0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Не четеш внимателно поста на didon: "цифрата от 250 бебета годишно само от една клиника"...
Дори и да е така .И да съм сбъркала.Моля простете.250 пак си остава ниска цифра. Значи 16 000хил посещават една клиника годишно. Сметнете си дали е малко или много.
« Последна редакция: Април 20, 2011, 18:55:34 pm от zarina »
Не четеш внимателно поста на didon: "цифрата от 250 бебета годишно само от една клиника"...
Дори и да е така .И да съм сбъркала.Моля простете.Около 16 000 хил жени посещават една клиника и само 250 имат деца.....

Сметките ще започнат да стават бакалски и дребнави. 250 означава 250 крайни резултата (не зная дали за бременности или родени деца говорим), но замисли се колко дни отнема на една двойка да извърви целия път....Съпоставяме брой двойки, месец/ двойка и дете/ден...  8O

*
Някой каза преди това че са 250 живо родени аз не споря за цифрата а като цяко казвам че е малка.И сметката е наистина бакалска нищо сложно няма в нея.
Става въпрос за живородени ,защото ако това е общата цифра ,то тогава още по зле защото няма инвитро при които 100% са заченали и 100% са родили.
« Последна редакция: Април 20, 2011, 19:16:48 pm от zarina »
Относно "бакалската сметка" тя никак не е проста - голяма част от тези 250 хиляди двойки не посещават клиника, друга въобще не са за ин-витро, и едва от една малка част от тази бройка са тези 250 бебета от една от клиниките.

Чета темата отгоре - отгоре и ви се чудя не се ли уморихте...

Е авторката май постигна целта си, успя да изкара "адът" на всяка една от вас в една превърнала се вече в много негативна тема без никакво градивно съдържание и извод.

Винаги чуждото е по-хубаво от нашето и винаги ние имаме по-малко от другите - да живее негативизма!
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Няма значение, radosttinka , просто няма смисъл да се обясняваме повече. Още от самото начало на темата ПРЕСМЯТАМЕ. Първо пресмятахме капиталите на хората, които наистина се трудят, сега пък пресмятане успеваемостта си. Само собственото си тесногръдие трудно ще сметнем, защото клони към плюс безкрайност.
Айде слагайте катинара на тази дивотия! Тук сме да си помагаме, а не да се обезсърчаваме.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Aдът, който се нарича ин-витро забременяваl
« Отговор #125 -: Април 20, 2011, 20:10:05 pm »
Дори и да е така .И да съм сбъркала.Моля простете.250 пак си остава ниска цифра. Значи 16 000хил посещават една клиника годишно. Сметнете си дали е малко или много.

Толкова глупости от човек, който е минал по този път и би трябвало да е навътре в нещата не бях чувала.  Хайде моля те мисли малко, преди да напишеш поредната  смешка. Ти го изкара все едно 16 000 са правили ин-витро миналата година. Трябва да гледаш колко хора започват процедура и от тях колко успяват. Погледни им статистиката. До колкото си спомням не беше по-малка от клиниките в чужбина и до колкото си спомням май най-висока беше в клиниката във Варна, нещо от сорта на 50-60%. Ама това е от стара информация, сега не знам как е, но статистически са си на добро ниво клиниките ни. Пък нищо, че според теб ехографите им не могат да намерят матката :-)


Б.
« Последна редакция: Април 20, 2011, 20:13:28 pm от Bobbie »


  
*
Някой каза преди това че са 250 живо родени аз не споря за цифрата а като цяко казвам че е малка.И сметката е наистина бакалска нищо сложно няма в нея.
Става въпрос за живородени ,защото ако това е общата цифра ,то тогава още по зле защото няма инвитро при които 100% са заченали и 100% са родили.

Zarina, ама хич не ти се удава смятането. :lol:

Ако наистина става дума за 250 бебета от една клиника в резултат на инвитро/икси в рамките на една година е доста висока цифра. За да не съм голословна, посочвам конкретни факти.

Данни за успеваемостта на трите най-големи, най-престижни и най-оборотни клиники в района на Филаделфия, САЩ:
Main Line Fertility and Reproductive Medicine
https://www.sartcorsonline.com/rptCSR_PublicMultYear.aspx?ClinicPKID=2274
University of Pennsylvania Penn Fertility Care
https://www.sartcorsonline.com/rptCSR_PublicMultYear.aspx?ClinicPKID=2297
Toll Center For Reproductive Sciences Abington IVF and Genetics
https://www.sartcorsonline.com/rptCSR_PublicMultYear.aspx?ClinicPKID=2081

Сметнах само броя опити (cycles) с пресни яйцеклетки, без замразените трансфери.
Тези опити са 569, 378 и 346 съответно за всяка клиника.
Живородените бебета в същия ред са 131, 93 и 104, и са пресметнати според успеваемостта (Percentage of cycles resulting in live births) при всяка възрастова група. Общо за трите клиники това прави 328 бебета.

Филаделфия е метрополия с около 4.5 милиона жители. Има и други, по-малки клиники, които категорично поемат само частица от броя пациенти на трите гореспоменати клиники.

Въпреки многобройните фактори, които са намесени в пресмятането на успеваемостта, съвсем общо погледнато, ако в България само една клиника е успяла да помогне за зачеването и раждането на 250 бебета, дори броят им да включва друг вид лечение или АРТ, това си е една завидна цифра.

От самото начало на темата ми се искаше да ти кажа, че ти съчувствам много за дългите години неуспешна борба. Каквото и да е развитието на репродуктивната медицина в България, ти още не си постигнала мечтата си, годините са се изтърколили безвъзвратно и огорчението ти ми се струва естествено и разбираемо.
« Последна редакция: Април 20, 2011, 21:18:30 pm от цигу »
*
 250 РОДЕНИ БЕБЕТА...
 Сещам се да вметна,защо ли в има държави,в които се финансират до 9 опита инвитро - ами логично,защото не става винаги от първия път...
 Също по бакалските сметки,двойка която няма проблем и води редовен полов живот,което означава поне три пъти седмично  , има шанс жената да забременее точно веднъж за година и два месеца.Айде тези ,които обичат да изчислят какъв е процента на успеваемост в този случай...

 Заринка,ти знаеш ли колко време ми отне да си зправя зъбите с брекети , най-агресивния тип лечение - две години... На моя приятелка и отне 6 месеца. Е,ходим при един и същ ортодонт...
*
Re: Aдът, който се нарича ин-витро забременяваl
« Отговор #128 -: Април 20, 2011, 22:09:21 pm »
Някой беше предложил да се заключи тази тема. ДОбра идея!

:good_post:
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
*
Re: Aдът, който се нарича ин-витро забременяваl
« Отговор #129 -: Април 20, 2011, 22:21:38 pm »
Някой беше предложил да се заключи тази тема. ДОбра идея!

:good_post:
:good_post:
Цигу, много благодаря за тази статистика. Изключително полезна!

Когато българските клиники почнат да публикуват такива данни и те са доказано верни, защото знаем как се прави статистика у нас, едва тогава ще почнем да се мерим със света. А иначе да дойдат американците да се учат от нас как правим по 16 трансфера на ден....
Правите....по 26 на ден...Къде ги правят тия 16 трансфера?  Аман  вече...

*
Тази тема е перфектното отражение на БГ действителността.
Нали на всички ви е ясно защо никога няма да станем нормална държава - ето за това.
Един се мъчи нещо полезно да направи ,а 1000 около него само седят, чакат нещо да обърка, за да го критикуват!
Огромна енергия, хвърлена напълно безполезно, не за да помогнеш, а да оплюеш.
Cygnus го каза, Лиса го каза, но не - продължаваме!
Като искаш нещо да се промени, вместо само да критикуваш - ами направи нещо бе джанъм, ама нещо смислено...
Какъв е смисъла да сипе само жлъч и да се заяждаш по форумите, ами работи!
Ето, Зачатие прави реални, полезни неща и благодарение на това, много от нещата в репродуктивната медицина се променят.
Ами стани член, участвай в ДРЗ което предстои, дай идеи, направи нещо!
Докато си изразходваме енергията за глупости ще си тънем в посредствеността!
А иначе претенциите ни огромни - на какво отгоре??
*
Какво точно предлагаш да се направи ,аз се включвам само кажи.Ами това е начинът.

Следкато искате точно да сметнете нещата дайте данни за бр пациенти посетили клиниките и бр несъстояли се трансфери.
На базата на 3те показателя бр клиники,бр,стерилни,брживородени бебета.Каква точно сметка искате да излезне.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Какво точно предлагаш да се направи ,аз се включвам само кажи.Ами това е начинът.

Следкато искате точно да сметнете нещата дайте данни за бр пациенти посетили клиниките и бр несъстояли се трансфери.
На базата на 3те показателя бр клиники,бр,стерилни,брживородени бебета.Каква точно сметка искате да излезне.

ние тези данни не ги притежаваме, за да ги дадем някому. тези данни, частично, в момента ги притежава ЦФАР (за тези цикли, които се финансират от него) и ИАТ.

това, което могат да направят пациентите, е да искат от въпросните държавни институции ЦФАР и ИАТ да обявяват публично на сайтовете си информацията за успеваемостта на клиниките, с която разполагат. и тази информация далеч не се свежда до трите показателя, които си посочила.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
JamАз точно това казах. Че имаме само три .А тябват още.
ние тези данни не ги притежаваме, за да ги дадем някому. тези данни, частично, в момента ги притежава ЦФАР (за тези цикли, които се финансират от него) и ИАТ.

това, което могат да направят пациентите, е да искат от въпросните държавни институции ЦФАР и ИАТ да обявяват публично на сайтовете си информацията за успеваемостта на клиниките, с която разполагат. и тази информация далеч не се свежда до трите показателя, които си посочила.
:good_post:  Това с публичното обявяване на резултати от ЦФАР ми допада , защо не се прави действително така?За да не се счита за реклама на някоя клиника спокойно могат да бъдат изнесени обобщени данни, от които всеки да си направи изводи каква е успеваемостта в България!
http://www.ivf-bg.com/images/files/arti/arti_broi26.pdf
Ето тук например е публикуван отчетът на "Щерев" за АРТ-процедури, извършени през 2009 г. Както е видно, има графа: "брой пункции на фоликули" и графа: "брой ембриотрансфери". Логично разликата представлява несъстоялите се трансфери. Не знам каква друга статистика за несъстояли се трансфери се търси.Мисля, че тук доста подробно е описана ситуацията. А относно броя на посетилите клиниката, причините за това могат да бъдат най-разнообразни, а не непременно с цел ин витро.Относно достоверността, не се сещам по какъв точно начин следва да бъде доказана. Едва ли с имена и ЕГН-та на пациентки... Предполагам, че има и други клиники, които обявяват подобни данни.




My first, my last, my everything!
Танита, за първи път съм съгласна с теб. С риск да те разгневя отново, ще кажа, че с нещо подобно започва и първият ми пост.

Отрицанието е разрушително, но сляпата вяра също е безполезна. Трябва да бъдем реалисти и непримирими към проблемите

Колкото до статистиката, всички клиники публикуват данни, защото са длъжни. Само че липсва стандартен формат, който да гарантира яснота и съпоставимост, а информацията напълно съзнателно се оплита в съотношения и терминология.

Здравната статистика се контролира не чрез лични данни, а чрез проверки на място по документи, случайни извадки и интервюта.

http://www.ivf-bg.com/images/files/arti/arti_broi26.pdf
Ето тук например е публикуван отчетът на "Щерев" за АРТ-процедури, извършени през 2009 г. Както е видно, има графа: "брой пункции на фоликули" и графа: "брой ембриотрансфери". Логично разликата представлява несъстоялите се трансфери. Не знам каква друга статистика за несъстояли се трансфери се търси.Мисля, че тук доста подробно е описана ситуацията. А относно броя на посетилите клиниката, причините за това могат да бъдат най-разнообразни, а не непременно с цел ин витро.Относно достоверността, не се сещам по какъв точно начин следва да бъде доказана. Едва ли с имена и ЕГН-та на пациентки... Предполагам, че има и други клиники, които обявяват подобни данни.
Офффф първо никой не иска имена и ЕГН-та, НЕ си съчинявай моля те ...И би имало огромна разлика какъв ще е отчета на ЦФАР, с този който публикуват самите клиники, защото едно е да подадеш данни, които ще показват по-висока успеваемост, а друго е каква е действителната обстановка!Пред Фонда доказваш конкретно на база използвани Заповеди, а в клиниката може да са минали и доста самофинансирани опити, които принципно можеш, за да вдигнеш успеваемостта да зачишлиш към успешни, а действително това далеч да не е така ...
И не, не всички клиники публикуват статистика!!!
Колкото до статистиката, всички клиники публикуват данни, защото са длъжни. Само че липсва стандартен формат, който да гарантира яснота и съпоставимост, а информацията напълно съзнателно се оплита в съотношения и терминология.

Аз искам да видя статистиката на клиника Малинов и клиниката на д-р Владимиров, къде са публикувани ???Едно е да е даден отчет пред съответните органи, друго е тази информация да е достъпна, което е напълно нормално според мен, нали ?

« Последна редакция: Април 21, 2011, 12:22:16 pm от evita1717 »