0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Здраве,  :sunshine: и щастливи деца!
Усмихната и спокойна седмица на всички!

Вени, съдейки по моите мишоци най-трудно пробиха пред кътниците!
На Митака там бяха хематомите и всичко прилежащо като болка и тревоги!
С кътниците след това положението беше далеч по-добре!
Калина най-неразположена беше също с тях. Вчера подтикната от дискусията тук,
правих преброяване  :lol: два кътника има нови, е не съм ги усетила!

Лошото време отложи преселението ни на Юг за края на седмицата!


 

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Слънчева и спокойна седмица и от нас:)

Днес Никол чака тата да влезе през вратата ама... Мъчно ми стана. бяха свикнали сутрин като се събиудят и той да идва при тях и все гледа вратата и сочи с пръстче:)
Ей сега ще минат 4 месеца:)

И в нас при тримата най-трудно беше с предкътниците, преди това почти не разбрах, че им никнат зъби. Сега вече незнам кои точно им никнат но от 10 дни в нас е направо лудница. Само крясъци, пищене, блъскане в земята, инати.

Незная как да ги оттуча (преди сами да спрат) да се хапят. Така жестоко го правят, че понякога е до кръв. И на тримата ръцете и краката им са целите в захапки. Много лоша работа:(

Бъдете здрави:)
*
Здрава и усмихната седмица :D. И при нас е весело със зъбите. До сега мажа с Дентинокс, когато стане много крива ситуацията, но ще взема и Генгигел да пробваме. Тази седмица ще имаме първи големи празници - рожден ден и кръщене, а главната героиня не върви да е вкисната.
Сега да питам нещо  :). От около месец и половина, когато спи нощем, Теди в полуспящо състояние обикаля цялото легло. Надига се, обръща се по корем, ляга напречно или с главата към края за краката и продължава да си спи. Чудя се да не би да и е горещо, да не би да я боли нещо. Случвало ли се е на някой и да започвам ли да се притеснявам?
     
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Дани, толината е голям дразнител и гонител на съня.
Боди с къс ръкав и тънък чувал (двоен чаршаф)
доста поукротиха Калина нощем!Митака с боксерки и тънка тениска!
Също така и пълен памперс, аз сменям когато усетя към 4-5 часа препълване.

Гангигела само да кажа, за съжаление струва и майка си, и баща си!

Лисе и на мен ми стана мъчно...да ги нацелуваш и тримата!
А за хапането, дано е период на налагане!

При нас е рядкост и не е с лошо, примерно с цел да се добере
единия или другия до нещо. А проява на някаква обич мечешка,
обикновено Митака прави това като така я прегръща,
че с целувката пуска и два зъба.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Айде и ние в отбора на първите зъбчета. Вяра вече си има две зъбчета, ей как растат тия деца беееееееее. Искам си бебетата, ама немаааааааааа.
Вяра започна да се изправя от легнала - седнала, от седнала-права. Оф хем се радвам, хем ми става мъчно, щура работа.
*
Здрава и по-топла седмица желаем!
На всички с растящи зъби по-леко да избият! :)

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Добро утро и лека седмца!
Да попитам на кой поред зъб казвате предкътник? Ако е четвъртия - при нас не разбрах кога са излезли и четирите. Дебнех втори отгоре и като го усетих и я натиснах да отвори уста - изненадааааа още 4 зъбета. Сега чакам още един втори отгоре ама .... няма.
Дани, Николета така си спи от много, много отдавна. Вече ѝ свикнах, понякога на обедния сън я намирам чак на средата на спалнята. И тънкия чувал, който уж да ѝ ограничава движенията изобщо не я спира. Тя с него си слиза от леглото и тръгва на обиколка из стаята. Абе - щура работа :lol:.
*
Хубава седмица и от нас!
И ние сме така, тънкия чувал не му пречи изобщо :D
*
Хубава и спокойна седмица :wink:.
На бебчетата с растящи зъбчета - бързо да пораснат и по-малко да ги мъчат :wink:.

Хубава, прохладна и най-вече здрава лятна седмица!
Лис, сви ми се сърцето- бързо да минава времето в игри и пакости!
Ние сме отново хремави след няма и 3 седмици! Вече не знам какво да направя! Всяка серия зъбки идва с някоя болест!В момента се сдобиваме с два предкътника- с хематоми- и с поне още 3!
И Йосиф хапе на поразия и, понеже си няма братче или сестриче , се засилва от единия край на стаята и ни хапе нас, но понеже стига само до горния край на крака- можете да си представите къде най-често ни захапва :D!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Хаха, Пеше и Боби ходеше /и още ходи де, ако забрави че може да го откопчава вече/ с чувала - като гейша е, много е смешен.

Мими, много лошо с квартирата  :? Това беше големият ми страх докато бяхме под наем.
Ако искаш мога да попитам за един апартамент на чаталджа. Там го даваха дългосрочно, но не знам колко е голям и какви пари.
*
Мими, много лошо с квартирата  :? Това беше големият ми страх докато бяхме под наем.
Ако искаш мога да попитам за един апартамент на чаталджа. Там го даваха дългосрочно, но не знам колко е голям и какви пари.
Ще съм ти благодарна!
*
Здравейте, :)
Мими, пожелавам ти бързо да намерите квартира и да се пренесете безпорблемно!

Относно зъбите, съпругът ми (зъболекар) също е против използването на гелове с лидокаин при растеж на зъби. Това си е упойка и хем организмът привиква, хем не е препоръчително да се упоява толкова малко дете все пак. 

И Никол се отвива много, когато спи. Започнах да и слагам чорапки нощем сега, като не е много горещо нощем.



*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Слънчева и по-малко студена юнска седмица
« Отговор #13 -: Юни 13, 2011, 12:45:35 pm »
Аз моето дете го моря от студ, според странични наблюдатели.:lol: С чорапи е не е спала никога, но това е защото за по-студено време още ползвам от тези целите пижамки + чувала. Понеже завивката служи за гушене, лягане върху нея, но не и за завиване. Иначе тези дни понеже е по-хладничко обувам чорапи, през останалото време - не. Самата аз съм ужасно зиморничева и никак не ми харесва да ми е толкова студено зимата, та искам да спестя това изживяване на детето.
*
Хубава седмица и от нас! И ние в кюпа със зъбите. Все още нямаме, но са лиги до земята, мрънкане и опит да заръфа всичко.
Мими, успех с намирането на нова квартира !
Мише, аз мнгого държа ако някой е записал словото ти да го гледам. Въпреки, че забременях при Стаменов, пазя много топли спомени от клиниката на Владимиров.
*
Привет и от нас! В нашия вилает е почивен ден. Някакъв църковен празник, но не ме питайте какъв. Много съм несведуща по тези въпроси.

пеше, предкътниците са зъб номер 6, а не 4. Виж картинката в първия пост: http://forum.mamita-bg.com/index.php?topic=2332.0

Чандра
, за това ти говори ДжБрул: http://www.baby-walz.de/Koerperpflege/Gesundheit/Beissringe/group/140/product/1832672/L/0/Kuehl-und-Fuehl-Falter.a833.0.html
Със сигурност ги има в аптеката, както и в дрогериите.

Лис, може да е период това с хапането. Иначе по инати и тръшкане и ние се нареждаме на опашката.  :lol:

мими, успех с търсенето на квартира. Такава е хамалогия преместването.  :( Поне имате още два месеца да търсите. Не е от днес за утре.



Хубава седмица с много слънце и здрави дечица ви желая!

*
Привет и от нас  :D
Бяхме се позагубили малко но пак сме тук   :) Като става въпрос за спане аз да споделя какво става с нас тези дни - от около 10 дни заспиването на обяд е истински кошмар. Точно когато дойде време за заспиване детето става хиперактивно без да сме играли някакви игри да кажеш че се превъзбудила от това - не.... просто полудява. Започва да рита да мята ръце качва си краката на таблата на леглото и не престава да дърдори. Аз съответно започвам да повишавам тон даже и я пошляпвам ..... Вчера реших и я оставих да не спи - писна ми да го натискам детето и да му се карам. Какво стана - към 17.30 се започна великото мрънкане, което към 18.30 прерасна в рев - ей така просто рев .... и в крайна сметка заспа в 20 ч без да играе навън без да вечеря и успях да  измия само дупето въобще следобеда ни беше мизерен. Не помагат книжките не помагат песничките, не става с разговори. Дайте ми съвет .... дано да е период и да отмине. Иначе като заспи спи непробудно 3 часа  :). Лека и спокойна седмица
п.п. Jam пусни малко снимки от срещата при Владимиров  :P.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Грако, при Боби имаше такъв период и тогава преместих спането от 13 в 14ч.
В колко ляга Андрея?
*
Ляга към 13 но след цялото боричкане и натискане заспива към 14 30 и я будя към 17 ... уффф като наближи обяд ми се свива сърцето как ще заспива и как ще я овиквам и въобще .....
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
привет и от нас! Хубава и спокойна седмица на всички мами и мъници  :D

мерси за отговорите за панадола, вече сме добре. На педиатърът не исках още да звъня, защото темп. не беше много висока и ми беше казала предния ден, но на консултацията от много неща и мрънкане нищо не запомних  :wink: Аз обаче чувам че някои майки отказват и двете ваксини в един ден поради тези последици и другия път ще питам лекарката дали да не направя така, особено ако 2 и 3 прием са по-зле..

Много неприятно това със зъбите -направо косата ми се изправи като ви чета 8O всъщност точно тази нощ имахме ситуация, каквото не ми се беше случвала с коликите -доста мрънкане и рев без да имам идея къде е проблема този път. Бях сигурна че не е от корема (даже се изходи нормално без голям интервал) и тъй като много слюнка напоследък има, ми мина през ума дали не сме започнали със зъбите твърде рано..  :o Дано е било нещо инцидентно..
Аз тъкмо бях решила по боди с къс ръкав вече да спи, но почна много да киха, а и това шантаво време и пак сложих пижама (гащеризон) но и нашия много се мята нощем - добре че е обиколника защото се навира в таблата и си удря ръчичките в решетките  :wink:
*
Re: Слънчева и по-малко студена юнска седмица
« Отговор #20 -: Юни 13, 2011, 16:29:50 pm »
graco Митко имаше такъв период, не иска да заспи и после мрънкане привечер защото му се е доспало. ако можеш излезте на разходка и в количката ще заспи скоро. на Миташки му мина след няколко дни, сякаш искаше да се успокои, че може и да не спи. иначе едно време заспиването следобед беше ужас, хем им се спи хем реват раздразнени от стаята "маааамооооооо" , ако остана с тях до креватчетата се разлудуват, ако изляза пищят. някакси започна да им харесва да заспиват, имаме разни ритуали: правим къща над леглото от одеалото и отдолу си казваме куку, давам им книжки и те си ги разглеждат, с бабаси пък правят колело напред , изобщо въпроса е да е весело а не насила. даже в някои дни Божана ме води за ръчичка към легълцата  :D "пи, пи!" спи.

Аз пък да помоля за съвет за нашата Божана - всяка сутрин мокро се събужда детето цялото напишкано, пера всичко и чувалчето, добре че е топло вече и изсъхва до вечерта. от 10-15 дни започна да пие много много вода по цял ден. сменям пансите в 12-1 когато си лягам и пак не е достатъчно. кои са най-попивателните модели и номера :) ние сме на Pаmpers 5тичка, можеби трябва да стягам лепенките повече, а да не й дам водичката, която си иска преди да заспи няма как.

PS graco, ама ние сме съвсем връстници :)

колкото до квартирите , надявам се че сега момента е добър- голямо предлагане, може д аси намерите нещо по-добро за по-малко пари. момента за наеми сега е добър за търсещите и мрачен за даващите :) На добър час!
« Последна редакция: Юни 13, 2011, 16:45:49 pm от hope »

Косето е на небето.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Хубава седмица и от нас !
 :)
*
Ами съвсем връстници сме да  :). Ние вече не използваме количка тя върви и издържа рядко ще поиска да я нося. Ние сутрин избизаме в 9.30 и се прибираме към 12.30 и през цялото това време тя е на крак движи се не е като да не се е уморила. Ако започнем такива игрички съвсем ще се възбуди. Единственото нещо което я успокоява малко е като започна да я чеша по гръбчето  :D но и то не е за дълго. Моля се само да е период и да отмине.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Хубава седмица и от нас.
Ние се събудихме болни. От следобед е с 38Т, водихме на лекар, дадохме Нурофен, предписа Осцилококцинуим по половин доза три пъти на ден и вит. Ц. Ако секрета от носа се сгъсти или започне да кашля, или ако не мине Т. ще минем на нещо по-сериозно. Имало някакъв вирус при децата, явно е навсякъде.
[/url][/url]
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Здравейте и от мен. Здрава и усмихната седмица на всички!
Да, върлува някакъв вирус сега. Не подмина и Добри - в събота и неделя беше с много висока Т - до 39,8. Днес го водихме при Масларски, който каза, че вече се оправя и няма нищо притеснително, само гърлото е леко зачервено.
А и едни зъби го мъчат. Долните четвърти от няколко месеца са подути като буци, но не пробиват.
И във връзка с температурните ни изпълнения искам да похваля ТОЗИ термометър. Пратих мъжа ми да донесе нещо с което да меря Т докато Добри спи и той донесе този. Учудващо е верен и мери бързо.

Аз супер изненадващо започнах работа и ми трябваше детегледачка. От днес идва една жена, дано се сработят с малкия. Толкова ми е притеснено  :?
         Equally Destructive
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Здравейте! И от мене малко със закъснение хубава и успешна седмичка без болести! :)
Вени и Tarja, бързо оздравяване на малчуганите и дано не се налага да минавате на нещо по-сериозно!

Чандра[/b], за това ти говори ДжБрул: http://www.baby-walz.de/Koerperpflege/Gesundheit/Beissringe/group/140/product/1832672/L/0/Kuehl-und-Fuehl-Falter.a833.0.html
Със сигурност ги има в аптеката, както и в дрогериите.
Мдааааа... взех такава гризалка отдавна... но някак бързо ни омръзва... Други играчки предпочита повече... Странно, лъжичката действа безотказно, дори неизстудена... Но я давам само, когато стане съвсем непоносимо и винаги под наблюдение (дори в повечето случаи я държа, понеже Аниша има желание да я обърне към дръжката...)
В момента кризата леко поотмина, но го няма и няма това зъбче...

...сменям пансите в 12-1 когато си лягам и пак не е достатъчно. кои са най-попивателните модели и номера :) ние сме на Pаmpers 5тичка, можеби трябва да стягам лепенките повече...
И аз опитах да ползваме Pаmpers, които също ако пием повече течност пропускаха... Не ги харесвам по много причини... Сега сме на Babylove (марката на дрогериите DM) и нямаме проблеми...  :) Продават ги в DM... Според мене са страхотни (не, защото са на изгодна цена  ;))... - мекички са, сигурни, дълго остават сухи и лепенките са стреч и не се притеснявам, че стягат на таза... 

Лисе и на мен ми стана мъчно...да ги нацелуваш и тримата!
И на мене така... Но бързо ще минат тези 4 месеца... :)


"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Хубава седмица на всички и здрави дечица!

Таря и аз съм със същия термометър и съм доволна. Тествала съм го с живачни термометри, много е точен. Наистина мери бързо и е много удобен.

Явно и ние сме в отбора на зъбоникнещите :lol: Вечер е доста неспокойна, денем е кривичка на моменти, но като цяло засега сме в лека фаза :lol: Каквото се докопа се слага в устата и се почва едно яко дъвчене и точене на лиги :D Купих този Генгигел, който хвалехте, дано има ефект, че явно доста я боли вечер, мята се като риба на сухо и на моменти проплаква много жално :(
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
ХУбава и спокойна седмица и от нас!
Пожелаваме здрави и усмихнати деца и спокойствие на майките!
Бързо оздравяване на болните. Жаси, ти вярваш ли на оксцилото  8O 8O?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
бе срам не срам, ама да, вярвам. От година и нещо, от както го открих само с това се лекуваме+парацетамол (това за възрастните). При мен има ефект или просто не съм се разболявала, изключая оня гаден вирус за 24 часа зимата. Ама при него нищо не помогна освен хидратин алфа. Ако е само леко настинал ще помогне. Ако има вирус или инфекция няма да помогне. Това е май колкото да помогне на организма сам да се справи, инфекция или вирус няма как да пребори.
Пък като го гледам какъв е жизнен последните часове, май ще е само някаква настинка.
Обаче секрета е чист, няма разтройство, свали Т.

Дайте идея за подобно на Хидратин Алфа,което да се пие от бебе. За деня ако е изпил и 100мл. вода странно но не пие. А Т без вода е страшно. Накрая смесих малко сок с вода, за да го накарм да поеме течности. Не иска да яде, само на сухар и половин банан е. Ако пиеше вода да съм спокойна, ама я отказа и нея, само мляко иска. Не искам пак да давам вода със сок, не ми харесва, но трябва да пие нещо.
[/url][/url]
*
Жасмин, давай му мляко тогава, щом мляко пие! Поне аз така правех преди да пропие вода моят син. А през март се беше обзавел с херпеси в цялата уста и 5-6 дена нищо друго не искаше освен мляко.

