0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Здраве,  :sunshine: и щастливи деца!
Усмихната и спокойна седмица на всички!

Вени, съдейки по моите мишоци най-трудно пробиха пред кътниците!
На Митака там бяха хематомите и всичко прилежащо като болка и тревоги!
С кътниците след това положението беше далеч по-добре!
Калина най-неразположена беше също с тях. Вчера подтикната от дискусията тук,
правих преброяване  :lol: два кътника има нови, е не съм ги усетила!

Лошото време отложи преселението ни на Юг за края на седмицата!


 

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Слънчева и спокойна седмица и от нас:)

Днес Никол чака тата да влезе през вратата ама... Мъчно ми стана. бяха свикнали сутрин като се събиудят и той да идва при тях и все гледа вратата и сочи с пръстче:)
Ей сега ще минат 4 месеца:)

И в нас при тримата най-трудно беше с предкътниците, преди това почти не разбрах, че им никнат зъби. Сега вече незнам кои точно им никнат но от 10 дни в нас е направо лудница. Само крясъци, пищене, блъскане в земята, инати.

Незная как да ги оттуча (преди сами да спрат) да се хапят. Така жестоко го правят, че понякога е до кръв. И на тримата ръцете и краката им са целите в захапки. Много лоша работа:(

Бъдете здрави:)
*
Здрава и усмихната седмица :D. И при нас е весело със зъбите. До сега мажа с Дентинокс, когато стане много крива ситуацията, но ще взема и Генгигел да пробваме. Тази седмица ще имаме първи големи празници - рожден ден и кръщене, а главната героиня не върви да е вкисната.
Сега да питам нещо  :). От около месец и половина, когато спи нощем, Теди в полуспящо състояние обикаля цялото легло. Надига се, обръща се по корем, ляга напречно или с главата към края за краката и продължава да си спи. Чудя се да не би да и е горещо, да не би да я боли нещо. Случвало ли се е на някой и да започвам ли да се притеснявам?
     
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Дани, толината е голям дразнител и гонител на съня.
Боди с къс ръкав и тънък чувал (двоен чаршаф)
доста поукротиха Калина нощем!Митака с боксерки и тънка тениска!
Също така и пълен памперс, аз сменям когато усетя към 4-5 часа препълване.

Гангигела само да кажа, за съжаление струва и майка си, и баща си!

Лисе и на мен ми стана мъчно...да ги нацелуваш и тримата!
А за хапането, дано е период на налагане!

При нас е рядкост и не е с лошо, примерно с цел да се добере
единия или другия до нещо. А проява на някаква обич мечешка,
обикновено Митака прави това като така я прегръща,
че с целувката пуска и два зъба.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Айде и ние в отбора на първите зъбчета. Вяра вече си има две зъбчета, ей как растат тия деца беееееееее. Искам си бебетата, ама немаааааааааа.
Вяра започна да се изправя от легнала - седнала, от седнала-права. Оф хем се радвам, хем ми става мъчно, щура работа.
*
Здрава и по-топла седмица желаем!
На всички с растящи зъби по-леко да избият! :)

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Добро утро и лека седмца!
Да попитам на кой поред зъб казвате предкътник? Ако е четвъртия - при нас не разбрах кога са излезли и четирите. Дебнех втори отгоре и като го усетих и я натиснах да отвори уста - изненадааааа още 4 зъбета. Сега чакам още един втори отгоре ама .... няма.
Дани, Николета така си спи от много, много отдавна. Вече ѝ свикнах, понякога на обедния сън я намирам чак на средата на спалнята. И тънкия чувал, който уж да ѝ ограничава движенията изобщо не я спира. Тя с него си слиза от леглото и тръгва на обиколка из стаята. Абе - щура работа :lol:.
*
Хубава седмица и от нас!
И ние сме така, тънкия чувал не му пречи изобщо :D
*
Хубава и спокойна седмица :wink:.
На бебчетата с растящи зъбчета - бързо да пораснат и по-малко да ги мъчат :wink:.

Хубава, прохладна и най-вече здрава лятна седмица!
Лис, сви ми се сърцето- бързо да минава времето в игри и пакости!
Ние сме отново хремави след няма и 3 седмици! Вече не знам какво да направя! Всяка серия зъбки идва с някоя болест!В момента се сдобиваме с два предкътника- с хематоми- и с поне още 3!
И Йосиф хапе на поразия и, понеже си няма братче или сестриче , се засилва от единия край на стаята и ни хапе нас, но понеже стига само до горния край на крака- можете да си представите къде най-често ни захапва :D!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Хаха, Пеше и Боби ходеше /и още ходи де, ако забрави че може да го откопчава вече/ с чувала - като гейша е, много е смешен.

Мими, много лошо с квартирата  :? Това беше големият ми страх докато бяхме под наем.
Ако искаш мога да попитам за един апартамент на чаталджа. Там го даваха дългосрочно, но не знам колко е голям и какви пари.
*
Мими, много лошо с квартирата  :? Това беше големият ми страх докато бяхме под наем.
Ако искаш мога да попитам за един апартамент на чаталджа. Там го даваха дългосрочно, но не знам колко е голям и какви пари.
Ще съм ти благодарна!
*
Здравейте, :)
Мими, пожелавам ти бързо да намерите квартира и да се пренесете безпорблемно!

Относно зъбите, съпругът ми (зъболекар) също е против използването на гелове с лидокаин при растеж на зъби. Това си е упойка и хем организмът привиква, хем не е препоръчително да се упоява толкова малко дете все пак. 

И Никол се отвива много, когато спи. Започнах да и слагам чорапки нощем сега, като не е много горещо нощем.



*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Слънчева и по-малко студена юнска седмица
« Отговор #13 -: Юни 13, 2011, 12:45:35 pm »
Аз моето дете го моря от студ, според странични наблюдатели.:lol: С чорапи е не е спала никога, но това е защото за по-студено време още ползвам от тези целите пижамки + чувала. Понеже завивката служи за гушене, лягане върху нея, но не и за завиване. Иначе тези дни понеже е по-хладничко обувам чорапи, през останалото време - не. Самата аз съм ужасно зиморничева и никак не ми харесва да ми е толкова студено зимата, та искам да спестя това изживяване на детето.
*
Хубава седмица и от нас! И ние в кюпа със зъбите. Все още нямаме, но са лиги до земята, мрънкане и опит да заръфа всичко.
Мими, успех с намирането на нова квартира !
Мише, аз мнгого държа ако някой е записал словото ти да го гледам. Въпреки, че забременях при Стаменов, пазя много топли спомени от клиниката на Владимиров.
*
Привет и от нас! В нашия вилает е почивен ден. Някакъв църковен празник, но не ме питайте какъв. Много съм несведуща по тези въпроси.

пеше, предкътниците са зъб номер 6, а не 4. Виж картинката в първия пост: http://forum.mamita-bg.com/index.php?topic=2332.0

Чандра
, за това ти говори ДжБрул: http://www.baby-walz.de/Koerperpflege/Gesundheit/Beissringe/group/140/product/1832672/L/0/Kuehl-und-Fuehl-Falter.a833.0.html
Със сигурност ги има в аптеката, както и в дрогериите.

Лис, може да е период това с хапането. Иначе по инати и тръшкане и ние се нареждаме на опашката.  :lol:

мими, успех с търсенето на квартира. Такава е хамалогия преместването.  :( Поне имате още два месеца да търсите. Не е от днес за утре.



Хубава седмица с много слънце и здрави дечица ви желая!

*
Привет и от нас  :D
Бяхме се позагубили малко но пак сме тук   :) Като става въпрос за спане аз да споделя какво става с нас тези дни - от около 10 дни заспиването на обяд е истински кошмар. Точно когато дойде време за заспиване детето става хиперактивно без да сме играли някакви игри да кажеш че се превъзбудила от това - не.... просто полудява. Започва да рита да мята ръце качва си краката на таблата на леглото и не престава да дърдори. Аз съответно започвам да повишавам тон даже и я пошляпвам ..... Вчера реших и я оставих да не спи - писна ми да го натискам детето и да му се карам. Какво стана - към 17.30 се започна великото мрънкане, което към 18.30 прерасна в рев - ей така просто рев .... и в крайна сметка заспа в 20 ч без да играе навън без да вечеря и успях да  измия само дупето въобще следобеда ни беше мизерен. Не помагат книжките не помагат песничките, не става с разговори. Дайте ми съвет .... дано да е период и да отмине. Иначе като заспи спи непробудно 3 часа  :). Лека и спокойна седмица
п.п. Jam пусни малко снимки от срещата при Владимиров  :P.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Грако, при Боби имаше такъв период и тогава преместих спането от 13 в 14ч.
В колко ляга Андрея?
*
Ляга към 13 но след цялото боричкане и натискане заспива към 14 30 и я будя към 17 ... уффф като наближи обяд ми се свива сърцето как ще заспива и как ще я овиквам и въобще .....
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
привет и от нас! Хубава и спокойна седмица на всички мами и мъници  :D

мерси за отговорите за панадола, вече сме добре. На педиатърът не исках още да звъня, защото темп. не беше много висока и ми беше казала предния ден, но на консултацията от много неща и мрънкане нищо не запомних  :wink: Аз обаче чувам че някои майки отказват и двете ваксини в един ден поради тези последици и другия път ще питам лекарката дали да не направя така, особено ако 2 и 3 прием са по-зле..

Много неприятно това със зъбите -направо косата ми се изправи като ви чета 8O всъщност точно тази нощ имахме ситуация, каквото не ми се беше случвала с коликите -доста мрънкане и рев без да имам идея къде е проблема този път. Бях сигурна че не е от корема (даже се изходи нормално без голям интервал) и тъй като много слюнка напоследък има, ми мина през ума дали не сме започнали със зъбите твърде рано..  :o Дано е било нещо инцидентно..
Аз тъкмо бях решила по боди с къс ръкав вече да спи, но почна много да киха, а и това шантаво време и пак сложих пижама (гащеризон) но и нашия много се мята нощем - добре че е обиколника защото се навира в таблата и си удря ръчичките в решетките  :wink: