0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Колкото до статистиката, всички клиники публикуват данни, защото са длъжни. Само че липсва стандартен формат, който да гарантира яснота и съпоставимост, а информацията напълно съзнателно се оплита в съотношения и терминология.

там е работата, че клиниките не са длъжни да публикуват данни. длъжни са да се отчитат пред институциите, които посочих по-горе. работа на тези институции е да публикуват данните, както и да изработят стабилна и детайлна методология за отчетност.

лично мое предположение е, че повечето сериозни клиники няма да публикуват статистики, докато из пространството витаят някакви бомбастични и недоказуеми твърдения за 50-60-70 процентови успеваемости.




"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Не се учудвам ,точно това очаквах ,както винаги информацията е объркваща неясна и дори може да излезне че успеваемоста е 100% колко му е.
Това може би си е документ за държавна институция а за обикновенния човек пак няма нищо,но това си е нормално тук.
Разрових се и аз по темата за успеваемостта и наистина има доста разминавания, дори разминавания в самото изчисляване на успеваемостта (в тези сайтове, в които е публикувана). Една клиника смята успеваемостта въз основа на брой бременности/брой пациентки. Друга клиника я изчислява като съотношение между брой бременности/брой цикли. Нормално е първата клиника да е с по-висока успеваемост, просто защото в графа "брой пациенти" са обобщени всички опити на един пациент (може да са 2, 3, 4 опита). Докато само при "брой цикли" се взема опит за опит, независимо една пациентка колко броя процедури е направила.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Стига вече с това "тук" и "там"! Ако сме внимавали би трябвало да сме разбрали за задачата, която постави министъра на здравеопазването в началото на годината, а именно за публикуване на официални данни на сайта на ФАР относно успеваемостта на клиниките сключили договори. Добре знаем, че за да се изготви подобна статистика се изисква най-малкото колелото на номерата да се завърти един път, така че очакваме данните в най-скоро време сигурна съм.
И да уточним, успешен опит се счита опита с take baby home, иначе ще си говорим за успеваемост в чужбина и такава от сорта на 50-60%.
Точно, важни са детайлите и подробностите. Първата цитирана от мен клиника просто няма договор с ФАР. Че там работят страхотни професионалисти, е факт неуспорим и доказан във времето, но и че си изчисляват успеваемостта по малко по-различен начин също е факт.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
evita, нищо не си съчинявам, моля без грубости. Това не беше по повод твоя пост, а един друг, в който се говореше за "доказано верни данни". Във въпросния линк, ако си обърнала внимание, има също така отчет за дейностите към ЦФАР. Освен това аз не отричам необходимостта от това, което обеща министърът, а именно - да се публикува на сайта на фонда статистиката, внимавала съм достатъчно. Но тъй като това към момента не е факт, а тук се развихри спор за статистика и успевамеост, просто посочих място, където една клиника е публикувала такава статистика, тъй като също така се твърдеше, че бг клиниките не публикуват данни. Не виждам какъв е проблемът! Постът ми изобщо не беше във връзка с публикуването на официална статисткива от страна на ЦФАР.




My first, my last, my everything!
Освен това аз не отричам необходимостта от това, което обеща министърът, а именно - да се публикува на сайта на фонда статистиката, внимавала съм достатъчно. Но тъй като това към момента не е факт, а тук се развихри спор за статистика и успевамеост, просто посочих място, където една клиника е публикувала такава статистика, тъй като също така се твърдеше, че бг клиниките не публикуват данни. Не виждам какъв е проблемът! Постът ми изобщо не беше във връзка с публикуването на официална статисткива от страна на ЦФАР.

Моят пост пък беше адресиран към всички, а не персонално.
evita, нищо не си съчинявам, моля без грубости. Това не беше по повод твоя пост, а един друг, в който се говореше за "доказано верни данни". Във въпросния линк, ако си обърнала внимание, има също така отчет за дейностите към ЦФАР. Освен това аз не отричам необходимостта от това, което обеща министърът, а именно - да се публикува на сайта на фонда статистиката, внимавала съм достатъчно. Но тъй като това към момента не е факт, а тук се развихри спор за статистика и успевамеост, просто посочих място, където една клиника е публикувала такава статистика, тъй като също така се твърдеше, че бг клиниките не публикуват данни. Не виждам какъв е проблемът! Постът ми изобщо не беше във връзка с публикуването на официална статисткива от страна на ЦФАР.
Не съм искала да те обидя барклет, мисълта ми беше съвсем друга, прочети поста ми отново, но без предубеждения!Няма да спамя темата с излишни обяснения и се извинявам на останалите момичета!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Зарина, само ще ти кажа, че невъзможността за износване на плода също е репродуктивен проблем. Стерилитетът не се изчерпва само с проблем със забременяването, но и с износването. В тази връзка, задържането на бременността на пациентка с проблеми в тази област е абсолютно работа на клиниката по репродуктивна медицина. Изобщо недей да се измъкваш йезуитски с тоя номер, че навън си забременяла, ма това, че не си износила не е проблем на клиниката. Щом лекуващият те екип не е открил и преодолял причините за аборт, значи не са успели да ти помогнат. Схващаш ли накъде бия? То не е номера само да забременееш, особено с анамнеза - повтарящи се аборти, че и в голдеми седмици. В друга една тема си писахме с теб за хламидиите. Те дори не могат да те диагностицират, ти ми говориш, че били ти помогнали /ако там говореше за чужбинските си лекари, ако не е ставало дума за тях - моля за извинение, но това не променя факта, че не са решили проблема с износването/.
Неслучайно за успешна АРТ процедура се приема тази, завършила с живо родено дете.

Призовавам те най-учтиво да спреш да пишеш безумия и недомислици. Седни си прочети постовете още веднъж, ако се наложи и два-три пъти и хубаво помисли какво си написала. Постоянно говориш за някакви специални неща дето само в чужбина ги правели, за много работи /освен матката и яйчниците/, които се виждали на ехограф, ами вземи да напишеш по-конкретно де. Стига абстракции. Кажи точно и ясно - в чужбина правят еди кое, с еди каква успеваемост, по еди какъв метод, с доказан ефект с еди кое клинично излседване и т.н. А, моля те, кажи какво друго се вижда на УЗ освен матката и яйчниците при трансфер. Много ще е полезно за нас и за лекарите по репродуктивна медицина в БГ.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Sixsens, знаеш ли какво е конизация и цервикална недостатъчност? Имало ги е доста преди инвитрото и нямат нищо общо с хламидиите.

Това е проблем на оперативната гинекология, а не на репродуктивната.
И престанете да се заяждате със Зарина. Тя е минала през самия ад!
Що си мислиш, че само Зарина е преминала през ада.
Нима момичетата с повече от 2 неуспешни опита не са минали и не са още в този ад?
Само, че не разправяме на ляво и на дясно колко е трудно, просто се опитваме да си решим проблема по цивилизован начин.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Aдът, който се нарича ин-витро забременяваl
« Отговор #151 -: Април 22, 2011, 12:36:24 pm »
Sixsens, знаеш ли какво е конизация и цервикална недостатъчност? Имало ги е доста преди инвитрото и нямат нищо общо с хламидиите.

Това е проблем на оперативната гинекология, а не на репродуктивната.


Как пък ги раздели така лесно?Значи според теб лекарят, който прави инвитро, не трябва да е запознат с това какво означават тези неща и не е негов проблем?  По твоята желязна логика и полипите в матката не са проблем на специалиста по инвитро, нито пък ендометриозата. Въобще какво ли му е проблем, освен хормоните? И ако аз не мога да имам дете по други причини, но той си е направил инвитрото по книжка, значи добре си е свършил работата, а?

За твое сведение, всичко свързано с невъзможността да имаш дете е проблем на специалиста по репродуктивна гинекология.

Вие двечките със Зарина би било редно като си напишете съобщенията да ги оставите да отлежат, и да се върнете пак да си ги прочетете преди да ги пускате тези смехории.

Колкото до това кой през какво е минал - виждаш от колко време съм омъжена и на колко е дъщеря ми. Щом сме тук, значи не сме го намерили този форум от добро. Всеки е минал през нещо и неговата трагедия си е негова- дай де не се сравняваме сега кой бил по-изстрадал.


Б.
« Последна редакция: Април 22, 2011, 12:42:30 pm от Bobbie »


  
Що си мислиш, че само Зарина е преминала през ада.
Нима момичетата с повече от 2 неуспешни опита не са минали и не са още в този ад?
Само, че не разправяме на ляво и на дясно колко е трудно, просто се опитваме да си решим проблема по цивилизован начин.



Грехота е да се пише такова нещо! Който е минал или минава през ада,наречен стерилитет,знае колко е трудно. Но едно е да видиш положително ЧХГ и всичко да приключи след няколко дни, съвсем друго е да изгубиш дете в 5-6 месец.Felindra, не ти пожелавам да изживееш това!
Следя темата от самото начало и искам да ви кажа,че тези,които мислят като enigmata и zarina не са малко, но просто не пишат тук, защото вижте, какво става.
Призовавам enigmata и zarina да не пишат повече в тази тема,за да не бъдат обиждани и наранявани.
Bobbie, не е лошо да четеш не само собствените си постове, а и малко по-сериозни писания.

Гинеколозите сами са си разделили гинекологията и най-добрите оператори са останали в големите държавни болници. А след 6 г.с. бременността чрез АРТ може да се проследява като естествената.

Svelta_ е адски права, макар че нищо казано в интернет не е в състояние да ме засегне. Но темата се разводни и наистина ще се въздържам от коментар, освен ако разбира се не напишете някоя вопиюща глупост и наглост.
*
Момичета, няма смисъл повече от тези спорове, до нищо няма да доведат. Като гледам откак е пусната темата авторката не е влизала, а какво излиза, хора с едни и същи проблеми и борби и всеки си има своята истина, която е преживял на собствен гръб. Излишно е това напрежение. Без значение къде, как, в коя клиника и при кой доктор дано всеки намери пътя към своето детенце. Тук сме единствено за да си помагаме.