0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Нека се включа и аз с коментар по темата.
Първо потребителката , която се е регистрирала действително засяга проблемни точки на АРТ процедурите в България и това е факт.Всички знаем , че графиците са претоварени и се правят ужасно много операции,стимулации,пункции,трансфери,прегледи и това ежедневно ...
Кокалът не е малък и е нормално да се търси финансовата част , такова ни е мисленето и манталитета ...
Не прави чест на Натали69, да се регистрира и пусне пост , само за да изкаже въпросното свое твърдение.В същото време едва ли има подбуди към конкретна клиника , защото от написаното е видно , че имена не са упоменавани.Не е лошо , когато твърдиш нещо да се позовеш най-малкото на личният си опит, защото от поста и личи , че е ужасно разочарована ...Може би си има причина , защото винаги има доволни и недоволни пациенти от всички доктори.
Не искам да се явявам като страна в темата ,защото определено монетата има две страни!
Успех на потребителката ,независимо от пътя който е избрала!
Натали69 може да е много грешна, но е и много права! По-лошо от това да имаш стерилитет в България е само да си наистина нелечимо болен и много беден.

А отбраните потребителки тук са една мъничка България - малограмотни, но кресливи, невежи, но словоохотливи. И колко лицемерни само... Нима не се сещате за коя клиника става дума? За същата онази, в която пачките се броят с машина, ПОС-терминалът все не работи, а за касов апарат не става и дума, защото там се извършва тайнството на зачатието...

Не знам какъв е случаят на Наталито, но няма нужда да ходите да й търсите писанията по другите сайтове, достатъчно е да прочетете отзивите тук, например за болница Мемориал в Истанбул. Повярвайте ми, те не са повлияни от турските сериали, защото никой не би се вдигнал дотам, без преди това да обиколи нашенските клиники! (За ваша информация, аз не съм ходила, но съм убедена, че нивото е несравнимо!)

Разбира се, инвитрото в България дръпна неимоверно и всички ние сме блдагодарни за това, нищо, че се случи благодарение на политически игри и на НАШИТЕ пари. Благодарни сме и на Зачатие, затова, че съществува, че дава толкова ценна информация и най-ценното - кураж и надежда!
*
Re: Aдът, който се нарича ин-витро забременяваl
« Отговор #22 -: Април 15, 2011, 12:51:30 pm »

А отбраните потребителки тук са една мъничка България - малограмотни, но кресливи, невежи, но словоохотливи. И колко лицемерни само... Нима не се сещате за коя клиника става дума? За същата онази, в която пачките се броят с машина, ПОС-терминалът все не работи, а за касов апарат не става и дума, защото там се извършва тайнството на зачатието...


Това не го разбрах и моля най-учтиво, без да викам и да съм креслива или невежа д ами се обясни, защото се почиствах засегната.И моля коя е тая клиника дето описвате, защото аз май съм тъпа и не се сещам.

Не виждам защо ще се чувствате засегната. Нали не сте ПР на никоя клиника...

А може пък точно вие да не ходили там. Вероятно има и такива.
Е, хайде стига с това спокойствие, де! Прекаляваш! Ти що не седнеш да се успокоиш, ами си седнала да лееш жлъч из форума? Ти защо правиш ин витро, а в същото време призоваваш нас да не правим? То много лесно така - не правете ин витро....Те хората сигурно ей така за кеф си правят АРТ и изсипват маса пари, пък всъщност могат и нормално да заченат...Не мислиш май като пишеш!
Искам много силно да ти натъртя, че пациентските организации на стерилните двойки в България са ДВЕ и тази, в чийто форум пишеш в момента НЕ Е НА НИКОЯ КЛИНИКА!!! НИТО Е НЕЧИЙ ПР!!! Много моля да си сверяваш информацията, когато хвърляш подобни обвинения.
Не всички клиники са като описаната от теб. Да, има и печелбари, няма как за жалост, но има и много достойни лекари и хора, които работят в клиниките и да плюеш по тях е неморално и неетично. Това, че ти имаш лошо впечатление от една клиника, не значи, че всички са лоши. Като толкова искаш да ни предпазиш, сподели къде точно се държаха лошо с теб, кой кога и как. А това, че плащаш хилядарки - ами това е положението. По цял свят ин витро процедурите са скъпи и с нисък процент успеваемост. Не откриваш топлата вода. Да не мислиш, че в другите държави струва по-евтино? Бъркаш се много. Доста момичета, живеещи в чужбина си идват в БГ да правят процедури. Защо ли? Ти мислиш ли, че хората могат масово да си позволят да се лекуват в чужбина? Какво значи да не се хващаме като удавник за сламка за ин витрото? Идва ли ти на ум, че за някои хора това е единствената сламка? Не се ли сещаш, че щом някой е прибегнал до този метод, значи се налага, не е просто ей така.
Това, че понякога един лекар прави и пункции и трансфери и всичко, значи че просто няма кой друг. Много малко са кадърните специалисти по стерилитет в България. Има недостиг на качествени кадри, налага се един-двама човека да вършат всичко. лекарите, които извършват ин витро оплождането са много тесни специалисти и няма как някой обикновен АГ да ти направи трансфера или ИКСИ-то. Нужен е ембриолог. Ама ти едва ли се замисляш за това.
За едно обаче ще се съглася с теб - не е нормално да се извършват 16 трансфера на ден от 1 лекар, наред с други дейности извършени от същия. Но повярвай ми, това не се случва във всички клиники. А фактът, че се случва в тази, за която говориш, означава, че пациентите сами се бутат там, защото искат точно при този лекар, сякаш няма други. Всички знаят какво е положението, че има много пациенти и че едвам се смогва. При това положение не е трудно да се досети човек, че може да бъде претупан, че нещата се вършат на конвейр и т.н. Щом обаче въпреки, че знае това, пациентката продължава да се натиска там, то проблема е неин.
Ще те помоля следващият път, когато решиш да се възмущаваш /за някои неща с право се ядосваш, наистина у нас положението е кофти/, да седнеш, да се поуспокоиш малко, да помислиш трезво защо и къде се случват описаните от теб неща и да си отговориш на тези въпроси. Надали си обиколила всички 24 клиники по стерилитет, та да даваш такива генерални заключения. Повтарям - да, има клиники-печалбари, но има и съвестни и кадърни екипи и е грозно да слагаш всички под ножа.

Напълно съм съгласна с теб мила. Наистина положението в България не е розово, но ако постоянно оплюваме и се възмущаваме от това и онова докъде ли ще стигнем тогава.

*
Натали69 може да е много грешна, но е и много права! ...

А отбраните потребителки тук са една мъничка България - малограмотни, но кресливи, невежи, но словоохотливи. И колко лицемерни само...


А ти защо лепиш епитети и етикети на хората и характера им, вместо да критикуваш конкретни техни коментари, мнения и аргументи?

И кого конкретно имаш предвид: събеседничките си в темата за забременяване над 40 или тези в темата за инвитро в Истанбул?

То друго и не се очакваше от темата на natalie69: писА, бегА, а сега ние тук ще си се караме.
« Последна редакция: Април 15, 2011, 14:36:00 pm от цигу »
Натали69 може да е много грешна, но е и много права! По-лошо от това да имаш стерилитет в България е само да си наистина нелечимо болен и много беден.

А отбраните потребителки тук са една мъничка България - малограмотни, но кресливи, невежи, но словоохотливи. И колко лицемерни само... Нима не се сещате за коя клиника става дума? За същата онази, в която пачките се броят с машина, ПОС-терминалът все не работи, а за касов апарат не става и дума, защото там се извършва тайнството на зачатието...

