0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Аз не се доверявах на нашите производители, до към 3 - 4ти месец. Я е изворна, я само етикетът е такъв...
Като превариш една тенджера, цял ден можеш да я ползваш...да я носиш в термус и т.н. Но термус, не пластмаса .

Преди години питам един наш доставчик, как взима Горна Баня на толкова ниска цена, а той се смее и ми вика - всичко се пълни във Вършец. Етикета е различен ...
Влизала съм във фабрика ( една от най-големите, но преди години...сега може да е сруго ), имат един кран, а предлагат 4 вида вода. Е как става  :?
*
Маринка,аз давам розов Девин на децата(на бебето от първия  месец),след като ни се спука траба и водата стана отврат дори и преварена.Не се преварява,давай директно,добра е за новородени.Тази вода е по-добър вариант от преварена чешмяна,иначе и ние пием филтрирана от Брита,но на децата не смея да дам.Педиатърката на децата одобри.

Раиса, Тини мерси девойки  :wink:

не ми се занимава с преваряването....май ще подкараме Девина, щом може.....а колко е розов той е вече друг въпрос, ама и към наща чушмяна вяра много нямам....и да е преварена, все тая.
както често спират водата при нас и след това като гледам какъв цвят вода потича... 8O 8O, никак не е розова......направо е кафява, ръждясала.... :lol: :lol:

а да ва питам, като излизате по разходки как става правенето на АМ в движение  8O
носите термос с топла вода или  разреждате с каквато има, като температура вода?
да знам дали да търся термос..... :?
« Последна редакция: Юни 16, 2011, 23:56:38 pm от marigri »
*
маригри, носех термос, както и ето това нещо, където беше млякото на прах, предварително дозирано. Много удобно.

« Последна редакция: Юни 16, 2011, 23:30:25 pm от blue_sky »

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Маригри, аз ползвам термос. Купих си един малък - 350 мл, върши ми чудесна работа, събира се в чантата на количката. Поддържа температурата много дълго време. Отделно си купих дозатор за АМ и като дойде време за ядене - смесвам и готово. Моят е на НУК, за 3 дози, много е удобен, може да се разделя. Има и на Авент, но е малко по-скъп, но той не се разделя, представлява една цяла кутия с отделения. На мен лично този ми е по-удобен.
http://www.shopmania.bg/prinadliezhnosti-za-biebieta/p-dozator-za-sukho-mliako-nuk-2720428 - ето това е моя. Струваше около 10 лв и нещо.

П.С. Блу ме е изпреварила. Такова е и моето, мисля че има и за повече от 3 дози, май с 5 беше.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Слънчева и по-малко студена юнска седмица
« Отговор #105 -: Юни 16, 2011, 23:36:55 pm »
а да ва питам, като излизате по разходки как става правенето на АМ в движение  8O
носите термус с топла вода или  разреждате с каквато има, като температура вода?
да знам дали да търся термус..... :?

Ами както си научиш децата. Ако си ги научиш топло да пият, после ще трбява да се разправяш с термоси и тем подобни. Ти си с две дечица, прави си живота възможно най-лесен, че и без това си има достатъчно грижи около тях.  Моето лично и никого незадължаващо мнение е, че е напълно излишно да ги приучаваш да пият топло. Аз на моето никога не съм му топлила нищо и тя я е свикнала да си го пие на стайна температура и за мен е по-лесно. Затова аз си носех вода направо в шишето, в което ще го пие, а млякото на прах отделно и го смесвах, когато ми потрябва. Млякото носех в ей такова контейнерче, което има три отделения. Капачката се върти и минава от отделение на отделение. Сипваш, разклащаш и даваш - лесна работа.


Има го и в България ,ако ти харесва http://super-bebe.com/product_info.php?products_id=2871
« Последна редакция: Юни 16, 2011, 23:47:45 pm от Bobbie »


  
*
Аздо годинката пречиствах през каната и преварявах след това. Сега само през каната, а като пътуваме взимам розов Девин.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Слънчева и по-малко студена юнска седмица
« Отговор #107 -: Юни 16, 2011, 23:51:48 pm »
Когато излизах сама с количката сухото мляко носех в подобен дозатор или в един от контейнерите за кърма на Нук. Когато бяхме с колата съм взимала и кутията направо. Топла вода - в термос за 0,500 л. Щъкахме много навън и е имала по 3 хранения външни. Вярно че раницата тежеше, но пък как бързо се връща формата от преди раждането, когато носиш тежичка раница, все по-тежко бебе и някоя друга покупка за разкош :wink:. Това пеша до 3 етаж. И после ще ми разправят за фитнес, ха.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
И аз ползвам дозатора на Авент, който Боби е показала.
Разреждам с каквато вода купя...на стайна Т. Или пълня шишето, да имам готова доза. Млякото се разрежда и в студена вода, пък камо ли стайна ( сега ). Но може при други млека да не е така, не знам. Дара е на Лактана.
ееее, колко нови неща научих ....дозатор за първи път виждам и чувам, значе ще търся такова, че тъкмо се чудех как ли ще мъкна и млякото с мен  :lol: :lol: и термОс ще търся, значе има и мънички....от 350мг ще ми бъде идеален  :wink:

иначе хубаво Боби казваш да си улесня живота....ама едното ми човече на Аптамил, с него няма проблеми, а другия на Фрисовом...то е малко по гъсто и го дават да се разреди в по гореща вода :?

ако се сетя още нещо, ще питам.... :ask:, че съм още в леко затъмнение с някои неща  :lol: :lol:

Pesheck дано наистина да има ефект,че сега се чуствам малко като кенгуру  :lol: :lol:, много ми е виснало торбето  :lol:
иначе гледам всеки ден се прибира малко по малко корема.......ама хората все още ме питат кога ще раждам, който не ме е виждал в последните месеци де... :lol:
те толкова не ми правиха път и място, колкото сега ми правят  :lol:
« Последна редакция: Юни 17, 2011, 00:02:35 am от marigri »
*
Аз купих термос от Кауфланд - 1 литър, но имаше и по-малки.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Аз понеже не съм сигурна в произхода дори и на розовия Девин, предпочитам да не рискувам и си преварявам вода. Знам ли дали не е чисто чешмяна или още по-зле - минерална. Дето ще я преварявам и нея за всеки случай - чешмичката и готово :lol: Не че чешмяната е много хубава, особено при нас - ужасно варовита, тенджерата след варенето е бяла - ужас. Постоянно почиствам термосите и нея с оцет. Като порасне още малко дребната, ще започна вече да й давам розов Девин.

П.С. Много ми е тъпо, че колкото и да се опитваме да даваме на децата правилните /уж/ храни и напитки, няма как да сме 100% сигурни, че ни се предлага наистина това, което пише на опаковката :x

П.С. Много пишете, бре :lol:
Маригри, 350 мл може и да ти е малък. Все пак си с две дечица, ще можеш само за по едно хранене да носиш. А като минат и на по-големи дози - над 170 мл- увисваш, ще има вода само за едното. Помисли добре.
Аз за вкъщи си купих голям термос - 1,9 л, с помпа - ужасно удобен ми е. Вътре е стъклен, отвън - метал. Държи водата много топла по едно денонощие.
« Последна редакция: Юни 17, 2011, 00:02:58 am от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Да...за жалост е така...На нищо нямам вяра тук.
То не е случайна приказката, че българина за да повярва трябва да види и пипне...ми да ! като е свикнал цял живот да го лъжат.

Маригри, в този случай ще си носиш вряла вода в термуса и стайна в шише розов Девин. И два дозатора  :D ( това е страшно удобство ! ). Аз моя термус го купих в Джъмбо. Много е готин, на пипане е по-гумен един такъв и беше евтин.
Можеш да си разредиш млякото в по-топла вода и после да досипеш студена, че да стане стайна...ако решиш да не го свикваш с топли напитки. 
И аз като Боби съм против свикването с топло.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Мойта щерка го пие всеки път каквото й го направя :oops: Случва се понякога да е по-топло, понякога по-хладко, според зора, че тя като ревне - трябва да действам бързо :lol: Досега не ми го е отказвала, с каквато и температура да е :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Маригри, 350 мл може и да ти е малък. Все пак си с две дечица, ще можеш само за по едно хранене да носиш. А като минат и на по-големи дози - над 170 мл- увисваш, ще има вода само за едното. Помисли добре.
Аз за вкъщи си купих голям термос - 1,9 л, с помпа - ужасно удобен ми е. Вътре е стъклен, отвън - метал. Държи водата много топла по едно денонощие.

абе и аз се замислих, че малко май ще ми дойде.....ама аз ще го ползвам само за единия,който пие по гъсто мляко......другия ще пие на стайна температура  :wink:
ееее, крайния вариант да взема от 0,500мл.....че не ми се мъкнат литри вода  :?
че за момента излизане без помощ не го виждам, та гледам максимално да улесня нещата... :?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Слънчева и по-малко студена юнска седмица
« Отговор #115 -: Юни 17, 2011, 00:17:09 am »
иначе хубаво Боби казваш да си улесня живота....ама едното ми човече на Аптамил, с него няма проблеми, а другия на Фрисовом...то е малко по гъсто и го дават да се разреди в по гореща вода :?
Съжажявам, не ги знам тези АМ марки, не съм в Бг и тук са други. Това второто предполагам е специализирано и нямаш избор. Щом е така вече е друго положението. Аз имах предвид, че по принцип според мен няма смисъл от топленето на млякото. Съгласна съм с Раиса - по-добре разтвори малко с топло и добави студена, защото детето няма да е цял живот на едно и също, а ти като го свикнеш с топло, вечно ше топлиш.

sixsens това е най-добре, че поне след време като настине може да и дадеш топло нещо. На моята дъщеря един път реших да я пробвам с топло мляко и настанаха такива крясъци, че все едно я тровя. Чак си помислих да не е прекалено вряло и да се е изгорила, но не беше, дори и много топло не беше. Наложи се да ходя да правя друго, но пък тя запомнила чашата и не искаше и да опита вече. А реве и се дере, че е гладна. Накрая се наложи да го пресипя в друга чаша, та да мирне и да го изпие :-). Вече подобни експериметни не си правя, но затова пък няма проблем да пие студен сок от хладилника и дори и сладоледче си похапва, като ме види мен да ям.

Б


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
не съм носила вода в термос. към чантата ми имаше едно термоизолиращо калъфче за бебешко шише за хранене, направо в него наливах водата и с дозаторната кутийка...

винаги съм давала млякото със стайна температура.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Това е вариант ако ще имате едно хранене навън...
Но на мен ми се смеят, че си отгледах детето в колата  :lol: и термоса ми беше много полезен в началото. Държи топла водата 24 часа някъде. А зимата стайна не става, та си беше добре с него.  :)

Аз зимата много се зарадвах на трик, който научих тук - пълнех топла вода в шишето и го слагах на радиатора да поддържа. През нощта само добавях АМ. Иначе вечер ставах, отивах до кухнята, топлех вода и ... хамалогия.
Няма да забравя, след историята на Лиско сънувах редици шишета на радиатора  :lol:
*
И моя пие мляко с каква да е температура, понякога се случва да се офлянква, или да закъснее с храненето навън доста и млякото си става хладничко направо. Сега ви чета и си се чудя на акъла...за какво ги мъкна тия термоси аз?  8O :lol: Че имам и един 250мл. /ако ще храня веднъж/, имам друг 500мл., /ако ще сме дълго навън/ и според случая ги разнасям. Е, не ги разнасям де, "возя ги", ама май са си излишен багажец, особено пък през лятото.
Контейнер за АМ обаче нямам и не съм ползвала. Понеже съм ленива твар - сипвам в шишета нужното количество АМ и ги нареждам в хладилника. На излизане /а и у дома/ само вадя шишето и толкова. Водата е предварително дозирана, изливам, разклащам и това е.

Като беше съвсем "прясно" бебето - яко се втелясвах с това АМ. Подгрявах водата както пише на кутията, пък с тъпото на ножа заглаждах всяка мерителна лъжичка, пък първо половината вода наливах, после АМ, после другата вода, яко друсане, пък охлаждане...цирк. И това на всеки 3 часа. Пък колко АМ съм изляла в мивката, понеже било престояло повече от час след приготвянето, а бебето не се било събудило да яде и айде - ново. :oops: Към днешна дата, някой с пистолет опрян в главата да ми седи - няма да го направя всичкото това, но преди 3 месеца и нещо...едва ли не бях убедена, че ще убия детето, ако АМ не му се направи баш както пише на кутията. Шматкава работа, но явно всяка мама трябва да го мине този период, или почти всяка.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Жбрул, дозатора наистина е супер удобен ! Пробвай  :D