0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Aдът, който се нарича ин-витро забременяваl
« Отговор #100 -: Април 19, 2011, 21:41:29 pm »
Относно ехографския контрол нестава въпрос тук само за вадене на чйцеклетки а за най-тънката част .Трансферът-който също става под ехографски контрол.Защото има точно място където трябва да застане катетърът и ако няма добър уред не е много ясно къде ще ги транферират. А ти после чакай БР

Сериозно? Някой е пропуснал матката, понеже му е бил скапан ехографа ли?  Толкова скапан, че не е видял матката? :-)

Б.
« Последна редакция: Април 19, 2011, 21:44:27 pm от Bobbie »


  
Цитат
че много често се прибързва с ин витро процедурите без да се огледат нещата добре
Е, добре де - това е при теб, но тъй като съм ти чела дневника, мисля че и ти малко прекаляваш диагностицирайки се.


Tanita, това, което съм писала в дневника си като диагнози, са ми поставяни от доктори и са написани черно на бяло. Това, че докторите често ми сменяха диагнозите, е видно и от дневника ми, дори живях около 1 година с мисълта, че имам реактивен артрит и това също не съм си го измислила, дори във файла ми в здравната каса така ме водят, а ми беше една от поредните грешни диагнози. Изтрещях в един момент и от физическа болка и от безсилието на докторите, за това и си отворих дневник. Все още при мен нареждането на пъзела продължава за съжаление.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
 Аз се чудя Заринка какво точно иска да каже на нас Българските двойки с тази тема... ииииии дали цифрата от 250 бебета годишно само от една клиника е незначителен принос в борбата със репродуктивните проблеми...
 Ще ти кажа нещо,основния проблем у нас и негодувание идва от неспособността на двойките да поемат финансовата част на лечението,та в този ред на мисли Фонда е голяма помощ и именно откакто е неговото съществуване виждам повече усмихнати лица по клиниките / и моето също /
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
:)Едва сега прочетох първия пост аз:)
То не е тъжно...смешно е:)

Гледай ти сред какви дяволи сме живеели в нашия АД.

И каква активност в темата, не е за вярване:) Но пък нали не е да свършим реално някаква работа, що да няма наплив:)

Сега, успокойте се всички и...едно е сигурно...и утре е ден.
*
:)Едва сега прочетох първия пост аз:)
То не е тъжно...смешно е:)

Гледай ти сред какви дяволи сме живеели в нашия АД.

И каква активност в темата, не е за вярване:) Но пък нали не е да свършим реално някаква работа, що да няма наплив:)

Сега, успокойте се всички и...едно е сигурно...и утре е ден.
:good_post:
*
TanitaАко мъничко се беше поинтересувала щеше да си разбрала къде вече съм описала тези неща те не са тайна но не възнамерявам да ги повтарям. Това че ти пишеш  наизуст без да прочетеш преди това ,къде и какво съм правила не ти прави чест.

Ще се повторя заради теб .Относно клиниките тук в БГ не ги споменавам защото ще засегна голяма част от нейните пациенти .Не бих желала да им отнемам надеждата и доверието което вече те са гласували на дадената клиника.

Аз съм била на  ващето място и много добре разбирам ,ентусиазмът който имате. И аз съм била така. Да хубаво е че има фонд но този фонд само успокоява двойките които нямат възможност да го финансират със собствени средства. Ето аз се самофинансирам и предоставям своята част от него на друга двойка да се възползва. Обаче той не гатантира успеха на клиниките,само повишава вероятноста. КОгато нещата не се получат след 3 или 4 пъти какво прави тази двойка вече изчерпила възможностите си да участва в процедурата .Тя е обречена . Защото тя вече неможе да учасва по фонд ,няма собствени средства ....

Относно ехографът нестава въпрос че с него се гледат само яйчници или матка а много други неща но по-запознатите които са се интересували знаят за какво става въпрос и още какво точно се гледа с него по време на трансфер.
« Последна редакция: Април 20, 2011, 02:40:39 am от zarina »
*
Аз се чудя Заринка какво точно иска да каже на нас Българските двойки с тази тема... ииииии дали цифрата от 250 бебета годишно само от една клиника е незначителен принос в борбата със репродуктивните проблеми...
 Ще ти кажа нещо,основния проблем у нас и негодувание идва от неспособността на двойките да поемат финансовата част на лечението,та в този ред на мисли Фонда е голяма помощ и именно откакто е неговото съществуване виждам повече усмихнати лица по клиниките / и моето също /
Didon. Незначителен е .Бройката от 250 000хил още стои тя не се е стопила.
Все пак не мисля че толкова много двойки са с много сложен репродуктивен проблем .Такива се броим на пръсти  За останалите се съмнявам  че са заплетен случей .
Просто каво да кажа от тук нататък. Логиката сама идва.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Aдът, който се нарича ин-витро забременяваl
« Отговор #107 -: Април 20, 2011, 05:29:18 am »
zarina бе момиче престани да довориш смехории моля ти се, че не мога да ти смогна.За какво специално място в матката дето не се вижда на всякакъв УЗ става дума?

В коя държава има неограничено спонсориране на подобни процедури?  При мен няма никакво и държавата не я интересува дали можеш или не можеш да си го позлволиш. Много рядко има частни застраховки, които поемат подобен разход. Аз честно казано само съм чувала, че има подобни застраховки, но не съм попадала на човек, който има такава. Така че тук ( в тази прословута чужбина) няма подобно държавно подпомагане въобще. А ти си седнала да плюеш по държавата за това, че след трети опит, който нямал пари нямало да може да си позволи четвърти. То пък бива наглост бива, ама това твоето е върха.
Искрено съжалявам, че при теб не се е получило, но такива случаи има по цял свят. Това не означава, че ти сега трябва да седнеш да разбиваш ентусиазма на момичетата тук и да им говориш как си била като тях. Да била си и понеже не е станало си разочарована, но не можеш да кажеш, че и с тях ще се получи същото. С това наистина прекали. Достатъчно примери имаме в този форум как се е получило, така че ти сега да развиваш теории как било глупаво да се надяват - е извинявай, ама звучи повече злобно, от колкото загрижено. И моля не започвай сега да ни обясняваш как го казваш, за да им помогнеш.

Някой беше предложил да се заключи тази тема. ДОбра идея!

Б.


  
*
TanitaАко мъничко се беше поинтересувала щеше да си разбрала къде вече съм описала тези неща те не са тайна но не възнамерявам да ги повтарям. Това че ти пишеш  наизуст без да прочетеш преди това ,къде и какво съм правила не ти прави чест.
Напротив - след като твърдиш нещо си длъжна да се аргументираш с факти и не токова заради мен, а заради всички, които ще прочетата тази тема.
Не можеш да искаш всички потребители да ти прочетат всички постинги, за да не се повтаряш - това е несериозно!
Цитат
Аз съм била на  ващето място и много добре разбирам ,ентусиазмът който имате. И аз съм била така. Да хубаво е че има фонд но този фонд само успокоява двойките които нямат възможност да го финансират със собствени средства. Ето аз се самофинансирам и предоставям своята част от него на друга двойка да се възползва. Обаче той не гатантира успеха на клиниките,само повишава вероятноста. КОгато нещата не се получат след 3 или 4 пъти какво прави тази двойка вече изчерпила възможностите си да участва в процедурата .Тя е обречена . Защото тя вече неможе да учасва по фонд ,няма собствени средства ....
Моля ти се, пак говориш неща, които не са верни!
МНого от момичетата тук се самофинансират, аз също и ти лично не плащаш нищо на никой!
Зарина - последен въпрос към теб - след като си правила толкова процедури в чужбина, защо не си успяла?
Незначителен е .Бройката от 250 000хил още стои тя не се е стопила.
Все пак не мисля че толкова много двойки са с много сложен репродуктивен проблем .Такива се броим на пръсти  За останалите се съмнявам  че са заплетен случей .
Просто каво да кажа от тук нататък. Логиката сама идва.
Как ще са малко 250 бебета годишно? Кажи речи по едно бебе всеки работен ден!!!
Говориш глупости, вече Зарина. Естествено, че като цяло бройката не е ненормално да не се стапя, нали излизат на хоризонта нови двойки с диагностициран проблем?
Не е необходимо случая ти да е свръхзаплетен, за да не се получи....

За всичко е виновна Зарина.

Че е обиколила българските клиники, а не се е влюбила в нито един доктор.
Че е ходила в чужбина, а не е забременяла (макар че тя е).
Че не си разказва историята от А до Я във всяка тема от форума.
Че си плаща сама.
И най вече че има различно мнение...
Както голяма част от момичетата във форума ;)
Не виждам коя от нас не отговаря на повечето от тези точки  :ask:

*
Танита Това че нямам деца незначи че не съм забременявала навън.
Но немога да ги износвам единя аборт беше в 20гс а втория в 17гс .
Ентусиазмът си е Ваш аз немога да ви го отнема. Но съгла си се два неуспешни опита тук и два успешни там.
Относно твоето желание дали ще се поинтересуваш от някого тук .Аз не те задължавам това е въпрос на уважение.

Аз само си казвам мнението .А пък всеки си знае.

За ехографът .Понеже всичко което пиша тук излезна че е лъжа и че аз се опитвам нещо да ви разубедя или съботирам .немога да кажа защото то пак ще се приеме като някаква измислица и затова попитай твоя лекар.

Хм, че аз отговарям на всички точки на Зарина,!
Потребителите тук едва ли следват сляпо мечтите си и нямат собствено мнение.
*
Танита Това че нямам деца незначи че не съм забременявала навън.
Но немога да ги износвам единя аборт беше в 20гс а втория в 17гс .
Ентусиазмът си е Ваш аз немога да ви го отнема. Но съгла си се два неуспешни опита тук и два успешни там.
Зарина, отдавна разбрах, че си забременявала в чужбина, но забременяване и успешен опит са две различни неща.
Успешният опит е този, който завършва с раждането на живо и здраво дете.
И аз, както и много от момичетата тук са имали забременяване, но това не са успешни опити.
За всичко е виновна Зарина.

Че е обиколила българските клиники, а не се е влюбила в нито един доктор.
Че е ходила в чужбина, а не е забременяла (макар че тя е).
Че не си разказва историята от А до Я във всяка тема от форума.
Че си плаща сама.
И най вече че има различно мнение...
Щом казваш! Вие двете сте специалистки по вината!
Аз не търся вина, а причина, смятам, че е далеч по-смислено!
А и в доктора си не съм влюбена, влюбена съм в мъжа ми!
« Последна редакция: Април 20, 2011, 12:54:08 pm от Tanitа »
*
Този "Ад", пожелавам за всички да стане Рай с малки дяволчета.

[/url]
*
 Определено имам много какво да кажа по темата , обаче се съгласявам изцяло с Лисан и изобщо няма да си губя времето в тази тема .
 
Какво повече да обсъждаме. Темата си беше провокативна от самото начало, който (като мен) се поддаде на провокацията, си каза мнението. Здравеопазването ни като цяло е на много ниско ниво. Всичко се прави "на мускули" от лекарите, без добра апаратура, без добри условия. Ние тук се опитваме да се убеждаваме, че репродуктивната ни медицина е на добро ниво. Опитват се докторите, правят каквото могат и това е. Някои клиники се опитват да вървят напред, други клиники си карат както могат. И да се нападаме взаимно, и да не се нападаме - все тая.

Всяка от вас ако си зададе въпроса колко време е отделила, за да се образова по тази тема. И дали информацията, която е получила (благодарение на зачатие например) й е помогнала в нейният път към забременяването. Само на този въпрос ако си отговорите ще ви стане ясно, кое е нормално и кое не е нормално.
« Последна редакция: Април 20, 2011, 18:04:14 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Незначителен е .Бройката от 250 000хил още стои тя не се е стопила.
Все пак не мисля че толкова много двойки са с много сложен репродуктивен проблем .Такива се броим на пръсти  За останалите се съмнявам  че са заплетен случей .
Просто каво да кажа от тук нататък. Логиката сама идва.
Как ще са малко 250 бебета годишно? Кажи речи по едно бебе всеки работен ден!!!
Говориш глупости, вече Зарина. Естествено, че като цяло бройката не е ненормално да не се стапя, нали излизат на хоризонта нови двойки с диагностициран проблем?
Не е необходимо случая ти да е свръхзаплетен, за да не се получи....
Да по 1но бебе всеки ден разделено обаче на около 15 инвитро клиники .Това бебе трябва да го разделите на бройката им за да видиш дали са малко или много.

Танита,това че не съм успяла да ги износя .Незначи че не са ми успешни опитите а че немога да ги износвам .
Клиниките по инвитро не поемат грижите след това за БР жени .Ако проблемът е малък да ,участват в наблюдението но недай си боже да е по сериозен се постъпва в МА или друга Многопрофилна болница ,за задържане.Където вече си поет от други лекари.
« Последна редакция: Април 20, 2011, 18:38:50 pm от zarina »
Не четеш внимателно поста на didon: "цифрата от 250 бебета годишно само от една клиника"...