Не знам какъв е случаят на Наталито, но няма нужда да ходите да й търсите писанията по другите сайтове, достатъчно е да прочетете отзивите тук, например за болница Мемориал в Истанбул. Повярвайте ми, те не са повлияни от турските сериали, защото никой не би се вдигнал дотам, без преди това да обиколи нашенските клиники! (За ваша информация, аз не съм ходила, но съм убедена, че нивото е несравнимо!)

Разбира се, инвитрото в България дръпна неимоверно и всички ние сме блдагодарни за това, нищо, че се случи благодарение на политически игри и на НАШИТЕ пари. Благодарни сме и на Зачатие, затова, че съществува, че дава толкова ценна информация и най-ценното - кураж и надежда!

Много добре казано! :good_post:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
А отбраните потребителки тук са една мъничка България - малограмотни, но кресливи, невежи, но словоохотливи.

изказалите се в тази тема ли имаш предвид? за нито една от тях не бих използвала горните определения, дори съдейки само по изказванията им в тази тема.

припомням ти т.9 от правилата на форумите:

"Приканваме всички участници във форумите да се въздържат от употребата на непристойни изрази и обидни квалификации по адрес на хора или организации. Не се толерират и негативни коментари относно личността на други потребители."
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Е поне можехте да дадете на жената шанс все пак да разкаже какво точно се е случило.
А вие се хванахте за една дума и взехте че я оплюхте заради това.

И ако може сега някой да каже какъв е точния смисъл на цялото това писане.Тя просто си е казала мнението според това което е преживяла.Или може би тук това е забранено.
И накрая, двама се карат трети печели.
А вие защо ги защитавате толкова тия клиники и  не давате на човек да си изкаже впечатленията.

В почти всичко което е написала обаче за огромно наше съжаление е вярно.

Тя откъде да знае че думата -успокой се- в този форум е забранена.
Тя е на същото положение в което сме и ние ,така че едва ли е искала да ни засегне.
Трябваше да и дадете шанс да стане част от нас и да споделя така както всяка от нас се моли за такъв.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ако жената е искала да си разкаже историята - не виждам какво я спираше да го направи.
мисля, че целта на есето е била друга - не да разкаже конкретна история, а да прави обобщен анализ. е, именно с обобщения анализ имаше несъгласия. не с "едната дума".
сигурна съм, че има и клиники, които отговарят на описанието. но хората бързо се научават да ги избягват. а както се вижда от споделеното от момичетата в чужбина, и там не е цветя и рози.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Aдът, който се нарича ин-витро забременяваl
« Отговор #30 -: Април 16, 2011, 19:11:57 pm »
ако жената е искала да си разкаже историята - не виждам какво я спираше да го направи.
мисля, че целта на есето е била друга - не да разкаже конкретна история, а да прави обобщен анализ. е, именно с обобщения анализ имаше несъгласия. не с "едната дума".
сигурна съм, че има и клиники, които отговарят на описанието. но хората бързо се научават да ги избягват. а както се вижда от споделеното от момичетата в чужбина, и там не е цветя и рози.


Не знам какво разбирате под цветя и рози , но тук в чужбина всички пациенти са равни, няма ухажване за това че някои ще дадете пари като подарък .Плащаш си здравните всеки месец имаш три опита за  инсе след това ако се налага икси или инвитро. Относно момичето което си е изказало мнението то по скоро е да се разтовари от някъква травма  Неможе да сипеш празни обвинения без да си конкретен
« Последна редакция: Април 16, 2011, 19:30:35 pm от k.s.stoyanova »
Красиfile:///
*
Ами въпросът е принципен .Или си вярваме всички една на друга а не избирателно. Жената е била под силен емоционален стрес затова е споделила само това и след като не е намерила подкрепа се оттегля ,какво повече да каже .Никой не я попита ,какво  се е случило. Нали сме интелигентни и толерантни ама май само на приказки.
Да обаче е права.Аз съм сигорна че ако сме свързани по някакъв начин с европейските клиники/колкото и лоши да са те ,както казват други/ и изисквания за оказване на репродуктивна помощ и ни дойдат на проверка едвали ще останат много много такива.
Обаче за да имаш такава клиника в европа или америка трябва да си изпълнил доста предписания и изисквания за да го практикуваш.Ами лабораториите им....Няма такъв случей че различните лабор давали различни резултати .Едни работят със сартифицирана апаратура ама не всички . Това е възможно само тук да получиш различни резултати.
и лекаря да се чуди болен ли си или не.
Ами клиниките ,не всички ,но голяма част се помещават в доста мизерни условия .
Ами лекаря ,който прави сто неща .Ами лекаря който ти казва че неможе да те приеме защото има много пациентки отвън а ти до вчера си бил негов пациент. Какъв си тогава ти. Ти си пациент с главно П докато си ръсиш парите а после нямат време за теб- следващия моля да влезне.
Ама тия наште клиники са много велики .Неможеш да си запишеш час с години ,трябва още в тинейджърска възраст да си вземеш час. Ами липсата на постоянно обучение и въвеждане на новости . Аз незнам някой лекар от нашите да ходи по международни симпозиуми или да търси усъвършенстване на вън.Те ако отидат няма кой да им прави трансферите .Аз не съм чула да сме поканили някой известен лекар тук ,независимо в каква сфера тук да обучава наши специалисти.Ако преди са нямали пари ОК ама сега имат защо не ходят навън. И нещо много важно защо няма по-специален контрол на тези клиники след като такива манипулации са скъпоструващи по 4, 5 хил лева и се извършват в мизерни условия.
Незащитавам никого .Такива са правилата но за другите страни но не и тук.
Имам един въпрос .Тези пари които се отпускат по фонда са в помощ на клиниките или на пациентите.?
« Последна редакция: Април 16, 2011, 23:05:56 pm от zarina »
Зарина, то момичето е напускало същата тема на няколко места, и там си е направило усилието да натвори още един велик пост....тук.
Като го прочетеш ми отговори, ако можеш....или по-скоро на нея:
1. Ти правиш ли опитите като хоби?
2.На издръжка ли си или си работеща жена :)

Като има да се казва нещо, се прави !
А не просто да се мятат кухи и обобщаващи фрази, просто ей така, за спорта.
В този ред на мисли, ако ще говорим конкретно, макар да спадам явно към "малограмотни, но кресливи, невежи, но словоохотливи" искам все пак да
знам къде е този неработещ ПОС терминал :) Щом като ще сме си полезни информативно, нека да е качествено  :lol:

« Последна редакция: Април 16, 2011, 23:37:59 pm от Black_rose »
zarina, и нашите лекари ходят по симпозиуми в чужбина (моят лекуващ АГ преди седмица и нещо беше на такъв, а сигурно и много други специалисти от БГ), както и чуждестранни лекари идват на наши комференции.
Наскоро четох бюлетина (или по-скоро програмата на един от конгресите) на БАСРЗ и там имаше такива.

И за да съм по-конкретна - това е програмата на таз годишния конгрес на БАСРЗ
http://www.basrh.org/images/upload/Congress_bg.pdf

Black_rose, втория пост е наистина много съдржателен :)
« Последна редакция: Април 16, 2011, 23:32:59 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
zarina, написала си голям куп глупости. казвам глупости, а не лъжи, защото очевидно пишеш така от незнание. личи си, че нямаш особено обширни наблюдения върху състоянието на АРТ медицината в България.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Aдът, който се нарича ин-витро забременяваl
« Отговор #35 -: Април 17, 2011, 00:38:45 am »
Не знам какво разбирате под цветя и рози , но тук в чужбина

 :lol: :lol: :lol:

"тук в чужбина" звучи точно като "тук на планетата Земя". къде "тук", по-точно? в Пакистан, в Нова Зеландия, в Китай, в Холандия..... ?  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Jam-няма нужда но някои клиники ще получат лоша оценка от мен .

Жената явно е чакала като луда 4,5 часа за това е писала че инвитрото е хоби.А чакането не е лъжа. Дори при редовният ми гениколог записвам час за 13ч а влизам след 2 а понякога 3 часа. Определено е изнервящо.
Не оправдавам никого.Като махнем епитетите и  не е лъжа това което е написала.

Приемаме много буквално всяка дума .Да незабравяме че в нашето положение и че всеки един може да изпадне в положението на другия.
Единственотто нещо което не харесвам е че не написала за какво става въпрос въпреки че от бг.мама са я питали конкретно.Не държи на своите изказвания защото по никакъв начин не се опитала да защити това което пише,може би затова аз не съм приела думите и за обидни.
Допускам че това може да е нейният съпруг.

В крайна сметка все пак има жени,може да са малко които я подкрепят изцяло .Така че ако тя се опитва нещо да съботира или блъф не мисля че и другите го правят.
Не са много тези жени ,предполагам че са жени с повече от 4 неуспешни опита.

Да работеща съм и сам финансирам опитите си.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Aдът, който се нарича ин-витро забременяваl
« Отговор #37 -: Април 17, 2011, 06:02:30 am »
Не знам какво разбирате под цветя и рози , но тук в чужбина

 :lol: :lol: :lol:

"тук в чужбина" звучи точно като "тук на планетата Земя". къде "тук", по-точно? в Пакистан, в Нова Зеландия, в Китай, в Холандия..... ?  :lol:

 :good_post: :good_post: :good_post:

Ха ха ха ха - все едно на света има две места - „у нас“ и „в чужбина“ :-)




zarina, много от нещата, за които говориш съм ги виждала и в САЩ, затова не дели нещата на това къде се намират, а на отговорни и безотговорни лекари. За чакането например - в САЩ това е навсякъде практика, независимо къде ще отидеш на лекар. Дори се чудя защо записват часове. Ето вчера бях на алерголог с детето. Часът ми беше в 9:30, лекар не ни видя до 10:45, а бях вторият пациент за деня. Моето ДжиПи пък винаги започва деня с поне 40-50 минути закъснение т.е. т.е. от първият пациент вече са назад и са закъсняли. На гинеколог каот ходя не знам да се е случвало да чакам под 40 мимути. Ходя и на невролог, при който пък чакането ми е около 1,5 ч. А преди няколко седмици бях в спешното на детската болница и детето не го видяха 2 часа при положение, че бепе с 40 градуса температура и после им отне още 3 часа за една рентгенова снимка, една кръвна култура и урина.
Лекарите тук също правят по сто неща и затова се получава така. Не си мисли, че това е само в България.
« Последна редакция: Април 17, 2011, 06:14:14 am от Bobbie »


  
*
Боби,не знам  къде се осигуряваш,но аз лично тук в САЩ съм чакала най много по 10 минути за преглед ,дори и и тогава когато ми се е налагало да си вземам час по спешност и да правя appointment 15 мин преди да отида в болницата...Но мога да кажа че много зависи къде и при кого си.Имам един опит ин витро в Бг -бях очарована и от клиниката и от отношението на целият екип,имам и опит тук в Щатите-същото положение-добро отношение и никакво напрежение,единствената разлика тук беше че имах много повече изследвания на хормони и какво ли още не ,който в Бг не ми ги изискваше лекаря,но ако трябва да говоря за ниво и професионализъм мисля че и на двете места е по равно.Стига сме делили нещата на Бг и на чужбина-зависи просто къде ще попаднеш и какъв е екипа,и на двете места има страхотни професионалисти!
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Аз мисля, че твърде много внимание обърнахме/те на авторката. Ясно е, че единствената цел на темата е да разбуни духовете, без да е информационно съдържателна, без основания и опасенията ми са, че се пише реално без никакви наблюдения.
Иди мило момиче днес на църква, запали една свещичка, щом си толкова добра, помоли се за всички и се "успокой" ;)