0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Втора февруарска седмица!
« -: Февруари 07, 2011, 00:17:20 am »
Пожелавам ви спорна и здрава нова седмица!


Ако има лист на чакащите да пуснат тема, да извиняват, но закъсняха с две-три минути!  :D

По-малко болни дечица, течащи нослета, кашлици и прочие. И повече отпочинали мами!

Ето ви едно четиво за седмицата, което може и да ви е познато:

http://www.mumsnet.com/

Има интересни неща за развитието на децата по години, като се почне чак от бременността, а и други любопитни неща.
Аз съм стигнала до "ужасните две" (години)!  :D
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2011, 09:04:45 am »
:D Да се запиша и аз в новата темичка ,че много ми помагате с вашия опит :).Нека няма нито едно болно дететнце  :D.

п.п.все още незнам реда какъв е тука,но ще го науча ;).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #2 -: Февруари 07, 2011, 10:18:17 am »
здрасти , мънки, пораствайте по-скоро :)
Много слънчеви часове и разходки пожелавам на всички.
Един закъснял отговор до papillio облегалката на chicco-то не се маха, ние поизкъртихме колата доста докато погледнах книжката. а за по-големи деца щеше да е хубаво да се демонтира. или за двама един зад друг:)
да си призная моите юнаци още заспиват с любимите биби, трябва да ги отказвам вече нали, докато прочетох тук не си давах сметка че е време :oops:. как съветвате - първо да махам бибата след заспиване за през нощта или да отрежа биберона - върха ли режете? много са големи вече и хитри, ще ме заведат до шкафа за други :)
« Последна редакция: Февруари 07, 2011, 10:20:40 am от hope »

Косето е на небето.
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #3 -: Февруари 07, 2011, 10:21:20 am »
Здрава седмица и от нас! Да няма болни дечица и майките да са с много сили! И любимите ми лисичета да оздравяват бързо!
Ние вече сме отново на ясла, дано да е за по-дълго. Мен започна да ме хваща треската за кандидатстването за ДГ  :? Колко бързо минава времето...
П.С. Розичке като новозавърнала се твой си беше реда  :wink:
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #4 -: Февруари 07, 2011, 10:32:15 am »
Хайде и аз най-накрая да се запиша в най-хубавата тема.  :D :D :D
Здрава седмица на всички дечица и майки и от мен!  :D
07.10.2009
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #5 -: Февруари 07, 2011, 11:10:42 am »
Здрава седмица и от нас !  :)
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #6 -: Февруари 07, 2011, 11:34:02 am »
Привет! Здраве и слънце ви пожелавам!

Днес мисля да опаковам бебо и да отворя прозореца да подиша и да го попече слънцето.

Има едни книги: "Какво ни очаква през втората година на детето" и "Какво ни очаква през третата година на детето". ! Някои има ли ги? Мисля да ги взема.

Мънки, как сте с храненето? На колко часа се храните?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #7 -: Февруари 07, 2011, 11:38:07 am »
Всички болни бързо да оздравяват!
Здравите така да са си! Слънчева, спокойна и спорна седмица!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #8 -: Февруари 07, 2011, 12:07:58 pm »
Привет! Здраве и слънце ви пожелавам!

Днес мисля да опаковам бебо и да отворя прозореца да подиша и да го попече слънцето.

Има едни книги: "Какво ни очаква през втората година на детето" и "Какво ни очаква през третата година на детето". ! Някои има ли ги? Мисля да ги взема.

Мънки, как сте с храненето? На колко часа се храните?
Смарайди, аз имам "Какво ни очаква през първата година на детето". Бих казала, че има полезни неща, но като цяло книгата ми изглежда леко остаряла. Бих казала, че върши работа, но не бих се доверявала изцяло и на 100% само на нея. Не знам дали ще си взема другите, вероятно ще потърся нещо по-модерно като четиво ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #9 -: Февруари 07, 2011, 12:10:51 pm »
аз имам американско издание на тази книга, която включва What to expect до 36 месеца. изобщо не я намирам за остаряла в никое отношение и ми беше много полезна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #10 -: Февруари 07, 2011, 12:32:39 pm »
Ами, не знам, скоро четох "петият месец" и, примерно, в моята книга се препоръчва киселото мляко като подходяща първа храна... Имаше и други изказвания, които оформиха това ми мнение, не ми се търси да цитирам. Както казах - върши работа, но е добре човек да се информира и от други източници.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #11 -: Февруари 07, 2011, 12:39:50 pm »
Здрава и весела седмица и от нас!

Моето Жоре от днес пак е на градина,надявам се скоро да няма пак болести ,че скоро и РД ни чака.

Smaraidi ,аз имам от тези книги за първата , втората и третата година на детето(за 2-е и 3 година са в една книга)и ми харесват.Мисля да си купя и за бременността - не че не знам ,какво ще ме чака. :lol:

 Аз съм на тема легла.Искам за РД да купим легло за Жорко,че вече кошарата му е много малка.Казала съм на бабите,че няма нужда от играчки и подарък ще е леглото.Сега чуденката е дали да е най-обикновено или нещо по-интересно.Първо се бяхме спряли на легло кола,но са ужасно скъпи и съответно отпада.Гледах в ибей,че има доста добри цени за такива,но не съм наясно с пазаруването там и не знам ,с доставката колко ще ни излезе - там май килограмите са от значение.
Вчера пък харесахме това :http://www.como.bg/media/catalog/product/2/5/250029_set-3.jpg - и на него много му хареса,излегна се и каза :"готинооо".Отдолу става за игра,все едно е в палатка и за прибиране на обемисти играчки.Обаче лудостта на маката проговаря в мен и ме е шубе да не се преметне отгоре и да си счупи главата,както обича да скача по леглата.А и колко ли дълго ще се ползва такъв тип легло.В днешно време доста бързо порастват.Едни приятели имат второкласник и вече от играчки не се вълнува,едва ли ще му харесва и такова легло.
<br />
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #12 -: Февруари 07, 2011, 12:52:14 pm »
Много здраве и усмивки и от нас!Тази седмица се очертава да сме повече вън отколкото вътре-децата ще са в еуфория :).

*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #13 -: Февруари 07, 2011, 14:06:29 pm »
Здравейте и от нас. Желая здрава седцмица на всички. Да няма болни дечица. И аз ще следя темичката , че то човек от човека се учи. Ние още не сме излизалина вън. Стоим на терасата. Тя е южна. Но при нас има силен вятър и нещо не ми стиска да я изведа малката. Все пак е на 22 дни. но пък на терсата спи супер. тига слънчо да не и пече в очите.
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #14 -: Февруари 07, 2011, 14:32:26 pm »
Смарайди,ами за сега май го закрепихме през деня на 3 часа,а вечер стига и до четири часа ,но много рядко.Смених млякото на моя глава с Фризовом,и определено детето не се дере както с аптамила,е има си и кривите дни,като вчера например,но не е същото.Ака преди всяко хранене,аз гледам да е преди това че да не се разсънва после и да нервничи,че е наакан...че няма заспиване след това (засега се получава,дано е така и за напред).Нещото което ми прави впечатление е че много бавно се храни ме,около 40-до 1 час отнема ..това нормално ли е ?някой ме беше посъветвал да оригвам два пъти ако мога,ами да се похваля получава се,на половината ядене го изправям ,и чак след това продължаваме.
 Имам един въпрос,как е по правилно да се дават според вас капките за рахит,в млякото,или преди млякото директно в устичката ,на гладно или не ,чеее мн спорен този въпрос.Моята педиатърка каза директно в устичка,ама две други пък казват в млякото,как сте ги давали вие ?
 От вчера излизаме за по едно междухранене :)).голям кеф,ма;лкия спи непробудно на вънка и е доста по спокоен ..аз също  :wink:.
 Взех си и термус за топлата вода,голямо удобство,мерси за съвета на който го беше дал  :D,сега ще купим и малък за навънка  :lol:.
 И още един въпрос ,кога започват бебетата да спинкат по малко,имам чувството че на нашето дете хич не му се спи,голям зор е със спането,а ми се струва че е мъничък още  :? ?.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #15 -: Февруари 07, 2011, 14:59:34 pm »
Здрава,  :sunshine: ва, ведра и щастлива седмица от нас!

Всички болни дечица час по-скоро да оздравяват и майките да са спокойни!

Зори и аз съм на вълна легла, гледах, търся, и този вариант като показания от теб
с още едно легло отдолу е единия от вариантите ми, но именно височината ме спира.
И май ще се спра на легло сандвич, но ние ще го правим за есента и имаме време.
Успех в избора!

Розичкие, ред ти беше  :flower: да пуснеш темата.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #16 -: Февруари 07, 2011, 15:43:37 pm »
Мише, и аз съм в огледа на легла и бях си заплюла сандвич, обаче днес една колежка ми каза, че имат и въобще не е доволна. Долното легло не са го ползвали, а се наложило да купува друго отделно. Много ниско било и без никакви прегради, каза буквално "Имах чувство, че се спи на земята и отвсякъде духа". Спира ме и това, че горния за да слезе от леглото, трябва да стъпва по долния. Поне, ако пада ще падне на меко  :lol:
Като деца имахме на 2 етажа, сестра ми хем беше големичка (може би 10год) и незнам колко пъти се е изтупуркала долу. Включително няколко пъти и по време на качване и слизане. Затова за мен не е удачен вариант този вид легло за малки деца.
Може би нещо от този род би било добър вариант http://www.doma.bg/детски-легла-s113/Детски-легла-p2535.htm или http://point-dotcom.com/idei-za-detski-stai-s-dvuetajni-legla/ Не е толкова високо, а и не заема място, когато не се спи
а това (първата картинка) ми харесва как са обезопасени стълбите http://interiorblog.com/udobni-i-praktitchni-detski-legla-na-2-etazha.html
Но въпреки всичко ми се струват малки за 2 етажа. Може би на първо време (това ще е след година сигурно) ще ги сложа да спят на едно легло - спалня персон и половина, а отделни сигурно ще поръчвам направо като дойде време да купувам и бюра за първи клас.
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #17 -: Февруари 07, 2011, 16:52:05 pm »
Мънки, аз кърмих, но предполагам, че и за бебенцата, които ядат от шише, сукането е усилие. Е, по-малко, отколкото да сучат от гърда, но... Моят мишок също ядеше по час - час и нещо в началото. Ела да го видиш сега - за 5 минути е готов.
Капките за рахит ги давах директно в устата, ама след драмата с Вигантол-а си купих Вигантолетен на таблетки, които се разтварят в чаена лъжичка вода. Давам ги преди хранене вечер, такъв "ритуал" съм си изградила, за да не забравям.

За спането - индивидуално си е, Бобо в началото спеше ужасно много, ако е буден - ревеше за нещо (за ядене главно). После постепенно започна да остава буден и в добро настроение по-дълго. Сега си има определени дремки сутрин и следобяд, в останалото време зяпа.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #18 -: Февруари 07, 2011, 16:56:29 pm »
Здравейте мамчета,

Здрава седмица и от мен!


Мими, много хубави легла!
 
Моята Ники от няколко дни все се надига - явно тренира за сядането. Само да не ми седне твърде рано, че как ще я спирам.



*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #19 -: Февруари 07, 2011, 17:19:37 pm »
И мен много ме вълнува въпроса с храненето.Милен яде на 2,5-3ч и храненето му продължава някой път 10 мин, а някой път и по половин час.Храня го и с кърма(цедя се) и с АМ.Кажете ми нормално ли е всеки път да изяжда различно количество?Нощем яде по 40-50мл на хранене,а през деня си хапва по 70-80мл.
07.10.2009