0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #20 -: Юни 06, 2011, 18:41:57 pm »
Честито, лельо!

Едно време когато не е имало кувьози в овчи кожи са гледали недоносените бебета.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #21 -: Юни 06, 2011, 19:01:06 pm »
Едно време когато не е имало кувьози в овчи кожи са гледали недоносените бебета.
А у шопско в памук или вълна на врата на фурната. Това съвсем сериозно, свеки е отгледана така ;)
Гане, честито! Нека са живи и здрави! )Бебета да има, само такива новини да се чуват!!!
Сара, и от теб хубави новини, поне лятото ще изкарате 24/7 заедно :)

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #22 -: Юни 06, 2011, 20:11:33 pm »
Че това си е било кувьоз-познавам и аз човек роден в 7 месец и гледан така, даже са викали попа да го кръщава, за да не умре некръстен т.е. чакали са го да мре, ама не би :D
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #23 -: Юни 06, 2011, 20:40:00 pm »
 :lol: ама наистина кърти тази количка !

Гане Честито !!!
Живи и здрави да са принцесите с най-хубавите имена  :D
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #24 -: Юни 06, 2011, 21:19:20 pm »
Надин ти на 3 часа ли храниш бебко? Няма ли да е по-спокоен ако си хапва когато иска?
Той на толкова си поисква обикновено :-) Още не е почнал да да увеличава паузите, нямам търпение да стане на 3-4 месеца и да се поукроти малко. Сега си е непрекъсната екзистенциална криза...

Гане, страхотни имена имат племенниците ти, да са живи и здрави и хубави като тях!
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #25 -: Юни 06, 2011, 21:29:26 pm »
Запис и от мен в новата тема. Много слънчева и хубава седмица.

Иначе сега на 10.06 сме на контролен преглед да се теглим и мерим :) Нямам търпение макар че аз и в нас си правя сметките  :wink:

Ей ама и ние на 10.06 сме на доктор - да видим колко сме пораснали :lol:.

Гане, честито. Да са живи и здрави малките принцеси. Ей ама си имаме и адашка :lol:
« Последна редакция: Юни 06, 2011, 21:31:44 pm от tucy »

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #26 -: Юни 06, 2011, 21:31:53 pm »
Гане, честити племенници! Да са ти живи и здрави и много да слушат леля си :lol:

На мен ми е много мъчно, че Ники е по-дребен от връстниците си. Масово са 75-80 см. той милия 73см. :?
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #27 -: Юни 06, 2011, 21:41:11 pm »
3-часовия интервал на хранене кара дните ми да изглеждат някак си много повече, не знам защо... А сега, с развитоето на белите дробове на ситнежа - Ептен!

а след 3 години ще си спомняш с копнеж за онова време, когато имаше ангажимент само веднъж на 3 часа - да го нахраниш, преобуеш и подрускаш да заспи отново... :) и ще се чудиш как си могла тогава да се чувстваш уморена и заета постоянно.

способностите ни се разтеглят с времето ,като балон...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #28 -: Юни 06, 2011, 22:26:55 pm »
Статията щеше да е страхотна, ако не беше толкова тъжна.
Но дори на пръв поглед, чисто визуално - няма база за сравнение м/у Бойко Борисов и Март Лаар...
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #29 -: Юни 06, 2011, 22:53:51 pm »
Хубава седмица и от нас!

Днес ни върнаха от яслата, защото им казах, че вчера бяхме с малко разстройство. Заведох го на лекар, който не установи нищо особено. Назначи ни едни прахчета и каза да пие безлактозно мляко, докато не премине и ми даде бележка утре да го пращам на ясла.
Така че, днес си починахме, а баба и дядо, които са ни гости, получиха като бонус още един ден присъствие.  :D

Прочетох статията за Естония. Да, съгласна съм. Ноооо за някои неща сме по-напред от доста по-богати европейски страни. Например докато личните ни документи са с биометрични данни и 300 милиона защити, в Люксембург снимката на шофьорската книжка все още се залепя с лепило. Да не говорим, че се кара не само там, а и в други държави със стари регистрационни номера, които са си все още валидни. Не са уеднаквени. Книжките от ГДР са си също все още валидни.

     

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #30 -: Юни 07, 2011, 00:10:24 am »
здравейте,

да се запиша и аз при вас, ако има някой още не разбрал, моето бебе Ади  се роди на 25ти май. засега сме ок, дори по темата, вчера сколасах с маникюра и педикюра. дано не ми е за последно.

искам да питам - ако има между вас  хора, които използват слингове, от каква възраст ги слагахте в тях? моята е от тези, при които шаловете се прекръстосват на гърдите и бебето седи в тях, но ми се струва твърде натоварвашо за таза и гърба й, макар че на слинга пише, че е от новородено нататък и, че позата била подходяща за новородено, но се питам вие какъв опит имате.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #31 -: Юни 07, 2011, 06:35:25 am »
Здрава с повече  :sunshine:  и с по-малко дъжд и добро настроение седмица!

Честито  :flower:Гане, здраве и щастие за порастналата фамилия!
Нека ви радват и усмихват малките човчета!Прекрасни имена!
Нека им носят много късмет!

Добре дошла Елена, аз не съм ползвала слинг, дано се включи майка с опит!

Джам, честно казано, ако Ани не бе потвърдила някои факти от статията,
с примери още преди да я прочета, щях да си мисля, че не е съвсем реална!
Тъжен и много натоварващ е паралела с България!

Апропо, овчата кожа ме съкруши  :lol:, но порядки и приоми всякакви!
Само да са здрави децата, пък всеки си знае!
В миналото моята баба, тогава още момиче, работила в горско стопанство
претърпява инцидент - затрупва я мокра пръст.
Спасяват я за щастие, но именно в овчи кожи е била увивана
докато се възстанови телесната температура!

Ние сме добре в края на тази седмица ще "отлитаме" на ЮГ,
започвам да се подготвям за великото преселение на народите!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #32 -: Юни 07, 2011, 10:20:27 am »
искам да питам - ако има между вас  хора, които използват слингове, от каква възраст ги слагахте в тях?
Имаме слинг и си го ползваме редовно. Беше около месец когато го пробвахме за първи път. Определено и беше удобно. Питала съм двама ортопеди и две педиатърки всички на мнение, че била най-подходящата поза. Тежестта била разпределена на голяма площ и нямало никакъв проблем. Даже било препоръчително за момичета да се носят по-често, точно заради тазобедрените стави.
Ако е шал без халки като моя мога да ти намеря в нета как да слагаш малката и в легнало положение, но на Илияна така не и беше удобно и си останахме само с пробата.

Че това си е било кувьоз-познавам и аз човек роден в 7 месец и гледан така, даже са викали попа да го кръщава, за да не умре некръстен т.е. чакали са го да мре, ама не би :D
Свеки и тя така, ама ей на оценяла...
Пак се олях

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #33 -: Юни 07, 2011, 12:37:51 pm »
Хубава и най-вече здрава седмица!
Ганка, честити племеннички!Да са живи и здрави!
Абе, явно има нещо в тая овча кожа, защото гледам и в  Ларедут ги продават!
Момичета, откъде да намеря камионче за бутане с крака- търсих в Джъмбо- няма, гледах в още 1-2 магазина- все са някакви мотори и такива засукани возила за над 50лв. Моят хубостник се е побъркал по тия камиончета- като види ги краде от децата и после не ще да им ги връща.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #34 -: Юни 07, 2011, 12:44:14 pm »
В хиполенд винаги е имало по 3-4 модела, ако имаш на близо провери и там :)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #35 -: Юни 07, 2011, 12:47:11 pm »
Гане, аз вчера пропуснах да ти честитя племенниците, да са ти живи и здрави. представям си семейните събирания какъв купон ще е. моята има едни племенници 6 месеца по-големи от нея и ще ги събираме за първи път в събота.

а за кожите - тук са навсякъде и ги ползват и зиме и лете и казват, че поддържат еднаква температура, като е студено топлят, а като е топло не дават да се прегрее. на мен ми се вижда странно да я сложа на 30 градуса в кожа, но ако се замислим хората на село и в жегите си ходят с вълнени дрехи. не знам.

адито, мерси за инфото. аз ще я изчакам още седмица две и пак ще я пробвам. моят слинг е от тези с халките, но то принципа е един и същ. и пак по този повод, как сте лятото със слинговете, не е ли много топло в тях?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #36 -: Юни 07, 2011, 13:23:17 pm »
дървена люлка за по-големи дечица да сте виждали да продават? в хиполенд има една дървена, с предпазител, но ми изглежда доста малка като площ на седалката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #37 -: Юни 07, 2011, 14:17:08 pm »
честито на леля Ганка, да са здрави и весели племенничките  :D

Относно организацията на времето, започвам да се замислям че май първите седмици, когато ми беше най-трудно, повече намирах време да подремна и почина, а сега почти за нищо не ми стига времето. Но явно защото тогава ми помагаха, за да се възстановя по-лесно, а сега съм сама, а и в първите 20 дни не излизахме, а сега докато си оправя чантата, облека мен и детето, въпреки скоростта която съм набрала си изисква време.. Обаче всички, които като мен са свикнали от работата си да организират времето си, мисля че може да приложим опита си в къщи  :wink: Аз установих, че лично време всички имаме някакво, зависи от детето и периода му, но от нас зависи как ще разпределим това време - в интернет, да подремнем, маска и маникюр -НО само по едно нещо ни се полага  :?. Ето времето в интернет минава неусетно, но аз лично изглажда ще трябва да го намаля за да мога да си почина по друг начин ако искам. Тази вечер се разминах с концерт на Стинг (мислех мъжа ми да направи сефтето си с хранене на детето)- много ме е яд. Но имам утешителна награда - от вчера съкровището започна да пее (оо-о -точно като гълъбче  :lol:) ще го слушам него с удоволствие :D

Ивате ли представа на тази възраст от какво се плюнчи толкова? И езичето си държи леко напред, като плезене от време на време..
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #38 -: Юни 07, 2011, 17:36:35 pm »
Да се похваля - днес бяхме на плуване за бебета :)
Беше приятно и релаксиращо преживяване. Започнах толкова рано защото Боби има повишен мускулен тонус, предполагам ще ходим и на рехабилитация от другата седмица и исках да знам предварително как ще се чувства в басейн.
Вчера на рождения ден Симеон е гледал с децата един час звездите в планетариума. Прибрахме си го много впечатлен -вече е категоричен, че ще става космонавт.

За храненето на 3 часа - не го приемайте като бреме, момичета, това е начин на живот :) За мен е много по-лесно да храня бебето, макар и 8 пъти на денонощие, отколкото баткото с неговите злояди претенции :lol: Онзи ден успях да го накарам да яде гъби и зелен лук, което си е огромно постижение. Правих тази рецепта:
http://goodfood.bg/recipes/pasta-na-furna-s-shunka-i-gybi/
Всички в семейството сме категорични, че това е най-вкусната паста, която сме яли :)
(чедъра ми се стори безумно скъп, замених го с кашкавал и добавих половин триъгълник синьо сирене)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #39 -: Юни 07, 2011, 21:37:12 pm »
Браво, Ултра! Чувала съм много хубави неща за плуването за бебета! Дано помогне!

Храненето, май наистина е по-добре да е често, отколкото да е злоядо детето. Много е кофти като не иска да яде. Дъщеря ми засега само каши не отказва. Но, важното е да похапва. Ако ми надебелее, ще и намаля дозата.  :lol:

Сами, и на мен така ми се ходеше на Стинг!  :? Много ми е любим! За сега няма как да оставя Никол за твърде много часове. А и днес съм рожденичка, та водих татко и на пицария и на бира. Вместо да се видим и да поседим, ние се налапахме с по една голяма пица и успахме и айде у дома :) Другият път с по-свежа глава и за по-дълго, хехе!  :lol: