0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, момичета,

Пиша ви това, за да се опитам да ви предпазя от ада, който се нарича ин-витро забременяване в България.

Както почти всичко в милата ни родина, процедурите ин-витро у нас са корумпирани (или развалени, както предпочитате) в най-дълбоката си същност, още в зачеването си. Това е така, заради необятния стремеж към пари, слава и влияние. Мисълта за нас, нуждаещите се, ако изобщо съществува, е наистина на най-заден план.

Не може пациентските организации да са всъщност PR на уж най-добрите доктори. Проверете и ще се уверите, че е така. Чии интереси защитават те, тогава?

Не може информацията в „информираното съгласие” да е толкова безлична и да стига до ембриотрансфера с позитивен или най-малкото неясен резултат (на това му казват подвеждане!).

Не може да не ти издават нормални касови бележки за огромните хилядарки, които се изсипват в тия „клиники”.

Не може доктор, а и Господ да е той, да преглежда, извършва пункции и ембриотрансфери в едно и също време – ламтежа за повече (не само пари, а и „бройки”) е просто неописуем и неуправляем. Това може би е и психически проблем.

Не може да правиш по 16 ембриотрансфера на ден (заедно с всичко останало) и да си мислиш, че правиш голяма добрина или изобщо, че работиш правилно и качествено.

Не може в тия „клиники” цялото поведение и излъчване на пересонала, а от там и на повечето пациентки, да е типично мутреско (мутренско) – „вие имате зор, ще правите, каквото и както ви се каже”. Разбира се – и „ще си плащате солено за това”! Все едно, че ни правят огромна услуга на добра воля, нищо, че ни въртят на шиш и прибират огромни суми, както от Фонда, така и от самите нас.

В тая скапана държава дори и най-съкровеното не предиозвиква респект и нормални отношения. Това е поредната търговия с надежда – нищо повече!

В тоя филм на ужасите връх взема изцяло омърсеният ни манталитет и най-важното – подмяната! Замисляли ли сте се – България е страната на подмяната – почти нищо не е това, което изглежда – започвайки от менюто в тъпата кръчма, минавайки напр. през жилищно строителство, кредитиране,... пътища, образование и стигайки до най-съкровеното – здравето и надеждата.

Но аз съм сигурна – заиграването с надеждата е опасно! Не само за нас, „пациентките”, но и за заиграващите се! Съвестта не прощава на никого, убедена съм.

Момичета, не се хващайте като удавник за сламка в тази откровена машина за пари, моля ви!  Те използват именно затворения кръг, в който сме – притеснение, прикалено много замислене, безпокойство, липса на забременяване, доктори, заболяване, доктори, ин-витро, неуспех, ин-витро и т.н. до откат.

Ако все пак се налага ин-витро, моля ви, спестете си парите и ги дайте на коя да е клиника, но не в България. Опитайте в чужбина, зашо не, замислете се...

Но най-важното, разбира се,  успокойте се и... като нищо радостта ще дойде сама!
ин витрото  навсякъде по света има подобни белези - залогът е висок, успехът не е сигурен, а цените са високи. това е.

но то е шанс - за всички онези, които са достатъчно интелигентни да разберат, че с  "успокояване" не се забременява
« Последна редакция: Април 12, 2011, 19:29:29 pm от gallardo »
ин витрото  навсякъде по света има подобни белези - залогът е висок, успехът не е сигурен, а цените са високи. това е.

но то е шанс - за всички онези, които са достатъчно интелигентни да разберат, че с  "успокояване" не се забременява

Ti da ne si obikolil sveta, che da kazvash tova? Samo v strani kato Bulgaria e vazmojno takova otnoshnie i takav podhod - tova e mnenieto na vsichki, zapazili pone malko normalnostta i chovechnostta si.

natalie69, пиши на кирилица!
« Последна редакция: Април 12, 2011, 19:05:58 pm от deep »
*
Няма начин едновременно да правиш такива генерални обобщения, и да си права. Дори и да има такива клиники, те не са показателни. Изобщо, ако ще сипеш обвинения, дай малко по-конкретно: кой, къде, кога и какво по-точно. В противен случай според мен незаслужено цапаш имената на доста лекари и служители в такива клиники и не би могла да издържиш на собствената си критика.
Не казвам, че у нас няма проблеми, но да пишеш подобни есета е като за ниво 7 клас. Да не говорим, че явно не харесваш противни на твоето мнение.
Айде стига глупости. За пръв път си позволявам да давам определения от сорта в този форум, но много ме засърбяха пръстите.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Е, хайде стига с това спокойствие, де! Прекаляваш! Ти що не седнеш да се успокоиш, ами си седнала да лееш жлъч из форума? Ти защо правиш ин витро, а в същото време призоваваш нас да не правим? То много лесно така - не правете ин витро....Те хората сигурно ей така за кеф си правят АРТ и изсипват маса пари, пък всъщност могат и нормално да заченат...Не мислиш май като пишеш!
Искам много силно да ти натъртя, че пациентските организации на стерилните двойки в България са ДВЕ и тази, в чийто форум пишеш в момента НЕ Е НА НИКОЯ КЛИНИКА!!! НИТО Е НЕЧИЙ ПР!!! Много моля да си сверяваш информацията, когато хвърляш подобни обвинения.
Не всички клиники са като описаната от теб. Да, има и печелбари, няма как за жалост, но има и много достойни лекари и хора, които работят в клиниките и да плюеш по тях е неморално и неетично. Това, че ти имаш лошо впечатление от една клиника, не значи, че всички са лоши. Като толкова искаш да ни предпазиш, сподели къде точно се държаха лошо с теб, кой кога и как. А това, че плащаш хилядарки - ами това е положението. По цял свят ин витро процедурите са скъпи и с нисък процент успеваемост. Не откриваш топлата вода. Да не мислиш, че в другите държави струва по-евтино? Бъркаш се много. Доста момичета, живеещи в чужбина си идват в БГ да правят процедури. Защо ли? Ти мислиш ли, че хората могат масово да си позволят да се лекуват в чужбина? Какво значи да не се хващаме като удавник за сламка за ин витрото? Идва ли ти на ум, че за някои хора това е единствената сламка? Не се ли сещаш, че щом някой е прибегнал до този метод, значи се налага, не е просто ей така.
Това, че понякога един лекар прави и пункции и трансфери и всичко, значи че просто няма кой друг. Много малко са кадърните специалисти по стерилитет в България. Има недостиг на качествени кадри, налага се един-двама човека да вършат всичко. лекарите, които извършват ин витро оплождането са много тесни специалисти и няма как някой обикновен АГ да ти направи трансфера или ИКСИ-то. Нужен е ембриолог. Ама ти едва ли се замисляш за това.
За едно обаче ще се съглася с теб - не е нормално да се извършват 16 трансфера на ден от 1 лекар, наред с други дейности извършени от същия. Но повярвай ми, това не се случва във всички клиники. А фактът, че се случва в тази, за която говориш, означава, че пациентите сами се бутат там, защото искат точно при този лекар, сякаш няма други. Всички знаят какво е положението, че има много пациенти и че едвам се смогва. При това положение не е трудно да се досети човек, че може да бъде претупан, че нещата се вършат на конвейр и т.н. Щом обаче въпреки, че знае това, пациентката продължава да се натиска там, то проблема е неин.
Ще те помоля следващият път, когато решиш да се възмущаваш /за някои неща с право се ядосваш, наистина у нас положението е кофти/, да седнеш, да се поуспокоиш малко, да помислиш трезво защо и къде се случват описаните от теб неща и да си отговориш на тези въпроси. Надали си обиколила всички 24 клиники по стерилитет, та да даваш такива генерални заключения. Повтарям - да, има клиники-печалбари, но има и съвестни и кадърни екипи и е грозно да слагаш всички под ножа.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Но най-важното, разбира се,  успокойте се и... като нищо радостта ще дойде сама!
Даже ще ми порастне и ампутирания крак. От 2000 години ги слушам тия приказки - за прохождането и проглеждането. Нищо не се е променило в съзнанието на някои.
П.П. И мен ме засърбяха пръстите.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Е, хайде стига с това спокойствие, де! Прекаляваш! Ти що не седнеш да се успокоиш, ами си седнала да лееш жлъч из форума? Ти защо правиш ин витро, а в същото време призоваваш нас да не правим? То много лесно така - не правете ин витро....Те хората сигурно ей така за кеф си правят АРТ и изсипват маса пари, пък всъщност могат и нормално да заченат...Не мислиш май като пишеш!
Искам много силно да ти натъртя, че пациентските организации на стерилните двойки в България са ДВЕ и тази, в чийто форум пишеш в момента НЕ Е НА НИКОЯ КЛИНИКА!!! НИТО Е НЕЧИЙ ПР!!! Много моля да си сверяваш информацията, когато хвърляш подобни обвинения.
Не всички клиники са като описаната от теб. Да, има и печелбари, няма как за жалост, но има и много достойни лекари и хора, които работят в клиниките и да плюеш по тях е неморално и неетично. Това, че ти имаш лошо впечатление от една клиника, не значи, че всички са лоши. Като толкова искаш да ни предпазиш, сподели къде точно се държаха лошо с теб, кой кога и как. А това, че плащаш хилядарки - ами това е положението. По цял свят ин витро процедурите са скъпи и с нисък процент успеваемост. Не откриваш топлата вода. Да не мислиш, че в другите държави струва по-евтино? Бъркаш се много. Доста момичета, живеещи в чужбина си идват в БГ да правят процедури. Защо ли? Ти мислиш ли, че хората могат масово да си позволят да се лекуват в чужбина? Какво значи да не се хващаме като удавник за сламка за ин витрото? Идва ли ти на ум, че за някои хора това е единствената сламка? Не се ли сещаш, че щом някой е прибегнал до този метод, значи се налага, не е просто ей така.
Това, че понякога един лекар прави и пункции и трансфери и всичко, значи че просто няма кой друг. Много малко са кадърните специалисти по стерилитет в България. Има недостиг на качествени кадри, налага се един-двама човека да вършат всичко. лекарите, които извършват ин витро оплождането са много тесни специалисти и няма как някой обикновен АГ да ти направи трансфера или ИКСИ-то. Нужен е ембриолог. Ама ти едва ли се замисляш за това.
За едно обаче ще се съглася с теб - не е нормално да се извършват 16 трансфера на ден от 1 лекар, наред с други дейности извършени от същия. Но повярвай ми, това не се случва във всички клиники. А фактът, че се случва в тази, за която говориш, означава, че пациентите сами се бутат там, защото искат точно при този лекар, сякаш няма други. Всички знаят какво е положението, че има много пациенти и че едвам се смогва. При това положение не е трудно да се досети човек, че може да бъде претупан, че нещата се вършат на конвейр и т.н. Щом обаче въпреки, че знае това, пациентката продължава да се натиска там, то проблема е неин.
Ще те помоля следващият път, когато решиш да се възмущаваш /за някои неща с право се ядосваш, наистина у нас положението е кофти/, да седнеш, да се поуспокоиш малко, да помислиш трезво защо и къде се случват описаните от теб неща и да си отговориш на тези въпроси. Надали си обиколила всички 24 клиники по стерилитет, та да даваш такива генерални заключения. Повтарям - да, има клиники-печалбари, но има и съвестни и кадърни екипи и е грозно да слагаш всички под ножа.

 Ами това е ,няма какво да се допълни повече.......Сикс браво!
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Здравейте, момичета,
...

И какво точно всъщност каза, че не разбрах?
Отчитам възмущение и един куп куци аргументи, но смисъла не хванах.
Очевидно потребителката специално се е регистрирала за да сподели с нас неясно какво - ин витрото не било сламка за хващане, ами дай да чакаме докато станем на 60  да се отпушат тръби, да се оправи мъжки фактор, ендометриоза и т.н.
Не е нужно да си копираш мнението във всеки форум , в който забележиш , че пишат жени борещи се да сбъднат мечтата си по единствения възможен към този момент начин.
Никой не твърди, че в България положението е розово, но специално като отношение лекар/пациент мисля ,че сме доста по- напред. Смятам ,че в чужбина трудно ще идеш на преглед, когато просто решиш ,че нещо не е наред и искаш мнение, или пък ще разполагаш с мобилните телефони на същите тези"лекари печалбари", които отговарят на него по всяко време на денонощието, винаги са в клиниката когато трябва да те прегледат,отговарят на всичките ти въпроси, колкото и безумни да са те, а не те пробутват на някоя акушерка примерно и т.н
А относно парите, да те питам ти без пари ли работиш? Труда на тези хора не трябва ли да бъде оценен?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
В България както и навсякъде има и прекрасни лекари и отношение , както и не толкова добри. Това не е някакъв български патент. Аз живея в чужбина и мога само да кажа, че съм очарована от това, което виждам че се прави в България, включително и че държавата подпомага финансово двойките. Наложи ми се да направя  изледване в България в една от клиниките по стерилитет и отношението беше повече от прекрасно. Нямам от какво да се оплача. В същото време тук ( в САЩ) съм виждала и двата типа отношение, така че престани да ръсиш омраза на килограм, а по-добре кажи ако имаш някакви конкретни забележки, не ей така накуп да плюеш по всичко и всички.

Б.


  
Бях толкова спокойна....а изведнъж с тази тема ми се изплъзна Радостта  :lol:


Е, снощи четох абсолютно същото в Бг-мама,днес го чета и тук.Видно е че потребителката се е регистрирала и в двата форума и си е публикувала словоизлиянията.Очевидно си много разочарована от дадена клиника но не пишеш за коя точно става въпрос.Не може и не бива всички клиники да ги слагаш под общ знаменател.
"Не всичко е пари приятелю,не всичко е пари..."
sixsens   :good_post:   :thankyousign:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
в последния брой на един "вестник", пропагандиращ алтернативна медицина, е публикувана на две страници жлъчна статия против инвитрото като метод (родените от инвитро деца били 80% увредени), против изсипването на "милиарди левове" от държавата за инвитро, против пациентските организации, които защитавали интересите на докторите, като целият този неграмотен пасквил завършваше с призив пациентите да не се лъжат лесно, а да си купят от прекрасните природни продукти, предлагани от вестника, с чиято помощ бързо и лесно ще се сдобият с детенце.

имам сериозни предположения, че появата на тези публикации тук и в бг-мамма са тясно свързани с въпросната статия и "вестник".

разбира се, потребителите на нашия сайт са достатъчно образовани, грамотни, интелигентни и мислещи хора и са си направили добре преценката за подобни изказвания.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Здравейте, момичета,

Пиша ви това, за да се опитам да ви предпазя от ада, който се нарича ин-витро забременяване в България.  Да, ама с тези писания нищо полезно не казваш, не можеш и да помогнеш!

Както почти всичко в милата ни родина, процедурите ин-витро у нас са корумпирани (или развалени, както предпочитате) в най-дълбоката си същност, още в зачеването си. Това е така, заради необятния стремеж към пари, слава и влияние. Мисълта за нас, нуждаещите се, ако изобщо съществува, е наистина на най-заден план.
За други клиники нямам лични впечатления, но за нашата това си е клевета, достойна за съд.

Не може пациентските организации да са всъщност PR на уж най-добрите доктори. Проверете и ще се уверите, че е така. Чии интереси защитават те, тогава?
 :jump12: :crazy:

Не може информацията в „информираното съгласие” да е толкова безлична и да стига до ембриотрансфера с позитивен или най-малкото неясен резултат (на това му казват подвеждане!). Ако ще си полезен/а дай предложение как информираното съгласие да стане "лично". :wink:

Не може да не ти издават нормални касови бележки за огромните хилядарки, които се изсипват в тия „клиники”. Винаги са ми издавали касови бележки  yahoo_33


Не може в тия „клиники” цялото поведение и излъчване на пересонала, а от там и на повечето пациентки, да е типично мутреско (мутренско) – „вие имате зор, ще правите, каквото и както ви се каже”. Разбира се – и „ще си плащате солено за това”! Е, какво да искам повече, персонала ме поздравява по име, радват ми се на закръглените форми  :balk_105:

Ако все пак се налага ин-витро, моля ви, спестете си парите и ги дайте на коя да е клиника, но не в България. Опитайте в чужбина, зашо не, замислете се... Друго си е чужбината  :lol:. Е, аз не бих опитала! Не виждам смисъл.

Но най-важното, разбира се,  успокойте се и... като нищо радостта ще дойде сама! Спокойна съм си по натура, а 5 години радостта така и не дойде. Добре, че бяха специалистите, на които се доверихме абсолютно спокойно. :D
*
Каквото и да напишем, това писание си е чиста клевета и никак не ни помага, отново.Да не би да има някакъв клуб "Да навредим на хората с репродуктивни проблеми"?Не ни стигат нашите проблеми ами и някой седнал да съчинява.

Лошото в цялата ситуация е, че ще има хора който ще повярват, а това е тъжно.И така да цапаш името на Пациентските организации, направо ти иде да му извиеш гушата на това същество дето е писало.Хората се борят, отделят време и нерви за нас, а то седнало да пише глупости.

Здравейте, момичета,
...

И какво точно всъщност каза, че не разбрах?
Отчитам възмущение и един куп куци аргументи, но смисъла не хванах.
+1
или просто поредния трол
дето сипва нещо колкото да запали някоя тема и си бие шута
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Стига бе, то инвитрото в чужбината е към 200-300 евро. Ко му плащаш, пък и успеваемостта е 150%. Минимум. Отиваш за месец някъде по чужбината, хем да видиш свят, хем да си направиш процедурката. Това работа, доходи, на двамата партньори са ... бели кахъри. Пък тука някои се връзват на фльонга да съчетават работа и процедура.
А и най-добре да се успокоим всички. И тръби ще ни поникнат и изобщо всичко ще е цветя и рози.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Аз четох, четох, но така и неразбрах  8O поста на авторката ... като е ад това, че се подлагаме на инвитро процедури, на нея, мога да дам съвет .. ами да не го прави ... да ходи из чужбинско, тъкмо за нас останалите ще има часове по клиниките ...
Целият пост го има и в бгмамма ... Това някакъв пиар към някоя клиника в чужбина ли е, или само на мен ми звучи така?
Ние, всички сме здраво мислещи хора и смятам, че можем и сами да вземаме решенията кое, къде и как да правиме!
« Последна редакция: Април 13, 2011, 13:37:24 pm от dess_dess »


Аз лично изтълкувах първият пост на natalie69 по малко по-различен начин, че едва ли не всички клиники се хвърлят на ин витро процедури без да са огледали добре случая и да са направили всички нужни изследвания. Аз лично така го разбирам нейният пост, че се скача на много на брой ин витро процедури, защото просто това е една скъпа услуга. В интерес на истината си мисля, че до известна степен е така. На мен също са ми предлагали ин витро, защото "съм била с Хашимото и имаме мъжки фактор". Оказа се, че мъжкият ни фактор не е за "ин витро".

Проблемът е по-скоро в недоброто ни здравеопазване. В това, че не се спазват процедурите от докторите, че редовите гинеколози не са на добро ниво. И според мен проблемът е, че докторите не четат достатъчно и не се интересуват от новостите. Всяка година трябва да ходят по конгреси и т.н. и да са абонирани поне за едно специализирано издание в тяхната област.

На мен лично една мед сестра ми се караше в АГ-Варна (въпреки, че докторите там са пълни пичове). Аз защо съм си била пускала толкова много изследвания, то нямало било смисъл от толкова много изследвания... В крайна сметка добре, че съм тъпа и упорита, че да се ориентирам в моят така сложен от медицинска точка случай.

И знаете ли какво - ин витрото в моят случай нямаше да ми помогне изобщо. Най-много да ми се беше пръснал хроничният апендицит при по-тежка стимулация. Нямаше да ми смъкне и високите андрогени и да ми реши проблемите с епщайн бар вируса.

Иначе тази част за "успокой се" също не я одобрявам.

Тук се зачеква и една друга тема, за голямото его на докторите. Според мен при тях е малко професионално изкривяване. За мен истински добрият доктор знае прекрасно, че не знае всичко и обръща внимание на симптоматиката при пациентите си. И е на ясно с максимата "невъзможни неща в човешкият организъм няма".

Ох, пак ще се допълня, но ми е болка. От клиники по стерилитет са ми отказвали да ме наблюдават, т.е. няколко месеца да ми направят фоликулометрии + изследвания на хормоните, като в последствие да се направи стимулация. Заети били, то аз трябва да се запиша за конкретна процедура. Добре, че намерих добър репродуктивен ендокринолог, който просто да ми предпише лечение. И сега пак ще трябва да ме наблюдават, но искам да е в клиника по стерилитет, защото аз съм си за такава. Ще пробвам една друга, дано и от там да не ме върнат. Аман вече! Аз просто не казвам вълшебните думички "искам ин витро". Казвам, "искам да ме наблюдавате 2-3 месеца и да направим после инсеминация". Явно второто не е толкова интересно като първото.
« Последна редакция: Април 13, 2011, 15:12:16 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Като ни правят много изследвания- защо ни ги правят, парите ни източват тия клиники. Като пък не ни изследват- защо не ни изследват, незаинтересувани са. Няма угодия.