дийп, пробвай с гащи-памперс! Може и да вземеш от тези, които препоръчва Чандра. Купих ги, защото много момичета тук ги похвалиха (в момента май само за Стефи се сещам, но имаше и други). Сега ползваме точно петицата и нямам забележки, но с уговорката, че моят син не пие чак толкова много течности.



Магазини, където можеш да ги закупиш: http://www.dm-drogeriemarkt.bg/home/das-unternehmen/filialen-in-bulgarien/bereits-eroeffnete-filialen.html

Чандра
, а ти това чудо слагаш ли го в хладилника преди да й го дадеш? То трябва да е охладено, иначе е просто една гумена играчка.


Всички болни дечица да оздравяват!
« Последна редакция: Юни 14, 2011, 00:52:34 am от blue_sky »

*
Жаси, ти вярваш ли на оксцилото  8O 8O?

Цитат на: jasmin_veni
бе срам не срам, ама да, вярвам

От много време чета как се самоназначава от болни и предписва от педиатри и други лекари. Много съм изненадана... Просто не знам с какви думи да отида при моята лична лекарка (която всъщност е педиатър), да го опиша това чудо и да питам бива ли да се взима от дете или възрастен.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Жаси, ти вярваш ли на оксцилото  8O 8O?

Цитат на: jasmin_veni
бе срам не срам, ама да, вярвам

От много време чета как се самоназначава от болни и предписва от педиатри и други лекари. Много съм изненадана... Просто не знам с какви думи да отида при моята лична лекарка (която всъщност е педиатър), да го опиша това чудо и да питам бива ли да се взима от дете или възрастен.

потърси какво мисли Бърди по въпроса за осцилококцинума.
имаше и един хубав сайт, медицински, в който с доста чувство за хумор, солидна доза наука и здрава логика, един лекар развенчаваше митовете за хомеопатията и особено за мултимилиардния бизнес с осцилококцинума. дано се сетя да го намеря...

п.п. намерих сайта. там хубаво може да се образова човек и за други медиински шарлатанства за милиарди.

http://www.quackwatch.org/
http://www.quackwatch.org/01QuackeryRelatedTopics/homeo.html

ето по-кондензирана извадка за осцилококцинума:
http://www.nmsr.org/quacky.htm

« Последна редакция: Юни 14, 2011, 00:44:35 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Този "илач" го научих като бременна, че съществува... :lol: В "бременната тема" - всички това пиеха, препоръчваха си го една на друга и твърдяха, че им помага. И до ден днешен смятам, че която го е пила и й е помогнало - явно не е била болна от нищо, ами повечеко "бременна истерия". Имаше и едно друго хитово - прополки, но нямам хабер какво е, освен че много помагало, наред с чай, мед и лимон. Мнението ми естествено е лаишко, но не съм говорила с лекар, който да взима насериозно това нещо "осилококцинум" /поне по-лесно име да му бяха сложили/ и сходни на него препарати с които са бъкани аптеките ни.

От хомеопатия - нямам никакво понятие лично аз. На братовчед ми жената от 2-3 години се консултира с някава лекарка-хомеопат обаче и лекува децата си с такива чудесии. Не знам колко има файда от тях /те все са болни хлапетата/, обаче ми натъртва постоянно, че истинските хомеопатични продукти - не се продават в шишенца в аптеките. Всяко нещо се предписвало и комбинирало за конкретен пациент, в определени дози, давало се индивидуално за някакво време. Това знам от нея поне, пък тя уж е в час тия мУдерни раУти.

В крайна сметка - тия нещица, ако не лекуват - явно и не вредят по никакъв начин, освен на бюджета ви и това не е малко на фона на всичко останало.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Мдам, аз си поиграх с тази хамалогия - хомеопатията. На мен лично не ми помогна, а бая ме удряше в бюджета...Първи преглед 100 лв, последващи - 60...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
да, бе- ясно
аз като се разболея се лекувам с ... нищо
и пак ми минава за толкова време, колкото с осцилококцинум
сега сериозно- това даже и класическите хомеопати не го признават за лекарство  :wink: чиста проба плацебо е
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
да де, плацебо с гъши вътрешности. Ама що го изписват? Не смея да не купя и да не дам нещо, после да не стане нещо по-лошо.
Иначе и аз се бях насочила към педиатър хомеопат, който не отхвърля традиционната медицина, ами гледа да прилага хомеопатията когато е нужно и консервативната медицина когато е нужно. Обаче за момента не ми останаха излишни парички, за да го викам.
[/url][/url]
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Жаси,защо не му даваш Хидратин и на него.Има и на Хип такива сокчета ОРС 200.
 Дават д-р Владимиров по Нова сега. :)

Аз преди изобщо не исках да чуя за хомеопатия,но когато започнах работа миналата година и в аптеката прави консултации шефа и виждам ,колко народ идва и е адски доволен и реших да пробвам с неговите консултации.Ами много съм доволна.Жорко за тази 1 година почти не е боледувал(2-3 пъти за цяла година и излекуван основно с хомеопатия и билкови сиропи),за разлика от миналата година.Баща ми е диабетик и намали единиците инсулин/А наскоро му излезе и страшен обрив ,който лекарите решиха,че е алергия ,Петко каза съвсем друго и се оказа прав.С неговото лечение (не само с хомеопатия обаче) ,му мина за 2 дни.Освен това не взима пари!
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
z22, кажи кога и къде консултира Петко, да пратя свекървата, че не можем да го контролираме тоя диабет нейния...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Това да не е аптека на бул. Йерусалим ?
ми щото Хидратина има вкус на повръщано (що нямаме зелено емотиконче?) и той го плюе и аз го плюя...
Аз обаче не разбрах нищо от поста ти. Кой лекува баща ти? Шефа ти? Той ли е Петко?
[/url][/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Не, собственика на аптеката прави консултации...поне така разбрах аз.
Предполагам той е Петко.
*
Зори, казвай бързо кой е Петко  :lol:

Не можах да и повярвам на тая хомеопатия и това е!
Само от Арниката съм супер доволна и я употребявам редовно.
А, и едни капки за сливици съм ползвала /лимфо-незнамсиквоси/ ама ефекта там е спорен
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Това да не е аптека на бул. Йерусалим ?

ДА,там е едната аптека -там ходи вторник и четвъртък от 9 до към 14 .В сухата река срещу пожарна (пак аптека Хера)е в понеделник,сряда и петък от 9 до 14 .В Х.Димитър на "Маккгахан "51 е само в сряда от 17.30 ,но със записване на час е там и часовете в момента са за края на август .Децата ги взима и без час там,но е лудница да знаете.

Жаси - аз хидратина го давах с кашата,за да не му е гаден.Правех кашата не с АМ или вода,а с разтворен хидратин.Пробвай и на ХИП ОРС 200,то си е като сок.
Иначе шефа е Петко,той дава консултациите.Баща ми естествено си има и ендокринолог,но откакто пие хомеопатия,намали единиците.
В БГ мама има тема за него ,чела съм я и там също има само положителни мнения от ходилите при него.
<br />
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Зори, това че сте стопирали боледуването е направо супер!!!

Нещо вземате ли постоянно като хомеопатия или само ако се разболее се лекувате! И аз пробвах, но не видях особен ефект при нас. За съжаление тук цените на хомеопатите са  8O.
Единственото което разбрах, е че Вики е алергична към ехинацея.    
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Слънчева и по-малко студена юнска седмица
« Отговор #44 -: Юни 14, 2011, 11:35:17 am »
да де, плацебо с гъши вътрешности. Ама що го изписват? Не смея да не купя и да не дам нещо, после да не стане нещо по-лошо.
Иначе и аз се бях насочила към педиатър хомеопат, който не отхвърля традиционната медицина, ами гледа да прилага хомеопатията когато е нужно и консервативната медицина когато е нужно. Обаче за момента не ми останаха излишни парички, за да го викам.
Жаси, смело спри да го купуваш. Аз честно казано не разбирам защо давате пари за нещо, на което пише, че е  1:1(400 нули) разтвор на патешки дроб. Ако така си разредиш цианкалий и той няма да ти навреди. Boiron прави всичките хапчета на оксилококум за цяла година от една птица и после само от това прави 20 милиона. И аз бих искала да продам един паток за 20 милиона, ама не съм излислила още схема да излъжа някого. На всеки грам оклсилококум има 0.85г сукроза и 0.15г лактоза - т.е. оксилококум е 100 захар! Това е , което си купуваш.

С риск да ми се накарате и да чуя от доволни потребители колко съм грешна,ще си кажа мнението за хомеопатията. Хомеопатията е измислена преди 200 години с цел да са подобри тогавашната практика на пускане на кръв, понеже тогава с това са лекували. Сега никой сериозно не се лекува като ходи да му пускат кръв нали? Поне хомеопатията е безопасна, защото абсолютно никакъв ефект няма. Първо, те тогава не са знаели какво причинява повечето болести и затова са лекували по симптоми. Второ - хомеопатията се базира на твърдението, че молекулите на водата били имали памет и запомняли какво било в тях и като си сложил нещо, после може да го разреждаш колкото си искаш и тази памет си остава. Преди около 20тина години имаше дори публикация за въпросната памет на водата, която бъзо беше оттеглена, а авторът дискредитиран, защото се оказа, че опитите, с които твърдеше, че го доказвал, са измислени.
В крайна сметка истината е,че хомеопатията се базира на толкова смехотворни принципи, че е чудо че в наше време има толкова хора, които се връзват на подобни твърдения. Съжалявам, не искам да обиждам никого, но мисля, че хората трябва да се образоват в какво именно вярват, защото ако повече хора знаеха как се правят тези „лекарства“, по-малко щяха да им се връзват. разтворите са такива, че дори и да приемем, че веществата лекуват ( трудно ми е да повярвам, че патшеки дроб ше ме излекува от хрема) то в тези разтвори няма нищичко останало от оригиналното вешество. За 200 години няма нито едно изследване, което да показва, че хомеопатията е по-ефективна от плацебо ( което както знаем може да има много мощен ефект). Това е индустрия правеща милиарди на гърба на хората, които вярват в нея.
Хомеопатите обикновено са добри хора с изкрено желание да помогнат, така че не ги обвинявам.  Обаче за лекарите, които го предписват просто нямам думи. Те са истинската причина хората да се чудят дали все пак да не вярват.

Б.
« Последна редакция: Юни 14, 2011, 12:19:42 pm от Bobbie »


  
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
да,постоянно пи от септември до март по схема няколко хомеопатични.Сега сме ги спрели,защото пие едно от Белгия за скормната сума от 40 евро :? ,но то е за един проблем с топче на вратлето.
<br />
*
Аз също съм "лекувала" с хомеопатия и също вече не вярвам в нея.
Само Арника и аз признавам-нищо друго :).

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Не съм и фен на хомеопатията, но щом някой е убеден, че му помага или има ефект от нея, нека си я ползва. Преди години исках да направя консултация с хомеопат, моя позната си лекуваше Хламидия при него, за мое удивление. Не съм я и питала какво стана...50 лв за първа консултация, ме накараха да размисля. А и лекуването на хламидия с капки също. Някак ми е ужасно несериозно всичко това.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
да,постоянно пи от септември до март по схема няколко хомеопатични.Сега сме ги спрели,защото пие едно от Белгия за скормната сума от 40 евро :? ,но то е за един проблем с топче на вратлето.

Зори, разкажи за това топче на вратлето? и Марти има такова, Масларски рече, че било лимфен възел...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Педиатърката ни в България беше ходила на някакви курсове/специализации по хомеопатия. Когато синът ми се разболяваше и я питах дали е удачно да го лекуваме "по - щадящо", тя се усмихваше, посочваше си дипломата на стената /хомеопатичната/ и започваше да пише рецептата с консервативните илачи.
Нищо лошо не виждам профилактично да се пият билки или някакви добавки, но стигне ли се до заболяване - само с баене и елексири едва ли става работата  :lol:.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
elle22, то ако беше билка добре, ама то в тези разтвори не е останало нищичко от оригиналната билка. Това е вода, в която някога е имало билка. Аз затова се ядосвам, че хората дават толкова пари за нещо, което е или чиста водичка ( в случая с течните ) или захар( при хапчетата).

Аз лично смятам да проверя няма ли начин да се сезира някой отговорен орган, че да зе забрани писането на подобни неща на бланка от рецепта, все едно са лекарства.
« Последна редакция: Юни 14, 2011, 16:49:43 pm от Bobbie »


  
Имам малко личен опит с хомеопатичните средства и мога да кажа, че тези, които сме ползвали наистина действаха. При зъбоникненето на Мия много ни помагаха свещички Вибуркол -н -по 1 сутрин и вечер и повечето зъбки излязоха без особени проблеми. Изключение правят кътниците, но там нещата наистина са си сериозно изпитание. Аз като бях бременна си лекувах хремата с коризалия -за 1 ден се подобрявах чувствително. Та бих казала, че винаги ще предпочета да лекувам една хрема или кашлица с хомеопатични средства, отколкото да давам лекарства за такива състояния, Но за всичко по-сериозно и доказано с изследвания, естествено прибягваме към по-традиционната медицина.
<br />[link=http:
*
Бързо оздравяване на всички болни дечица!

Мими, на вас бързо намиране на хубав нов дом, а хамалогията по преместването за съжаление няма как да се спести, дано да има кой да ти помогне!

Graco, долу-горе на вашата възраст и моята дъщеря започна същите номера при следобедния сън, само с разликата, че ако заспи, не спеше по няколко часа, а се получаваше нещо от рода на два часа приспиване (накрая крайна изнервеност и от двете страни) и накрая 40-50 минутки сън. След като изкарахме доста седмици по тази схема, накрая се отказах, знам, че дете на тази възраст има нужда от следобеден сън, но никави размествания в режима и прочие не помогнаха при нас нещата да влязат в някакъв нормален ред. Започнахме да правим просто една почивка следобеда, някакаво кротко занимание, обикновено четяхме тихичко книжка в леглото и после само лежахме. След може би година по тази схема, тръгна на градина и там - - много изненадващо за мен, си спи следобяда без никакви проблеми.

Днес с Тони придружихме една приятелка и нейния син на едно музикално занимание за съвсем малки деца, проведе се на открито на една поляна в парка.
Мише, докато гледах жената, която водеше заниманието, през цялото време си мислех за теб, спомняйки си как преди време при едно виждане и ти пя песнички на Симона. Трябва да се занимаваш с нещо такова! :D Мисля, че много ще ти се отдава :)
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Бързо оздравяване на всички болни! По въпроса със зъбките, на Милен днес му изби втори зъб и почнах за се замиислям дали не трябва скоро да почна да му ги мия.Вие кога и с каква паста почнахти да им миете зъбките на децата?
07.10.2009
*
power, аз мия зъби от как първия става за миене. Първо с Ненадент и силиконов накрайник. Беше му много приятно.

Цветенце, като каза занималня и деца да ви покажа кое ми е любимото занимание - детските рождени дни  :oops: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1775603441219&set=a.1404501363899.2054080.1573344792&type=1&theater
На последния се молих на какичките да ме пуснат при децата  :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!

Цвете...


Жаба, жабурана сто мушици хвана,
бързо на брега ги струпа /2/
сготви вкусна супа.

Викна после всички попови лъжички:
“Яжте, яжте рожби мили, /2/
храната дава сили.

Мои рожби мили, щом сберете сили,
заедно хванете щърка, /2/
който тук дохвърка!

После и крилете вий му оскубете.
Нека сложи всяка жабка /2/
перо на свойта шапка!"


 :bighug: те

Кроки, ти си била част от атракциона  :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

Кроки, ти си била част от атракциона  :lol:

Мм, да. Боби избра да съм пиратка.
А, онзи ден ми избра тениска с принцеса, нали съм момиченце - за мен била тази с принцеса, за него - с Макккуин. Е, взехме ги, а на мен наистина ми отива принцеската блуза  :lol:
*
Здравейте и от нас :)
Слънчева, спокойна и здрава седмица!  :D

От седмица сме в новата квартира. Изнесохме се от старата миналата неделя, какво чудо беше не мога да ви опиша ... Бях успяла да опаковам голяма част от багажа, но и имаше доста неща, които в деня на пренасянето трябваше да опаковам. Дойдоха 5тима приятели да помагат и всеки вика това готово ли е, онова готово ли е и аз в чудо се видях, Диляна пищеше от кошарата, една лудница настана ... В началото слагах етикети на кашоните и торбите, после почнах да пъхам наред и изгубих дирите :lol: Добре, че после заспа за час и половина, та успях да изчистя голия апартамент. Досега не бях я преобувала и хранила на земята, ама сега се наложи .. :) Накрая, след като приключих с всичко и чаках мъжът ми да дойде да ни вземе, с Диляна седяхме на паркета и играехме с топка и едно мъчно ми стана ... 9 години в този апартамент, много спомени имаме там... :(
Дойдохме тук и меко казано ми стана лошо  :lol: В хола натрупани торби, кашони, цялата стая, в коридора, в кухнята, килера до горе пълен ... Добре че бяха
етикетите та да намеря лесно чаршафи и др. неща  :lol:
На другия ден се чудех откъде да започна, да си проправя път и да започна подреждането. И о, чудо! Свекърва ми дойде да гледа Диляна!  :) /съпругът ми й се обади предишната вечер, тя нещо се дърпаше, но явно е размислила/ На втория ден  бях сама, но вече взех да си попявам, нещата бяха по-добре, в хола вече влизаше светлина  :lol:
Няколко дни бяхме като индианци - без телевизор, без интернет, ама поне работа успях да свърша  :lol: Към днешна дата все още не е навсякъде подредено, имаме още довършителни неща, но лека полека ще се оправим  :D
Най-важното е, че тук ни е супер, друго си е още една стая  :D Диляна спи по-спокойно и вечер, и денем, откак дойдохме  :D
Сега друга треска ни тресе - първият рожден ден  :D
« Последна редакция: Юни 14, 2011, 23:16:02 pm от Eли:) »
*
да,постоянно пи от септември до март по схема няколко хомеопатични.Сега сме ги спрели,защото пие едно от Белгия за скормната сума от 40 евро :? ,но то е за един проблем с топче на вратлето.

Зори, разкажи за това топче на вратлето? и Марти има такова, Масларски рече, че било лимфен възел...

И Алекс има. Миналата година лятото я забелязах, като попитах педиатърката, каза лимфен възел, не е страшно, ще се израсте с времето. Ама вече година по-късно, позаличи се, но все още си го има. Ще ми се да отидем на още едно място, все ми е едно такова чогляво, че не потърсих второ мнение
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
да,постоянно пи от септември до март по схема няколко хомеопатични.Сега сме ги спрели,защото пие едно от Белгия за скормната сума от 40 евро :? ,но то е за един проблем с топче на вратлето.

Зори, разкажи за това топче на вратлето? и Марти има такова, Масларски рече, че било лимфен възел...

И Алекс има. Миналата година лятото я забелязах, като попитах педиатърката, каза лимфен възел, не е страшно, ще се израсте с времето. Ама вече година по-късно, позаличи се, но все още си го има. Ще ми се да отидем на още едно място, все ми е едно такова чогляво, че не потърсих второ мнение


Ние имаме топче на врата по рождение, а вече сме на 7 и половина. Даже ми се струва, че леко се е увеличило. И на нас ни казаха, че е лимфен възел, но бая време мина и се замислям дали да не отидем да го проверим.
Ъъъъ, да не е липон това за което говорите? Мастна тъкан струпана на едно място? Кало имаше такова и го махнаха за 10 мин.
[/url][/url]
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
и нашето е лимфен възел,но се увеличи много с времето ,а не на маля.На Жорко му се появи още на първият месец.Той все си въртеше главата да спи на ляво и даже главата му се деформира от това ,а топчето е отдясно.В Белгия(трудно се разбирахме там,те мн не знаеха английски,ниех пък хич не знаехме френски  :lol:) ни казаха на някакви рехабилитации ,че може да ходим,ама така и не стигнахме до тях,но с една дума - нищо страшно.Тук бях питала д-р Масларска от Токуда,както и нашата педиатърка и те така -лимфен възел,не било страшно.Обаче неговото е много голямо и ме притеснява.
 Петко каза,че не е сема едно според него и ни даде да пие Лимфомиозот(каза между 1м. и 2 г. ,че може да го пие-зависи как ще се повлияе).И наистина се разделиха на 3 топченца.Сега това лекарство от Белгия дето го поръчахме,уж трябва а ги разнесе,ама да видим - пие го от 5 дни само.

Жаси ,не е липом това.Аз имам едни топчета,ддто мислех,че са липоми,ама се оказа че не са и така и не ми казаха,какво е ,но вече са 4 и са много грозни.Петко каза да не ги пипам,че ще се разпространят повече.

 Утре едната ни шефка ще ражда - близнаци от 2-ро ин витро,едно ми е развълнувано от сега. :D
<br />
*
Аз си нямам на идея какво е, педиатърката каза лимфен възел.

Момичета, преди време се коментираше за стоматоложка при която водите децата. Не запомних нищо, за да ви подсетя. Някой сеща ли се. Егаси и питането изпрасках. :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Мери  :D, веднага ти давам инфо!
Преди време давах координати...

Доц. д-р Николета Маркова ЦЪК

Преди седмица, две беше при Гала в "На Кафе".
Имай предвид 3 месеца напред няма часове,
носиш здравна книжка на детето!

Бързо да минават всички болежки и притеснения, при малки и големи!

Зори, късмет на жената и да се похвалиш утре!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Зори, напиши името на белгийското лекарство? кой ви го изписа?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Мери, нашият детски стоматолог също е доц. Маркова - както казва Мишето, 2-3 месеца напред вървят часовете. Ако искаш да заведеш малкия по-рано, имам резервен вариант за детски зъболекар, също много добър професионалист и с чудесно отношение към децата. Мисля не работи по ЗК. Ако решиш, ще ти дам координати.
*
о Цветенце, благодаря ти, не ми е спешно. По принцип забелязах едно много малко тъмно петънце на един зъб, но не мисля че е толкоз спешна ситуация, ще изчакаме. Тъкмо ще запиша часове и за очен, че не съм го водила след този преглед който е препоръчителен за недоносените. Септември месец мисля да запиша.
Моля се да вземат мойте зъби, ако има въобще нещо генетично. Аз до тук имам една корекция в устата - счупих зъб като малка, та преди 10-на год. правих коронка и нищо друго.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Зори, напиши името на белгийското лекарство? кой ви го изписа?

фирмата е Labo Life, а то се казва 2LEBV - то също е хомеопатия.Този Петко ми каза да го вземем.Той ме пита имам ли още познати там,ако не щеше да ми каже за някое друго ,в друга държава,от която мога да взема.

Ето това е Жорковото точно преди 1 г. :http://media.snimka.bg/8826/023906923-big.jpg?r=0.
« Последна редакция: Юни 15, 2011, 16:38:20 pm от z22 »
<br />
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Може ли пак да се оплача... не че ще ми помогне, де.
Вчера за пореден път се опитвах да извадя документ за пътуване за бебето и за пореден път не успях. Бях открила една вратичка, но полицаите не се съгласиха с мен. Важала била само за руснаците, които не искали да имат естонско гражданство.
Миналата седмица консулът ни отразя, ние пък намерихме телефона на посланика. Днес с Румен са си говорили на висок тон, но и той категоричен - не издават пасавани.
Свързахме се с финландското посолство. Оттам ще ни издадат пасаван, ама трябвало и двмата да отидем до Финландия 2 пъти - първо да подадем заявление и да се подпишем и двамата, после да отидем да вземем готовия документ. Бебето не било задължително да ходи :lol: Ще го оставим на баткото значи :wink:
Тъй като този вариант е финансово безумен, обмисляме друг. Финландците са съгласни да пратят документите до нашето посолство, за да се подпишем там в присъствието на консула или посланика и после да се придвижат обратно. Да, ама днес посланикът казал, че не можел да поеме такава отговорност да удостовери подписите ни 8O Ако консулът се съгласял, тогава можело.
Иде ми да вия!

И нещо хубаво :) Вчера ходихме до болницата да вземат кръв на Боби. Правим вече няколко пъти изследвания, че се налага. Последния път беше много мъчително, болеше го много, спукаха му вена, плака цял ден милото. Вчера ми беше лошо от притеснение, като ме видяха и на тях им стана лошо и отказаха да му вземат кръв пак. Пратиха ме в неонатологията и там една млада сестричка с перфектен английски му взе кръв за 1 минута. Той дори не се разплака и почти не се събуди :D Учуди ме прийомът им - подаде ми една пипета с глюкоза - да съм слагала на устничките като плаче. Така правели като ги боли бебоците, че да ги разсейват.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Ох Ани...като те чета и на мен ми иде да вия с теб.
Да махнат тогава консула оттам и да му закрият длъжността в тази държава. То бива, бива ама....
*
Може ли пак да се оплача... не че ще ми помогне, де.
... днес посланикът казал, че не можел да поеме такава отговорност да удостовери подписите ни 8O Ако консулът се съгласял, тогава можело.
Иде ми да вия!

Много ти съчувствам и знам добре на какъв огън се пържиш. Българската прослойка консулски служители е в по-голямата си част неефективна и напълно безполезна. Заради подобни субекти зелена карта за Щатите щях да изпусна, понеже бракът ми, сключен в консулството в Испания, повече от една година не беше оповестен и признат в България.

На твое място бих уведомила външно министерство за абсурдната ситуация.
Дано намерите изход по-скоро.
*
Ох Ани...като те чета и на мен ми иде да вия с теб.
Да махнат тогава консула оттам и да му закрият длъжността в тази държава. То бива, бива ама....

Е, Лисо, ти пък! А кой ще взима заплата и най-вече различни видове добавки?!

Ани, и аз ти съчувствам. Радвам се, че мен не могат да ме разиграват така. Решението е едно - да се взима допълнително гражданство с по-читави консулски услуги. Доведената ми сестра роди преди седмица близначки в Германия. Най-близкото представителство е на около 200-250 км. Трябва да отидат с децата, но преди това актът за раждане трябва да се преведе от преводач, който от посолството са посочили. Казах ли, че работят само сутрин от 10 до 12 часа? Остават им 3,5 г., за да кандидатстват за немско гражданство и тя каза, че няма да се колебаят. Ама никак.

джам, ако ти трябва нещо, особено без рецепта, мога да ти го купя и да ти го донеса на ДРЗ.


Приятна вечер на всички!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Оф Ани...само като те чета ме хващат бесовете. Щом сте стигнали само до висок тон, значи държите печено...аз за една сметка в мтел вдигам скандали...то иначе не става ! Ужасна работа.
Би трябвало да работят в услуга на гражданите, а не само спънки да им създават !
Малоумщина !!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Ани, аман, той там да помага ли е,
или да създава дваж повече разкарване и проблеми  :(



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Aaa на Mtel скандал ли, защо? Ама те са толкова изпълнителни  :lol:
От Ноември 2010 ги моля да не ми събират по 3 сметки на 2 телефона и да ме карат да ги плащам на куп. Ако трябва базово да си вземат някъкви парички и след това корекция щом имат проблеми. Обаче за 3 път ми идват по 4-6 сметки за 2 телефона на куп и то за над 40 лв. Коригираха, мазаха изобщо, думи нямам  :lol:. Най-накрая и обясних, че по договор нямам и година и ще ги търпя още съвсем малко...
Няма и ден, девойка ми звъни да ми включат сателитна и интернет  :lol:. Абе викам, вие сметката не мож навреме да ми фактурирате почти година вече, интернет  :lol:osi_4 Така съм им набрала  :lol:. А иначе ясно, имат проблеми. Аз съм търпелив човек, но и това моето е до време ... Миналия месец помолих да ми преразгледат фактурите и да ми издадат поне задните две, защото идва трета. Един любезен младеж ми обясни, че трябва да се радвам, защото ми направили компромис, дали са ми нам колко си дена гратисен период да си платя трите фактури. Е викам ОК, трябваше да не ми издадете фактурите и да ми спрете телефона, тогава хептен грешка нема да имате  :lol:. То вече не мога и да им се ядосам, само седя, дивя се и се смея  :lol:

Ани, съчувствам ти. Когато зависиш от един човек, а от него нищо не става, нещата придобиват много прекрасен вид...За съжаление, не е един...

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Оф за мтел направо съм бясна. Другата седмица съм решила да ходя на грандиозен скандал  :lol: до сега само трупах.
Чух някакъв слух, че нарочно са си хакнали системата за да не могат да "пуснат" абонатите да отидат към други оператори. Не знам до колко е вярно, но аз съм точно в такава ситуация.
Заради хакнатата им система, не ми отчитат безплатните разговори със семейство и приятели, а всичко ми таксуват като стандартни разговори...Сметките ми от месеци са двойни ! Фактури нямам...едни се трупат, други липсват, изобщо не мога да им хвана спатиите и никакви разпечатки не ми дават. Сигурно имам към 800 лв сметки вече.
И най-големия хит е, че от месеци се опитвам да се махна от тях и не мога защото все нещо дължа ! Нямам излезли всички фактури, имам задължения и не мога да се прехвърля...Много ми писна .
Аз пък имах разговори в този дух със Софийска вода. Влизам в epay миналия месец да си плащам сметката и се оказва, че сумата вече е променена и има втора сметка. Проверявам си аз плащанията за 6 месеца назад, да не би да съм пропуснала някоя сметка, но не съм. Обаждам се да ги питам откъде накъде имам 2 сметки в един месец, при положение, че съм си плащала всичко коректно досега. Почват да проверяват и ми обясняват как срокът за плащане на първата сметка е до 29 (обаждането е на 25), така че не съм дори просрочила. просто нямали фиксирана дата за издаване на фактурите и този път ми издали следващата по-рано 8O. Ами по тази логика веднъж ми дават сметка за 30 дни, следващия месец пък за 26...Почнаха да мънкат...Нямало такова нещо, то аз мога да си ги платя поотделно. Да, ама не мога да го направя онлайн, не става на банкомат, не става и в изипей, единствено и само в пощата може да се платят поотделно. много съжалявали за неудобствто и ще предадат недоволството ми на ръководството... :lol:Обясних им, че на мен никой не ми дава по 2 заплати месечно, за да мога да плащам на всеки търговец по 2 сметки. Побеснях и още не съм им платила. Аман от това обирджийство в България.
<br />[link=http:
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Оооо за Мтел просто нямам думи....освен че на мъжа ми му начисляват пари за безплатните минути,ами предния месец майка ми разбра,че към нейния номер имало и още 2...  8O 8O 8O представятели си?!? А ние се чудим защо са толкова големи сметките. Пусна жалба пък да видим дали въобще нещо ще стане.
07.10.2009
*
Да се намеся и аз в темата МТЕЛ. Оплаквала съм се от тях къде ли не (имам проблем с домашен интернет Мтел Хоумбокс). Стигнах до комисията за защита на потребителите в Брюксел. Оказа се, че са недосегаеми. Т.е. така са им направени договорите, че са защитени от всякъде. Вариантът е само през съда да се доказва, но то това ще струва толкова пари, че....
Относно неначисляване на безплатни минути - обадих се на *88 и казах, че ги няма. Оказа се, че 1 година не са начислявани, но понеже телефона ми е фирмен и сме няколко телефона в група, не съм обърнала внимание. И забележете - може да ми ги начислят със задна дата, но за последните 6 месеца, другите изгарят. Разправяхме се, карахме се, накрая за 6 месеца ми сложиха парите на депозит на номера. Можело да си ги тегля, но не повече от 100 лева на седмица, май. Не съм сигурна. Или да се плати сметка с тях. Но пак е нещо.
А за интернета, не ми дадоха да си прекратя договора предсрочно, въпреки че нямах 10 дни нет и това е основание. Всеки ден им звънях да се жалвам. Писах и писмено. Отговориха ми, да обърна внимание на другите услуги, които ми предлагат. И....ми пратиха като подарък едно одеяло. Думи нямам просто. А в договора е записана не каква минимална скорост осигуряват на нета, а каква минимална. Т.е. и 0.0001 кв да е, има си и толкова....
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Офф това някаква черна магия ли е какво... Не знам..Аз съм в Испания и ползвам услугите на Vodafone..Нейсе..все едно Мтел ползваш явно.
та моята "драма" е голяма също.Та аз виждаш ли щом съм имала Iphone според тях съм ползвала интернет къде ли не..Едва ли не и в тоалетната..Обаче аз нали ей така за кеф си плащам интернет в нас,че и 3 лаптоп-а имаме.. Че най-ми е добре с тел-а да се кьорам да ползвам нет..И се оказва че ми начисляват около 120 евро за нет и сега чакаме фактурата(аз и компанията),та да ходим да се разправяме..Само че аз този път съм решила че ще ходя в комисията за защита на потребителите..Ама тук поне се стряскат и веднага се взимат в ръце! Абе спокоен ден да нямаш... Луууууда работа..
Иначе голяма жега тука- 36 градуса че и отгоре..Бебко седи и се поти мама му гола из къщи ходи.. Леле полудявам направо!
Обаче вчера да се похваля..Бебко се къпа с мама във ваната и беше истинско шоу.То не беше смях,плискане..Че чак татко идва да ни търси  :oops: Ама милото така се кискаше и с тази жега дето беше го оставих към час във водата да се пличка :) Готов е за голямото "синьо"  :D
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
И....ми пратиха като подарък едно одеяло. Думи нямам просто.

Е тук и аз се облещих  8O. Егати компенсацията!
*
И....ми пратиха като подарък едно одеяло. Думи нямам просто.

Е тук и аз се облещих  8O. Егати компенсацията!
А, и ние имаме такова одеалце  :lol: За 5 години лоялност - бизнес клиент с 20 карти. Познайте дали още сме им клиенти...

п.п. Хич не ми се отваря темата за мобирните оператори, че книга мога да напиша. Последните ми кахъри бяха с Виваком - 30 (тридесет) дни ми прегвърляха интернета от едно населено масто в друго. В 21 век! Услугата по договор е 3 дни.

Засега само от Глобул нямам оплаквания... само защото не съм им била клиент, обаче  :lol: Убедена съм, че са същите смотаняци.
« Последна редакция: Юни 16, 2011, 14:31:53 pm от Елфи »
Уф лелеее, Мтел...реве ми се, та ми се вие заради тях! Сметки, сметки, не може да разбереш кога надписват. Спирам ми телефона при платени фактури, жалби ли не бяха, какво ли не беше...Искам да се прехвърля към Виваком, обаче трябва да чакам година, докато ми изтече договора иначе дължа над 200 лв. компенсация (защотоп изплащам и телефон).
[/url][/url]
*
Ани, моя свет също е да се оплачиш във външно министерсто, виж от сайта им мейл или дори телефон на който да се обадиш.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Офф това някаква черна магия ли е какво... Не знам..Аз съм в Испания и ползвам услугите на Vodafone..Нейсе..все едно Мтел ползваш явно.
та моята "драма" е голяма също.Та аз виждаш ли щом съм имала Iphone според тях съм ползвала интернет къде ли не..Едва ли не и в тоалетната..Обаче аз нали ей така за кеф си плащам интернет в нас,че и 3 лаптоп-а имаме.. Че най-ми е добре с тел-а да се кьорам да ползвам нет..И се оказва че ми начисляват около 120 евро за нет и сега чакаме фактурата(аз и компанията),та да ходим да се разправяме..Само че аз този път съм решила че ще ходя в комисията за защита на потребителите..Ама тук поне се стряскат и веднага се взимат в ръце! Абе спокоен ден да нямаш... Луууууда работа..
Иначе голяма жега тука- 36 градуса че и отгоре..Бебко седи и се поти мама му гола из къщи ходи.. Леле полудявам направо!
Обаче вчера да се похваля..Бебко се къпа с мама във ваната и беше истинско шоу.То не беше смях,плискане..Че чак татко идва да ни търси  :oops: Ама милото така се кискаше и с тази жега дето беше го оставих към час във водата да се пличка :) Готов е за голямото "синьо"  :D

И аз си изпатих с "умен" телефон
купих си Нокия Ц7 просто защото ме кефи дизайна на телефона, нямам време на работа да ползвам нет, аз работя с ръцете си
да обаче след 10 дена се оказвам със 110 лева сметка, при все че изключихме всички възможни начини за активиране на интернета, обаждах се- смарт ми бил телефона, вие вика за какво давате толкова пари за телефон, ако няма да му ползвате пълните функции, бил си намирал ъпдейти и си се вързвал в мрежата
викам, е на кого е тази мрежа бе- аз не съм ви я искала, защо го позволявате- не можели да го спрат, викам можете, ама не ви е осъдил никой до сега
тя ще ми казва на мен аз какъв апарат ще си купувам, отворковци  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
В Щатите вече всяка телефонна компания задължава клиентите си с "умни" телефони да плащат за отделен план за данни, тоест за достъп до интернет. Отредените минутите или обем данни са достатъчни за умерено ползване, но не са само по избор.

И тук проблемите с компаниите за телефонни услуги, интернет и кабелна телевизия са същите. Уж има конкуренция, уж обслужване на клиента, а всички са един дол дренки - със същите номера, които описвате.

Наехме нов апартамент, няма покритие на мобилния оператор. Под елхата в ъгъл на задния двор се обаждам да се оплача, че нито получавам обаждания, нито мога да звъня. И докато те ми разправят, че покритието е отлично, губя покритие и разговорът прекъсва. Нови напъни, ново лазене по веригата, и аха се добера до жив човек, пак губя покритие. Междувременно три седмици местеха интернета от стария адрес на... стария адрес. Сменихме оператора, взехме безплатни, съвсем обикновени телефони от новия оператор, и  започнаха кавгите за неползване на интернет през телефона. По форумите хората кълнат, плачат, съветват се... а операторите все по-големи и по-малко на брой.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Много неприятно това с телефоните. А те откъде знаят с какъв телефон сте? Извинете за невежеството... Ако автоматично се подава някакъв сигнал от телефона, това би обяснило безумно високата ми сметка за престоя ми по Коледа в България.
Тук, в Естония, половината браузвъне го правя през телефона, защото намирам свободно време докато съм в тоалетната или докато кърмя :lol: Но се връзвам към домашния рутер. Специално съм изключила от настройките да се е използва по подразбиране мрежата на оператора.

Случка от вчера. отивам да взема Симеон от детска градина и госпожата го хвали, че много обичал да рисува. Показва ми три рисунки и ми обяснява как на всяка от тях била мама. Тука мама и Мони, там мама и Боби, тук само мама. Гледам сюреалистичните произведения на сина си и обяснявам на госпожата:
- Тук сте се объркали, това е динозавър!
а тя ми отвръща:
- А мама е, мама е, не е динозавър :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Гледам сюреалистичните произведения на сина си...

Аз бях изобразявана като нещо между мечка и кенгуру  :lol:, докато бях бременна. Сега рисуваме предимно бебето  :D.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Цигу, нямам против да го направя, но да ми се обясни така предварително, че има вероятност телефона да си намира достъп и да се канектва, не да ми предлагат супермегаултра изгодна оферта за мен като специален бонус да си пусна интернет, предложено по този начин ми звучи точно като сега ще те набутам
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Ето за това отрязах офертата за 3 месеца безплатен мобилен интернет, преди изобщо да чуя останалото.  :lol: Сега вече съм убедена, че после отърване нЕма и ще ми лазят по нервите с още 50 лв отгоре всеки месец поне година  :lol:. Надушвам ги аз тея далавери  :lol: а гласа отсреща беше толкова убедителен, че от тази оферта бих спечелила само и единствено аз  :lol:. За момент си помислих, че грешката е в моя телевизор  :lol: и отново нещо в мен се е сбъркало, та загубих доверие в тази така стриктна и отзивчива компания  :lol:

А като видя Софииска вода или чез се сещам за онзи от БТК с багерчето и 8-те квадрата трева насред която се метна по-средата, заби лопатата и каза, те тука е, копаите. Как не го скопах, незнам  :lol: Сред километри трънаци, точно в тревата реши, че се намира неговата шахта, а тя беше само на 30 метра разстояние, ама ние ще разкопаем де що видим и ще си я намерим...включително и единствения поддържан и озеленен тротоар!

Моята девойка мама не рисува. Тя чертае триъгълници, трапец, разни там къщурки, морета. Мама я търсим за ядене и за спане. Аха и като я заболи нещо  :lol:
През останалото време, мама дава само акъл, а на Мони много не и харесва  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Мини, правят се на ущипани. От какъв зор тази услуга, ще е  включена автоматично!
Аз затова си поисках документ, че НЕ желая Интернет през телефона, а оназ на касата, все едно не ме чува-продължава да ги реди като на развалена плоча, разните там прИмоции.
От Мтел за всичко трябва да се изисква документ.
И как така ще философстват къв телефон ползваш? Мен ме дразнят много с изискваната информация при регистрацията в страницата им. Не мога да разбера какво ги грее месечния ми доход1 :?
*
Мини, и при мен същата история с Мтел и смартфоните. Освен това същата история с 4те фактури накуп и с платените уж беплатни минути, жалба, която обработваха 4 месеца и резултатът е върнати 40 лева и изхабени огромно количество нерви, пари за обаждания, часове висене по опашките им бременна в 9тия месец и разговори с нелюбезни служители. Като чуя "Мтел" настръхвам. Откакто се занимавах с тях съм станала по-лоша. Промениха ми характера тия гадове от Мтел. :(

Сега от 20:00 по Нова Спорт братът на мъжа ми ще играе снукър и ще е опонент на Джон Хигинс. Гледайте :)


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Гледам...ама нищо не разбирам  :lol:
Успех !
Аз да разведря малко темата.
Да има мама с голям крак, на която й е трудно да си намери красиви, елегантни официални сандали?
Да ми пише на ЛС моля, че закупих едни английски обувки, които се оказаха големи за мен :(
[/url][/url]
*
Жаска, аз съм с голям крак - 41-42. Пусни една снимка на обувките по скайпа.  :D

Ултра, уби ме с тоя динозавър! Хе хе хе :)

Раиска, като почне да играе Кръстев, стискай палци за него, нищо че не разбираш :)
« Последна редакция: Юни 16, 2011, 20:52:17 pm от Раши »


Аз също искам да питам нещо по-различно- въпреки че има силна варненска групичка тук, но ми сеструва че имаше и някои от Плевен. Моля, ако има да ми пише кои са детските магазини там и по-специално къде има избор на кошарки/ сгъваеми легла. Мисля да пратя майка ми да купи, за да не носим и това като отида след 3-4 седмици за малко на гости на мама. нямам търпение да отида с детето си там, където аз съм расла.. много ще ми е странно .. а и друго си е през деня някои да ми помага  :)

Ще стават жеги и много се чудя кога е по-подходящо да излизаме - след 3-4ч. както пише навсякъде, но всъщност тогава е много по-горещо или към 12ч. когато не е толкова напекло, но препоръките са да се избягва това време тъй като слънцето било по-опасно  :ask:  

Аз засега не съм имала проблеми със смартфон на Глобул. казаха ми да си изключвам 3G, ако не ползвам интернета, но така и не го правя..
Здравейте мами  :wink:,
имам едно въпросче....днес разбрах, че розова бебешка вода "Бебе" на Банкя вече няма да се произвежда........били фалирали  :?
А вода на Хипп ни идва малко скъпичко....то при нас едно шише на ден заминава все пак.....
За Девин ако можете да ми кажете дали става за директна употреба за новородени, смисъл за разреждане на АМ, друг вариант да преварявам.....но и тази опция много не ми допада, трябва време все пак.... :?
Иначе ние пием вода филтрирана през кана Брита.....дали нея мога да полвам за АМ или да не рискувам... :?

Благодаря ви предварително  :wink:
*
Изворната вода на Девин не се преварява и може да се дава директно за всичко. :)

Рарси благодаря много.
*
И....ми пратиха като подарък едно одеяло. Думи нямам просто.

Е тук и аз се облещих  8O. Егати компенсацията!

Aaaaa защо се блещиш? Съвсем логична "компенсация" - кЪт нямаш нет, взимаш одеалцето, завиваш се и си спинкаш  :lol: Аз нямам проблеми с М-тел по чиста случайност, но почти всички около мен се оплакват от същото като вас и явно изход - няма. КРС си взимат заплатките и бонусите, все "водят разговори с операторите", мандахерцат се по телевизиите и батака си е все същия и така... :x

Вчера и на мен в един магазин ми казаха за тази вода "Бебе", че нямало повече да зареждат, но не знаех че са фалирали. Реших, че просто те не искат да зареждат повече такава... Мисля и аз да мина на розов етикет на "Девин".
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Аз не се доверявах на нашите производители, до към 3 - 4ти месец. Я е изворна, я само етикетът е такъв...
Като превариш една тенджера, цял ден можеш да я ползваш...да я носиш в термус и т.н. Но термус, не пластмаса .

Преди години питам един наш доставчик, как взима Горна Баня на толкова ниска цена, а той се смее и ми вика - всичко се пълни във Вършец. Етикета е различен ...
Влизала съм във фабрика ( една от най-големите, но преди години...сега може да е сруго ), имат един кран, а предлагат 4 вида вода. Е как става  :?
*
Маринка,аз давам розов Девин на децата(на бебето от първия  месец),след като ни се спука траба и водата стана отврат дори и преварена.Не се преварява,давай директно,добра е за новородени.Тази вода е по-добър вариант от преварена чешмяна,иначе и ние пием филтрирана от Брита,но на децата не смея да дам.Педиатърката на децата одобри.

Раиса, Тини мерси девойки  :wink:

не ми се занимава с преваряването....май ще подкараме Девина, щом може.....а колко е розов той е вече друг въпрос, ама и към наща чушмяна вяра много нямам....и да е преварена, все тая.
както често спират водата при нас и след това като гледам какъв цвят вода потича... 8O 8O, никак не е розова......направо е кафява, ръждясала.... :lol: :lol:

а да ва питам, като излизате по разходки как става правенето на АМ в движение  8O
носите термос с топла вода или  разреждате с каквато има, като температура вода?
да знам дали да търся термос..... :?
« Последна редакция: Юни 16, 2011, 23:56:38 pm от marigri »
*
маригри, носех термос, както и ето това нещо, където беше млякото на прах, предварително дозирано. Много удобно.

« Последна редакция: Юни 16, 2011, 23:30:25 pm от blue_sky »

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Маригри, аз ползвам термос. Купих си един малък - 350 мл, върши ми чудесна работа, събира се в чантата на количката. Поддържа температурата много дълго време. Отделно си купих дозатор за АМ и като дойде време за ядене - смесвам и готово. Моят е на НУК, за 3 дози, много е удобен, може да се разделя. Има и на Авент, но е малко по-скъп, но той не се разделя, представлява една цяла кутия с отделения. На мен лично този ми е по-удобен.
http://www.shopmania.bg/prinadliezhnosti-za-biebieta/p-dozator-za-sukho-mliako-nuk-2720428 - ето това е моя. Струваше около 10 лв и нещо.

П.С. Блу ме е изпреварила. Такова е и моето, мисля че има и за повече от 3 дози, май с 5 беше.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Слънчева и по-малко студена юнска седмица
« Отговор #105 -: Юни 16, 2011, 23:36:55 pm »
а да ва питам, като излизате по разходки как става правенето на АМ в движение  8O
носите термус с топла вода или  разреждате с каквато има, като температура вода?
да знам дали да търся термус..... :?

Ами както си научиш децата. Ако си ги научиш топло да пият, после ще трбява да се разправяш с термоси и тем подобни. Ти си с две дечица, прави си живота възможно най-лесен, че и без това си има достатъчно грижи около тях.  Моето лично и никого незадължаващо мнение е, че е напълно излишно да ги приучаваш да пият топло. Аз на моето никога не съм му топлила нищо и тя я е свикнала да си го пие на стайна температура и за мен е по-лесно. Затова аз си носех вода направо в шишето, в което ще го пие, а млякото на прах отделно и го смесвах, когато ми потрябва. Млякото носех в ей такова контейнерче, което има три отделения. Капачката се върти и минава от отделение на отделение. Сипваш, разклащаш и даваш - лесна работа.


Има го и в България ,ако ти харесва http://super-bebe.com/product_info.php?products_id=2871
« Последна редакция: Юни 16, 2011, 23:47:45 pm от Bobbie »


  
*
Аздо годинката пречиствах през каната и преварявах след това. Сега само през каната, а като пътуваме взимам розов Девин.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Слънчева и по-малко студена юнска седмица
« Отговор #107 -: Юни 16, 2011, 23:51:48 pm »
Когато излизах сама с количката сухото мляко носех в подобен дозатор или в един от контейнерите за кърма на Нук. Когато бяхме с колата съм взимала и кутията направо. Топла вода - в термос за 0,500 л. Щъкахме много навън и е имала по 3 хранения външни. Вярно че раницата тежеше, но пък как бързо се връща формата от преди раждането, когато носиш тежичка раница, все по-тежко бебе и някоя друга покупка за разкош :wink:. Това пеша до 3 етаж. И после ще ми разправят за фитнес, ха.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
И аз ползвам дозатора на Авент, който Боби е показала.
Разреждам с каквато вода купя...на стайна Т. Или пълня шишето, да имам готова доза. Млякото се разрежда и в студена вода, пък камо ли стайна ( сега ). Но може при други млека да не е така, не знам. Дара е на Лактана.
ееее, колко нови неща научих ....дозатор за първи път виждам и чувам, значе ще търся такова, че тъкмо се чудех как ли ще мъкна и млякото с мен  :lol: :lol: и термОс ще търся, значе има и мънички....от 350мг ще ми бъде идеален  :wink:

иначе хубаво Боби казваш да си улесня живота....ама едното ми човече на Аптамил, с него няма проблеми, а другия на Фрисовом...то е малко по гъсто и го дават да се разреди в по гореща вода :?

ако се сетя още нещо, ще питам.... :ask:, че съм още в леко затъмнение с някои неща  :lol: :lol:

Pesheck дано наистина да има ефект,че сега се чуствам малко като кенгуру  :lol: :lol:, много ми е виснало торбето  :lol:
иначе гледам всеки ден се прибира малко по малко корема.......ама хората все още ме питат кога ще раждам, който не ме е виждал в последните месеци де... :lol:
те толкова не ми правиха път и място, колкото сега ми правят  :lol:
« Последна редакция: Юни 17, 2011, 00:02:35 am от marigri »
*
Аз купих термос от Кауфланд - 1 литър, но имаше и по-малки.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Аз понеже не съм сигурна в произхода дори и на розовия Девин, предпочитам да не рискувам и си преварявам вода. Знам ли дали не е чисто чешмяна или още по-зле - минерална. Дето ще я преварявам и нея за всеки случай - чешмичката и готово :lol: Не че чешмяната е много хубава, особено при нас - ужасно варовита, тенджерата след варенето е бяла - ужас. Постоянно почиствам термосите и нея с оцет. Като порасне още малко дребната, ще започна вече да й давам розов Девин.

П.С. Много ми е тъпо, че колкото и да се опитваме да даваме на децата правилните /уж/ храни и напитки, няма как да сме 100% сигурни, че ни се предлага наистина това, което пише на опаковката :x

П.С. Много пишете, бре :lol:
Маригри, 350 мл може и да ти е малък. Все пак си с две дечица, ще можеш само за по едно хранене да носиш. А като минат и на по-големи дози - над 170 мл- увисваш, ще има вода само за едното. Помисли добре.
Аз за вкъщи си купих голям термос - 1,9 л, с помпа - ужасно удобен ми е. Вътре е стъклен, отвън - метал. Държи водата много топла по едно денонощие.
« Последна редакция: Юни 17, 2011, 00:02:58 am от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Да...за жалост е така...На нищо нямам вяра тук.
То не е случайна приказката, че българина за да повярва трябва да види и пипне...ми да ! като е свикнал цял живот да го лъжат.

Маригри, в този случай ще си носиш вряла вода в термуса и стайна в шише розов Девин. И два дозатора  :D ( това е страшно удобство ! ). Аз моя термус го купих в Джъмбо. Много е готин, на пипане е по-гумен един такъв и беше евтин.
Можеш да си разредиш млякото в по-топла вода и после да досипеш студена, че да стане стайна...ако решиш да не го свикваш с топли напитки. 
И аз като Боби съм против свикването с топло.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Мойта щерка го пие всеки път каквото й го направя :oops: Случва се понякога да е по-топло, понякога по-хладко, според зора, че тя като ревне - трябва да действам бързо :lol: Досега не ми го е отказвала, с каквато и температура да е :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Маригри, 350 мл може и да ти е малък. Все пак си с две дечица, ще можеш само за по едно хранене да носиш. А като минат и на по-големи дози - над 170 мл- увисваш, ще има вода само за едното. Помисли добре.
Аз за вкъщи си купих голям термос - 1,9 л, с помпа - ужасно удобен ми е. Вътре е стъклен, отвън - метал. Държи водата много топла по едно денонощие.

абе и аз се замислих, че малко май ще ми дойде.....ама аз ще го ползвам само за единия,който пие по гъсто мляко......другия ще пие на стайна температура  :wink:
ееее, крайния вариант да взема от 0,500мл.....че не ми се мъкнат литри вода  :?
че за момента излизане без помощ не го виждам, та гледам максимално да улесня нещата... :?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Слънчева и по-малко студена юнска седмица
« Отговор #115 -: Юни 17, 2011, 00:17:09 am »
иначе хубаво Боби казваш да си улесня живота....ама едното ми човече на Аптамил, с него няма проблеми, а другия на Фрисовом...то е малко по гъсто и го дават да се разреди в по гореща вода :?
Съжажявам, не ги знам тези АМ марки, не съм в Бг и тук са други. Това второто предполагам е специализирано и нямаш избор. Щом е така вече е друго положението. Аз имах предвид, че по принцип според мен няма смисъл от топленето на млякото. Съгласна съм с Раиса - по-добре разтвори малко с топло и добави студена, защото детето няма да е цял живот на едно и също, а ти като го свикнеш с топло, вечно ше топлиш.

sixsens това е най-добре, че поне след време като настине може да и дадеш топло нещо. На моята дъщеря един път реших да я пробвам с топло мляко и настанаха такива крясъци, че все едно я тровя. Чак си помислих да не е прекалено вряло и да се е изгорила, но не беше, дори и много топло не беше. Наложи се да ходя да правя друго, но пък тя запомнила чашата и не искаше и да опита вече. А реве и се дере, че е гладна. Накрая се наложи да го пресипя в друга чаша, та да мирне и да го изпие :-). Вече подобни експериметни не си правя, но затова пък няма проблем да пие студен сок от хладилника и дори и сладоледче си похапва, като ме види мен да ям.

Б


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
не съм носила вода в термос. към чантата ми имаше едно термоизолиращо калъфче за бебешко шише за хранене, направо в него наливах водата и с дозаторната кутийка...

винаги съм давала млякото със стайна температура.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Това е вариант ако ще имате едно хранене навън...
Но на мен ми се смеят, че си отгледах детето в колата  :lol: и термоса ми беше много полезен в началото. Държи топла водата 24 часа някъде. А зимата стайна не става, та си беше добре с него.  :)

Аз зимата много се зарадвах на трик, който научих тук - пълнех топла вода в шишето и го слагах на радиатора да поддържа. През нощта само добавях АМ. Иначе вечер ставах, отивах до кухнята, топлех вода и ... хамалогия.
Няма да забравя, след историята на Лиско сънувах редици шишета на радиатора  :lol:
*
И моя пие мляко с каква да е температура, понякога се случва да се офлянква, или да закъснее с храненето навън доста и млякото си става хладничко направо. Сега ви чета и си се чудя на акъла...за какво ги мъкна тия термоси аз?  8O :lol: Че имам и един 250мл. /ако ще храня веднъж/, имам друг 500мл., /ако ще сме дълго навън/ и според случая ги разнасям. Е, не ги разнасям де, "возя ги", ама май са си излишен багажец, особено пък през лятото.
Контейнер за АМ обаче нямам и не съм ползвала. Понеже съм ленива твар - сипвам в шишета нужното количество АМ и ги нареждам в хладилника. На излизане /а и у дома/ само вадя шишето и толкова. Водата е предварително дозирана, изливам, разклащам и това е.

Като беше съвсем "прясно" бебето - яко се втелясвах с това АМ. Подгрявах водата както пише на кутията, пък с тъпото на ножа заглаждах всяка мерителна лъжичка, пък първо половината вода наливах, после АМ, после другата вода, яко друсане, пък охлаждане...цирк. И това на всеки 3 часа. Пък колко АМ съм изляла в мивката, понеже било престояло повече от час след приготвянето, а бебето не се било събудило да яде и айде - ново. :oops: Към днешна дата, някой с пистолет опрян в главата да ми седи - няма да го направя всичкото това, но преди 3 месеца и нещо...едва ли не бях убедена, че ще убия детето, ако АМ не му се направи баш както пише на кутията. Шматкава работа, но явно всяка мама трябва да го мине този период, или почти всяка.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Жбрул, дозатора наистина е супер удобен ! Пробвай  :D
*
Жбрул, дозатора наистина е супер удобен ! Пробвай  :D

Е, сигурно е удобен, ама за какво ми е? Аз като си дозирам наведнъж 10 шишета готови за хранене и 2 дни не се разправям с това. Ако се борави с по-малко шишета, със сигурност е супер улеснение.  :D

Аз ни в клин ни в ръкав и не по темата, ама да си "изпея" днешната случка. Решавам да заведа "принца" при свеки, без да ползваме придружител. Тяхната къща е на 15 км от СЗ. Товаря цялото оборудване, гардероб и както се полага, монтирам Дани в "кошницата" и се готвя за безаварийно пътуване. Радвам се, че ще тествам бебешкото огледало, което една много мила мама от форума ми подари, нагласям го, аз гледам бебето - то мен и потегляме. Уж се унасяше да спи, ама на изхода на СЗ - протяжен червен светофар и се оцъкли. Карам си аз - той наема да мрънка. Говоря му, надявам се да ме забележи в неговото си огледало - цъ. Захваща да реве. Яко! Да отбия, да отбия - няма къде, а и незнайно защо - як трафик, доста ТИР-ове...викам си ще ме нацепи някой камион, ако извърша нелогична маневра, а и все пак скоро ще стигнем. Отзад вече - писъци, с елементи на задушаване. Повтарям си да си гледам пътя, от рев - няма да умре, ама ако се шибнем нейде - много вероятно. Карам бързо, стигаме, изстрелвам се от колата, откопчавам, гушвам... Ейййй той направо с пяна на устата  8O, червен и не е рев вече, ами директно писъци. Бодито му в лиги и сълзи до гърдите, амааааа прогизнало. Направо ми слезе сърцето в петите. Половин час го разнасях и не може милия да си оправи дишането, хълца, въздиша...
Колкото и да съм против по принцип, на връщане, изключих еърбега на предна дясна седалка и сложих "кошницата" там. Като се вози до мен - няма проблем, гледа ме, хили се даже и е споко. Ще возя така няколко дни и пак ще пробвам със задната седалка. Т.е. ще избягвам возенето доколкото е възможно. Вероятно е бил в лошо настроение просто, обаче откакто се е родил - такъв рев не бях виждала и яко се стреснах. Май на мен трябва да ми мине де, не на него  :lol:

Хахах, айде още една редакция. Маринка и на мен ми изглежда неудобна "кошницата", дори сега, нищо че Дани не се губи в нея. Разчитам, че все пак тези дето ги конструират тези уреди, ги правят максимално удобни, доколкото позволява основната им функция - сигурността. Удобна, неудобна - трябва да свиква, че там ще се вози и това е. За огледалата...споделих вече моя каръшки опит от днес, но по-добре да имам, отколкото да нямам. Другия път ще е по-добре. :)
« Последна редакция: Юни 17, 2011, 01:40:04 am от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

още нещо се сетих да питам... :lol:
как си слагахте бебета в кошчета за кола, много неудобно ми се вижда.......то направо горкото седнало....нашите направо се губят  8O 8O, днес що възглавници и подпирачки сложих от долу, що годе да ги поизправя малко в поудобна поза.... :?
и както нямам видимост на задната седалка какво правят и съвсем абсурд да ги возя в това положение... 8O
я кажете дали сте взимали някакви огледала в колата, че да ги наблюдавате от зад.... :?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Я да изместя аз малко темата и да я върна назад :oops:
Освен Генгигел /или друг гел/ и Панадол, какво друго мога да давам или правя, за да успокоя ситуацията със зъбите? От 1 седмица положението е доста зле. Не става всяка вечер да давам Панадол, не се знае докога ще е така, Генгигела явно наистина има по-краткотрайно действие, а детето видимо си се мъчи. Така жално плаче, събужда се изведнъж със скимтене или почва направо да реве. И денем не спи почти - тук-там по 30-тина минути. А й се спи, то е видно, но се събужда постоянно и става още по-крива. Не знам вече какво да правя, гледам я, че се мъчи, а не мога да помогна кой знае колко. Отделно аз вече ходя като сомнамбул, силите ми все повече намаляват. Дано премине скоро тоя период поне с първите 1-2 зъба, колкото там ще излязат и после малко почивка, че...не знам.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
още нещо се сетих да питам... :lol:
как си слагахте бебета в кошчета за кола, много неудобно ми се вижда.......то направо горкото седнало....нашите направо се губят  8O 8O, днес що възглавници и подпирачки сложих от долу, що годе да ги поизправя малко в поудобна поза.... :?
и както нямам видимост на задната седалка какво правят и съвсем абсурд да ги возя в това положение... 8O
я кажете дали сте взимали някакви огледала в колата, че да ги наблюдавате от зад.... :?
Аз си купих огледала за задните седалки на колите. Слагат се на задната седалка и ти всъщност ги гледаш през две огледала - твоето за задно виждане гледа в това, в което те се оглеждат :-).
Да, почти седнали са в тези столчета, но те са направени за тях, а и това е най-безопасното за тях в колата недай си боже нещо се случи. Нали столчетата са ти за правилните килограми т.е. за най-малки бебета? Нямат ли си допълнителна възглавничка за малко бебе? Ивана дори първата седмица спа няколко пъти в това столче, защото никъде другаде не искаше да спи.

Боби


  
*
Я да изместя аз малко темата и да я върна назад :oops:
Освен Генгигел /или друг гел/ и Панадол, какво друго мога да давам или правя, за да успокоя ситуацията със зъбите? От 1 седмица положението е доста зле. Не става всяка вечер да давам Панадол, не се знае докога ще е така, Генгигела явно наистина има по-краткотрайно действие, а детето видимо си се мъчи. Така жално плаче, събужда се изведнъж със скимтене или почва направо да реве. И денем не спи почти - тук-там по 30-тина минути. А й се спи, то е видно, но се събужда постоянно и става още по-крива. Не знам вече какво да правя, гледам я, че се мъчи, а не мога да помогна кой знае колко. Отделно аз вече ходя като сомнамбул, силите ми все повече намаляват. Дано премине скоро тоя период поне с първите 1-2 зъба, колкото там ще излязат и после малко почивка, че...не знам.

Аз ползвах дентинокс. Малко по-дълго действие има. Също много облекчаваха студени гризалки и една от бебеконфорт, в която Алекс се влюби. Гризалко-дрънкалка беше и доста й облекчаваше положението :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Джбрул, аз не виждам проблем детето да се вози отпред на седалката, ако е в обратна на посоката на движение главичката му и си вързала кощницата с колан
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Слънчева и по-малко студена юнска седмица
« Отговор #126 -: Юни 17, 2011, 07:26:50 am »
Джбрул, аз не виждам проблем детето да се вози отпред на седалката, ако е в обратна на посоката на движение главичката му и си вързала кощницата с колан
Извинявам се, но не случайно ги пишат тези правила на къде е най-безопасно.То може да не излети, когато е с колан, но при някои катастрофи ламарините влизат навътре към седалката. Средата на задната седалка, обърнато назад е най-безопасното място в колата.

Жбрул, ти пък чакаш да те забележи в неговото си огледало. Моята щерка преди  2 -3 месеца установи, че съм в колата. До тогава не знам какво си е мислила, че се вози сама ли, ама един ден си обърна главата и ме откри :-). Сега вече пътува гледайки напред, та ме забелязва в огледалото, но преди нямаше въобще подобни признаци.

Б.
« Последна редакция: Юни 17, 2011, 07:31:50 am от Bobbie »


  
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Жбрул, ако спреш да го возиш пък да не вземе да отвикне ?
Мен от това най-ме беше страх, да не иска да се вози, да се дере много...защото аз шофирам много . В началото и Дара ревеше, особено по светофари - сега нямаме проблем... Може би след 4тия месец не е плакала в колата.
Закичих играчка на седалката, която като рита пее...очудох се колко рано "схвана" за какво иде реч... давам й в ръцете разни дрънкалки ( любимите са най-шумните и дрънчащи  :) ) и така .
На "седалката на мъртвеца" не е добре да се вози, но в крайни случаи всички го правят...
*
sixsens, аз поръчах по приятели orajel. Вчера го пробвах за първи път и съм доволна. Има  го в няколко варианта: гел за през деня, гел за през ноща, клечки...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Като беше съвсем "прясно" бебето - яко се втелясвах с това АМ. Подгрявах водата както пише на кутията, пък с тъпото на ножа заглаждах всяка мерителна лъжичка, пък първо половината вода наливах, после АМ, после другата вода, яко друсане, пък охлаждане...цирк.

по тоя повод, малко хумор от "старите майки". да разкажа как правих първото картофено пюре за захранването. (ако продаваха готово, хич нямаше да се занимавам, ама нямаше...)

избрах картоф. измих го с четка и сапун. сложих го в стерилизирана чинийка. взех стерилизиран нож. обелих. пак измих. стерилизирах си ръцете. с друг стерилизиран нож нарязах на кубчета. сложих да се вари с преварена вода. загорих го. започнах отначало всичко. втория път не го загорих. започнах да храня младенеца, той опита една лъжичка, изплю и не щя повече. побеснях и метнах чинийката с пюрето. да знаете, че следи от картофено пюре по ПДЧ плоскости не се измиват. още има петна от стерилното картофено пюре по една секция в хола...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Джбрул, аз не виждам проблем детето да се вози отпред на седалката, ако е в обратна на посоката на движение главичката му и си вързала кощницата с колан

според специалистите по автомобилна безопасност, това се позволява само в случай, че състоянието на детето налага непрекъснатото му следене от страна на възрастния, който шофира! освен това, при поставяне на кошницата на предна пътническа седалка, ако има въздушна възглавница за тая седалка, тя трябва да се изключи. ако няма превключвател за изключване на възглавницата, не може да се поставя кошница там.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Като беше съвсем "прясно" бебето - яко се втелясвах с това АМ. Подгрявах водата както пише на кутията, пък с тъпото на ножа заглаждах всяка мерителна лъжичка, пък първо половината вода наливах, после АМ, после другата вода, яко друсане, пък охлаждане...цирк.

по тоя повод, малко хумор от "старите майки". да разкажа как правих първото картофено пюре за захранването. (ако продаваха готово, хич нямаше да се занимавам, ама нямаше...)

избрах картоф. измих го с четка и сапун. сложих го в стерилизирана чинийка. взех стерилизиран нож. обелих. пак измих. стерилизирах си ръцете. с друг стерилизиран нож нарязах на кубчета. сложих да се вари с преварена вода. загорих го. започнах отначало всичко. втория път не го загорих. започнах да храня младенеца, той опита една лъжичка, изплю и не щя повече. побеснях и метнах чинийката с пюрето. да знаете, че следи от картофено пюре по ПДЧ плоскости не се измиват. още има петна от стерилното картофено пюре по една секция в хола...

 :lol: :lol: А лигавника на младенеца стерелизира ли :lol:
Вярно е, че в началото много се втелясваме и полагаме излишни грижи около всичко.
Сега се сещам как той като заспеше аз перях, миех, чистих, бърсах подове, за да е постоянно чисто около детето, пък и нали не ползвахме препарати всеки ден се миеше всичко. Резултата - аз недоспала и нервна, опитваща се да изцеди кърма.
Луда работа.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Вярно е, че в началото много се втелясваме и полагаме излишни грижи около всичко.
Сега се сещам как той като заспеше аз перях, миех, чистих, бърсах подове, за да е постоянно чисто около детето, пък и нали не ползвахме препарати всеки ден се миеше всичко. Резултата - аз недоспала и нервна, опитваща се да изцеди кърма.
Луда работа.

да продължавам ли? :) ще ме опознаете в друга светлина...
в стаята на бебето се влизаше със специални пантофи - те се ползваха САМО за тази стая, зер да не се намъкне в стаята и прашинка външно замърсяване. всеки ден миене на пода на стаята с вода, а повърхностите се минаваха със специални антибактериални кърпи за бебета. който иска да гушне бебето, стерилизира ръцете, облича чиста тениска или му се намята стерилна пелена. цедене на кърма - на три часа по график с нощно будуване, щото в бегемама пише, че най-много кърма се образувала към три часа през нощта...

уж интелигентна жена и аз...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Аз си навивах часовника на всеки два часа да ставам да цедя, щото така трябвало за повече кърма. Цедях по час, заспивам и след 30 мин. бебето реве.
малиии, добре, че не почнах ЕБХ или Рапли :lol:

Трябва ни рубрика какво да не правят младите майки, защото е излишно :lol:
[/url][/url]
Я да изместя аз малко темата и да я върна назад :oops:
Освен Генгигел /или друг гел/ и Панадол, какво друго мога да давам или правя, за да успокоя ситуацията със зъбите? От 1 седмица положението е доста зле. Не става всяка вечер да давам Панадол, не се знае докога ще е така, Генгигела явно наистина има по-краткотрайно действие, а детето видимо си се мъчи. Така жално плаче, събужда се изведнъж със скимтене или почва направо да реве. И денем не спи почти - тук-там по 30-тина минути. А й се спи, то е видно, но се събужда постоянно и става още по-крива. Не знам вече какво да правя, гледам я, че се мъчи, а не мога да помогна кой знае колко. Отделно аз вече ходя като сомнамбул, силите ми все повече намаляват. Дано премине скоро тоя период поне с първите 1-2 зъба, колкото там ще излязат и после малко почивка, че...не знам.
От моя опит мога да кажа, че гелчетата имат много краткотраен ефект -от 20 до 30 минути. При нас много помагаха свещички Вибуркол-Н; слагах по 1 сутрин и вечер и това  облекчаваше положението.
<br />[link=http:
Потиснахте ме, егаси!  :lol: :lol: :lol:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.



 цедене на кърма - на три часа по график с нощно будуване, щото в бегемама пише, че най-много кърма се образувала към три часа през нощта...

уж интелигентна жена и аз...
:lol:И аз така, само, че се цедях в 5 сутринта -навивах си часовник да не пропусна пикът. Резултат никакъв, кърмата ми беше толкова малко, че и цедене през 1 час не помагаше. При мен напълно се развенча мита, че колкото по-често суче бебето, толкова повече се стимулира кърмата. Е, прекарах си доста време с помпата, ама на нищо не се увеличи.
<br />[link=http:
*
Джбрул, аз не виждам проблем детето да се вози отпред на седалката, ако е в обратна на посоката на движение главичката му и си вързала кощницата с колан

Mини, то проблем да се вози отпред, в смисъл че нарушавам правилата и от вида - няма. Изключих предния десен еърбег, "кошницата" е монтирана с гръб към движението /както я слагам и отзад/, просто не ми се ще да го возя там, защото това е най-несигурното пасажерско място в колата. Иначе лично на мен ми е къде, къде по-удобно Дани да се вози до мен, лесно мога да го пипна, да подам играчка, изпуснат биберон и пр., ама все пак сигурността е по-важна от удобството... Та се надявам вчера просто да е било инцидент и занапред да е склонен пак "да се мести отзад". Досега се возеше отзад безпроблемно, но все се случваше да спи /ако съм сама/, или да има някой седнал отзад при него като е буден, вчера обаче беше чудо на чудесата  8O Други майки все ми казват : "остави го да реве", ама някак не им се вярва, че моичкият няма момент на "нареваване", ами е като Мечо Пух в това отношение - колкото повече - толкова повече.  :lol: Разбирам ги и тях, всеки съди по неговото си хлапе. Техните като спират реването в някакъв момент - ОК, ама моето като само се надува още повече как да го оставя? Не, че не съм пробвала, ама резултатът е трагичен. Дано размисли за возенето човека, ако не размисли ще местя изофикс базата отпред, че вчера ме домързя и монтирах "кошницата" само с коланите, а и силно се надявам да е било просто инцидент.


Стерилен картоф а?  :lol: Добре, добре, хубаво е да ги разказвате тези неща, започвам да се чувствам супер нормална, та дори небрежна майка на това "фонче" хихихи. Аз май освен с АМ - нямам други подобни прояви за момента. Аааа освен с капането на физиологичен р-р в носа, всяка вечер след къпане, ама това не го правех от старание, ами по инерция допреди две седмици. По едно време се присетих, че акушерката в болницата каза първия месец да се прави, ама то като стане навик и аз капя ли капя. Така му почиствах и пъпа със спирт близо месец, а той още в болницата падна все пак. Много съм инертна и като "автоматизирам" дадено действие понякога доста късно се сещам, че извършвам безсмислени неща. :oops: Но едва ли съм му навредила с нещо де.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Друго исках да напиша, но нали се потиснах и забравих.
За огледалата в колата - ами, трябва да покажете на бебето къде сте, преди да тръгнете. Бобо много бързо се научи - застанах отвън до прозореца, той ме видя. После влязох в колата и се обърнах назад - помахах му и той ме видя в огледалото. Това е и супер удобен начин да му набуташ биберона в устата, когато си на светофар, защото се вижда къде ;). След това се обърнах напред и вече му помахах да ме види в двойното отражение. Не помня колко беше голям, може би на 4 месеца, когато го направих това и от тогава почти не сме имали проблеми с плач в колата.

Сега вече гледа напред и е супер доволен. Пак си имам огледало, с което го виждам, но и той е голям и е наясно къде е.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

малееее, аз тъкмо излязох от депресия с цеденето през 3 часа.....и теглих една майна на помпата най накрая, че бях станало кълбо от нерви + свекито като помощник първите 2 седмици и резултата беше..... osi_7
сега съм сама и се осетих, че кърма си е кърма.....и почнах пак да я разработвам, ама чак посред нощите да се цедя, нееее.....поне за сега  :lol: :lol:
ама като ви чета.....значе проблема бил не само в моя телевизор, при повече явно е така  :lol: :lol: :lol:

Боби....моите кошници на Чиполино, за 0 до 9кг или 13.....нещо такова беше, има възглавнички за главички.....ама то главата горкото още неможе да държи и тя някак си му пада на долу и ми изглежда супер некомфортно... :?, за сега ще я нагласям по моя си начин....поне още малко да пораснат.. :?
« Последна редакция: Юни 17, 2011, 11:53:43 am от marigri »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Лелл Jam, разби ме. Как съм се смяла само, особено с това, че всеки сменял тениската като влизал при бебето.

marigri , ти си знаеш.Нагласяй си ги както ти се струва добре, важното е да не се клатушкат наляво-надясно. Моето столче имаше 2 - една за главата, друга за тялото. А сегашното се оказа, че можело да го ползваме и за новородено, но като му гледам добавката за новородено, доста неудобно ми се струва и на мен.


  
Абе истината е, че кърменето се превръща в мания като не успяваш. И като те засипе отвсякъде информация "а ла естественички" и се чувстваш виновен и подтиснат си е направо драма. Това ще си го знам за следващия път, дай боже.
[/url][/url]
[
да продължавам ли? :) ще ме опознаете в друга светлина...
в стаята на бебето се влизаше със специални пантофи - те се ползваха САМО за тази стая, зер да не се намъкне в стаята и прашинка външно замърсяване. всеки ден миене на пода на стаята с вода, а повърхностите се минаваха със специални антибактериални кърпи за бебета. който иска да гушне бебето, стерилизира ръцете, облича чиста тениска или му се намята стерилна пелена. цедене на кърма - на три часа по график с нощно будуване, щото в бегемама пише, че най-много кърма се образувала към три часа през нощта...

E Джам ти си била супермама  :lol: то по-добре да не даваш да го гушкат (както аз доскоро всъщност) отколкото да въвеждаш мерки като в интензивно неонатологично отделение  :lol:

Аз тъкмо щях да кажа, че на кутията ми пише водата да е около 50гр. и аз още затоплям по простата причина, че смятам че иначе няма да се разтвори добре. А ако се слага директно в шише мляко преди да се излезе трябва да се има предвид, че шишето трябва да е сухо но аз ги държа в стерилизатора и са все влажни, затова по-добре с тези контейнери.
Маригри, и аз смятам, че тези кошници уж за новородени но са твърде неудобни, защото малкото стои доста сгънато, което е очевидно. Ние имахме даже спор с мъжа ми да ползваме ли кошницата, като съм сложила една сгъната пелена на дъното (след консултация и с ортопед)и в началото ползвахме в колата бебе-порта, който аз държа но пердимно за консултации, много не сме се возели. Чак сега вече стои по-добре в кошницата, но сме вече 60см и 5500гр.
*
Аааа джам ви спестява част от задължителната програма. Да допълня за протокола :lol:
Като получихме позволение да отидем да видим Мартин за първи път, аз мерак, заръчах на детето торта кола, е не той да я яде де, та, само с маски, и ние чинно се появяваме с маски на вратата още :lol: :lol: Все пак аз бях бременна, не сме били заразно болни, но знае ли се ....... :lol: :lol:
*
Някъде назад прочетох за термобокс, имам много хубав, съвсем запазен е, син с цип и дръжка, която става да се сложи на количката, през рамо, събира две мали авентски ипета или едно голямо и едно малко. Подарявам го, ако някой го иска.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Като получихме позволение да отидем да видим Мартин за първи път, аз мерак, заръчах на детето торта кола, е не той да я яде де, та, само с маски, и ние чинно се появяваме с маски на вратата още :lol: :lol:

е, маските бяха ваша самоинициатива, все пак :)

сега, да поясня, че тая моя параноя имаше все пак някаква първопричина. детето ми беше в много тежко състояние след раждането - пневмония, 2 пневмоторакса, командно дишане... та когато след 2 седмици го изписаха и си го занесохме в къщи, треперех като над кристално яйце и се ужасявах от всичко, което би могло да му причини беда...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Наистина си имала серизони причини и да ти кажа вече не ми звучи смешно.
[/url][/url]
*
Сами, аз съм в Плевен. Тук откриха Хиполенд, в Билла до пазара. Кога ще си идваш насам?

Една майка беше писала в мамата как си била стерилизирала нощницата за родилното и я пъхнала в плик минат предварително със спирт. И... по едно време се усеща как по време на контракции се е облегнала хубаво на стената в тоалетнета и се свлича леко надолу в опит да намали болката.

Нашият цар го возим на предната седалка, защото кучето се е настанило на задната седалка. Освен да преместя принцесата на предната.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Леле, като ви чета направо трябва да ме обяват за най-наглиже майка. Не съм си купила стерилизатор. Варя вода и така стерилизирам всичко наведнъж. Е случвало се е да не съм си направила хубаво сметката и да остана без стерилизирано шише - ние сме на смесено хранене и понякога на едно ядене отиват 2 шишета. Обаче на помощ идва микровълновата. Слагам го вътре и това е. Като цяло стерилизирам по веднъж или два пъти на ден (да уточня имам 6 шишета за хранене и 1 за вода или чай от копър).
Водата за АМ е хладка. След като си преваря вода само я притоплям в микровълновата за 10-20 секунди и слагам АМ.
Не чистя всеки ден - през ден-два или когато имам време.
Относно кърменето - цедя се и нямам угризения за това. Не ни се получи кърменето и честно казано имаше моменти в които исках да се откажа и от цеденето. Все още държа фронта, но се цедя 4 пъти на ден (през 6 часа). Пробвала съм и през 3 - резултат към увеличаване няма. Честно казано не мисля, че ако една жена не кърми е голяма драма.
jam ти си имала основателна причина, така че при теб е разбираемо.
Аз да ви кажа съм на мнение че детето все пак трябва да изгради някаква имунна система. Няма как да расте в идеално стерилна среда.
За возенето засега все сме се возили с таткото и ние двете сме отзад. Веднъж ми се наложи да отидем на консултация (а валеше) та тогава я сложих отпред. Е разстоянието беше близко. Другата седмица когато ходя да си нося болничния ще сме само двечките в колата, та ще видим какво ще стане. Надявам се да се държи добре и да не плаче.

И аз да ви кажа съм от лошите майки  :oops: Стерилизирам много рядко бибероните и шишетата, иначе ги измивам добре с четка и така караме. Тук не е задължително стерилизирането на шишетата в домашни условия. В началото ми беше странно, но хората са решили, че и със и без стериливация, рискът от болести е еднакъв...Според мен има резон в това. Ако стериливирам нон стоп шишетата, то трябва и играчките и одеялата и чаршафите. По тази логика всичко в близост до бебето трябва да стерилизирам, защото той каквото пипне и после слага ръката в устата  :lol: И ръката му май трябва да стерилизирам  :D и то през 5 минути...

За столчето в колата. Нашето може да се ползва или в легнало положение, до 9 кг, или в седнало до 13 кг, с гръб към движението. Пробвахме го седнал, но главата му виси надолу и ми се струва доста неудобно. Сега купих една възглавничка и ще пробвам с нея да му подпра вратлето. Държим го иначе на задната седалка, но аз съм до него, защото само таткото кара  :)
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Ами  loriane ако ти си лоша майка то значи аз съм УЖАСНА  :D В кръга на шегата какво да кажа-опитвах се стерилизирах шишета,биберони,залъгалки.Обаче нейсе.. Ужасно ми мирише след това и затова само мия! Детето е добре-живо и здраво си е!Не съм против че много майки си гледат така децата,че други по друг начин..Просто така съм си избрала аз :) Ама и бебко не се оплаква  :wink: Даже чесалката за зъбчетата като падне или просто ей така от време на време я премивам само с водичка :) и той си я близка там :) Абе докато мога залъгвам :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
И аз го давам по-лежерно в сравнение с първото дете, но със Симеон млечница не сме имали - спазвах всички правила, а сега на Боби толкова късно я хванах тази млечница от лежерност, че вече и около ануса има бели точици.
Та всяко нещо трябва да е в разумни граници...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Слънчева и по-малко студена юнска седмица
« Отговор #152 -: Юни 17, 2011, 16:11:04 pm »
Тук не е задължително стерилизирането на шишетата в домашни условия.В началото ми беше странно, но хората са решили, че и със и без стериливация, рискът от болести е еднакъв...
Никъде не е задъжително. Аз стерилизирах по 1-2 пъти в седмицата първите 2 месеца. Никога не е било за всяко ядене да има стерилизирано шише. Ние не живеем в стерилна обстановка и това е повече вредно, от колкото полезно. Рисковете за деца, на които всичко им е стерилизирано всъщност е по-голям като попорастнат, защото в началото имат нашите имунни системи, но после ако не си изградят тяхни, положението не е розово. Затова моята лази навсякъде и слага всичко в уста ( е, в някакви граници,де).  Това го научих от един доцент по микробиология. Бяхме заедно на почивка и детето му си изпусна биберона в общата трапезария, вдигна си го и пак си го сложи в устата. Аз едва ли не щях да припадна и му го казах ( мислех, че не е видял), а той съвсем спокойно ми отговори, че знае и че това е добре за него, че развива имунна система. И аз първоначално бях като стресната, после размислих и истината е, че е прав. Абсолютно нищо не рискува - там няма как да има нещо кой знае колко опасно, опасните неща се хващат от друг човек, а същевременно детето развива имунитета. Другото, което ме стресна беше като я пратих на детска градина, защото там лазят по земята, а учителките минават от там с обувки. Първоначално бях супер възмутена и мислех да си я взема и да я пратя на друго място. Обаче после реших, че след като от горните инстанции не го забраняват това ( а те често имат проверки), значи някой е направил сметката, че не е опасно. И от тогава съвсем не обръщам внимание. Вече не знам какво трябва да направи, че да се притесня.

ultra, млечницата е кандида, а кандидата всеки си я носи в себе си. Не е ясно защо някои деца я хващат, а някой не, но се смята, че има връзка с това как им се е развила ( или не се е развила още) имунната система. Същият тоя, за който говорех по-горе, съм го питала за това (той именно с кандида работи), защото Ивана имаше по едно време и той ми го разясни.

Б.


  
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Боби, това вече е прекалено, има си елементарни хигиенни изисквания.
Американците изобщо не са ми коректив в спазване на хигиена.
В детската градина на сина ми, хем децата вече са големи, е задължително събуването на обувките, когато влизаме в общите помещения.
Изобщо не приемам за нормално да се ходи с външни обувки в помещение, където се отглежда/пълзи! бебе.
Мерси за такъв имунитет!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Слънчева и по-малко студена юнска седмица
« Отговор #154 -: Юни 17, 2011, 16:32:40 pm »
Тук не е задължително стерилизирането на шишетата в домашни условия.В началото ми беше странно, но хората са решили, че и със и без стериливация, рискът от болести е еднакъв...
Никъде не е задъжително. Аз стерилизирах по 1-2 пъти в седмицата първите 2 месеца. Никога не е било за всяко ядене да има стерилизирано шише. Ние не живеем в стерилна обстановка и това е повече вредно, от колкото полезно. Рисковете за деца, на които всичко им е стерилизирано всъщност е по-голям като попорастнат, защото в началото имат нашите имунни системи, но после ако не си изградят тяхни, положението не е розово. Затова моята лази навсякъде и слага всичко в уста ( е, в някакви граници,де).  Това го научих от един доцент по микробиология. Бяхме заедно на почивка и детето му си изпусна биберона в общата трапезария, вдигна си го и пак си го сложи в устата. Аз едва ли не щях да припадна и му го казах ( мислех, че не е видял), а той съвсем спокойно ми отговори, че знае и че това е добре за него, че развива имунна система. И аз първоначално бях като стресната, после размислих и истината е, че е прав. Абсолютно нищо не рискува - там няма как да има нещо кой знае колко опасно, опасните неща се хващат от друг човек, а същевременно детето развива имунитета. Другото, което ме стресна беше като я пратих на детска градина, защото там лазят по земята, а учителките минават от там с обувки....

Tака е Боби, едва ли някой може да ни "задължи" да стерилизираме  :)  Може би по-правилно е да се каже, че официално не се препоръчва стерилизирането тук. Акушерката ни беше дала пример с това как някои родители вдигат залъгалката от земята, облизват я  :D и пак я дават на бебето  :lol: Малко като твоя случай с детето на доцента, само че с добавка на микроби от устата на мама  :lol:

Иначе и аз мислех французите за по-джаста-праста с хигиената, но пък в яслата, където ще давам сина ми, си слагат калцуни, като влизат и пода се мие по няколко пъти на ден  :)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Със сина ни и аз бях "супермама"  :lol: и спазвах какви ли не излишни ритуали. Е, картофче не съм мила по този начин, но пък съм си "стерилизирала" гърдите  :oops:.
Сега съм много по - спокойна мама.


В детската градина на сина ми, хем децата вече са големи, е задължително събуването на обувките, когато влизаме в общите помещения.
Изобщо не приемам за нормално да се ходи с външни обувки в помещение, където се отглежда/пълзи! бебе.
Мерси за такъв имунитет!

Аз също бях шокирана като видях как всички се разхождат с обувки в детската градина, дори върху килимчетата с азбуката, върху които стоят 1-2-годишни деца. Оказа се, че навсякъде е така...
*
има си елементарни хигиенни изисквания.
Мерси за такъв имунитет!

Това е и моето мнение. Не знам колко са чисти американските улици, обаче едва ли има български такива, които да не са осеяни с кучешки изпражнения - колкото и да внимаваш, вероятността да си нагазил в някаква мизерия е голяма. Най-пресният ми пример е от вчера, когато разбрах, че сме настъпили гореописаното в момента, в който взех обувките да ги прибера на място и се усети смрадта, преди това нямах и представа - ако се разхождахме с обувки у дома, просто щяхме да си го разнесем. Е мерси наистина за такъв имунитет, много съм далеч от мисълта да създавам супер хигиена, но и мисълта какво внасяме от нашите улици там, където лазят и играят децата ми, не ми е комфортна.  
« Последна редакция: Юни 17, 2011, 17:13:11 pm от tzvetenze »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
без да влизам в излишна полемика, написах за конкретния случай, а не за постоянство в това, все пак изнервен шофьор и ревящо бебе е доста неприяна комбинация
аз лично за това до сега не шофирах- от 4 години съм или кърмеща, или бременна и все с бебета съм се разправяла
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Слънчева и по-малко студена юнска седмица
« Отговор #158 -: Юни 17, 2011, 18:19:59 pm »
Боби, това вече е прекалено, има си елементарни хигиенни изисквания.
Американците изобщо не са ми коректив в спазване на хигиена.
В детската градина на сина ми, хем децата вече са големи, е задължително събуването на обувките, когато влизаме в общите помещения.
Изобщо не приемам за нормално да се ходи с външни обувки в помещение, където се отглежда/пълзи! бебе.
Мерси за такъв имунитет!
Ултра,аз само споменавам фактите,а те са, че децата са си добре така и не е като да имат повече проблеми. Въобще не става дума дали ти харесва или не - става дума за това, че децата не са по-болни т.е. тези исизквания за хигиена са достатъчни. Тези изисквания се правят от колектив от специалисти в различни области и се спускат от горе от щата, не си ги е измислила детската градина. И аз бях свикнала на по-строгите изисквания в България, но като видиш с очите си, че няма проблем и всъщност разбираш, че не сме били прави. В България примено не пускат дете да ходи на градина със сополи, а тук ги спират само при температура. Статистически тук децата боледуват първата година като тръгнат на градина и после болестите драстично намяляват. Не и в България - поне ако съдя по себе си ( не знам статистиката). Аз като дете вечно боледувах и баба ми само се чудеше как да ми стерилизира обстановката. Напълно съм убедена, че това е много по-вредно. В крайна сметка нещата опират до там - по-здрави ли са децата, като спазваш по-строги изисквания или не са и ако отговорът е, че не са, значи не са били необходими, така че виждам от какво да се притеснявам.

Цитат
Е мерси наистина за такъв имунитет, много съм далеч от мисълта да създавам супер хигиена, но и мисълта какво внасяме от нашите улици там, където лазят и играят децата ми, не ми е комфортна. 
Ами тук никой не ходи по улиците, всеки си е в колата.  Няма изпражнения, които да настъпиш. Естествено, че ако си стъпил на изпражнение, няма да стъпиш вътре къето и да е, камо ли където лазят деца.

loriane, и тук мият пода няколко пъти на ден. Те нали ги учат да се хранят сами и не можеш да си представиш какво е по време на обяд, nо веднага след товa изчиsтват и вечер също съм ги виждала да мият. С калцуни съм виждала да се влиза в една градина, но това си е тяхно правило, не е изискване отгоре.

mini, за еднократно сигурно е ок. При мен аз обаче нямам този избор, защото е закон да се вози отзад и столчето да е обърнато назад докато стане на една година и е поне 9кг.
« Последна редакция: Юни 17, 2011, 18:31:34 pm от Bobbie »


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
ъх  8O не пускали деца със сополи
коя е тази градина да си водя децата там
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Слънчева и по-малко студена юнска седмица
« Отговор #160 -: Юни 17, 2011, 18:36:28 pm »
ъх  8O не пускали деца със сополи
коя е тази градина да си водя децата там

Ами свекърва ми работи в ясла и каза, че сега направили правила деца със сополи да не ходят. И родителите идват и казват, че лекарят им казва, че нищо им няма - примерно може да имат сезонна алергия - и родителите се чудят какво да ги правят, защото нямат болнични за това.
Моята от сума ти време е със сополи, но са прозрачни и казаха, че има алергия, дори на алерголог ходихме. Ако трябваше да спазвам подобни правила, 4 месеца трябва да не ходи на ясла. Чак преди няколко дена и спряха за една седмица ей така без нищо да правя. Онзи ден излезнаха резултати от посявка в носа и, за която настоях въпреки протестите на лекарката. Ми оказа се права - изолираха два вида бактерии, които са нормална флора и тя просто трябва да си свикне с тях, защото ако тръгна да ги лекувам ще направя по-голям проблем.

Б.
« Последна редакция: Юни 17, 2011, 18:42:14 pm от Bobbie »


  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Моята девойка се дереше в колата като обезумяла. Докато не започна да и се разбира горе долу какво говори и тогава разбрах, че и става лошо... И сега на път е мрън мрън и т.н. До 2 годинки само на кратки разстояния сами. Взимали сме 3 км на 4 спирки, когато е била бебе. Изобщо, голям цирк. Сега я строявам да гледа само напред и да не чете в колата. Така някак се добираме до където трябва. 

Моника ми беше 10 дни в кувиоз, описанието на Jam се повтаряше и в нас. Беше топла зима и бяхме на вън още на 3 ден след изписването, но не давах да се врат в количката. Миех ежедневно, стерилизирах всичко. Мисля до 8-9 месеца стерилизирах съдовете и. Иначе излизахме навън, но спазвах дистанция. Умирах си от нерви, когато  ми идваха сополиви и ми обясняваха, че им няма нищо, гушкаха я когато си играеше и мълчеше и ми правеха забележка да я облека по-дебело, че ще се разболее. Как няма, като вреш сополивия си нос в нея... Имаше си тенджерка само за нея...Всеки ден и се готвеше...соковете аз и ги правех, не давах купени. Играчките и не се пипаха. Спомням си, на съседчето все му висеше зеления сопол от носа. До 3 годинки някъде...Полудявах...
В нашата градина на входа всяка сутрин им проверяват гърлото и връщат, ако са им розови дъгичките.  :lol: На мен ми се скараха една сутрин, че и е розова дъгичката. Викам, от днес ще и светя всяка сутрин преди градина, да не изпусна момента  :lol:. Педиатърката побес :lol:ня като я заведох, 20 бухащи от вън, а ние с розови дъгички уж  :lol:...Та и тя ми се накара, че я водя... Само не разбрах, как да си оставя детето в къщи, без болничен и преценка от лекар. Лекаря даде бележка и каза, че е здрава, сестрата в градината се разфуча, че не била делтонист...Изобщо, не е добре когато си спал на криво... А когато зависиш от двама и двамата са спали на криво, изобщо вече не е добре  :lol: Най-накрая им казах и на двете, че утре аз ще стана нагоре с трибуквеника и ще дойда да ги посетя рано сутринта и взе, че се умири работата... За тази зима, тази случка се разиграваше за 3 път...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Пък на нас ни завърши кофти седмицата, та следващата трябва да е перфектна!
Така си поръчвам и на всички ни късмет :)

Аз пак едва спасих Ники от бисквити и зрънчо. Някой ден няма да успея, а тогава? Добре, че никой не проявява мераци да дава айрян.
[/url][/url]
*
Re: Слънчева и по-малко студена юнска седмица
« Отговор #163 -: Юни 17, 2011, 22:38:43 pm »

Цитат
Е мерси наистина за такъв имунитет, много съм далеч от мисълта да създавам супер хигиена, но и мисълта какво внасяме от нашите улици там, където лазят и играят децата ми, не ми е комфортна.  
Ами тук никой не ходи по улиците, всеки си е в колата.  Няма изпражнения, които да настъпиш. Естествено, че ако си стъпил на изпражнение, няма да стъпиш вътре къето и да е, камо ли където лазят деца.


Именно! Това, което описваш при вас е абсолютно неприложимо тук. Ние газим в мръсотия, затова за мен събуването на обувки е повече от желателно, а не излишно престараване - нищехме въпроса и в бременната тема.
Боби, аз просто направих паралел, не съм коментирала американские детски градини. Въпросът ми как е по американските улици беше по-скоро риторичен :)
« Последна редакция: Юни 17, 2011, 22:43:28 pm от tzvetenze »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Момичета, благодаря ви за отговорите по моя въпрос. Купих й гризалка, която се охлажда, ще видим дали ще има ефект. То пък като взех, че се оплаках, детето вече втора вечер е спокойно и е по-добре, пу-пу-пу :lol: Ако пак се влоши дереджето, ще пробвам и другите неща, които ми казахте.

И аз в началото малко се втелясвах с чистенето и стерилизирането на всичко, пък да не ви казвам как гладех :oops: Всяка дрешка отвътре и отвън и от двете страни - предница и гръб. Като луда :lol: :lol: :lol: Сестра ми ме обяви за откачена и бързо-бързо ме вкара в пътя :lol: Та сега го давам по-леко. Но и при нас имаше проблеми, роди се с 2 месеца по-рано, лежа 20дни в кувьоз, изкара пневмония и още и още ме е страх да не се разболее :oops: До скоро не смеех да я поразсъблека повечко, че при нас уж топло, ама духа кофти вятър и аз изпадам в ужас, че като се изпоти и я лъхне и е готова с пневмонията. Е, слава богу, досега я опазих :wink:

Джам, направо ме размаза с тоя картоф :jump12:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
....а аз стерилизирах кутийки за еднократна употреба (в тях слагах кърма в камерата) - резултат пластмаса на топка  :lol: Накрая видях, че вряла вода и веро имат същия ефект.
Аз си признавам, че съм луда - все още гладя всичко. Моя мъж ми се смее като почна чорапите и хавлиите  :lol:
Тези охлаждащите ггризалки, така и не ги охладих, не мога да си представя как ще оставя в ръцете им толкова дълго време нешо толкова студено. Давах ги така. Отделно купих едни малки обикновенни, като едно време, много им бяха удобни, защото са лекички, меки и с дупки отвсякъде, ето такива като синята:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
:oops: И аз гладя всичко- последно и дъното на бикинките след двата цистита, които направи Стефания, само чорапогащниците не гладя  :oops:
на Томи типи има много готини гризалки- чесалки,във формата на биберон, но по-твърдо, плосък кръгъл край с две разлини големини "топченца" от всяка страна, за Преслава съм купувала, много им се радваше и я облекчаваше
обаче не мога да намеря снимка, може вече да не се предлагат

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Чесалка за зъби купих онзи ден много удобна /за по-малки деца де/от "ДМ". Представлява грапава кърпа, с две гумени мечета в двата края и бебето се чеше и на самата кърпа и ако улучи и на мечето. :lol: Моя си играе много с тези бебешки игрчаки приличащи на парцалена кукла, има няколко и въпросната кърпа му се понрави. Хем мачка, хем гризе.

Относно хигиената, аз също съм за "нещо по средата". Откакто бебето е у дома, не се чисти по-различно, или по-често отколкото преди него. В началото само се ползваха по-различни препарати в стаята, в която стоеше основно, но сега се чисти "на общо основание". Като вземе да пълзи, мисля да купя една парочистачка за пода и да минавам с нея по-честичко зоните, в които лази и дотам. Но наистина, едно е да те изпишат със здраво дете веднага и доста по-различно да си имал перипетии и тревоги. Във втория случай, предполагам и аз щях да се опитвам да стерилизирам дълго време всичко, с което има досег малкия.

Все още стерилизирам шишетата му, просто защото ми е по-удобно така. Вече е доста топло, случва се да ги измия сутрин, да ги метна в една купа и чак вечерта да дозирам мляко в тях. Те все пак са влажни или мокри, може да се завъди някоя гадинка, колкото и да е прахоляк има из нас... Стерилизирам, нареждам ги на една скаричка до пълно изсушаване, дозирам млякото и мятам в хладилника. Случва се и по ден-два да не стерилизирам де, както дойде. :lol: Всяка мама си създава организация, която е най-удобна за нея самата, няма "общи правила" ми се струва.

Никога не съм гладила, мисля че сушилнята дезинфекцира предостатъчно, пък и какво толкова да им дезинфекцирам на прани дрехи... Изгладих единствено два чаршафа, ама от естетчини съображения.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Здравейте :) По повод залъгалките-чесалки на венци аз купих на мойто бебче на Philips ама милото като я охладя и направо прописква..Та я гризем сега така-обаче му помага защото само докато я види и направо подивява буквално :)
А това са нашите чесалки:
-първи етап
-втори етап

Обаче мойто джудже не прави разлика..:) И както едното така и другото му харесва.А уж за първи етап е за предните зъбчета,другото е за задните ама.. Както му харесва на малкия.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Никога не съм гладила, мисля че сушилнята дезинфекцира предостатъчно, пък и какво толкова да им дезинфекцирам на прани дрехи... Изгладих единствено два чаршафа, ама от естетчини съображения.

И аз май така  :D
*
Хайде и аз извън контекста да се похваля.Другата седмица както споменах в предишната тема трябваше да почиваме в хотел"Азалия" на Константин и Елена.Обажда ми се вчера тур оператора да каже че имало проблем със стаята и щяли да ни прехвърлят във Ривиера Бийч на Златни пясъци,който е петзвезден и да ни поемат 700лв. от цената като компенсация за неудобството.Викам,веднъж и ние да сме късметлии.Предполагам,че ще ни хареса... :)

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Хайде и аз извън контекста да се похваля.Другата седмица както споменах в предишната тема трябваше да почиваме в хотел"Азалия" на Константин и Елена.Обажда ми се вчера тур оператора да каже че имало проблем със стаята и щяли да ни прехвърлят във Ривиера Бийч на Златни пясъци,който е петзвезден и да ни поемат 700лв. от цената като компенсация за неудобството.Викам,веднъж и ние да сме късметлии.Предполагам,че ще ни хареса... :)
:) Приятно изкарване. Не мога да повярвам, че става въпрос за България.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Лиде,честно казано и аз се учудих 8O.Благодаря за пожеланието!

*
Ооо това със специалните дрехи, с които се облича преди да се гуши бебето, с превръзките на уста, двустранно гладене до 10 месец, стерилизиране след всяка употреба, също до 10 месец и още куп др. неща дет сега не се сещам и аз съм ги минала. Домашните пюрета ги готвих само на пара, /ама често казано, не ми е  и минало през ум, че мога да стерилизирам картоф :lol:/, един-два пъти варено и толкова печено. Водата я преварявах непосредствено преди употреба, като най-досадното беше нощем, варя, пък после 15. мин. разхлаждам на чешмата и това до 5 месец, до тогава беше на 8 хранения. А изцеждането беше некъв ад, то и не продължи много, до 4 месец, ама ми стига да ми държи влага. И аз като Мими така замразявах кърмата и имах същите перипетии.
А сега какъв е ларж с Вяра. Просто не мога да проумея, що така съм си усложнявала живота. Вече от малко повече от половин месец, почти не стерилизирам, все още гладя, но не двустранно, ама пък да не губя тренинг в щуротията, пак почнах да гладя и Алекс. Викам си дет едно, там две. :D
Парси, приятно изкарване.
« Последна редакция: Юни 18, 2011, 22:40:36 pm от Mary »
*
Значи аз със Мишо всичко гладих,стерилизирах и миех като луда.С Митко в интерес на истината го давах по-спокойно.Стерилизирах веднъж дневно до шестия месец.Гладих също до тогава.Сега също гладя,но неща които не могат без.

*
Аз изгладих само веднъж - след първото пране докато бях бременна  :oops:
Чистих всеки ден и стерилизирах редовно, но останалото време си го използвах само и единствено за сън.
*
Е аз пък гладя всички дрехи, включително и нашите, не изгладена дреха не прибирам в гардероба.
*
И аз срам, не срам, но точно като коки правех за гладенето. И гледах да спя поне веднъж дневно, ако младенецът ми разрешаваше, че имаше и период с по две спанета дневно от по 45 минути. Хич не бях доволна.
Иначе стерилизирах до шестия месец и преварявах водата, после я охлаждах, слагах в термос и така.

Директорката на нашата ясла организирала пикник утре в "чудния" час 11,30.  :x  Ще пропуснем по този повод. Може сами да измислим нещо, стига времето да е хубаво, че днес ми замръзнаха кокалите на тези 15 градуса.


Желая ви приятна неделя!  :)

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
И аз срам, не срам, но точно като коки правех за гладенето. И гледах да спя поне веднъж дневно, ако младенецът ми разрешаваше, че имаше и период с по две спанета дневно от по 45 минути. Хич не бях доволна.
Иначе стерилизирах до шестия месец и преварявах водата, после я охлаждах, слагах в термос и така.

Директорката на нашата ясла организирала пикник утре в "чудния" час 11,30.  :x  Ще пропуснем по този повод. Може сами да измислим нещо, стига времето да е хубаво, че днес ми замръзнаха кокалите на тези 15 градуса.


Желая ви приятна неделя!  :)

Замръзнаха ти дрехите? И мойте, защото набримчих климатика на 18 градуса, иначе не се дишаше и след 30 минути го изключих и блаженно заспах  :lol: Къде беше ти, че не се сещам?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Парси, весело да изкарате !  :D

Те затова хората казват, че второ дете се гледа по друг начин...
Аз май най-много нерви и вталясване изхабих покрай кърменето и приготвянето на АМ. Живот и здраве, да имам още деца - няма да се тормозя толкова много.

Момичета много се вълнувам, не знам дали ще спя...утре Дара ще става християнче  :D
Големи организации бяха, дано всичко мине добре !
Направо ми се разказа играта с това кръщене насред сесията ми...Дано се справя.
В понеделник съм на изпит...изобщо не успях да чета  :?
*
Замръзнаха ти дрехите? И мойте, защото набримчих климатика на 18 градуса, иначе не се дишаше и след 30 минути го изключих и блаженно заспах  :lol: Къде беше ти, че не се сещам?

Лидия, всичко под дрехите ми замръзна.
Ей тук съм поне до края на годината: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%8E%D0%BA%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B3


Лека ви нощ!

*
Раиса,хубав празник днес!
И успех на изпита! :)

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Благодаря !  :D
Ох...гоуеми вълнения  :lol:
*
Раиска, весел празник и успех в понеделник!

Аз от вчера яко съм яхнала метлата на тема бебешки дрешки. Като бременна, отнесох доста неприятни и иронични коментари от познати на тема: "на какви се правите, че хукнахте да пазарувате всичко за бебето от чужбина" и колкото и да обяснявах, че го правим не "от гъзария", а защото нещата са хем по-евтини, хем по-качествени - не ми хващаха вяра. И понеже пазарувах в края на септември, заредих с дрешки 0-3 месеца и от 6м нагоре, защото летните вече бяха прибрани. За настоящия момент, успях да купя само 10-ина бодита, няколко панталончета и така. Дани расте бързо и през две седмици се налага да му подменям почти целия гардероб, купих каквото имаше по-свястно от магазините тук и преди няколко дни си викам "хайде да изберем българското сега". ГРЕШКА!  :x Сдобивам се с две бодита без ръкав и с крачолки аз - много сладки, хубав дизайн, на пипане - хубаво трико, цена - чудесна. Изпрах ги и ги загледах по-подробно. Значи на дъното, където тези дрешки стандартно имат поне по 5 копченца, тези имат 3 - едно по средата и две в двете крайчетата на крачолките. Ефектът предполагам ви е ясен, при обличане - зейнаха две голеееми дупки от които си виси целия памперс. Егати скъпото да сложиш още две копченца, или егати сложното да се сетиш, че са нужни. Махвам с ръка и все пак извеждам детето в този вид. За няколко часа навън, колкото и да се швъка бебето...все пак е на 4м., не е правил челни стойки я. Ами въпросната дрешка като висна, като се усука по ръбовете - все едно от контейнера съм я извадила и облякла. Тръгвам да сменям памперс - две копченца се откопчават относително лесно, третото се запъна и като дръпнах по-силно - остана си закопчано, но пък бието се отпра. Това нещо за второ обличане просто не става, отделно че и за първо обличане беше с бая компромиси като вид.
В същото време, дрехите 0-3 м. на Дани се носят от второ бебе сега. Тях ги съдирах от пране и въртене в сушилнята...е как не им мръдна нещо някъде, как не им се промени цвят, въпреки че не струват повече от въпросните БГ-бодита?!!!

Ами да, хората ще си пазаруват от чужбина и от нета, докато това което се продава тук е с подобно "качество", аз специално - тази грешка няма да я повторя с бебе-шопинга. И това боди ще си го запазя и ще го навра в носа на следващия имал неблагоразумието да ми каже: "Айде ся, на каква се правиш, твоето дете да не е по-специално че не можеш да му купиш от тук?". Мога бе, ама няма какво. В случаите в които има какво - се разделих с 54лв.  8O за лятна бебешка пелена, която от пъпа на Виена не би ми струвала повече от 10 евро, ама да не захващам и тази тема.

Хубав ден и приятни разходки сред зеленината! :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
от 3 години само от интернет пазарувам
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Ще ме прощаваш Джейбрул, ама твоето дете е най-специално, защото си е твое и никакви обяснения не дължиш на простаци.
И моите неща, които съм пазарувала от нета държат и не са мръднали.
От бг производството съм доволна единствено от САЛИ и ЗАХИ.
Всички бг производство са ми наследени :)
[/url][/url]
*
Е аз пък гладя всички дрехи, включително и нашите, не изгладена дреха не прибирам в гардероба.

и аз така. така съм свикнала, сама си се чудя откъде намирам време, но и аз неизгладена дреха не прибирам гардероба. не с цел стерилизация, разбира се :)

български дрешки много рядко купувам, защо да го правя, след като обикновено са с грозни дизайн и цветове и задължително след две изпирания се раздърпват.
*
... От бг производството съм доволна единствено от САЛИ ...

Подкрепям. За детската градина взех няколко клинчета на Сали и съм доволна. Иначе и на Александра дрехите са предимно от Джордж, Теско, H&M и от Некст. За качеството и за цените сте казали, но аз ги купувам и заради дизайна. В България дрехите преобладаващо са с пайети, лъскавини и тем подобни турски и китайски "красоти", а аз съм фен на изчистените модели, едноцветните дрехи и класическите кройки.  :)


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Слънчева и по-малко студена юнска седмица
« Отговор #188 -: Юни 19, 2011, 13:41:29 pm »
На мен пък ми пратиха от България дрешки за подаръци на Ивана и не знам още какво качество са, но са страхотно сладки и много ми харесват.

За гладенето - дрехи гладя само ако са смачкани и по абослютно никакви други причини. Обаче от както съм тук с тези сущилни се родих, защото дрехите си излизат изгладени, освен ако не е някаква специална материя ( но такива ги избягвам). Ако въобше се налага да изгладя нещо, винаги е преди да го облека, а не преди да го прибера.   Баба ми например си глади и чорапите...

Б.
« Последна редакция: Юни 19, 2011, 13:47:16 pm от Bobbie »


  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Замръзнаха ти дрехите? И мойте, защото набримчих климатика на 18 градуса, иначе не се дишаше и след 30 минути го изключих и блаженно заспах  :lol: Къде беше ти, че не се сещам?

Лидия, всичко под дрехите ми замръзна.
Ей тук съм поне до края на годината: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%8E%D0%BA%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B3


Лека ви нощ!
Снощи съм спала и съм писала, ясно, че дрехите няма да замръзнат... Учудих се, че е толкова студено при вас. Тук настана мор...

Мони нещо се опитва да се разболява. Дано и се размине. На жегата с температура и сополи да си е просто супер изживяване...

Има и хубави дрешки в България, но обикновенно са си сума. Има и страхотни боклуци. И аз мразя цветнотии и китайски украски. Другия типаж дреха си държи цена, затова и аз пазарувам извън България. Потничета, тениски, бикинки, белъо за мен и всичко останало което съм взела от другите държави не е мръднало. Това от БГ не е добре. Не че съм специална или детето ми е специално. Имам белъо от Ларедут за 3-4 лв от разпродажбите, което вече 3 година не е мръднало за мое най-голямо изумление. За взетото от БГ не мога да кажа същото... На Мони дрешките ще изгледат още 2 деца. Сали и аз одобрявам.

Гладя всичко. Гардероба ми изглежда по друг начин, някак си като мине през ютията има по особен аромат и вид. Може и да полудявам, незнам  :lol:
За сушилня и аз съм чувала, че са много доволни и няма нужда от ютия, ще погледна на някоя позната уреда, за да видя дали ще ми хареса и ако изпълнява критериите, може и аз да се сдобия с такава  :)
« Последна редакция: Юни 19, 2011, 14:21:33 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Да, зимата като суша и аз не гладя всичко, но сега е грехота при това слънце да пускам сушилня, та си гладя чинно всичко :lol:
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
....а аз стерилизирах кутийки за еднократна употреба (в тях слагах кърма в камерата) - резултат пластмаса на топка  :lol: Накрая видях, че вряла вода и веро имат същия ефект.
Аз си признавам, че съм луда - все още гладя всичко. Моя мъж ми се смее като почна чорапите и хавлиите  :lol:

 :lol: И аз влизам в тая група. Докато стерилизирах изгорих 3 стерилизатора за микровълнова :lol: Първият, с биберон термометър :oops: вторият, с четка за шишенцата, а третия....взех, че го оставих без вода. Да не ви казвам, как се купуват спешно шишета и биберони и стерилизатори :oops: Бях се пробвала и със препарати, но не ми допадна. Определено, ако имам второ ще се ОПИТАМ да не се вманиачавам толкова.
lidia,  да имаш сушилня е истинска благодат, но който си е свикнал да глади, трудно се удържа да си спести този ангажимент.
« Последна редакция: Юни 19, 2011, 15:52:14 pm от everything_possible »
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
опера за деца в парка на военна академия:

http://www.operasofia.bg/about.php?page=5&n=375#375
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Добър вечер и от нас  :D, тия дни пак имахме доста задачи покрай рождения ден на Диляна, вече всичко мина, ще се вясвам по-често  :)
Диляна таман се беше загледала в прогнозата за времето, та влязох да почета малко  :lol:
Сега си играе със старата ни мишка, иначе няма да мога да си довърша поста  :lol:

Рождения й ден беше в петък, цял ден скитосвахме тримата, като излязохме към 11 часа, та чак в 18 се прибрахме, празника отбелязахме в сладкарница с приятелки, но рожденичката проспа по-голямата част  :lol: Надвечер, по съвет на Мими  :) направих бебешка торта от каша, с банани и череши, сложих свещичка и така имахме "торта" на празника  :D

Официалната част беше вчера, бяхме в едно заведение, че още не можем да се оправим у нас, а и 15 души пак нямаше къде да се съберем. Изкарахме много хубаво, много съжалявам, че две много обичани от нас от тук присъстващите дами  :D не успяха да дойдат, но следващата седмица, след ДРЗ ще се реваншират  :D

Да си кажа и аз,  :oops:, мислех да спра да стерилизирам доста отдавна, но все още продължавам, уж след годинката щях да  преставам  :oops: и днес се усетих, че просто го правя по навик ...

Дрехите също гладя, но от естетическа гледна точка, просто ме дразнят измачкани дрехи, от нашите дрехи също гладя по-голямата част, само чорапи и хавлии - не  :)

Ставам сега, че малката й докривя, по-късно пак ще вляза, че щях и да питам нещо
« Последна редакция: Юни 19, 2011, 20:23:34 pm от Eли:) »
*
Ели, радвам се много за вас, а за виждането, ще се съберем скоро  :D
И у нас днес много емоции, малките пропуснаха съня, но сега заспаха на секундата. Голяма радост беше, голяма игра, много гости, но все още чакам някой ден и моите любими две дами с наследниците да дойдат  :D
*
Споко бе, ще ти изядем тортата  :lol: И за още ще питаме  :lol: Шегувам се  :) Ще се съберем, много скоро, нямам търпение  :D

Момичета, ползвате ли летни спални чували? И ако да - от кои сте доволни, като марки, но такива, от БГ магазините. Трябва да купя такъв тия дни, защото Диляна страшно много се върти нощем, обикаля цялата кошара, въобще не търпи чаршафчето и спи отвита .... а аз последно време, явно заради умората покрай преместването, а и си лягам всяка вечер към 12 - 1 часа, заспивам по-дълбоко, и рядко се събуждам, за да я завия ..  :oops: Иначе я обличам с боди с къс ръкав и долничка на пижамка.

И как да разбера какъв размер трябва да взема, защото се сещам, как миналата година приятелка ми подари чувалче, защото именно продавачката я беше объркала с размерите ...
*
Споко бе, ще ти изядем тортата  :lol: И за още ще питаме  :lol: Шегувам се  :) Ще се съберем, много скоро, нямам търпение  :D

Момичета, ползвате ли летни спални чували? И ако да - от кои сте доволни, като марки, но такива, от БГ магазините.

Не се притеснявам, като свърши ще направя друга за вас :)
А чувала не го мисли  :wink:
*
Ели, аз като купувах чувалче взимах 20-30 см  или повече над височината на детето Например ако е 80 см. вземи метър или 1.10см.
Честит рожден ден на красавицата Диляна.
Честито и на малките бандитковци.
Да са живи и здрави всички деца и много да ви радват.
*
Взех лятно чувалче от Штъркел-на него пише Ягода и аз лично от техните неща съм доволна-фирмата мисля, че е Полет. Ползвали сме боди от същото трико, не мръдна при прането. Номерацията е 1, 2 , 3 , 4 обаче продавачката ме посъветва да взема по-големичко, че израстват бързо мъниците.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Обещавам да посетя всички минали рожденници след 26 юни:))))))))
И ви благодаря за разбирането Ели и Мими, че не ми се сърдите:)

Ели, не купувай летен чувал. Имаме един за Диляна, че на Никол и е неудобен защото и стана къс и се събужда и дразни като неможе спокойно да заеме любимата и на майка и поза-по корем с един свит крак:)
Тази вечер научиха къде са им пъпчетата и такова гонене да се натискат с пръстче беше, че Никол като си легна нани, нани  беше сменено с пъъъъъп, пъъъъп. Вече познава и кой е Алекс:) но се казва Ас а Дани е Даааааа.

Пожелавам ви хубава следваща седмица и много се радвам , че ще видя много хора, които ми станаха близки и усещам по един особен начин в живота си.
Благодаря ти Зачатие:)
*
Ха така, и с чувал се уредих  :D Благодаря, Лис  :D Ама много ще ми стане вече :oops:

А позата ... и на мен ми е любима, на Диляна също  :lol: Пак започнах да спя по корем, до неотдавна спях само на една страна, както ми беше удобно, докато бях бременна  :) Диляна преди около месец започна да спи на една страна и по корем, какви снимки съм й направила на позите на спане, ако знаете   :oops::lol: Чак не мога да повярвам как може да спи в тия невероятни пози  :lol: Последната нова беше на рождения й ден, с крака свити в коленете, дупето нагоре стърчи, ръцете покрай главата  :lol:

Нямам търпение да дойде краят на седмицата  :D
« Последна редакция: Юни 20, 2011, 00:09:05 am от Eли:) »
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Нашето кръщене мина страхотно  :D
Много съм доволна !
Хубава седмица от нас !

А Даша, душичка златна, също само се развива. Но за мен, щом е така, значи и е топло. Оставям я...в тази жега не ми се слага чувал.