеше аз перях, миех, чистих, бърсах подове, за да е постоянно чисто около детето, пък и нали не ползвахме препарати всеки ден се миеше всичко. Резултата - аз недоспала и нервна, опитваща се да изцеди кърма.
Луда работа.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Вярно е, че в началото много се втелясваме и полагаме излишни грижи около всичко.
Сега се сещам как той като заспеше аз перях, миех, чистих, бърсах подове, за да е постоянно чисто около детето, пък и нали не ползвахме препарати всеки ден се миеше всичко. Резултата - аз недоспала и нервна, опитваща се да изцеди кърма.
Луда работа.

да продължавам ли? :) ще ме опознаете в друга светлина...
в стаята на бебето се влизаше със специални пантофи - те се ползваха САМО за тази стая, зер да не се намъкне в стаята и прашинка външно замърсяване. всеки ден миене на пода на стаята с вода, а повърхностите се минаваха със специални антибактериални кърпи за бебета. който иска да гушне бебето, стерилизира ръцете, облича чиста тениска или му се намята стерилна пелена. цедене на кърма - на три часа по график с нощно будуване, щото в бегемама пише, че най-много кърма се образувала към три часа през нощта...

уж интелигентна жена и аз...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Аз си навивах часовника на всеки два часа да ставам да цедя, щото така трябвало за повече кърма. Цедях по час, заспивам и след 30 мин. бебето реве.
малиии, добре, че не почнах ЕБХ или Рапли :lol:

Трябва ни рубрика какво да не правят младите майки, защото е излишно :lol:
[/url][/url]
Я да изместя аз малко темата и да я върна назад :oops:
Освен Генгигел /или друг гел/ и Панадол, какво друго мога да давам или правя, за да успокоя ситуацията със зъбите? От 1 седмица положението е доста зле. Не става всяка вечер да давам Панадол, не се знае докога ще е така, Генгигела явно наистина има по-краткотрайно действие, а детето видимо си се мъчи. Така жално плаче, събужда се изведнъж със скимтене или почва направо да реве. И денем не спи почти - тук-там по 30-тина минути. А й се спи, то е видно, но се събужда постоянно и става още по-крива. Не знам вече какво да правя, гледам я, че се мъчи, а не мога да помогна кой знае колко. Отделно аз вече ходя като сомнамбул, силите ми все повече намаляват. Дано премине скоро тоя период поне с първите 1-2 зъба, колкото там ще излязат и после малко почивка, че...не знам.
От моя опит мога да кажа, че гелчетата имат много краткотраен ефект -от 20 до 30 минути. При нас много помагаха свещички Вибуркол-Н; слагах по 1 сутрин и вечер и това  облекчаваше положението.
<br />[link=http:
Потиснахте ме, егаси!  :lol: :lol: :lol:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.



 цедене на кърма - на три часа по график с нощно будуване, щото в бегемама пише, че най-много кърма се образувала към три часа през нощта...

уж интелигентна жена и аз...
:lol:И аз така, само, че се цедях в 5 сутринта -навивах си часовник да не пропусна пикът. Резултат никакъв, кърмата ми беше толкова малко, че и цедене през 1 час не помагаше. При мен напълно се развенча мита, че колкото по-често суче бебето, толкова повече се стимулира кърмата. Е, прекарах си доста време с помпата, ама на нищо не се увеличи.
<br />[link=http:
*
Джбрул, аз не виждам проблем детето да се вози отпред на седалката, ако е в обратна на посоката на движение главичката му и си вързала кощницата с колан

Mини, то проблем да се вози отпред, в смисъл че нарушавам правилата и от вида - няма. Изключих предния десен еърбег, "кошницата" е монтирана с гръб към движението /както я слагам и отзад/, просто не ми се ще да го возя там, защото това е най-несигурното пасажерско място в колата. Иначе лично на мен ми е къде, къде по-удобно Дани да се вози до мен, лесно мога да го пипна, да подам играчка, изпуснат биберон и пр., ама все пак сигурността е по-важна от удобството... Та се надявам вчера просто да е било инцидент и занапред да е склонен пак "да се мести отзад". Досега се возеше отзад безпроблемно, но все се случваше да спи /ако съм сама/, или да има някой седнал отзад при него като е буден, вчера обаче беше чудо на чудесата  8O Други майки все ми казват : "остави го да реве", ама някак не им се вярва, че моичкият няма момент на "нареваване", ами е като Мечо Пух в това отношение - колкото повече - толкова повече.  :lol: Разбирам ги и тях, всеки съди по неговото си хлапе. Техните като спират реването в някакъв момент - ОК, ама моето като само се надува още повече как да го оставя? Не, че не съм пробвала, ама резултатът е трагичен. Дано размисли за возенето човека, ако не размисли ще местя изофикс базата отпред, че вчера ме домързя и монтирах "кошницата" само с коланите, а и силно се надявам да е било просто инцидент.


Стерилен картоф а?  :lol: Добре, добре, хубаво е да ги разказвате тези неща, започвам да се чувствам супер нормална, та дори небрежна майка на това "фонче" хихихи. Аз май освен с АМ - нямам други подобни прояви за момента. Аааа освен с капането на физиологичен р-р в носа, всяка вечер след къпане, ама това не го правех от старание, ами по инерция допреди две седмици. По едно време се присетих, че акушерката в болницата каза първия месец да се прави, ама то като стане навик и аз капя ли капя. Така му почиствах и пъпа със спирт близо месец, а той още в болницата падна все пак. Много съм инертна и като "автоматизирам" дадено действие понякога доста късно се сещам, че извършвам безсмислени неща. :oops: Но едва ли съм му навредила с нещо де.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Друго исках да напиша, но нали се потиснах и забравих.
За огледалата в колата - ами, трябва да покажете на бебето къде сте, преди да тръгнете. Бобо много бързо се научи - застанах отвън до прозореца, той ме видя. После влязох в колата и се обърнах назад - помахах му и той ме видя в огледалото. Това е и супер удобен начин да му набуташ биберона в устата, когато си на светофар, защото се вижда къде ;). След това се обърнах напред и вече му помахах да ме види в двойното отражение. Не помня колко беше голям, може би на 4 месеца, когато го направих това и от тогава почти не сме имали проблеми с плач в колата.

Сега вече гледа напред и е супер доволен. Пак си имам огледало, с което го виждам, но и той е голям и е наясно къде е.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

малееее, аз тъкмо излязох от депресия с цеденето през 3 часа.....и теглих една майна на помпата най накрая, че бях станало кълбо от нерви + свекито като помощник първите 2 седмици и резултата беше..... osi_7
сега съм сама и се осетих, че кърма си е кърма.....и почнах пак да я разработвам, ама чак посред нощите да се цедя, нееее.....поне за сега  :lol: :lol:
ама като ви чета.....значе проблема бил не само в моя телевизор, при повече явно е така  :lol: :lol: :lol:

Боби....моите кошници на Чиполино, за 0 до 9кг или 13.....нещо такова беше, има възглавнички за главички.....ама то главата горкото още неможе да държи и тя някак си му пада на долу и ми изглежда супер некомфортно... :?, за сега ще я нагласям по моя си начин....поне още малко да пораснат.. :?
« Последна редакция: Юни 17, 2011, 11:53:43 am от marigri »