0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #80 -: Февруари 09, 2011, 23:16:11 pm »
Ох, и на мен калта ми е мъка. До нашия блок се стига само през калта - нямаме тротоари, нямаме плочки. Сутрен като тръгвам за работа е -5 и всичко е замръзнало, ама не ми се мисли като се стопли как ще стигам до коленете в кал на работа. :x
На мен не са ми чужди мисли за сменяне на местоживеенето. Някъде където няма кал и където хората не плюят шлюпки от семки докато чакат тролея.  :x Участвахме даже в лотарията за зелена карта 2012 и се надяваме да ни огрее. Ако не, ще търсим нещо някъде из Европа. А дотогава ще взема да инвестирам в гумени ботуши  :lol:

А за детската градина - мен не е пуснаха дори на тържеството за Коледа. Не се чува да има парти и за 8 март. И да я похваля, януари е ходила цели 12 дни. Сега пак е болна, ама някак по-леко вече ги кара вирусите.
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #81 -: Февруари 10, 2011, 09:29:47 am »
Иначе  (дане не съжалявам за думите си след години) но много обичам тийновете и лесно се разбирам с тях.
Не го казвам с лошо, но това много ме разсмя  :lol:
jasmin_veni, да ти е жив и здрав сина, ще разбереш след време какво съм имала предвид, но да отглеждаш тийн 24 часа в денонощието си е доста различно от това да общуваш за няколко часа с такъв.
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #82 -: Февруари 10, 2011, 09:45:18 am »
Добро утро!
Не успях да се включа в предишната темичка, докато я изчета, заедно с тази, наближил краят :)

При нас сагата с пневмококите продължава!  :(  :? След трети АБ, контролното изследване показа отново наличието на бактерия, не стига това, ами и каката вече е с тази "екстра"! От цялото семейство само единият дядо е с пневмокок, но той почти не контактува с децата.
Вече не знам какво да правя! Говорих с родителите на едно детенце, също с пневмококи, не стига, че преди са го лекували по някаква стара АБиограма, за съвсем друго нещо, ами този път изобщо са се отказали да правят каквото и да било!  8O
Е добре де, аз защо вече втори месец тъпча детето с АБ, след като из детските градини щъкат деца с пневмококи и очевидно се въртим в един порочен кръг... А иначе аз мога вече трета седмица да държа Вероника в къщи, за да не се заразят другите деца.  :?
Няма да излъжа, ако кажа, че съм се отчаяла.

Иначе в яслата, Коледното тържество беше забранено за родители, "успокоиха" ни, че за 8 Март щяло да има тържество...
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #83 -: Февруари 10, 2011, 09:57:26 am »
Добро утро

На мен също ми омръзна,мръсотията и мизерията в тази държава.Според мен всичко е до хората,аз например редовно мета тротоара пред къщата дори мета и отсрещния,и си мислех, че ще заразя и останалите,ако всички метем редовно ще живеем на една чиста и свежа улица, но уви.Мислят ме за луда и дори ми заявяват,защо метеш нали си плащаме  8O да ни метат.Преди няколко дни изведох Борето с лятната количка и докато я бутах се позагледах към земята, и не е истина колко храчки преброих,направо си ходим върху зарази,гнусно.Кога ли ще ни стане уютно в държавата ни.
Относно забранените храни в кавички,аз също провеждам атаки от сорта,тези неща са вредни,пълни с консерванти и т.н,но хубавото е, че в градината също им говорят кои храни да избягват.Борето гордо ми заявява , че не се яде чипс,вафли и кучешка храна.
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #84 -: Февруари 10, 2011, 10:11:05 am »
  Лятото на село една баба черпи Деси с вафла, детето погледна и каза - аз вафли не ям :lol:

А пък Мия се научи да яде вафли след като я преместихме в държавната градина :( Там редовно за следобедна закуска има вафли...Преди това вредните й навици към храните се ограничаваха до детската милка и Барни с крем. Ема, много ми харесва това, което разказваш за градината. Мия е станала голям фен на готвенето -откакто Дядо Коледа донесе печка. Това е първата играчка, която предизвика в нея истински интерес. Гледа и Фиеста тв и постоянно готвим. Напоследък почна и с кукли да играе. Прави и упражнения по йога :D -пак от Фиестата го научи. Иска да става балерина, та мисля догодина да я запиша на балет. Вече и анимационни филмчета гледа, а преди не я интересуваха, но не всички. Харесва Гарфилд и Том и Джери. И ние мислим за емиграция. Просто всичко ми е опротивяло в тая държава и най-лошото е, че става все по-зле. Не мога да се примиря с това, че да живееш добре тук трябва да си прост и нахален.
<br />[link=http:
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #85 -: Февруари 10, 2011, 10:50:48 am »
А пък Мия се научи да яде вафли след като я преместихме в държавната градина :( Там редовно за следобедна закуска има вафли...

 8O Вафли за следобедна закуска? Накъде върви тоя свят....
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #86 -: Февруари 10, 2011, 10:54:00 am »
Иначе  (дане не съжалявам за думите си след години) но много обичам тийновете и лесно се разбирам с тях.
Не го казвам с лошо, но това много ме разсмя  :lol:
jasmin_veni, да ти е жив и здрав сина, ще разбереш след време какво съм имала предвид, но да отглеждаш тийн 24 часа в денонощието си е доста различно от това да общуваш за няколко часа с такъв.

Да, знам, че е различно, аз затова писах, дано не съжалявам за думите си :lol:
Да ти кажа от пубертета най-много ме е страх от насилието в училищата, другото някак си се преминава от всеки - смяна на настроенията, първо влюбване, разбито сърце, първо напиване и последвалата сутрин пред погледа на родителското тяло.

Моя спомен за следобедна закуска в детската е кифла.
[/url][/url]
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #87 -: Февруари 10, 2011, 11:13:15 am »
Чета ви за здравословното хранене и си мисля... Навремето баба ми правеше сладкиши като побъркана, носеше си от чужбина разни украси и правеше едни красиви торти. Зарази ме - и аз обичам да правя сладкиши, много повече отколкото да ям, всъщност. У нас винаги е имало нещо сладичко, но никога не съм имала страст към шоколади, бонбони и кексове. Може би, защото е било на разположение.
Наблюдавам обаче детето на близка приятелка - според нея не е с наднормено тегло, според мен е ужасно затлъстял. На 13 години, 90 кг. Не знам дали дебелее от сладко, но у тях почти всяко ядене е пържено. Не съм толкова голям противник на умереното ядене на десерти, колкото на непрекъснатото тъпчене с полуфабрикати, пържени хапки и полуготови храни...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #88 -: Февруари 10, 2011, 11:38:20 am »
Мен много ме е страх с това детско затлъстяване. Според нас най-важно е спортът, движението...мъжа ми от сега прави планове на колко 5 спорта ще запише сладкиша, щял така да и запълни програмата че да няма време да мисли за глупости  :lol:

По повод пържените храни - купих си фритюрника на Тефал, който готви без мазнина . Много съм доволна ! Сега покрай лудницата със съставките на хляба, мисля да си купя и една пекарна, та вече хептен да няма място на кухненския плот  :lol:

Аз сладко нито обичам, нито готвя, нито купувам. Мъжа ми обаче все си взима разни бисквитки - за сутрешното кафе.
А сетих се, от както съм родила - кафе не мога да пия . Мислех че ще е за кратко, но ето че до ден днешен ми се гади от кафето...На някой случвало ли му се е ?
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 11:40:43 am от Raissa777 »
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #89 -: Февруари 10, 2011, 11:50:38 am »
Момичета, да знаете защо Д-р Бърди не е писал от 25.01 в педиатричната тема, спешно ми трябва неговото мнение и не знам дали има смисъл да чакам...

За храненето - колкото и да ограничаваме децата, винаги го има моментът, че баите, тайно, или някъде на гости, няма да бъдат почерпени с нещо, което не одобряваме. Веднъж дъщеря ми се изпусна или по-точно съвсем не осъзна, че го прави, че са били с баба си на гости на една съседка и там е яла шоколадови бонбонки. Не, че бабата не знае, че не одобряваме. Давеам рядко, по 1/3 парченце  :lol:
От снаксовете купувам най-много солети. Бях чела някъде, че най-важен е хранителният режим и пример в семейството. Да има на масата много плодове, да се консумират пред децата и т.н...
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #90 -: Февруари 10, 2011, 12:10:28 pm »
А сетих се, от както съм родила - кафе не мога да пия . Мислех че ще е за кратко, но ето че до ден днешен ми се гади от кафето...На някой случвало ли му се е ?
Раиска, аз бях така. Утре дъщеря ми става на годинка :))), а аз кафе пия има-няма от 20-тина дни. И то само един вид, миризмите на всички други, като нес, 3 в 1 и подобни предизвикват в мен отвращение
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #91 -: Февруари 10, 2011, 12:20:43 pm »
Наблюдавам обаче детето на близка приятелка - според нея не е с наднормено тегло, според мен е ужасно затлъстял. На 13 години, 90 кг. Не знам дали дебелее от сладко, но у тях почти всяко ядене е пържено. Не съм толкова голям противник на умереното ядене на десерти, колкото на непрекъснатото тъпчене с полуфабрикати, пържени хапки и полуготови храни...

права си - това е силна степен на затлъстяване. има си таблици. твърде е възможно детето да дебелее не само от лошия хранителен режим, но и от хормонални проблеми. трябва да посети ендокринолог. за съжаление, понякога майките са най-големите вредители за децата си... имам една приятелка, добра, умна и грижовна жена, чиято дъщеря беше със същите параметри като това дете. години наред говорих да отидат на лекар. отидоха веднъж, оказа се с повишена кръвна захар и пред-диабетно състояние. предписаха лечение. "не, ние хапчета няма да пием, те са вредни за детето. не, ние на лекар повече няма да ходим, това я стресира." само се мъкнат по диетолози, постоянно правят диети, резултатът е точно никакъв. в момента детето е 20-годишна госпожица и майка й не знае колко точно тежи, но по моя преценка е над 100 килограма. просто е огромна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #92 -: Февруари 10, 2011, 12:38:19 pm »
детето вече не е дете и може сама да предприеме нещо за себе си.
Въпрос на избор - ще страда ли защото хем е все гладна, хем е все дебела или ще се заинтересува от здравето си и ще посети ендокринолог.
[/url][/url]
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #93 -: Февруари 10, 2011, 12:42:27 pm »
Така е, родителите са виновни до много голяма степен в тези случаи. Това дете никога не е подлагано на какъвто и да било хранителен режим (не казвам диета, защото е малък, но един хубав режим би помогнал... поне навремето). Категорично отказва да се движи и да спортува (и на мен би ми тежало). Отделно, че педиатърът, под чиито грижи е, не взима отношение по проблема и никога не е повдигал въпроса (но пък може да му изписва с всяка настинка и нещо противоалергично за кашлицата, щото, видиш ли, всичките му пациенти били алергични). Колкото пъти съм се опитала да повдигна въпроса, толкова пъти ми е отговаряно, че детето НЕ Е дебело, то просто е яко, пухкаво, сладко и т.н.

Мисля, че модерният живот с бързо приготвящите се храни и улесненията за домакинята, които предлага, е доста голям риск за децата, всъщност. Лично аз не ползвам фиксове, полуготови сосове, супи и т.н., но повечето хора ги намират за удобни и бързи.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #94 -: Февруари 10, 2011, 13:10:33 pm »
За наднорменото тегло на децата основната вина и според мен е на родителите.Моята племенница като беше мъничка беше доста пухкава.Майка и реши проблема като спря да готви любимите и храни от които тя ядеше по много.Ами сега детето си е много добре.
На една позната детето от 2 годишно пиеше по 2 литра натурален сок на ден и си хапваше по 2 парчета торта в сладкарницата.И сега си я карат така-детето е първи клас и е може би около 40-50 килограма.Не съм чула да са го завели някъде на лекар,но и според майката нямат проблем.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #95 -: Февруари 10, 2011, 13:15:12 pm »
Ема, Симеон е на 4 и 3 месеца. Ходи на футбол веднъж седмично (в детската градина има салон и идват двама учители да ги занимават, като се стопли са навън), на танци 1-2 пъти седмично специално за неговата възраст и на приложно изкуство веднъж седмично пак към детската градина, там правят невероятни неща :) Обмислям да го запиша и в един музикален клуб, в който учат естонски народни танци и песни под формата на игра. Вариант ми беше и плуване, но и двата подходящи басейна са ми далече :(
От детскаат градина организират също 2 пъти седмично кънки на лед в зала безплатно. Миналата година не се справяше много добре, да не кажа никак, ама сега е по-ентусиазиран :)

За емиграцията какво да кажа - не ми се прибира... По принцип плановете ни са да събираме пари за жилище в България и да се приберем преди Мони да почне 1 клас, но вчера Румен получи предложение за друг континент и двойна запалата на сегашната, та сме в размисъл...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #96 -: Февруари 10, 2011, 13:25:21 pm »
Жасмин, дори и 20-годишната госпожица няма да отиде на лекар, ако така е възпитана от родителите си. Ами, тя не е дебела, а и хапчетата са вредни. Някои родители не осъзнават какво причиняват на децата си и то за цял живот.  :(

Сигурно сте го гледали това клипче - за най-дебелото дете на света. Не е за хора със слаби нерви. Все пак има щастливо продължение, но доколкото разбрах са се намесили социалните след като детето е постъпило в критично състояние в болница. http://www.youtube.com/watch?v=0J5Rb5aqmXg

Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #97 -: Февруари 10, 2011, 13:33:35 pm »
Няма да го гледам, че ми става лошо като видя затлъстяло дете. И без това се притеснявам, че обявиха Ники за дебел на консултацията и майка ми също :(
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #98 -: Февруари 10, 2011, 13:37:38 pm »
Иначе  (дане не съжалявам за думите си след години) но много обичам тийновете и лесно се разбирам с тях.
Не го казвам с лошо, но това много ме разсмя  :lol:
jasmin_veni, да ти е жив и здрав сина, ще разбереш след време какво съм имала предвид, но да отглеждаш тийн 24 часа в денонощието си е доста различно от това да общуваш за няколко часа с такъв.

аха. и аз се гордеех с това, че много добре се разбирам с малки деца и играя много весело с тях.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #99 -: Февруари 10, 2011, 13:39:29 pm »
А аз се притеснявах, че ще съм много строга, обаче явно не съм чак толкова, успяват да ми се качат понякога на главата  :lol: Добре, че е само понякога  :lol: :lol: :lol: